*

Αποστολέας Θέμα: Ακύρωση Τροπολογίας ΥΠΕΠΘ  (Αναγνώστηκε 4301 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mixanikos_HY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ακύρωση Τροπολογίας ΥΠΕΠΘ
« στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 10:19:30 πμ »
στις 4/10 εκτός τραγικού (με την κυριολεκτική και μεταφορική έννοια) απρόοπτου θα έχουμε νέα κυβέρνηση και άρα και καινούρια υπουργό παιδείας η οποία όλα δείχνουν ότι θα είναι η συνάδελφος μηχανικός Αννούλα (είπαμε η λύση είναι μία...μηχανικοί στην εκπαίδευση  ;D ) Αν βοηθήσουν τα χρονοδιαγράμματα ΑΣΕΠ και η πολιτική ηγεσία του ΥΠΕΠΘ είναι κατά τη γνώμη μου εφικτή η ακύρωση της τροπολογίας, δεδομένης της προ των εκλογών θέλησης. Αυτό που προτείνω εγώ και έχει μεγάλη αντικειμενικότητα για να γίνει αποδεκτό, είναι να ζητήσουμε τη διατήρηση του status quo των πινάκων και να δεσμευτεί το ΠΑΣΟΚ προεκλογικά δια της Αννουλας ότι το ΠΑΣΟΚ θα καταργήσει τιν τροπολογία την επομένη των εκλογών..Όσοι ενδιαφερόμενοι στείλτε μαζικά mails στην Αννα Διαμαντοπούλου info@diamantopoulou.gr με τίτλο "Ακύρωση Τροπολογίας Λυκουρέντζου-Διατήρηση Πινάκων ως έχουν" εστιάζοντας ότι δεν είναι δυνατόν λίγο πριν από μόνιμους διορισμούς να αλλάζει ξαφνικά ένας πίνακας και ζητώντας μια προσωπική δέσμευση μέσω του διαδικτυακού της τόπου...Δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα, άλλωστε προεκλογική περίοδος είναι οι πάντες τάζουν στους πάντες..Πιθανότητα επιτυχίας: 30%...αυτές θεωρώ ότι έχουμε αυτές θα παλεψουμε.. ;D

"Ουδεις μωρότερος των ιατρών αν δεν υπήρχαν οι δάσκαλοι" Μια είναι η λύση: Μηχανικοί στην Εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος jtsop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
cross-post: Κινητοποίηση Πληροφορικών για τη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 10:22:48 πμ »
Μετά την ψήφιση της τροπολογίας με την οποία εντάσσονται νέα τμήματα στους κλάδους Πληροφορικής και την επιλεκτική αναγνώριση της παιδαγωγικής επάρκειας για τους αποφοίτους ενός μόνο εκ των δεκάδων τμημάτων Πληροφορικής ΑΕΙ και ενόψει της εφαρμογής των νέων ρυθμίσεων που αφορούν τις αναθέσεις μαθημάτων, η Ένωση Πληροφορικών Ελλάδας καλεί όλους τους Πληροφορικούς του Πανεπιστημιακού και Τεχνολογικού τομέα των ΑΕΙ σε συνάντηση προκειμένου να γίνει εκτίμηση της τρέχουσας κατάστασης και να προγραμματιστούν οι δικαστικές και πολιτικές κινήσεις που θα λάβουν χώρα στους επόμενους μήνες για την προώθηση των προτάσεων της ΕΠΕ.
Η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί στην Αθήνα το Σάββατο 12 Σεπτεμβρίου και ώρα 15:00 στην αίθουσα Α2 του Τμήματος Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών του Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών στις εγκαταστάσεις του Τμήματος στην Πολυτεχνειούπολη στο Ζωγράφου.

Αποσυνδεδεμένος Mixanikos_HY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση Τροπολογίας ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 10:30:17 πμ »
Ναι σωστό και αυτό αλλά τα μαζικά mails έχουν κατά τη γνώμη μου πιο μεγάλη δύναμη από αρτηριοσκληρωτικές διαδικασίες τύπου συνελεύσεων φυσικών προσώπων..πληροφορικοί είμαστε όχι φιλόλογοι..
"Ουδεις μωρότερος των ιατρών αν δεν υπήρχαν οι δάσκαλοι" Μια είναι η λύση: Μηχανικοί στην Εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Ακύρωση Τροπολογίας ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 10:31:29 πμ »
Μιλάτε για την ίδια τροπολογία που βάζει μέσα στους πίνακες τους ΟΑΕΔίτες; Αν ναι, νομίζω ότι μπορείτε να συνδράμετε στη δική μας δικαστική κίνηση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ακύρωση Τροπολογίας ΥΠΕΠΘ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:22:26 »

