*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση: ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 299880 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #644 στις: Σεπτέμβριος 30, 2009, 10:26:08 πμ »
ok μεσα, αλλα πιστευω πως τιποτε δεν ειναι αδυνατο(συγκεντρωση στο υπεπθ).ο καθενας μας ας βγαλει τα συμπερασματα  του.....επιπλεον οποιος θελει να καταφερθει κατα του υπεπθ θα επρεπε να συμμετασχει στην ενσταση κατα των οαεδιτων.ευχαριστω
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:03:08 »

evants

  • Επισκέπτης
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #645 στις: Σεπτέμβριος 30, 2009, 10:58:45 πμ »
η συγκεντρωση εξω απο το υπουργειο ειναι ανεφικτη για τους μη αθηναιους. αυτο ειναι εφικτο: www.e-aris.gr

Αποσυνδεδεμένος mariagal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #646 στις: Σεπτέμβριος 30, 2009, 11:33:11 πμ »
Καλημέρα και από μένα! Εχθές μου τηλεφώνησε κάποιος αποσπασμένος στο υπουργείο παιδείας στο τμήμα διορισμών (βίσμα δηλαδή), για να μου απαντήσει σε μία επιστολή που έστειλα πριν κανένα εξάμηνο, παρόμοια στο περιεχόμενο με αυτή του αρίστου. Επειδή μου έλεγε ότι και η ωρομισθία έχει τα πλεονεκτήματά της, και είναι πιο ευέλικτο σχήμα για προσλήψεις και άλλες τέτοιες μπούρδες, συμπεραίνω ότι δεν πρόκειται να εγκρίνουν ιδιαιτέρως σημαντικό αριθμό πιστώσεων για αναπληρωτές, αλλά παράλληλα τρέμουν και για τις ψήφους, αφού μου τηλεφώνησε 5 ημέρες πριν τις εκλογές (δεν θεωρώ ότι ήταν δική του πρωτοβουλία). Επειδή το να μαζευτούμε πολλά άτομα για το υπουργείο το θεωρώ αδύνατο, προτείνω να στείλουμε μία εκβιαστική επιστολή για το αυτονόητο, δηλαδή την άρση της αδικίας με τους ΟΑΕΔίτες σ'ένα βαθμό να την καλύψουν με το μη σπάσιμο των κενών σε ωρομισθίες, ειδάλλως το μαύρο που θα φάνε (όχι ότι δεν θα το φάνε διαφορετικά) θα πάει σύννεφο. Θεωρώ ότι μόνο έτσι καταλαβαίνουν και ενδεχομένως να έχουμε αποτέλεσμα. Για να πετύχει πρέπει η συγκεκριμένη επιστολή να υπογραφεί από το δυνατόν περισσότερα άτομα και να την στείλουμε στον υπουργό και υφυπουργό παιδείας.
Εάν συμφωνείτε, αρίστο περιμένουμε την επιστολή...:)     

+++++++. Μου ακούγεται πολύ καλός ο συσχετισμός ΟΑΕΔιτών με τους ωρομίσθιους.


καλημερα παιδια. πολυ καλη η ιδεα της νεας επιστολης οπως και το site του αρουλη, οπου μπορουμε να τη στειλουμε. ποιος αναλαμβανει να γραψει;

evants

  • Επισκέπτης
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #647 στις: Σεπτέμβριος 30, 2009, 11:38:35 πμ »
ο καθενας μπορει να γραψει. αν σταλει μια επιστολη,οσα ονοματα κι αν εχει απο κατω, δεν παυει να ειναι ακομη μια επιστολη. ενας βομβαρδισμος μειλ οπου θα δηλωνει ο καθεις την απαξιωση που ασθανεται για τις ακολουθουμενες πρακτικες τους και θα διαφαινεται το κυριακατικο φουμο θα ηταν πιστευω πιο εντυπωσιακος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:03:08 »

Αποσυνδεδεμένος mariagal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #648 στις: Σεπτέμβριος 30, 2009, 11:42:01 πμ »
ωραια. εφοσον υπαρχει η επιστολη του αριστου που υπερκαλυπτει τα αιτηματα μας, να την παραλλαξουμε λιγο, πχ ως προς τις προσφωνησεις, και να την προωθησουμε σε κομματικα στελεχη αυτην τη φορα, και των 2 πλευρων!

