*

Αποστολέας Θέμα: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60  (Αναγνώστηκε 165530 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xionati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #224 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 12:43:29 μμ »
Πραγματικά έχω μείνει άφωνη.Δεν υπάρχει κάτι άλλο που να έχω να πώ. :P
νηπιαγωγός

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:07:49 »

Αποσυνδεδεμένος marios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #225 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 12:43:55 μμ »
Dance me to the end of love...

Αποσυνδεδεμένος Μαρία_25

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #226 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 12:46:57 μμ »
Μην στεναχωριέσαι για πράγματα που δεν μπορείς να αλλάξεις και για πράγματα που μπορείς να αλλάξεις!

Αποσυνδεδεμένος popai

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #227 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 12:48:35 μμ »
Τα χαιβάνια είμαστε εμείς που τους ψηφίζουμε.Δεν βγήκαν μόνοι τους.7,500 ευρώ επί 300 βουλευτές =2,250,000
Είναι ασύληπτο!
Και έπειτα υπάρχει κρίση και μειώνουνε τους διορισμούς!Μειώστε τα δικά σας έσοδα άχρηστοι που ζείτε παρασιτικά εις βάρος της κοινωνίας
ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ

Τόσα τους χρειάζονται για να κατέβουν στις εκλογές? Γιατί αν δεν τους φτάνουν να τσοντάρουμε και εμείς !
Α Ι Σ Χ Ο Σ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:07:49 »

Αποσυνδεδεμένος Μαρία_25

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #228 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 12:51:36 μμ »
Τα χαιβάνια είμαστε εμείς που τους ψηφίζουμε.Δεν βγήκαν μόνοι τους.7,500 ευρώ επί 300 βουλευτές =2,250,000
Είναι ασύληπτο!
Και έπειτα υπάρχει κρίση και μειώνουνε τους διορισμούς!Μειώστε τα δικά σας έσοδα άχρηστοι που ζείτε παρασιτικά εις βάρος της κοινωνίας
ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ

Τόσα τους χρειάζονται για να κατέβουν στις εκλογές? Γιατί αν δεν τους φτάνουν να τσοντάρουμε και εμείς !
Α Ι Σ Χ Ο Σ
Ούτως ή άλλως από αυτά που τσοντάρουμε εμείς πληρώνονται!
Μην στεναχωριέσαι για πράγματα που δεν μπορείς να αλλάξεις και για πράγματα που μπορείς να αλλάξεις!

Αποσυνδεδεμένος Τιμόθεος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Το μέτρο της αγάπης είναι η αγάπη χωρίς μέτρο
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #229 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 12:52:14 μμ »
Δεν χρειάζεται να τσοντάρουμε, τα πήραν μόνοι τους αφήνοντας απλήρωτους τους εκπαιδευτικούς της πδσ. Δεν ξέρω πόσα εκατομμύρια ευρώ είναι, πρέπει να είναι καμιά τριανταριά.
Χιόνια και κρύα ας μη σταθούν εμπόδιο μπροστά σου, στις κορυφές της αρετής ν' ανθίζει πάντα η καρδιά σου

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #230 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 12:59:36 μμ »
Sophia_pap κάποιο νέο;
Ο δικός μου επιμένει για πριν τις εκλογές.
Nil homini certum est