Αποσυνδεδεμένος dimxen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση Τροπολογίας ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 06:29:32 μμ »
Για όποιον εχει πάρει σοβαρά το θέμα της εκπαίδευσης και θέλει κάποια στιγμή να διοριστεί είναι μάταιο να επιχειρείται κατάργηση της τροπολογίας. Το πιο σοφό θα ήταν να διεκδικήσουμε για όλους παιδαγωγική επάρκεια! Μηχανικέ ξανασκέψου το (δεν προσπαθώ να στο παίξω εξυπνη, καμία σχέση, απλά να το δούμε το θέμα τελείως ρεαλιστικά). Κάθε χρόνο θα βγαίνουν στους πίνακες τουλάχιστον 50 νέα πρόσωπα με επάρκεια(όχι από τον πειραιά, αλλά από ασπαιτε κ μεταπτυχιακά). Σε δύο με τρία χρόνια οι πίνακες θα κορεστούν από αυτούς που έχουν επάρκεια και οι διορισμοί θα γίνονται αποκλειστικά από αυτούς. Έτσι στον επόμενο κύκλο διορισμών θα προσληφθούν μόνο αυτοί με επάρκεια, οι υπόλοιποι ΔΕΝ θα διορίζονται ποτέ, όση προυπηρεσία και να έχουν. Ποτέ δε θα παίζουμε επι ίσοις όροις με αυτούς που έχουν επάρκεια. Έτσι δεν έχει κανένα νόημα η κατάργηση της τροπολογίας. Εγώ είμαι επιτυχών στον ΑΣΕΠ που έγινε και πάλι σκέφτομαι να παρατήσω την εκπαίδευση, αφού και 24μηνο και 30μηνο να κλείσω, δεν θα διοριστώ. Διότι και να καταργηθεί η τροπολογία θα είναι μπροστά μας οι ασπαιτάδες κλπ., οι οποίοι συν τα χρόνια θα συσσωρεύονται (δηλαδή να το δούμε και λίγο πιο μακροπρόθεσμα). Αν θέλουμε να ζητήσουμε κάτι από τη διαμαντοπούλου τότε το πιο σώφρον είναι να πάρουμε όλοι επάρκεια, τώρα που έχει ανοίξει ο δρόμος.
Διότι από δω και πέρα (με την τροπολογία αλλά και χωρίς να είχε αυτή ψηφηστεί!!) χωρίς επάρκεια, μόνο για χόμπυ θα ασχολούμαστε με την εκπαίδευση και όχι με την προοπτική του διορισμού (για τον κλάδο μας μιλάω πάντα) ..

Αποσυνδεδεμένος tomemeto1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση Τροπολογίας ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 11:07:46 μμ »
Ωραία τα λες....και τι γινεται με αυτούς που ΄τόσα χρόνια πάλεψαν και τελικά πήραν επάρκεια με την αξιά τους (ασπαιτε ή μεταπτυχιακό ή καθηγητική σχολή)?

Η απάντηση είναι ... "Κρίμα αλλά κάποιοι θα πρέπει να αδικηθούν όσο δεν πάει άλλο" ;;;; >:(
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 12, 2009, 12:03:08 πμ από tomemeto1 »

Αποσυνδεδεμένος dimxen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση Τροπολογίας ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 02:31:02 πμ »
Αυτοί που πάλεψαν δεν χάνονται, δεν αδικούνται γιατί παίρνουν παιδαγωγική επάρκεια. εκτός αν το θεωρείς λογικό κάποιος με 0.8 μόρια π.χ.  να προηγείται αυτού που δουλεύει 4 και 5 χρόνια να μαζέψει 20 μόρια(και μιλάω για τους εκατοντάδες των συναδέλφων στον πίνακα..)..

