*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση: ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 300677 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΠΕΡΙΤΗΣ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #182 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 01:19:09 μμ »
ΜΠΡΑΒΟ  aristos2 !!!  
   Το  κείμενο  σου  είναι  καταπληκτικό , θίγει  όλα  τα  κακώς  κείμενα  του  κλάδου  μας  και  θέτει  τα  προβλήματά  μας  στη  σωστή  τους  
διάσταση . Εκφράζεις  τις  σκέψεις , τα  συναισθήματα , την  αγωνία πάρα  πολλών  συναδέλφων  και  των  οικογενειών  τους . Έγινες  η  φωνή  των  σκέψεων  μας! Συγχαρητήρια  και  πάλι  και  σε  ευχαριστώ , γιατί  ειλικρινά  δε  θα  μπορούσα  να  τα  γράψω  καλύτερα . Με  μεγάλη  χαρά  θα  συνυπέγραφα  την  επιστολή  σου , γράψε  μόνο  πως  μπορεί  να  γίνει  αυτό .

Υ.Γ.1 Έχω  άλλωστε  την  ίδια  αγωνία , αφού βρίσκομαι  μόλις  δύο  άτομα  κάτω  από  σένα   στον  πίνακα  αναπληρωτών και  στεναχωριέμαι , γιατί  ενώ  έχασα  μόλις  για  μία  μονάδα  τον  διορισμό  με  τον  Ασεπ , τώρα  βλέπω  να  μην  ανεβαίνω  ούτε  στο  τρένο της  αναπλήρωσης , τουλάχιστον  για  φέτος .
Υ.Γ.2 Μάλλον  ήρθε  η  ώρα  της  δράσης  συνάδερφοι ! Ας  συσπειρωθούμε  και  ας  αγωνιστούμε  , για  να  σταματήσει η  αδικία (βλ. οαεδιτες , πδσ κτλ.) και  η  αναξιοκρατία . Επιτέλους  το  ποτήρι  ξεχείλισε!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:28:05 »

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #183 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 01:20:50 μμ »
Συναδελφοι εγω θα προτεινα να συγκεντρωθουμε και στο ypepth.πρεπει να πιεσουμε!μονο με αγωνες ερχεται η δικαιωση και ειδικα στη δεδομενη χρονικη στιγμη.
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #184 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 01:29:42 μμ »
Καταρχάς, ψυχραιμία ...
Ευχαριστώ όλους για την ανταπόκριση και τα όμορφα λόγια σας ...
Δεν είμαι τίποτα περισσότερο από ένας εξ ημών ...  ;)

Ελπίζω όσοι υπογράψουμε ν' αυξηθούμε, έως αύριο.
Στείλτε μου σε προσωπικό μήνυμα: ονοματεπώνυμο, όνομα πατρός, mail, μόρια στον πίνακα αναπληρωτών και τυχόν προσθήκες που επιθυμείτε. Επίσης mail, όπου κρίνεται σκόπιμο να σταλεί. Ήδη, η mimelismoni μου έστειλε κάποια ...

Δεν κάνουμε κάτι ιδιαίτερο ..., κάνουμε το αυτονόητο, επομένως - εκτός των άλλων - θα υπογράψουμε με τα ονοματεπώνυμά μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 20, 2009, 01:32:23 μμ από aristos2 »
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #185 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 02:11:21 μμ »
ΟΧΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ 1500 ΦΙΛΟΛΟΓΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ!
ΣΤΑΔΙΑΚΗ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΗΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑΣ!
ΟΛΟΗΜΕΡΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ ΤΩΡΑ!
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:28:05 »

Αποσυνδεδεμένος gelina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #186 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 02:17:37 μμ »
ωχ λίγες μέρες είχα να μπω στο forum και προς μεγάλη έκπληξη και χαρά βλέπω κινήσεις για δυναμικές διεκδικήσεις των αυτονόητων...ΜΠΡΑΒΟ!!
Δύο πράγματα είναι αιώνια: Το σύμπαν και η ανοησία των ανθρώπων… Αν και για το σύμπαν, έχω αρχίσει τελευταία να αμφιβάλλω…
Άλμπερτ Αϊνστάιν