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #231 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 01:00:10 μμ »
Εγώ να δεις elenaV τι εμπειρία είχα!Δύο μέρες δούλεψα σε ιδιωτικό νηπιαγωγείο και την τριτη παραιτήθηκα με αυτά που είδα εκεί μέσα.Ούτε λεφτά ζήτησα ούτε τίποτα.Δεν άντεχα να βλέπω να βασανίζουν τα παιδιά και μετά να το παίζω χαρούμενη στους γονείς.Δε μπορούσα να τους κοιτάξω στα μάτια.Ντρεπόμουν.Τα παιδιά τους ζούσαν ένα μαρτύριο εκεί μέσα και εγώ έπρεπε να υποκρίνομαι.Λατρεύω τα παιδιά και πονάει η ψυχή μου όταν βλέπω να τα χτυπούν και να μην τους δίνουν σημασία.Από τότε ούτε που θέλω να δουλέψω πάλι σε ιδιωτικό.Περιμένω με λαχτάρα να αναλάβω μία τάξη και να δώσω στους μπόμπιρες ότι περισσότερο μπορω  από τις γνώσεις που έχω και κυρίως ΑΓΑΠΗ.Διάβασα πολύ για τον ασεπ και ελπίζω τουλάχιστον του χρόνου να μπω αναπληρώτρια για να μη βρεθώ στην ανάγκη τους πάλι.Το επάγγελμά μας θεωρείταιι λειτούργημα και όχι οίκος χρήματος εκμεταλλεύοντας αθώες ψυχές.

Αποσυνδεδεμένος elenaV

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΟΙ ΚΟΠΟΙ ΑΜΕΙΒΟΝΤΑΙ..!!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #232 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 01:08:47 μμ »
Εγώ να δεις elenaV τι εμπειρία είχα!Δύο μέρες δούλεψα σε ιδιωτικό νηπιαγωγείο και την τριτη παραιτήθηκα με αυτά που είδα εκεί μέσα.Ούτε λεφτά ζήτησα ούτε τίποτα.Δεν άντεχα να βλέπω να βασανίζουν τα παιδιά και μετά να το παίζω χαρούμενη στους γονείς.Δε μπορούσα να τους κοιτάξω στα μάτια.Ντρεπόμουν.Τα παιδιά τους ζούσαν ένα μαρτύριο εκεί μέσα και εγώ έπρεπε να υποκρίνομαι.Λατρεύω τα παιδιά και πονάει η ψυχή μου όταν βλέπω να τα χτυπούν και να μην τους δίνουν σημασία.Από τότε ούτε που θέλω να δουλέψω πάλι σε ιδιωτικό.Περιμένω με λαχτάρα να αναλάβω μία τάξη και να δώσω στους μπόμπιρες ότι περισσότερο μπορω  από τις γνώσεις που έχω και κυρίως ΑΓΑΠΗ.Διάβασα πολύ για τον ασεπ και ελπίζω τουλάχιστον του χρόνου να μπω αναπληρώτρια για να μη βρεθώ στην ανάγκη τους πάλι.Το επάγγελμά μας θεωρείταιι λειτούργημα και όχι οίκος χρήματος εκμεταλλεύοντας αθώες ψυχές.

ακριβως το ιδιο επαθα κι εγω..παραιτηθηκα για να μην βλεπω αυτες τις αθωες ψυχουλες να γινονται αντικειμενο εκμεταλλευσης μιας αμορφωτης,απολιτιστης,ανικανης επιχειρηματιας που με τα λεφτα του μπαμπα εχτισε ενα νηπιαγωγειο και θεωρησε οτι εγινε παιδαγωγος..αυτος ηταν και ενας λογος παραπανω που τα εδωσα ολα σε αυτον τον ασεπ γαι να προσφερω στα παιδια αγαπη και αγωγη που πηγαζει απο ΑΛΗΘΙΝΗ ΓΝΩΣΗ..!!!

Αποσυνδεδεμένος bk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #233 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 01:10:53 μμ »
βρε παιδια,χτες εγινε μια συναντηση του συντονιστικου των νηπιαγωγων με τη δοε.απο το πρωι ψαχνω και δεν βρισκω τιποτα σχετικο .εμαθε κανεις τιποτα?κατι μου λεει οτι μας εχουν ολους ..........