Και το ξαναλέω, έτσι όπως γίνονται τα πράματα πάντα μα πάντα θα διορίζονται αυτοί με την επάρκεια, κανείς άλλος.. Όσο το σκέφτομαι, είτε περάσει η τροπολογία του πειραιά είτε όχι, πραγματικά δεν έχει καμία σημασία! Ήδη τώρα το 40% των πινάκων που θα διοριστούν είναι αποκλειστικά με επάρκεια(ανεξαρτήτως μορίων) οπότε από τους πίνακες δεν έχουμε στον ήλιο μοίρα, και όσο περνούν τα χρόνια τόσο θα είναι χειρότερα τα πράματα! Αλλά και στον ασεπ, όσοι πέρασαν τη βάση με επάρκεια διορίστηκαν αφήνοντας 32 άλλους(ίσως και πιο άξιους, ίσως λέω δεν ξέρω) στην απέξω και ας γράψαν καλύτερο βαθμό. Οπότε και από εκεί μας τρώνε. Συνεπώς οι απόφοιτοι του πειραιά δεν μας επηρεάζουν(εντάξει μας επηρεάζουν εν μέρει για τα ολοήμερα, αλλά το ότι δε θα διοριστούμε ποτέ δεν έχει να κάνει με το ότι αυτοί πήραν επάρκεια). Για αυτό το καλύτερο είναι να την πάρουμε όλοι, και όχι να την ακυρώσουμε από τον πειραιά. Ούτως ή αλλιώς , δηλαδή είτε την έχει ο πειραιάς την επάρκεια είτε όχι, οι ασπαιτάδες φτάνουν και περισσεύουν για τα επόμενα πολλά χρόνια. Δεν πιστεύω σε καμία περίπτωση στην κατάργηση της τροπολογίας, όσο και να μη με συμφέρει για φέτος, γιατί έτσι ανοίγει ο δρόμος για κάτι πιο δίκαιο, που πρέπει να διεκδικηθεί από όλους τους πληροφορικούς στην εκπαίδευση.

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση Τροπολογίας ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 09:54:33 πμ »
@dixmen, ποια σχολη εχεις τελειωσει; Γιατι σε νοιαζει τοσο να μην χασει την επαρκεια ο Πειραιας;
ΕΛΕΟΣ πλεον με την προπαγανδα σας. Αυτο που κανατε ηταν αθλιο. Χωρις να ενημερωσετε κανεναν συναδελφο, πηγατε Αυγουστιατικα με τον υφυπουργο σας και περασατε την τροπολογια. Αλλα μαλλον δεν νιωθετε σιγουροι πλεον. Λιγο η αλλαγη κυβερνησης, λιγο η μεγαλη κινητοποιηση. Δυσκολα τα πραγματα για το νεοπαιδαγωγικο τμημα.

Αποσυνδεδεμένος Giannakas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση Τροπολογίας ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 10:36:58 πμ »
@dixmen, ποια σχολη εχεις τελειωσει; Γιατι σε νοιαζει τοσο να μην χασει την επαρκεια ο Πειραιας;
ΕΛΕΟΣ πλεον με την προπαγανδα σας. Αυτο που κανατε ηταν αθλιο. Χωρις να ενημερωσετε κανεναν συναδελφο, πηγατε Αυγουστιατικα με τον υφυπουργο σας και περασατε την τροπολογια. Αλλα μαλλον δεν νιωθετε σιγουροι πλεον. Λιγο η αλλαγη κυβερνησης, λιγο η μεγαλη κινητοποιηση. Δυσκολα τα πραγματα για το νεοπαιδαγωγικο τμημα.

Δυστυχώς το μεγάλο πρόβλημα είναι η Έλλειψη Θέσεων στην Εκπαίδευση με τα τωρινά δεδομένα.
Όμως ανεξάρτητα από αυτό και ένα παραπάνω για αυτό, Θα πρέπει να υπάρξει Δικαιοσύνη.
Για να είναι κάποιος δίκαιος πρέπει να ξεχάσει την Ατομική του Θέση(π.χ. Απόφοιτος ΔΤΨιΨι) και να κοιτάξει σαν ένας τρίτος αδιάφορος παρατηρητής.
Το συμπέρασμα θα είναι, κρυφά ή φανερά είναι ότι:
Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΑΤΗ, ΑΔΙΚΙΑ, ΚΟΜΠΙΝΑ ΣΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ
ΠΟΥ ΕΓΩ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ. ΔΕΝ ΣΤΕΚΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΝΥΧΤΑ ΟΠΩΣ ΗΡΘΕ. ΜΕΤΑ ΑΣ ΑΡΧΙΣΕΙ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΙΔΙΑ
ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΣΤΑΘΜΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ. ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΪΜΟΥ ΑΛΛΟΙΩΣΗ ΤΩΝ ΠΙΝΑΚΩΝ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ, ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΙΝ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ!!!

