*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση: ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 300696 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος φρουφρού

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1666 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 07:50:28 μμ »
δεν ξερω για σας, αλλα εγω παιδια δεν αντεξα αλλο αυτον τον εμπαιγμο και την ανασφαλεια. οκ, φετος μπορει να πανε ολα καλα και να ειμαστε αναπληρωτες (το ποσοι δεν ξερουμε...), του χρονου;; αν βαλουν και αλλους μεσα οπως εγινε με τους οαεδιτες, τι θα γινει; ετσι αποφασισα να οργανωθω λιγο. υπαρχει η Πανελληνια Ενωση Αναπληρωτων, οπως εμαθα εντελως τυχαια, και εγινα, και εγω και αλλοι, μελος της. ειναι η μονη λυση για να εισακουστουν τα αιτηματα μας, γιατι καλες οι επιστολες και ο,τιδηποτε αλλο, αλλα δεν παυουν να ειναι μεμονωμενες κινησεις στα ματια των υψηλα ισταμενων...τι θελω να πω...αν γινουμε ενα δυνατο σωματειο (καμια σχεση με κομματικα συνδικαλιστικα οργανα) μπορουμε να διεκδικησουμε πραγματα για τον κλαδο μας...δειτε το παραδειγμα της αβαθμιας, το εχω ξαναπει..

+++++++++++++++++++

Βέβαια μην ξεχνάτε ότι προτεραιότητα είναι η πρωτοβάθμια, γι' αυτό μην ενθουσιαζόμαστε από τώρα.... Θυμάστε πριν τις εκλογές που έγινε η Δ φάση μόνο για την πρωτοβάθμια!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:38:29 »

Αποσυνδεδεμένος zulte

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • dato tempore
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1667 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 08:09:51 μμ »
αν επαληθευτει το 198 τι να υποθεσουμε οτι ειναι αυτη η Maria1969; Υπαλληλος της Ε.Υ.Π;

Αποσυνδεδεμένος Τιμόθεος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Το μέτρο της αγάπης είναι η αγάπη χωρίς μέτρο
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1668 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 08:21:28 μμ »
Ερώτηση: «Για τα κενά στα σχολεία»

«Η αναπλήρωση των κενών είναι μείζον θέμα. Βρισκόμαστε στα μέσα Οκτώβρη και είναι περισσότερα από 5000. Καταβάλουμε πολύ μεγάλες προσπάθειες, είναι πρώτη προτεραιότητά μας και θα ανακοινώσουμε εντός της εβδομάδος το χρονοδιάγραμμα για την κάλυψη όλων των κενών» .

Ποιο χρονοδιάγραμμα; Δηλαδή θα ανακοινώσουν ότι μετά από κάποιο χρόνο θα προσλάβουν αναπληρωτές; Πόσο χρόνο; Μέχρι να γίνει η Ελλάδα Ελβετία;
Προεκλογικά άλλα έλεγαν. Ο παππούς μου ο συγχωρεμένος έλεγε: Το βράδυ χίλια δυο, το πρωί στα α...δια μας τα δυο.
Χιόνια και κρύα ας μη σταθούν εμπόδιο μπροστά σου, στις κορυφές της αρετής ν' ανθίζει πάντα η καρδιά σου

Αποσυνδεδεμένος iam_almost_sofuckinhappy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1669 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 08:22:23 μμ »
τελειος ο παππους!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:38:29 »

Αποσυνδεδεμένος Kathrina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1670 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 08:26:59 μμ »
δεν ξερω για σας, αλλα εγω παιδια δεν αντεξα αλλο αυτον τον εμπαιγμο και την ανασφαλεια. οκ, φετος μπορει να πανε ολα καλα και να ειμαστε αναπληρωτες (το ποσοι δεν ξερουμε...), του χρονου;; αν βαλουν και αλλους μεσα οπως εγινε με τους οαεδιτες, τι θα γινει; ετσι αποφασισα να οργανωθω λιγο. υπαρχει η Πανελληνια Ενωση Αναπληρωτων, οπως εμαθα εντελως τυχαια, και εγινα, και εγω και αλλοι, μελος της. ειναι η μονη λυση για να εισακουστουν τα αιτηματα μας, γιατι καλες οι επιστολες και ο,τιδηποτε αλλο, αλλα δεν παυουν να ειναι μεμονωμενες κινησεις στα ματια των υψηλα ισταμενων...τι θελω να πω...αν γινουμε ενα δυνατο σωματειο (καμια σχεση με κομματικα συνδικαλιστικα οργανα) μπορουμε να διεκδικησουμε πραγματα για τον κλαδο μας...δειτε το παραδειγμα της αβαθμιας, το εχω ξαναπει..

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1671 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 08:32:33 μμ »
Εγώ πάντως συνεχίζω να ακούω σπασιμο αναπληρώσεων σε ωρομισθίες, ιδιαίτερα για εσας τους πε02 που τα κενα ειναι πολλά. Αρχίζουν να κάνουν τα ίδια και αυτοί? Ή οι προιστάμενοι έχουν ξεσαλώσει?

