*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση: ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 301050 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #700 στις: Σεπτέμβριος 30, 2009, 10:01:02 μμ »
μπορψ να γινω φιλαρακι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Ναι βρε ..., σε σας εννοώ.
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:13:34 »

Αποσυνδεδεμένος momo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • γηράσκω αεί διδασκόμενη..
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #701 στις: Σεπτέμβριος 30, 2009, 10:18:53 μμ »
Αρίστο, με τοση επιτυχία στις προβλέψεις (βλ. προηγουμενη φάση) και τέτοια ζήτηση (πες το μας κι ας είναι ψέμα) , μήπως να το έβλεπες και πιο...επαγγελματικά;;;  ;D
...και το οικονομικό σου θα ελυνες και τους ανθρώπους γυρω σου θα εκανες ευτυχισμένους .... πριν το σκεφτεις σοβαρα κι οσο ακομη προλαβαίνω:
είμαι Ταυρος με ωροσκόπο Καρκίνο τι λες;;; παω φετος αναπληρώτρια;;;
Θεέ μου, δώσε μου εγκράτεια και υπομονή... ΤΩΡΑ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος momo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • γηράσκω αεί διδασκόμενη..
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #702 στις: Σεπτέμβριος 30, 2009, 10:22:28 μμ »
...γιατί η δική μου προβλεψη είναι ότι φέτος γινομαι ταυρος (σε υαλοπωλείο) :P και μου μένει κι ο καρκίνος.... :-\
Θεέ μου, δώσε μου εγκράτεια και υπομονή... ΤΩΡΑ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #703 στις: Σεπτέμβριος 30, 2009, 11:50:12 μμ »
Αρίστο, με τοση επιτυχία στις προβλέψεις (βλ. προηγουμενη φάση) και τέτοια ζήτηση (πες το μας κι ας είναι ψέμα) , μήπως να το έβλεπες και πιο...επαγγελματικά;;;  ;D
...και το οικονομικό σου θα ελυνες και τους ανθρώπους γυρω σου θα εκανες ευτυχισμένους .... πριν το σκεφτεις σοβαρα κι οσο ακομη προλαβαίνω:
είμαι Ταυρος με ωροσκόπο Καρκίνο τι λες;;; παω φετος αναπληρώτρια;;;

... ίσως κληθείς ...  γι' αναπληρώτρια του Σαλπιγγίδη, στην περίπτωση που δεν ανανεώσει με τον ΠΑΟ!  ???

Δίχως μόρια, οι προβλέψεις ... αδυνατούν ...! Και αύριο μέρα είναι. Καλό μήνα ...! Ουστ Σεπτέμβριε ..., μα ούτε ωρομίσθιοι!!!  ::) :P :'( 8) ;D
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:13:34 »

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #704 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 01:36:08 πμ »
Είναι ο <<κύριος>> Χατζηδάκης (κεριά και λιβάνια του) στον Ευαγγελάτο και όταν τον ρώτησε ένας ωρομίσθιος εκπαιδευτικός γιατί δεν έχει πληρωθεί για ένα χρόνο είπε πως δεν ξέρει αν ισχύει κάτι τέτοιο και αν ισχύει λέει είναι περίεργο γιατί συμβαίνει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είναι από άλλο πλανήτη αυτός;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Δεν είναι στην κυβέρνηση;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Άκουσον άκουσον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μας δουλεύουν ψιλό γαζί!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είναι όλοι τους για φτύσιμο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μαύρο στους άχρηστους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Παίζουν με την αξιοπρέπειά μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #705 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 09:17:43 πμ »
παιδια, καλημερα!πηρα τηλ και μου ειπαν οτι περιμενουν εγκριση πιστωσεων  ??? ??? ??? ???μα αφου δεν εξαντλησαν τις προηγουμενες πιστωσεις........................ :'(