Αποσυνδεδεμένος Τιμόθεος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Το μέτρο της αγάπης είναι η αγάπη χωρίς μέτρο
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #187 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 02:37:48 μμ »
ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ

ΝΕΟ ΛΥΚΕΙΟ (ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ)
[/color]
Χιόνια και κρύα ας μη σταθούν εμπόδιο μπροστά σου, στις κορυφές της αρετής ν' ανθίζει πάντα η καρδιά σου

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #188 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 02:59:03 μμ »
ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ

ΝΕΟ ΛΥΚΕΙΟ (ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ)
[/color]

 Γιατί δεν σταματάς επιτέλους να το παίζεις φιλευσπλαχνος και προβληματισμένος  για τους συναδέλφους σου,τη στιγμή που εσύ και άλλοι σαν εσένα από τον ΟΑΕΔ πετάξατε έξω ανθρώπους που έχουν επιτυχίες από ΑΣΕΠ ενώ απλά ανανεώνατε συμβάσεις για να έχετε τώρα την αναπλήρωση!! Και φυσικά δεν φταίτε εσείς....αλλά το υπέροχο κράτος-μπ.......λο που έχουμε,αλλά μην γίνεστε και προκλητικοί!!! Δεν έχετε ιδέα από αξιοκρατία και τι θα πει να διεκδικείς να ανταμειφθούν οι κόποι σου γι αυτό η σιωπή θα ήταν καλύτερη.........!!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος Τιμόθεος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Το μέτρο της αγάπης είναι η αγάπη χωρίς μέτρο
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #189 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 03:09:36 μμ »
Δεν έχω κανένα κέρδος από την προϋπηρεσία μου στον ΟΑΕΔ. Τελευταία φορά το λέω. Πολύ ασχολήθηκα μαζί σου. Περίμενε την απόφαση του ΣτΕ. Σκασίλα μου για τους οαεδίτες, σκασίλα μου και για σένα. Μην ασχολήσαι μαζί μου.
Χιόνια και κρύα ας μη σταθούν εμπόδιο μπροστά σου, στις κορυφές της αρετής ν' ανθίζει πάντα η καρδιά σου

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #190 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 03:15:16 μμ »
Αν μπορείτε να σεβαστείτε το παρόν θέμα, θα με υποχρεώσετε ...

Καλώ όλους τους φιλολόγους που επιθυμούν να υπογράψουν την επιστολή - διαμαρτυρία προς την ΟΛΜΕ (έτσι όπως τη συνέταξα, από εμάς μπορεί να υπογραφεί, αλλά προφανώς εκφράζει κάθε ειδικότητα της Β/θμιας) να μου στείλουν άμεσα ονοματεπώνυμο, πατρώνυμο και μόρια στον πίνακα αν/τών. Θα ευχόμουν να συμμετέχουν, για προφανείς λόγους, και ήδη κληθέντες στις 2 πρώτες φάσεις.

Mimelismoni, ηρεμία..., μου έστειλες mail ως και της Αλ-κάιντα, που λέει ο λόγος!
Η επιστολή θα σταλεί στην ΟΛΜΕ, αύριο, και θα κοινοποιηθεί στο ΥΠΕΠΘ, και σε κάποια φόρουμ προς δημοσίευση. Δε νομιζω ότι χρειάζεται, για την ώρα, να σταλεί σε Μ.Μ.Ε. Θα μπορούσε να σταλεί και σε εκπροσώπους κομμάτων, ίσως και όχι.
Δεν είμαι πάντως υπέρ του "γράψαμε κάτι ..., ας το στείλουμε και στην πεθερά μας!" Εσείς τι λέτε;

Προέχει να υπογραφεί από ικανοποιητικό αριθμό.
Αναμένω ...
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος V-T

