*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση: ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 300901 φορές)

0 μέλη και 12 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1750 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 01:40:18 μμ »
ο ευγενικος απαντησε αλλα τιποτα νεοτερο..αν καποιος εχει γινει πιο φιλος μαζι του(τοσα τηλ...) και ειναι πιο επιδεξιος στο λογο ας κανει 1 προσπαθεια..
ρε παιδιά δεν καταλαβαίνω..ποιος σας είπε ότι θα ανακοινωθούν προσλήψεις σήμερα;;;
τί πετυχαίνουμε με το να παιρνουμε συνέχεια τηλφνα;; έτσι θεωρείτε ότι ασκούνται πιέσεις;;
συλλέγονται ακόμα κενά είπε η υπουργός που σημαίνει ότι πάει τουλάχιστον για τέλη εβδομάδας..
συγγνώμη αν γίνομαι αντιπαθητική αλλά όλο αυτο που γίνεται το βρίσκω άσκοπο..γιατί την ενέργεια κ το χρόνο αυτον δεν τον καταναλώνουμε στο να συμμετέχουμε σε συλλογικά όργανα κ διαδικασίες, για να ισχυροποιήσουμε τη δύναμη τους κ επομένως να διεκδικήσουμε κ αξιοπρεπως;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:46:27 »

Αποσυνδεδεμένος iam_almost_sofuckinhappy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1751 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 01:47:12 μμ »
ο καθενας κανει ο,τι καταλαβαινει..εσυ γιατι ζοριζεσαι?
αν εσυ θες βαλε το παλαιστινιακο φουλαρι και ξεκινα..

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1752 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 01:49:52 μμ »
ο καθενας κανει ο,τι καταλαβαινει..εσυ γιατι ζοριζεσαι?
αν εσυ θες βαλε το παλαιστινιακο φουλαρι και ξεκινα..

καθόλου δε ζορίζομαι..την άποψή μου είπα!!και μάλιστα με σεβασμό.
και τα παλαιστιν φουλάρια είναι παρα πολύ ωραία!!! κρίμα που δεν σου αρέσουν..

Αποσυνδεδεμένος zulte

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • dato tempore
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1753 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 01:50:29 μμ »
το χειροτερο θα ειναι να τσακωθουμε μεταξυ μας τωρα.συζητηση κανουμε, μην την αποπαιρνεις

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:46:27 »

Αποσυνδεδεμένος aggy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1754 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 01:54:35 μμ »
Τι εννοεις evants ωρομισθιος υπο αίρεση?σου ειπαν δηλαδη οτι θα απολυθεις μολις καλεσουν αναπληρωτες?δουλευω και γω ωρομισθια αλλα δε μου ειπαν κατι τετοιο!ισχυει γενικα αυτο ή μονο ανστο πουν απο την αρχη?

Αποσυνδεδεμένος iam_almost_sofuckinhappy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1755 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 01:54:57 μμ »
ο καθενας κανει ο,τι καταλαβαινει..εσυ γιατι ζοριζεσαι?
αν εσυ θες βαλε το παλαιστινιακο φουλαρι και ξεκινα..

καθόλου δε ζορίζομαι..την άποψή μου είπα!!και μάλιστα με σεβασμό.
και τα παλαιστιν φουλάρια είναι παρα πολύ ωραία!!! κρίμα που δεν σου αρέσουν..

μια χαρα μου αρεσουν..στην ωρα τους ολα..τωρα που αργει η φαση ολοι κινητοποιουμαστε περισσοτερο.με λογια η πλειοψηφια. και δεν εχουν κι αδικο..πολλες οι υποχρεωσεις του καθενος..anyway, τα νευρα ειναι τσαταλια και δεν ειχα προθεση να αντιπαρατεθω ουτε να ειρωνευτω.. εγω μονο τηλ μπορω να παιρνω στη φαση που ειμαι..οποιος μπορει παραπανω ας το κανει

evants

  • Επισκέπτης
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1756 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 02:08:11 μμ »
Τι εννοεις evants ωρομισθιος υπο αίρεση?σου ειπαν δηλαδη οτι θα απολυθεις μολις καλεσουν αναπληρωτες?δουλευω και γω ωρομισθια αλλα δε μου ειπαν κατι τετοιο!ισχυει γενικα αυτο ή μονο ανστο πουν απο την αρχη?
σε ολους στη θεσσαλονικη αυτο ειπαν σε ολους τους τονους και απο ολες τις κατευθυνσεις. τουλαχιστον την περασμενη δευτερα που αναλαβαμε.θα φυγετε και θα προσπαθησουμε να σας απορροφησουμε αλλα χωρις εγγυηση

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1757 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 02:10:42 μμ »
αυτό γράφει το έθνος σήμερα

*Κατάργηση του θεσμού των ωρομισθίων, αλλαγές στο πλαίσιο των αποσπάσεων και των μεταθέσεων, ολοήμερο σχολείο για όλα τα παιδιά και κάλυψη όλων των κενών στα σχολεία τις επόμενες δέκα μέρες υποσχέθηκε χτες στους εκπαιδευτικούς η πολιτική ηγεσία του υπουργείου Παιδείας στις διαδοχικές συναντήσεις που είχε με τα συνδικαλιστικά σωματεία δασκάλων και καθηγητών (ΔΟΕ-ΟΛΜΕ)

άρα μπορεί και την επόμενη εβδομάδα...το θέμα είναι να πάρει 597 αναπληρωτές φιλολόγους όσους και τα κενά....αφού θα καταργήσει ωρομισθιους...