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #234 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 01:14:47 μμ »
Εγώ να δεις elenaV τι εμπειρία είχα!Δύο μέρες δούλεψα σε ιδιωτικό νηπιαγωγείο και την τριτη παραιτήθηκα με αυτά που είδα εκεί μέσα.Ούτε λεφτά ζήτησα ούτε τίποτα.Δεν άντεχα να βλέπω να βασανίζουν τα παιδιά και μετά να το παίζω χαρούμενη στους γονείς.Δε μπορούσα να τους κοιτάξω στα μάτια.Ντρεπόμουν.Τα παιδιά τους ζούσαν ένα μαρτύριο εκεί μέσα και εγώ έπρεπε να υποκρίνομαι.Λατρεύω τα παιδιά και πονάει η ψυχή μου όταν βλέπω να τα χτυπούν και να μην τους δίνουν σημασία.Από τότε ούτε που θέλω να δουλέψω πάλι σε ιδιωτικό.Περιμένω με λαχτάρα να αναλάβω μία τάξη και να δώσω στους μπόμπιρες ότι περισσότερο μπορω  από τις γνώσεις που έχω και κυρίως ΑΓΑΠΗ.Διάβασα πολύ για τον ασεπ και ελπίζω τουλάχιστον του χρόνου να μπω αναπληρώτρια για να μη βρεθώ στην ανάγκη τους πάλι.Το επάγγελμά μας θεωρείταιι λειτούργημα και όχι οίκος χρήματος εκμεταλλεύοντας αθώες ψυχές.

ακριβως το ιδιο επαθα κι εγω..παραιτηθηκα για να μην βλεπω αυτες τις αθωες ψυχουλες να γινονται αντικειμενο εκμεταλλευσης μιας αμορφωτης,απολιτιστης,ανικανης επιχειρηματιας που με τα λεφτα του μπαμπα εχτισε ενα νηπιαγωγειο και θεωρησε οτι εγινε παιδαγωγος..αυτος ηταν και ενας λογος παραπανω που τα εδωσα ολα σε αυτον τον ασεπ γαι να προσφερω στα παιδια αγαπη και αγωγη που πηγαζει απο ΑΛΗΘΙΝΗ ΓΝΩΣΗ..!!!
Καλή επιτυχία elenaV.Εύχομαι ό,τι καλύτερο!!Θα ναι πολύ τυχερά τα παιδάκια που θα σ έχουν νηπιαγωγό!!Είμαι βέβαιη γι αυτό.

Αποσυνδεδεμένος sophia_pap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #235 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 01:17:48 μμ »
καλημερα και απο μενα παιδια!!! δεν το πιστευω οτι θα βγει η επομενη φαση μετα τις εκλογες!!! τα κενα ειναι απιστευτα πολλα ακομη. αποκλειεται να αφησουν τα σχολεια κλειστα!!!  
δεν εχω νεα απο καπου "επισημα" οπως χθες. εικαζω απλα οτι απο βδομαδα το αργοτερο θα χουμε τη νεα φαση και εμμενω στην αποψη του  gspiropoylos.
αντε να δουμε....

Αποσυνδεδεμένος kalliopi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #236 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 01:21:58 μμ »
Εγώ να δεις elenaV τι εμπειρία είχα!Δύο μέρες δούλεψα σε ιδιωτικό νηπιαγωγείο και την τριτη παραιτήθηκα με αυτά που είδα εκεί μέσα.Ούτε λεφτά ζήτησα ούτε τίποτα.Δεν άντεχα να βλέπω να βασανίζουν τα παιδιά και μετά να το παίζω χαρούμενη στους γονείς.Δε μπορούσα να τους κοιτάξω στα μάτια.Ντρεπόμουν.Τα παιδιά τους ζούσαν ένα μαρτύριο εκεί μέσα και εγώ έπρεπε να υποκρίνομαι.Λατρεύω τα παιδιά και πονάει η ψυχή μου όταν βλέπω να τα χτυπούν και να μην τους δίνουν σημασία.Από τότε ούτε που θέλω να δουλέψω πάλι σε ιδιωτικό.Περιμένω με λαχτάρα να αναλάβω μία τάξη και να δώσω στους μπόμπιρες ότι περισσότερο μπορω  από τις γνώσεις που έχω και κυρίως ΑΓΑΠΗ.Διάβασα πολύ για τον ασεπ και ελπίζω τουλάχιστον του χρόνου να μπω αναπληρώτρια για να μη βρεθώ στην ανάγκη τους πάλι.Το επάγγελμά μας θεωρείταιι λειτούργημα και όχι οίκος χρήματος εκμεταλλεύοντας αθώες ψυχές.