Αποσυνδεδεμένος dimxen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση Τροπολογίας ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 13, 2009, 07:12:49 μμ »
Αγαπητε μου δεν ειμαι του συγκεκριμένου τμήματος απόφοιτος! Αμα ήμουν γιατί να υποστήριζα να δοθεί σε όλους η επάρκεια? Το φεκ εκδόθηκε για τους ΔΤΨΣ οπότε ποσώς θα με ενδιέφερε.. Με ενδιαφέρει όμως ότι μόνο αυτοί ή οι ασπαιτάδες θα διορίζονται από δω και πέρα! Συγνώμη, μόνο εγώ το βλέπω αυτό το κακό που έρχεται να μας βρει τα επόμενα χρόνια?! Εκτός και αν εσύ έχεις επάρκεια ή πρόκειται να αποκτήσεις μέσω ασπαιτε φέτος οπότε όντως δε σε συμφέρει να πάρουν όλοι.. Όποιον πραγματικά τον ενδιαφέρει το μέλλον του στην εκπαίδευση σαν πληροφορικός, πρέπει να αποκτήσει ή να διεκδικήσει επάρκεια, αλλιώς όπως είπα ας ασχοληθεί με την εκπαίδευση σαν ΧΟΜΠΥ και γιατί έτσι σταγονομετρικά που θα γίνονται οι προσλήψεις δεν έχουμε καμία ελπίδα.

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση Τροπολογίας ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 14, 2009, 01:57:41 μμ »
Αγαπητε μου δεν ειμαι του συγκεκριμένου τμήματος απόφοιτος! Αμα ήμουν γιατί να υποστήριζα να δοθεί σε όλους η επάρκεια? Το φεκ εκδόθηκε για τους ΔΤΨΣ οπότε ποσώς θα με ενδιέφερε.. Με ενδιαφέρει όμως ότι μόνο αυτοί ή οι ασπαιτάδες θα διορίζονται από δω και πέρα! Συγνώμη, μόνο εγώ το βλέπω αυτό το κακό που έρχεται να μας βρει τα επόμενα χρόνια?! Εκτός και αν εσύ έχεις επάρκεια ή πρόκειται να αποκτήσεις μέσω ασπαιτε φέτος οπότε όντως δε σε συμφέρει να πάρουν όλοι.. Όποιον πραγματικά τον ενδιαφέρει το μέλλον του στην εκπαίδευση σαν πληροφορικός, πρέπει να αποκτήσει ή να διεκδικήσει επάρκεια, αλλιώς όπως είπα ας ασχοληθεί με την εκπαίδευση σαν ΧΟΜΠΥ και γιατί έτσι σταγονομετρικά που θα γίνονται οι προσλήψεις δεν έχουμε καμία ελπίδα.

Μαλλον κανεις πλακα... Δεν θα το παιξω ντεντεκτιβ να δω τι σχολη εχεις τελειωσει... Αν καποιος διαβασει παλαιοτερα μηνυματα σου θα το καταλαβει.