Αποσυνδεδεμένος momo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • γηράσκω αεί διδασκόμενη..
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #706 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 09:33:01 πμ »
Είναι ο <<κύριος>> Χατζηδάκης (κεριά και λιβάνια του) στον Ευαγγελάτο και όταν τον ρώτησε ένας ωρομίσθιος εκπαιδευτικός γιατί δεν έχει πληρωθεί για ένα χρόνο είπε πως δεν ξέρει αν ισχύει κάτι τέτοιο και αν ισχύει λέει είναι περίεργο γιατί συμβαίνει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είναι από άλλο πλανήτη αυτός;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Δεν είναι στην κυβέρνηση;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Άκουσον άκουσον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μας δουλεύουν ψιλό γαζί!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είναι όλοι τους για φτύσιμο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μαύρο στους άχρηστους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Παίζουν με την αξιοπρέπειά μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μας εμπαίζουν!! το θέμα ειναι οτι εκτος από τους εκπαιδευτικούς που ζουν το δραμα τους και το στενό τους περιγυρο (οικογένεια, φίλοι) , ο υπόλοιπος κόσμος δεν γνωρίζει τι παιζεται εις βάρος μας και ποια ειναι η κατασταση στην εκπαιδευση γενικότερα... αυτό το γνωριζουν τα στελεχη της κυβέρνησης και το εκμεταλλεύονται ...γι αυτο κανουν την "παπια" προεκλογικά και τους ανίδεους .."μπα, συμβαίνει κατι τέτοιο;;; τι περίεργο!!!" επειδη δεν εχουν επιχειρηματα να αντιταχθουν κανουν πως δεν ξερουν!!!
 σε καταλαβαίνω απόλυτα ...νιωθεις να σε πνιγει το δικιο... δεν ξερω,αλλα το καλοκαίρι που περασε ενιωθα την αναγκη να γνωστοποιησω το τι μας συμβαίνει σε φιλους και γνωστους, στον περιγυρό μου τελος παντων ευρυ και στενο οπου μπορουσα κι εβλεπα πως υπηρχε αγνοια αλλα και ενδιαφερον ...ανακαλυψα πως ακομη και ηδη διορισμενοι εκπαιδευτικοι δεν γνωριζαν ολο αυτο τον κυκεωνα των πινακων, μοριων, επιτυχιων σε ασεπκαι μη... για αυτο προτεινω να κανουμε οτι περναει απο το χερι μας κι αν μη τι αλλο ΜΙΛΗΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ειμαστε πολλοι  και μπορουμε να ενημερωσουμε ακομη περισσοτερους τα αυτια οσων μας ξερουν, μας ζουν, μας εκτιμουν, ειναι γειτονες μας, ψωνιζουμε στα μαγαζια τους και συναναστρεφομαστε μαζι τους ειναι ΑΝΟΙΧΤΑ γιατι δεν εχουν πολιτικες ή αλλες σκοπιμότητες και ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ γιατι λιγο πολυ εχουν δει το εργο να παιζεται έστω παραλλαγμενο στις ιδιες τις ζωες τους
Θεέ μου, δώσε μου εγκράτεια και υπομονή... ΤΩΡΑ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος GR

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 576
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #707 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 09:52:17 πμ »
Με αυτες τις δηθεν καθυστερησεις παντως,που ειναι εντελως αδικαιολογητες εχουν γλιτωσει του κοσμου τα χρηματα για το Σεπτεμβρη,με τις προσληψεις που κανανε μεχρι τωρα.Αυτο προεχει για αυτους και οχι η καλυψη των κενων στα σχολεια.Και κατι αλλο που πιστευω γιατι ειμαι εξαιρετικα καχυποπτη πλεον ειναι οτι δε θελουν με τιποτα να κορεστει το 24μηνο,γιατι με αυτες τις καθυστερησεις το εχασε πολυς κοσμος.Ολα τα αλλα ειναι μπαρουφες.Τα κενα ειναι τεραστια,γιατι δε δινουν εντολες να μαζευτουν αμεσα;ομηροι εμεις κατα τα αλλα περιμενουμε και περιμενουμε και περιμενουμε....

Αποσυνδεδεμένος mother29

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #708 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 10:11:25 πμ »
καλημερα σας, πως το βλεπετε αγαπητοι συναδελφοι, λετε σημερα να ξερουμε????

