*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση: ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 298956 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mother29

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #602 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 01:44:09 μμ »
ναι και εγω το καταλαβα αυτο απλως της ειπαν αν καταλαβα καλα οτι αν ερθει αναπληρωτης θα απολυθει...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:13:09 »

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #603 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 01:46:12 μμ »
κι αυτο της ειπαν.αλλα οχι οτι ο αναπληρωτης θα κανει μονο το 11ωρο.προφανως θα εχει κι αλλες ωρες

Αποσυνδεδεμένος mother29

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #604 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 01:47:17 μμ »
α!!!!!!!!με τοση αναμονη ψαχνω λογο για να βρισω!!!!χιχι ;D

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #605 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 01:50:22 μμ »
τώρα που το έσπασαν το κενό για ωρομίσθιους σιγά μην τους απολύσουν. 2 ωρομίσθιοι=600ευρω, 1 αναπληρωτής 1200. Το κράτος πρέπει να κάνει οικονομία!!!!!!! Δεν πάνε να .............. οι ωρομίσθιοι. Καλά κορόιδα είναι και αυτά (εγώ δηλαδή). Αλλά μπορώ να κάνω κάτι αυτή την κυριακή...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:13:09 »

Αποσυνδεδεμένος Lito

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #606 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 02:00:50 μμ »
Που είναι ο Αρίστος με τις πληροφορίες του;

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #607 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 02:07:25 μμ »
παιδιά τι θα γίνει τελικά με γ' φάση? Δεν έχουμε καμμία ενημέρωση? Έχουν γίνει τα νεύρα μας κορδέλες, κρόσια κτλ....  καμμία πληροφόρηση να μάθουμε το πότε... Μου αρέσει που περίμενα σήμερα.....
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος momo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • γηράσκω αεί διδασκόμενη..
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #608 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 02:08:35 μμ »
τώρα που το έσπασαν το κενό για ωρομίσθιους σιγά μην τους απολύσουν. 2 ωρομίσθιοι=600ευρω, 1 αναπληρωτής 1200. Το κράτος πρέπει να κάνει οικονομία!!!!!!! Δεν πάνε να .............. οι ωρομίσθιοι. Καλά κορόιδα είναι και αυτά (εγώ δηλαδή). Αλλά μπορώ να κάνω κάτι αυτή την κυριακή...

..εγώ το κάνω σε κάθε εκλογική αναμέτρηση αλλά αυτοί...εκεί!!!! σαν κολλημένος υπολογιστής!! οποιο κουμπί και να πατήσεις την ιδια εικόνα βλέπεις ;D ;D ;D
..μάλλον πρέπει να τους το κάνουμε όλοι μαζί!!
Θεέ μου, δώσε μου εγκράτεια και υπομονή... ΤΩΡΑ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #609 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 02:19:56 μμ »
momo, έχεις δίκιο. όταν σκέφτομαι ότι αυτά δεν αλλάζουν με την ψήφο μου με πιάνει απόγνωση. και εγώ βρίσκομαι σε αυτή τη φάση ζόμπι. Η πίεση εξάντλησε εμένα, χάνω την πίστη μου για κάτι καλύτερο, και ιδρυματοποιούμαι. Σκύβω το κεφάλι και δέχομαι ότι κόκαλο μου πετάνε. θέλω να βρίσω χειρότερα, αλλά εξαρτόμαι και από αυτούς.... τους νεόκοπους πατριώτες, κοινωνικά αναίσθητους, πατριδο-οικονομολόγους, που βλέπουν τα σχολεία σαν στρατόπεδα, τους καθηγητές σαν αναλώσιμους στρατιώτες, και τους εαυτούς τους στρατηγούς (ενώ όλοι ξέρουμε ότι οι περισσότεροι είναι κομματόσκυλα!). Πόσες λέξεις περνούν από το μυαλό μου; δεν έχω σκεφτεί ποτέ περισσότερες βρισιές!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 29, 2009, 02:29:50 μμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #610 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 02:21:40 μμ »
τώρα που το έσπασαν το κενό για ωρομίσθιους σιγά μην τους απολύσουν. 2 ωρομίσθιοι=600ευρω, 1 αναπληρωτής 1200. Το κράτος πρέπει να κάνει οικονομία!!!!!!! Δεν πάνε να .............. οι ωρομίσθιοι. Καλά κορόιδα είναι και αυτά (εγώ δηλαδή). Αλλά μπορώ να κάνω κάτι αυτή την κυριακή...
Κι εγώ μαζί σου! ;D

Αρκετά υπήρξαμε τα κοροιδάκια τους. Για να βολεύουν αυτοί τους οαεδίτες και τους κόλακες!!Όλοι μπορούμε να αλλάξουμε κάτι την Κυριακή. Γιατί αρκετά έπαιξαν και παίζουν με τα νεύρα και....τις τσέπες μας...1500 ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ!!!!!!!!ΑΥΤΟ ΖΗΤΑΜΕ!!!!!!!!!!! Τώρα το ποιός μας ακούει είναι άλλο θέμα.... >:(  

Αποσυνδεδεμένος kstak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #611 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 03:36:34 μμ »
Μου προσεφεραν κι εμένα 11ωρο
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 01, 2022, 01:58:22 μμ από kstak »
.....

