*

Αποστολέας Θέμα: Είναι δυνατόν να προσληφθεί κάποιος ως αναπληρωτής ΠΕ02 χωρίς προϋπηρεσία??  (Αναγνώστηκε 7618 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pony30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Συνάδελφοι γεια σας! Έχω διοριστεί μόνιμη μέσω ΑΣΕΠ και δεν γνωρίζω πολλά πράγματα για τις προσλήψεις αναπληρωτών και το μόνιμο διορισμό τους στον κλάδο των φιλολόγων.Έχω την εξής απορία και θα ήθελα τις απόψεις σας,ιδιαίτερα όσων γνωρίζουν αρκετά.Είναι δυνατόν κάποιος  φιλόλογος,με πτυχίο του 2004 και στρατό το 2004-05, να προσληφθεί ως αναπληρωτής σε λύκειο το έτος 2005-2006 χωρίς να έχει προϋπηρεσία?Όταν λέω λύκειο δεν εννοώ ούτε Σιβιτανίδειο ούτε εκκλησιαστικό σχολείο ούτε μεινοτικό σχολείο,κανονικό λύκειο σε πόλη.....
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 04, 2009, 01:54:59 μμ από pony30 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
    • Προφίλ
μόνο αν είναι ανάπηρος!!!

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
η αν εχει το υπευθυνου του υπεθ μπαρμπα...
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος pony30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Κι εγώ,με τα λίγα που γνωρίζω, σκέφτηκα πως αυτό δεν μπορεί να συμβεί,μόνο για πολύ σοβαρούς λόγους υγείας...Αλλά τελικά δεν ισχύει!Κι όμως η περίπτωση που σας περιγράφω δεν έχει κανένα πρόβλημα υγείας,τουλάχιστον προφανές...Όταν ρώτησα το συγκεκριμένο άτομο πώς προσλήφθηκε αναπληρωτής σε τόσο μικρή ηλικία και χωρίς προϋπηρεσία,γέλασε και μου είπε ''άστο''....κι εγώ δεν επέμεινα,αφού δεν ήθελε να μου εξηγήσει...απλά φρίκαρα λίγο,γιατί πίστευα ότι υπάρχει μια σχετική διαφάνεια στον τρόπο πρόσληψης...αλλά μάλλον δεν υπάρχει....σε όσους το έχω πει μου λένε ότι μάλλον Σιβιτανίδειο μπορεί να πήγε,δεν εξηγείται αλλιώς!!!!Κι όμως προσλήφθηκε σε κανονικό σχολείο...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος pony30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Τι να πω,δεν ξέρω....επειδή ήμουν και αποσπασμένη σε γραφεία και ΥΠΕΠΘ,από την εμπειρία μου εκει μπορώ να πω ότι δεν το έχω ξαναδεί...γνωρίζω αρκετά άτομα που έχουν πολύ σημαντικές θέσεις στο υπουργείο και μου είπαν ότι αυτό δεν γίνεται!!!!!!Ακόμη κι αν γίνει,αμέσως θα υποβληθούν ενστάσεις και θα ακυρωθεί η πρόσληψη... Τώρα τι βίσμα έχει αυτό το άτομο,δεν μπορώ να φανταστώ....Μόνο τον υπουργό τον ίδιο και πάλι δεν τα κάνουν αυτά εύκολα οι υπουργοί ,γιατί έτσι και το αντιληφθούν οι υπόλοιποι στον πίνακα,την πατήσανε και οι υπουργοί και αυτοί που προσπαθούν να βολέψουν....πολλοί έχουν γνωστούς στις κατάλληλες θέσεις και τους βοηθάνε ,αλλά αυτό είναι too much!!

Αποσυνδεδεμένος parathira

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Ένα σωρό παράθυρα στην εκπαίδευση. Σκεφτείτε ότι πριν λίγες μέρες διορίστηκαν πολλοί πολύτεκνοι δίπλα στο σπιτάκι τους χωρίς να ιδρώσει καθόλου το αυτί τους (χωρίς ΑΣΕΠ, χωρίς αναπλήρωση, χωρίς ΠΔΣ και πάλι λέγοντας). Έχετε αναλογιστεί πόσες θέσεις καταλαμβάνουν από τους διορισμούς μονιμων και αναπληρωτών; Αυτοί χαίρονται το διορισμό τους και εμείς σκάμε από την αγωνία μας. Δε νομίζετε ότι πρέπει να αγωνιστούμε τα καταργηθούν τα παράθυρα;

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
καλα...μεχρι να καταργηθουν τα παραθυρα(δλδ ποτε...)βαλτε μπρος για καμια ντουζινα κοπελια... ;D

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Εμενα κατι εχει παρει τ'αυτι μου για "κρυμμενα"κενα,αλλα περαν τουτου ουτε καταλαβαινω,ουτε γνωριζω κατι.
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος georget3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δώσε καμιά επιπλέον πληροφορία για να το ψάξουμε... Γιατί σίγουρα έφαγε τη θέση κάποιου άλλου.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 05, 2009, 08:15:27 πμ από georget3 »

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δώσε στοιχεία για να γίνει καταγγελία...αν όντως δούλεψε αναπληρωτής

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Υπάρχει και το σχολείο των φυλακών Αυλώνας Γυμνάσιο - Λύκειο που αν και ανήκει στο ΥΠΕΠΘ οι προσλήψεις γίνονται εκτός πινάκων και φαίνεται σαν κανονικό σχολείο του Υπουργείου

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Kai me poia kritiria tous diorizoun ekei?!

Αποσυνδεδεμένος EVA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • ΠΕ 02 και ΠΕ 70
    • Προφίλ
Kai me poia kritiria tous diorizoun ekei?!

Με κριτήρια μέσου και γνωριμιών!Το παράνομο για μένα είναι ότι αναρτάται η προκήρυξη σε μία Δευτεροβάθμια της Αθήνας, χωρίς να υπάρχει ανακοίνωση στο διαδίκτυο.Ισονομία σου λένε μετά.Δείτε και την περίπτωση του 659 στους φιλολόγους.Προσλήφθηκε σε δυσπρόσιτο εκκλησιαστικό χωρίς να έχει πάρει πτυχίο ( η προκήρυξη βγήκε το 2004 και το πτυχίο το πήρε το 2005) και μετά προσλήφθηκε στις εν λόγω φυλακές!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 05, 2009, 10:50:03 πμ από EVA »

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Στη χώρα του παράλογου και των ρουσφετιών, δεν μπορείς να περιμένεις, δυστυχώς, ο,τιδήποτε καλύτερο.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162190
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 704
Σύνολο: 718

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.