evants

  • Επισκέπτης
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #649 στις: Σεπτέμβριος 30, 2009, 11:43:56 πμ »
αν συμφωνει ο συγγραψας

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #650 στις: Σεπτέμβριος 30, 2009, 11:48:53 πμ »
ωραια. εφοσον υπαρχει η επιστολη του αριστου που υπερκαλυπτει τα αιτηματα μας, να την παραλλαξουμε λιγο, πχ ως προς τις προσφωνησεις, και να την προωθησουμε σε κομματικα στελεχη αυτην τη φορα, και των 2 πλευρων!

Tην έχω στείλει, ήδη, και στον Υπουργό και στη Διαμαντοπούλου και, πόσο αναμενόμενο, κανείς τους δεν μου απάντησε. Την έχω στείλει, επίσης, στο τμήμα διορισμών του ΥΠΕΠΘ και στα φόρουμ που αναρτήθηκε, όπως και σε άλλα που δεν αναρτήθηκε.

Αν σταλεί σε άλλους, ας σταλεί όπως είναι: Διαμαρτυρία προς την ΟΛΜΕ που κοινοποιείται σε αυτούς.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 30, 2009, 11:54:15 πμ από aristos2 »
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #651 στις: Σεπτέμβριος 30, 2009, 11:55:36 πμ »
Καλημέρα στους αγαπητούς συναδέλφους πε02. Να επιβεβαιώσω αυτό που λέει ο Aristos ότι οι περιφέριες ακολουθούν διαφορετική στρατηγική στην πρόσληψη ωρομισθίων. Στη δυτική Ελλάδα μολονότι πολύ ψηλα στον πίνακα πε03 ακόμη τίποτα. Δεν υπάρχουν κενά; τι στο καλό! Να πω για εσάς ότι τα κενά είναι πάρα πολλά! Στην Αχαία η  ΔΔΕ ζήτησε 9 αναπληρωτές! Σε πολλά σχολεία(κυρίως περιφεριακά) μαθήματα όπως ιστορία και νέα σε όλες σε τάξεις του λυκείου δεν έχουν ξεκινήσει να διδάσκονται....Να υποθέσει κανείς ότι για τις ιστορίες προσπαθούν να "χώσουν" τους ξενόγλωσσους μη το θεωρήσει κανείς σενάριο επιστημονικής φαντασίας.

Αποσυνδεδεμένος φρουφρού

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #652 στις: Σεπτέμβριος 30, 2009, 12:21:22 μμ »
Νομίζω ότι καλό θα ήταν να μαζευτούν όσο το δυνατόν περισσότερες υπογραφές, να ξανασταλεί σε ΠΑΣΟΚ, ΝΔ. Πιο αποτελεσματικό θα ήταν ίσως αν υπήρχε συντονισμός και συνεργασία με το σύλλογο αδιόριστων εκπαιδευτικών. Τι λέτε;

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #653 στις: Σεπτέμβριος 30, 2009, 12:24:00 μμ »
Αν μπλέξεις  με τους φωτισμένους συνδικαλισταράδες "σωθηκες"!!!

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #654 στις: Σεπτέμβριος 30, 2009, 12:30:35 μμ »
απο εγκυρη πηγη:μεχρι αυριο δοθηκε εντολη για συλλογη κενων και ....απο ερχομενη εβδομαδα η γ φαση.καλη ψηφο.
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #655 στις: Σεπτέμβριος 30, 2009, 12:33:49 μμ »
απο εγκυρη πηγη:μεχρι αυριο δοθηκε εντολη για συλλογη κενων και ....απο ερχομενη εβδομαδα η γ φαση.καλη ψηφο.

Τα κενά έχουν, ήδη, συγκεντρωθεί ..., ακύρωσε την έγκυρη πηγή σου ...
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #656 στις: Σεπτέμβριος 30, 2009, 12:34:13 μμ »
οκ :)
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 812
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #657 στις: Σεπτέμβριος 30, 2009, 12:43:31 μμ »
ARISTOS2 και ποτε θα καλεσουν επιτελους;;;  :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161828
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 514
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 444
Σύνολο: 444

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.