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #191 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 04:05:18 μμ »
Υπολογίστε και μένα. (Έστειλα ήδη στοιχεία)

Αποσυνδεδεμένος aquarina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #192 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 08:30:05 μμ »
Παιδιά καλησπέρα!
Τοποθετήθηκα με την β΄φάση στην Β Ευβοίας
Ελπίζω να είναι καλά....
Πάντως στην δευτεροβάθμια ήταν φανερό πως τα κένα ήταν κατά πολύ περισσότερα από αυτά που κάλυψε η β΄φάση οπότε μην απελπίζεστε!!
Εύχομαι η γ΄φάση να γίνει γρήγορα και χωρίς την κουραστική αναμονή της προηγούμενης....

Αποσυνδεδεμένος gelina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #193 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 08:38:24 μμ »
Παιδιά καλησπέρα!
Τοποθετήθηκα με την β΄φάση στην Β Ευβοίας
Ελπίζω να είναι καλά....
Πάντως στην δευτεροβάθμια ήταν φανερό πως τα κένα ήταν κατά πολύ περισσότερα από αυτά που κάλυψε η β΄φάση οπότε μην απελπίζεστε!!
Εύχομαι η γ΄φάση να γίνει γρήγορα και χωρίς την κουραστική αναμονή της προηγούμενης....

ΜΠΡΑΒΟ σου ελπίζω όντως να περάσεις καλά φέτος....και σε ευχαριστούμε για τα καλά νέα και τον καλό σου λόγο ;) ;) ;)
Δύο πράγματα είναι αιώνια: Το σύμπαν και η ανοησία των ανθρώπων… Αν και για το σύμπαν, έχω αρχίσει τελευταία να αμφιβάλλω…
Άλμπερτ Αϊνστάιν

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #194 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 10:58:39 μμ »
Παιδιά όποιοι απο αύριο έχουν πληροφορίες για γ φάση είτε απο τηλεφωνική επικοινωνία είτε εκ των έσω αναμένουμε όλοι ενημέρωση για χρόνο και αριθμό....



Αποσυνδεδεμένος mother29

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #195 στις: Σεπτέμβριος 21, 2009, 10:40:59 πμ »
Αν μπορείτε να σεβαστείτε το παρόν θέμα, θα με υποχρεώσετε ...

Καλώ όλους τους φιλολόγους που επιθυμούν να υπογράψουν την επιστολή - διαμαρτυρία προς την ΟΛΜΕ (έτσι όπως τη συνέταξα, από εμάς μπορεί να υπογραφεί, αλλά προφανώς εκφράζει κάθε ειδικότητα της Β/θμιας) να μου στείλουν άμεσα ονοματεπώνυμο, πατρώνυμο και μόρια στον πίνακα αν/τών. Θα ευχόμουν να συμμετέχουν, για προφανείς λόγους, και ήδη κληθέντες στις 2 πρώτες φάσεις.

Mimelismoni, ηρεμία..., μου έστειλες mail ως και της Αλ-κάιντα, που λέει ο λόγος!
Η επιστολή θα σταλεί στην ΟΛΜΕ, αύριο, και θα κοινοποιηθεί στο ΥΠΕΠΘ, και σε κάποια φόρουμ προς δημοσίευση. Δε νομιζω ότι χρειάζεται, για την ώρα, να σταλεί σε Μ.Μ.Ε. Θα μπορούσε να σταλεί και σε εκπροσώπους κομμάτων, ίσως και όχι.
Δεν είμαι πάντως υπέρ του "γράψαμε κάτι ..., ας το στείλουμε και στην πεθερά μας!" Εσείς τι λέτε;

Προέχει να υπογραφεί από ικανοποιητικό αριθμό.
Αναμένω ...
τσουτσια ουρανια του κωνσταντινου,rainatsoutsia@yahoo.com,24683 moria

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 714
Σύνολο: 715

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.