Αποσυνδεδεμένος Τιμόθεος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Το μέτρο της αγάπης είναι η αγάπη χωρίς μέτρο
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1672 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 08:35:32 μμ »
Όσο ο υπουργός οικονομικών λείπει στο Λουξεμβούργο, δεν γίνεται να εγκριθούν οι πιστώσεις, διότι πρέπει να υπογραφούν. Δεν ξέρω αν πήρε μαζί του και τους υφυπουργούς. Πότε θα γυρίσουν άραγε για να υπογράψουν και τις περιβόητες εγκρίσεις; Αν είναι θετικά τα νέα για την οικονομία μας από το Λουξεμβούργο, θα έχουμε και εμείς θετικές εξελίξεις στο θέμα των αναπληρωτών. Για φαντάσου κατάντια, να εξαρτώμεθα από έναν Αλμούνια και από κάθε Αλμούνια.
Χιόνια και κρύα ας μη σταθούν εμπόδιο μπροστά σου, στις κορυφές της αρετής ν' ανθίζει πάντα η καρδιά σου

evants

  • Επισκέπτης
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1673 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 08:39:37 μμ »
Ο προεδρος της ΟΛΜΕ υπολογισε τα κενα στη Δθμια σε 2000,δηλωνοντας μετα τη συναντηση με την υπουργο. Η ιδια η Αννουλα δεσμευτηκε να καλυφθουν τα κενα εντος της εβδομαδας. Οπως παντα οι δασκαλοι πρωτοστατουν οριζοντας τα κενα στην πρωτοβαθμια σε 3000!!!!!!!!!!!!!Θελω να ελπιζω οτι τα πραγματα θα ειναι πιο αισια για εμας τους δασκαλους της δευτεροβαθμιας,οσο κι αν υποβιβαζιμαστε σε ωρομισθιες και χανουμε ωρες απο τους ξενογλωσσους.
Ασχετο:μιλωντας με συναδελφο,διορισμενη απο το 1983,μου ειπε οτι το 1982 ηταν ωρομισθια ολη τη χρονια και επαιρνε 40.000δρχ εναντι 30.000 του επισης καθηγητη συζυγου της. Σκεφτειτε λοιπον ποσες εκπτωσεις υφισταμεθα απο τοτε σε μισθο,αξιοπρεπεια και ο καταλογος δεν τελειωνει

Αποσυνδεδεμένος zulte

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • dato tempore
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1674 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 08:41:01 μμ »
εχετε δει ποτε η ακουσει μια κυβερνηση με μολις δυο εβδομαδων θητεια να υλοποιει οσα ελεγε προεκλογικα; οσο κι αν μας καιει το θεμα των προσληψεων πρεπει πραγματικα να τους δωσουμε καποιο λογικο χρονικο περιθωριο για να ''δουν που παν τα τεσσερα''. Τοσα χρονια ελειπαν απ' το τιμονι. Ετσι οριζει αλλωστε και το savoir vivre της πολιτικης, που λεει και η Τρεμη

Αποσυνδεδεμένος iam_almost_sofuckinhappy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1675 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 08:41:22 μμ »
ε, καλα, το οκ να δωσει και η υπογραφη ειναι το τελευταιο..η υπογραφη μπορει να ειναι και ηλεκτρονικη..

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1676 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 08:42:29 μμ »
Εγώ πάντως ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω πώς εξαρτάται η σειρά μας από το πόσους τρίτεκνους έχουμε από πάνω μας...Προσωπικά είμαι σειρά 167 στον εκκαθαρισμένο πίνακα μετά τις τελευταίες προσλήψεις ειδικής αγωγής (22 Σεπτ.).Επάνω μου είναι 5 τρίτεκνοι..Δηλαδή εάν όντως η Μαρία 1969 ήταν ΕΥΠ >:(και αληθεύει το νούμερο 198 >:((άθλιο...), τότε μένω έξω για λίγο...Γ...τα υπουργεία μου!!! >:(

evants

  • Επισκέπτης
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1677 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 08:44:33 μμ »
εχετε δει ποτε η ακουσει μια κυβερνηση με μολις δυο εβδομαδων θητεια να υλοποιει οσα ελεγε προεκλογικα; οσο κι αν μας καιει το θεμα των προσληψεων πρεπει πραγματικα να τους δωσουμε καποιο λογικο χρονικο περιθωριο για να ''δουν που παν τα τεσσερα''. Τοσα χρονια ελειπαν απ' το τιμονι. Ετσι οριζει αλλωστε και το savoir vivre της πολιτικης, που λεει και η Τρεμη
ΑΡΚΕΤΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος iam_almost_sofuckinhappy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1678 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 08:48:17 μμ »
την πδσ την τακτοποιησαν σε 3-4 μερες..καμια δικαιολογια δε εχουν. 5000 κενα

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1679 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 08:54:20 μμ »
σιγά να μην τους λυπηθούμε.... συγκεκριμμένες εντολές είναι που δεν άλλαξαν με την αλλαγή της κυβέρνησης... Ένας είναι ο πίνακας αναπλ, τόσα είναι τα κενά τόσους, θα πάρουμε και πατούμε το κουμπάκι να τρέξει το σύστημα...

Να τους στείλουμε μαντηλάκια να σκουπίζουν τον ιδρώτα τους....
Together we stand!!! Divided we fall...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 745
Σύνολο: 745

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.