*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση: ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 300984 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #798 στις: Οκτώβριος 02, 2009, 07:49:25 πμ »
ΑΝ ακοπυγεται κάτι τέτοιο ΠΑΣΟΚ δε ψηφίζω με τίποτα....και πάνω που με είχε κάνει η Νέα Δημοκρατία να αγανακτήσω.......

τι λένε τώρα σκέφτονται να καταργήσουν 24μηνο + ΑΣΕΠ...................αΪΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙι στο διάολο !!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:35:59 »

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #799 στις: Οκτώβριος 02, 2009, 08:09:45 πμ »
ΑΝ ακοπυγεται κάτι τέτοιο ΠΑΣΟΚ δε ψηφίζω με τίποτα....και πάνω που με είχε κάνει η Νέα Δημοκρατία να αγανακτήσω.......

τι λένε τώρα σκέφτονται να καταργήσουν 24μηνο + ΑΣΕΠ...................αΪΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙι στο διάολο !!!!!!!!!!!


Καλημέρα!! Τί πράγματα είναι αυτά που λέτε;; Προεκλογικά και για προφανείς πολιτικούς λόγους κάποιος βγήκε και είπε μια βλακεία (θέλοντας να υποθάλψει την αξιωματική αντιπολίτευση), δεν σημαίνει πως ισχύει! Δεν υπάρχει τέτοια πρόταση στο πρόγραμμα του κόμματος (αντιθέτως μιλά για περισσότερους διορισμούς καθηγητών), ας μην χρωματίζουμε πολιτικά το forum λοιπόν :(

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #800 στις: Οκτώβριος 02, 2009, 08:16:41 πμ »
"και εγω το άκουσα από αιρετούς που πρόσκεινται στο πασοκ περυσι που περνούσαν απο τα σχολεία ότι η προυπηρεσία δεν θα αναγνωρίζεται ως κρητήριο για διορισμό ούτε 24μηνο ούτε τίποτα μόνο 100/100 ασεπ"

και στη σελιδά του ΠΑΣΟΚ για τη δημόσια διοίκηση λέει όλοι οι διορισμοί απο ΑΣΕΠ......


τώρα τι να πω μακάρι να μην αληθεύει γιατί εγώ ταράχτηκα....πάνω που έλεγα ότι του χρόνου διορίζομαι με 24μηνο....

και επειδή στην Ελλάδα έχω δει πολλους να αναμένουν και τελικά να παίρνουν ξέρετε τη.......

φοβήθηκα....άλλωστε λένε ότι όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά...........

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #801 στις: Οκτώβριος 02, 2009, 08:53:28 πμ »
Δυστυχώς, αυτό είναι το τίμημα της Δημοκρατίας... Συμμετέχει κάποιος σε κάποιο φόρουμ και αμολάει μια σαχλαμάρα που άκουσε χωρίς να την επεξεργαστεί, χωρίς να την κριτκάρει και κάνει όλους εμάς τους "αφελείς" να αναρωτιόμαστε... Λίγη σοβαρότητα σε αυτό το φόρουμ δε θα έβλαπτε...Φτάνει πια με το "ράδιο αρβύλα" και με τις ιδεοληψίες του καθενός !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:35:59 »

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #802 στις: Οκτώβριος 02, 2009, 09:06:09 πμ »
Προφανώς το ΠΑΣΟΚ εννοεί, και μακάρι φυσικά να το εφαρμόσει, διορισμούς γενικότερα στο δημόσιο τομέα με ΑΣΕΠ 100%, όχι στους εκπαιδευτικούς. Εξάλλου σε άλλες θέσεις του δημοσίου γίνεται το έλα να δεις. Το σύστημα των εκπαιδευτικών (αν εξαιρέσεις ΟΑΕΔίτες, ΠΔΣ και κάποιους άλλους) είναι αρκετά αξιοκρατικό μέχρι στιγμής. Που να δείτε τι γίνεται σε άλλους χώρους, που άμα δεν έχεις μπάρμπα στην Κορώνη δεν πρόκειται να βολευτείς που να χτυπιέσαι κάτω.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #803 στις: Οκτώβριος 02, 2009, 09:09:39 πμ »
"και εγω το άκουσα από αιρετούς που πρόσκεινται στο πασοκ περυσι που περνούσαν απο τα σχολεία ότι η προυπηρεσία δεν θα αναγνωρίζεται ως κρητήριο για διορισμό ούτε 24μηνο ούτε τίποτα μόνο 100/100 ασεπ"

και στη σελιδά του ΠΑΣΟΚ για τη δημόσια διοίκηση λέει όλοι οι διορισμοί απο ΑΣΕΠ......


τώρα τι να πω μακάρι να μην αληθεύει γιατί εγώ ταράχτηκα....πάνω που έλεγα ότι του χρόνου διορίζομαι με 24μηνο....

και επειδή στην Ελλάδα έχω δει πολλους να αναμένουν και τελικά να παίρνουν ξέρετε τη.......

φοβήθηκα....άλλωστε λένε ότι όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά...........

μακαρι. επιτελους μια αποφαση σωστη!!
να βρε γιατι περιμενω τις 100 πρωτες μερες του πασοκ! ολα θα αλλαξουν. θα παρουμ μια μορφη "κλεους"(που ελεγε και η Βασιλειαδου-δεν θυμαμαι την ταινια).

σωστο το βρησκω. ναι,γιατι οχι?
η προυπηρεσια να μετρα μονο για την προταιρετοτητα στις τοποθετησεις και στα συνταξιοδοτικα βεβαιως.
επιτελους, το αιτημα 60,000 υποψηφιων καθηγητων και ψηφοφορων γινεται πραγματικοτητα.
Α, μου φτιαξατε τη μερα !!!!!! Μπραβο! τετοια να ακου και δαγκωτο θα το ριξω! χαχα...