Αποσυνδεδεμένος kripintiris

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση Τροπολογίας ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 15, 2009, 03:30:42 πμ »
Δε συμφωνώ να δοθεί σε όλες τις σχολές παιδαγωγική επάρκεια. Συμφωνώ για ακύρωση της Τροπολογίας.
Το αναφέρω ρητά γιατί είμαι ΠΕ19, είδα ότι ο δρόμος για διορισμό είναι η εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ με αξιοκρατικό τρόπο, μπήκα ΑΣΠΑΙΤΕ γιατί είχα μεταπτυχιακό - ξένη γλώσσα - προϋπηρεσίες και έτσι είμαι κοντά σε διορισμό (με την τροπολογία των ΔΤΨΣ βέβαια δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται...)
Γιατί τώρα dixmen να θέλω να αναγνωριστούν όλες οι σχολές; Για να μη διοριστώ ποτέ; Αν αναγνωριστούν όλες θα επωφεληθούν μόνο όσοι έχουν πολλά μόρια. Γιατί να μην μπορεί όμως να μπει κάποιος με πολλά μόρια στην ΑΣΠΑΙΤΕ; Δεν είναι ικανός; Λογικά γιατί δεν έχει μεταπτυχιακό.
Τέλος πάντων. Θέλω να πω ότι εμένα πριν 3 χρόνια που έπρεπε να πάρω αποφάσεις για τι πρέπει να κάνω, επέλεξα τον ορατό δρόμο της ΑΣΠΑΙΤΕ και όχι να βάλω π.χ. Αναπληρωτής παντού. Πήγα λοιπόν και τελείωσα την υπέρτατη παιδαγωγική σχολή με τις ψυχολογίες του εφήβου και τα στάδια μαθησιακής ανάπτυξης του Piaget, τις μικροδιδασκαλίες και ένα σωρό άλλες χαμένες ώρες από τη ζωή μου, χωρίς καμία όρεξη να παρακολουθώ, για ένα και μόνο λόγο, για το κ...χαρτο. Το οποίο το παίρνεις με Άριστα κιόλας χωρίς να ανοιξεις βιβλίο, ετοιμάζοντας με laptop μέσα στο μάθημα τις εργασίες των άλλων μαθημάτων...
Έχω λοιπόν να κάνω μόνο μία απλή ερώτηση: Επιδιώκοντας όλοι να μπουμε στην εκπαίδευση, χάνω εγώ 1 χρόνο (ΑΣΠΑΙΤΕ) +  2 χρόνια (μεταπτυχιακό --> σχεδόν απαραίτητο για να μπεις ΑΣΠΑΙΤΕ) = 3 χρόνια από τη ζωή μου αν τελικά αναγνωριστούν όλες οι σχολές, ή δε χάνω;
Αν το κριτήριο ήταν τα πολλά μόρια και μόνο, όλοι θα πηγαίναμε να τα βρούμε κάνοντας Word σε Δημοτικό και Excel σε παιδάκια Γυμνασίου της Ανω Ραχούλας. Προσωπικά επέλεξα να μη το κάνω και να την ψάξω για ΑΣΠΑΙΤΕ.
2η Ερώτηση: Είναι καλύτερος εκπαιδευτικός από μένα κάποιος που έχει διδάξει περισσότερο το πακέτο του Office και έχει 10 μόρια πιο πολλά από εμένα; Εγώ πάντως δε νιώθω καλύτερος από κάποιον άλλο επειδή "καταρτίστηκα" στην ΑΣΠΑΙΤΕ.

Για την ώρα μόνο η Ακύρωση της Τροπολογίας δεν αλλάζει ακαριαία τα δεδομένα στον κλάδο, όπως φαίνεται ότι γίνεται μετά την ψήφισή της...

Η καλύτερη βέβαια πρόταση είναι η παιδαγωγική επάρκεια να μην προτάσσει κάποιον τελείως, αλλά να του δίνει π.χ. 10 μόρια. Έτσι όλοι θα είναι ευχαριστημένοι πιστεύω...

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση Τροπολογίας ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 15, 2009, 12:46:54 μμ »
Δε συμφωνώ να δοθεί σε όλες τις σχολές παιδαγωγική επάρκεια. Συμφωνώ για ακύρωση της Τροπολογίας.
Το αναφέρω ρητά γιατί είμαι ΠΕ19, είδα ότι ο δρόμος για διορισμό είναι η εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ με αξιοκρατικό τρόπο, μπήκα ΑΣΠΑΙΤΕ γιατί είχα μεταπτυχιακό - ξένη γλώσσα - προϋπηρεσίες και έτσι είμαι κοντά σε διορισμό (με την τροπολογία των ΔΤΨΣ βέβαια δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται...)
Γιατί τώρα dixmen να θέλω να αναγνωριστούν όλες οι σχολές; Για να μη διοριστώ ποτέ; Αν αναγνωριστούν όλες θα επωφεληθούν μόνο όσοι έχουν πολλά μόρια. Γιατί να μην μπορεί όμως να μπει κάποιος με πολλά μόρια στην ΑΣΠΑΙΤΕ; Δεν είναι ικανός; Λογικά γιατί δεν έχει μεταπτυχιακό.
Άρα βλέπεις μόνο τον εαυτό σου και τι σε συμφέρει.Σωστά;

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση Τροπολογίας ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 15, 2009, 01:00:08 μμ »
Γιατί βλέπει τα πράγματα κανείς διαφορετικά;;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159541
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 270
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 249
Σύνολο: 253

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.