Τα χτυπάνε?Καλά που ζούμε!!! Είναι δυνατόν αυτό να έχει μείνει έτσι?Να δίνεις τα ωραία σου λεφτάκια για ένα καλύτερο μέλλον για τα παιδάκια σου και να χρησιμοποιούν μεθόδους από την εποχή της Βιουγιουκλάκη? ΑΙΣΧΟΣ! Μπορείς να μας πεις τουλάχιστον σε ποια πόλη βρίσκεται αυτό το "υπέροχο" σχολείο?

Αποσυνδεδεμένος elenaV

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΟΙ ΚΟΠΟΙ ΑΜΕΙΒΟΝΤΑΙ..!!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #237 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 01:28:33 μμ »
Εγώ να δεις elenaV τι εμπειρία είχα!Δύο μέρες δούλεψα σε ιδιωτικό νηπιαγωγείο και την τριτη παραιτήθηκα με αυτά που είδα εκεί μέσα.Ούτε λεφτά ζήτησα ούτε τίποτα.Δεν άντεχα να βλέπω να βασανίζουν τα παιδιά και μετά να το παίζω χαρούμενη στους γονείς.Δε μπορούσα να τους κοιτάξω στα μάτια.Ντρεπόμουν.Τα παιδιά τους ζούσαν ένα μαρτύριο εκεί μέσα και εγώ έπρεπε να υποκρίνομαι.Λατρεύω τα παιδιά και πονάει η ψυχή μου όταν βλέπω να τα χτυπούν και να μην τους δίνουν σημασία.Από τότε ούτε που θέλω να δουλέψω πάλι σε ιδιωτικό.Περιμένω με λαχτάρα να αναλάβω μία τάξη και να δώσω στους μπόμπιρες ότι περισσότερο μπορω  από τις γνώσεις που έχω και κυρίως ΑΓΑΠΗ.Διάβασα πολύ για τον ασεπ και ελπίζω τουλάχιστον του χρόνου να μπω αναπληρώτρια για να μη βρεθώ στην ανάγκη τους πάλι.Το επάγγελμά μας θεωρείταιι λειτούργημα και όχι οίκος χρήματος εκμεταλλεύοντας αθώες ψυχές.

ακριβως το ιδιο επαθα κι εγω..παραιτηθηκα για να μην βλεπω αυτες τις αθωες ψυχουλες να γινονται αντικειμενο εκμεταλλευσης μιας αμορφωτης,απολιτιστης,ανικανης επιχειρηματιας που με τα λεφτα του μπαμπα εχτισε ενα νηπιαγωγειο και θεωρησε οτι εγινε παιδαγωγος..αυτος ηταν και ενας λογος παραπανω που τα εδωσα ολα σε αυτον τον ασεπ γαι να προσφερω στα παιδια αγαπη και αγωγη που πηγαζει απο ΑΛΗΘΙΝΗ ΓΝΩΣΗ..!!!
Καλή επιτυχία elenaV.Εύχομαι ό,τι καλύτερο!!Θα ναι πολύ τυχερά τα παιδάκια που θα σ έχουν νηπιαγωγό!!Είμαι βέβαιη γι αυτό.

σε ευχαριστω πολυ και εγω το ιδιο πιστευω για σενα..μονο και μονο απο αυτα που ειδαμε και παραιτηθηκαμε σημαινει πολλα!!επισης καλη επιτυχια!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 748
Σύνολο: 758

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.