-μα ειναι δυνατον να λεγονται τετοια? ρε σεις για να αλιευσουν ψηφους τα λενε αυτα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 02, 2009, 09:19:48 πμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #804 στις: Οκτώβριος 02, 2009, 09:10:25 πμ »
Δυστυχώς, αυτό είναι το τίμημα της Δημοκρατίας... Συμμετέχει κάποιος σε κάποιο φόρουμ και αμολάει μια σαχλαμάρα που άκουσε χωρίς να την επεξεργαστεί, χωρίς να την κριτκάρει και κάνει όλους εμάς τους "αφελείς" να αναρωτιόμαστε... Λίγη σοβαρότητα σε αυτό το φόρουμ δε θα έβλαπτε...Φτάνει πια με το "ράδιο αρβύλα" και με τις ιδεοληψίες του καθενός !
Συμφωνω απολυτα.Ελεος ρε παιδια.Λιγη ψυχραιμια.

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #805 στις: Οκτώβριος 02, 2009, 09:15:40 πμ »
καλημερα!επι του θεματος μας εχουμε κατι νεοτερο;

Αποσυνδεδεμένος Τιμόθεος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Το μέτρο της αγάπης είναι η αγάπη χωρίς μέτρο
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #806 στις: Οκτώβριος 02, 2009, 10:14:16 πμ »
"και εγω το άκουσα από αιρετούς που πρόσκεινται στο πασοκ περυσι που περνούσαν απο τα σχολεία ότι η προυπηρεσία δεν θα αναγνωρίζεται ως κρητήριο για διορισμό ούτε 24μηνο ούτε τίποτα μόνο 100/100 ασεπ

Για φέτος μην ανησυχείτε. Ο προγραμματισμός για διορισμούς στο υπεπθ γίνεται με ορίζοντα τη διετία. Για τις προσλήψεις που θα γίνουν το καλοκαίρι του 2010 ισχύει η παρούσα νομοθεσία.
Όσο για τα επόμενα έτη, θα πρέπει να γίνουν όλα γρήγορα διότι περίπου τον Ιούλιο του 2010 θα κάνουμε αιτήσεις για να συμμετέχουμε στον επόμενο  ΑΣΕΠ και η νέα νομοθεσία θα πρέπει να είναι ήδη έτοιμη. Λίγο απίθανο το βλέπω, διότι το Μάρτιο θα έχουμε κατά πάσα πιθανότητα πάλι εκλογές.
καλημερα!επι του θεματος μας εχουμε κατι νεοτερο;
Ας μην παίρνουμε συνέχεια οι ίδιοι τηλέφωνο στο υπουργείο, διότι μας έμαθαν από τη φωνής μας και δεν μας δίνουν και πολλές πληροφορίες. Να πάρει και κανένας άλλος τηλέφωνο μήπως και σταθεί πιο τυχερός (λάου λάου να ψαρέψει κανένα νέο, αν υπάρχει).
Χιόνια και κρύα ας μη σταθούν εμπόδιο μπροστά σου, στις κορυφές της αρετής ν' ανθίζει πάντα η καρδιά σου

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #807 στις: Οκτώβριος 02, 2009, 10:21:39 πμ »
Oι εκλογοσυνταγματολόγοι , οι αλιείς και άλλες συμπαθείς ευρεστεχνίες, έχοντας τόσους χώρους δράσης ..., γιατί δεν αφήνουν κι εμάς, τους ταλαίπωρους, να παλέψουμε με τα θηρία .. του ΥΠΕΠΘ, μήπως επιτύχουμε καμμιά νίκη;

Η μπαρουφολογία, όσο θα καθυστερούν οι κλήσεις, ... καλά θα κρατεί!
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος Τιμόθεος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Το μέτρο της αγάπης είναι η αγάπη χωρίς μέτρο
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #808 στις: Οκτώβριος 02, 2009, 10:28:03 πμ »
Κεφάτο σε βλέπω.
Τα θηρία του υπεπθ ποια είναι;
Χιόνια και κρύα ας μη σταθούν εμπόδιο μπροστά σου, στις κορυφές της αρετής ν' ανθίζει πάντα η καρδιά σου

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #809 στις: Οκτώβριος 02, 2009, 10:33:42 πμ »
Κεφάτο σε βλέπω.
Τα θηρία του υπεπθ ποια είναι;

Κανένα κέφι, δυστυχώς.

Ο Πολύφημος, η Λερναία Ύδρα, η Σκύλα, η Χάρυβδη, ...
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #810 στις: Οκτώβριος 02, 2009, 10:34:13 πμ »
επιτελους το σηκωσαν και μου ειπαν(ηταν ο ευγενικος κυριουλης δοξα τω θεω που γυρισε) και ειπε τελικα δεν θα βγει τπτ σημερα.πιθανοτατα την αλλη βδομαδα προς το τελος της

Αποσυνδεδεμένος theol3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #811 στις: Οκτώβριος 02, 2009, 10:35:36 πμ »
οσο  αφορά τη δική μου πλευρά  το τελευταίο που με νοιάζει είναι η σκόπιμη παραπλάνηση εκείνο που με ενδιαφέρει είναι ο διορισμός όπους και όλους.Αλλά αλήθεια υπάρχει κανείς που να σας το έχει διαψεύσει όσον αφορά τη σημασία της προυπηρεσίας από το πασοκ εμένα όχι;
Και όλοι ποντάρουμε στο ότι δεν θα προλάβει να το κάνει και όχι στο ότι δεν έχει σκοπό να το κάνει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162167
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 777
Σύνολο: 793

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.