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #612 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 04:49:00 μμ »
τώρα που το έσπασαν το κενό για ωρομίσθιους σιγά μην τους απολύσουν. 2 ωρομίσθιοι=600ευρω, 1 αναπληρωτής 1200. Το κράτος πρέπει να κάνει οικονομία!!!!!!! Δεν πάνε να .............. οι ωρομίσθιοι. Καλά κορόιδα είναι και αυτά (εγώ δηλαδή). Αλλά μπορώ να κάνω κάτι αυτή την κυριακή...
Κι εγώ μαζί σου! ;D

Αρκετά υπήρξαμε τα κοροιδάκια τους. Για να βολεύουν αυτοί τους οαεδίτες και τους κόλακες!!Όλοι μπορούμε να αλλάξουμε κάτι την Κυριακή. Γιατί αρκετά έπαιξαν και παίζουν με τα νεύρα και....τις τσέπες μας...1500 ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ!!!!!!!!ΑΥΤΟ ΖΗΤΑΜΕ!!!!!!!!!!! Τώρα το ποιός μας ακούει είναι άλλο θέμα.... >:(   
1500 αναπληρωτες φιλολογοι?ειναι παρα πολλοι!(ειρωνικα το λεω).να σκεφτεις οτι υπαρχουν συναδελφοι που θεωρουν οτι αυτος ο αριθμος ειναι πολυ μεγαλος(μας κανουν χαρη), λες και σε αυτους συμπεριλαμβανονται μονο οι "καθαροι" αναπληρωτες και οχι οι των πινακων (τριτεκνοι, οαεδ.....) απο 20000 ατομα!απλα δεν καταλαβαινω κατι:γιατι διαμαρτυρομαστε οταν δεν ειμαστε ικανοι να διατυπωσουμε συγκεκριμενα αιτηματα ως κλαδος στους αρμοδιους?ειχα προτεινει (και αλλοι συναδελφοι)να κατεβουμε στο υπεπθ αλλα απ΄οτι φαινεται μας αρεσει μονο η διαδικτυακη γκρινια (μας βολευει κιολας).ολα αυτα τα λεω οχι γιατι ειναι αγνωστα αλλα για να μας υπενθυμισω οτι πριν μας παρουν οι αλλοι στα σοβαρα(αν γινει καποτε) θα πρεπει πρωτα να μας παρουμε εμεις στα σοβαρα.ευχαριστω
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #613 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 05:00:16 μμ »
κινδυνευοντας να γινω κουραστικη εως κ γραφικη....Αριστο εχεις κανενα νεο για τον αριθμο,αν οχι νεο ποια ειναι η εκτιμηση σου;;;;;[σε ρωταω γιατι νομιζω πως εισαι η φωνη της λογικης κ μ αρεσουν οι αισιοδοξοι ανθρωποι που δεν χανουν ποτε το χιουμορ τους!!!!!]

evants

  • Επισκέπτης
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #614 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 05:00:49 μμ »
Το να ζητα καποιος να δραστηριοποιηθει αμεσα και αποτελεσματικα ενας ολοκληρος κλαδος χιλαδων αδιοριστων ειναι ρομαντικο και ελπιδοφορο αλλα επιτρεψτε μου να πω ουτοπικο. Αυτα δε γινονται με επανασταση απο ενα φορουμ . Χρειαζεται να μπει στη μεση ο συνδικαλισμος. Αν μπηκες σε σχολειο θα ξερεις οτι τιποτα δε γινεται αν δεν κινησουν τα νηματα τα καταλληλα ατομα. Εμεις ειμαστε απ΄εξω, κανεις δε δινει σημασια, ακομη και δικαστικα πηγανε πολλοι και εφαγαν τα μουτρα τους. Εξ΄ου και η διατηρηση του θεσμου των ωροομισθιων, της ΠΔΣ, των επετηριδων κτλ. Δε φταινε οσοι δε μπορουν να παρατησουν τις οικογενειες τους και τις οποιες δουλειες τους. Αδιοριστοι υπαρχουν και 40χρονοι και βαλε, οχι οτι οι νεοτεροι δεν εχουν ακριβως τα ιδια προβληματα. Οι περισσοτεροι αλλωστε ζουμε εκτος των τειχων

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #615 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 05:08:52 μμ »
πραγματικα δε θεωρω οτι η ιδρυση ενος συλλογου φιλολογων (μιας και δεν υπαρχει)ειναι....επανασταση, αλλα η αρχη και μονο μιας μακρας πορειας διεκδικησεων με σαφεις προτασεις και επιδιωξεις στα αρμοδια ατομα, γιατι επαναλαμβανω μονο ετσι θα μας παρουν στα σοβαρα.εννοειται πως η ολμε δε δινει δεκαρα για εμας γιατι οι περισσοτεροι εκει μεσα ειναι βολεμενοι και μεγαλης ηλικιας.εμεις ομως ως νεοι (αρκετοι) θα επρεπε αντι να αναλισκομαστε στη διατυπωση παραπονων μεσω του διαδικτυου και μονο να δραστηριοποιηθουμε για τη βελτιωση της θεσης του κλαδου μας και εν τελει για εμας τους ιδιους.ευχαριστω
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161191
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 562
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 577
Σύνολο: 594

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.