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #709 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 10:12:53 πμ »
συναδελφοι καλημερα.προτεινω κατι εφικτο και αμεσα εφαρμοσιμο.να στειλουμε την επιστολη του αριστος2 στην πανελληνια ενωση φιλολογων p-e-f@otenet.gr και να ζητησουμε τη δημοσιευση της απο αυτην γιατι δυστυχως εμας αν δεν ειμαστε συλλογος (εννοω θεσμικο οργανο) δε μας λαμβανουν υποψη.ειναι αμφιβολα τα αποτελεσματα αλλα δεν πρεπει να σταματησουμε να πιεζουμε.ευκαιρια να πληροφορηθει και η ΠΕΦ τα προβληματα μας.ευχαριστω
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #710 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 10:16:49 πμ »
κάντε κάτι ρε παιδιά που είστε δύναμη αριθμητική γιατί κανείς δεν μας υπολογίζει... προχωρείστε και εμείς κοντά σας... Αλήθεια, ας μου πει κάποιος ότι δεν θα είμαι άσκοπα κολλημένη στον  υπολογιστή και σήμερα.....?
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #711 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 10:20:56 πμ »
Το πρόβλημα είναι τα χρήματα. Και το σίγουρο είναι ότι δεν θέλουν να τα δίνουν σε εμάς αλλά να τα παίρνουν κάποιοι λίγοι. Ξέρετε πόσα λεφτά δαπανούνται άσκοπα? Αν δεν σταματήσει αυτή η κατάσταση όποια κυβέρνηση και αν έρθει στο ίδιο αποτέλεσμα θα είμαστε. Καλή ψυχραιμία παιδιά. Έδωσα ΑΣΕΠ, είμαι επιτυχούσα με πολύ καλή σειρά. Ξέρετε τί αντιλήφθηκα? Ότι μετά από διάβασμα τουλάχιστον 2 ετών, φέτος με τον ΑΣΕΠ διορίστηκαν μόνο 240 άτομα. Η δεύτερη φουρνιά αν και διοριστέα, αν δεν έχει μόρια προυπηρεσίας, δεν θα είναι φέτος αναπληρώτρια. Συνάδελφοι,  μας έχουν μπλέξει. Ταλαιπωρούμαστε για 1200 ευρώ. Τα οποία είναι χρήσιμα μεν, αλλά πιστέψτε με δεν θα μπορέσουμε ποτέ να φτιάξουμε κάτι δικό μας μόνο με αυτά τα χρήματα. Εκτός και αν γίνεις Σκρουτζ Μακ Ντακ... Συγγνώμη για τη φλυαρία... Φίλοι μου, καλή σας μέρα! και καλά αποτελέσματα σε όλους μας! Και για να αναθαρρέψουμε λίγο. 1500 αναπληρωτές φιλόλογοι τώρα τώρα τώρα....![/b]

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #712 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 10:36:39 πμ »
κάντε κάτι ρε παιδιά που είστε δύναμη αριθμητική γιατί κανείς δεν μας υπολογίζει... προχωρείστε και εμείς κοντά σας... Αλήθεια, ας μου πει κάποιος ότι δεν θα είμαι άσκοπα κολλημένη στον  υπολογιστή και σήμερα.....?
αυτο ακριβως ειναι το προβλημα με εμας:ποτε τοσο λιγοι δεν καταφεραν να κοροϊδεψουν τοσους πολλους!εστειλα την επιστολη του aristos 2 στην ΠΕΦ.
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος iam_almost_sofuckinhappy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #713 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 10:44:50 πμ »
παιδια, καλημερα!πηρα τηλ και μου ειπαν οτι περιμενουν εγκριση πιστωσεων  ??? ??? ??? ???μα αφου δεν εξαντλησαν τις προηγουμενες πιστωσεις........................ :'(

και αυτο ειναι κατι που θα καθυστερησει την ολη διαδικασια? ποσο ακομη?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 783
Σύνολο: 802

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.