Αποσυνδεδεμένος aggy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1758 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 02:15:27 μμ »
δε γινονται ρε παιδια αυτα τα πραγματα!ειναι δυνατον απολυσει ολους τους ωρομισθιους που εχει προσλαβει? και τι θα κανουμε μετα ολοι οσοι δουλευουμε ωρομισθιοι αν δεν μας καλεσουν αναπληρωτες?μου φαινεται λιγακι τραβηγμενο αυτο!

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1759 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 02:17:49 μμ »
«Κατανοώ καλά τα προβλήματα που υπάρχουν σε πολλά σχολεία και οφείλονται κυρίως στην έλλειψη καθηγητών είπε η υπ. Παιδείας σε ερώτηση για τα κλειστά σχολεία , λόγω καταλήψεων και πρόσθεσε:« Θέλω να διαβεβαιώσω τους μαθητές, τους εκπαιδευτικούς και τους γονείς ότι το πρόβλημα θα λυθεί πολύ γρήγορα. Είμαστε στην τελική φάση αντιμετώπισής του.» που ειαναι??????????????????που ειναι????????? δεν το βλέπω


θα απολυθούν όσοι είναι 2 ωρομίσθιοι σε ενα σχολείο αν πάρουν στη θέση του αναπληρωτή....αν πάρουν....αν δεν πάρουν παραμένουν

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1760 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 02:21:35 μμ »
δε γινονται ρε παιδια αυτα τα πραγματα!ειναι δυνατον απολυσει ολους τους ωρομισθιους που εχει προσλαβει? και τι θα κανουμε μετα ολοι οσοι δουλευουμε ωρομισθιοι αν δεν μας καλεσουν αναπληρωτες?μου φαινεται λιγακι τραβηγμενο αυτο!
Πράγματι είναι απίθανο να απολυθούν όλοι οι ωρομίσθιοι.Δεν αποκλείεται να συμβεί όμως σε αρκετές περιπτώσεις(προσωπικά γνωρίζω τέτοιες) μια και ο νόμος δίνει το δικαίωμα λύσης της σύμβασης αυτοδίκαια στο γραφείο που υπάγεται το σχολείο του ωρομίσθιου εκπαιδευτικού.

evants

  • Επισκέπτης
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1761 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 02:22:57 μμ »
δε γινονται ρε παιδια αυτα τα πραγματα!ειναι δυνατον απολυσει ολους τους ωρομισθιους που εχει προσλαβει? και τι θα κανουμε μετα ολοι οσοι δουλευουμε ωρομισθιοι αν δεν μας καλεσουν αναπληρωτες?μου φαινεται λιγακι τραβηγμενο αυτο!
Για να εισαι ωρομισθιος/α τα μορια σου ειναι γυρω στα 21+/-. Επομενως ελπιζεις για αναπληρωση. Τωρα το απαισιοδοξο σεναριο: μας διωχνουν απο την ωρομισθια,φερνουν αναπληρωτη στη θεση μας αλλα παιρνουν εως λιγο πριν απο τη σειρα μας.Εχει ολοκληρωθει και η ΠΔΣ...εδω σε θελω καβουρα

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1762 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 02:25:25 μμ »
«Κατανοώ καλά τα προβλήματα που υπάρχουν σε πολλά σχολεία και οφείλονται κυρίως στην έλλειψη καθηγητών είπε η υπ. Παιδείας σε ερώτηση για τα κλειστά σχολεία , λόγω καταλήψεων και πρόσθεσε:« Θέλω να διαβεβαιώσω τους μαθητές, τους εκπαιδευτικούς και τους γονείς ότι το πρόβλημα θα λυθεί πολύ γρήγορα. Είμαστε στην τελική φάση αντιμετώπισής του.» που ειαναι??????????????????που ειναι????????? δεν το βλέπω

Περίμενε τώρα φτιάχνουν το χρονοδιάγραμμα....υπάρχει πολυυυυυυυυυύς δρόμος ακόμη μπροστά.

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1763 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 02:32:04 μμ »
«Κατανοώ καλά τα προβλήματα που υπάρχουν σε πολλά σχολεία και οφείλονται κυρίως στην έλλειψη καθηγητών είπε η υπ. Παιδείας σε ερώτηση για τα κλειστά σχολεία , λόγω καταλήψεων και πρόσθεσε:« Θέλω να διαβεβαιώσω τους μαθητές, τους εκπαιδευτικούς και τους γονείς ότι το πρόβλημα θα λυθεί πολύ γρήγορα. Είμαστε στην τελική φάση αντιμετώπισής του.» που ειαναι??????????????????που ειναι????????? δεν το βλέπω


θα απολυθούν όσοι είναι 2 ωρομίσθιοι σε ενα σχολείο αν πάρουν στη θέση του αναπληρωτή....αν πάρουν....αν δεν πάρουν παραμένουν


Koιταξτε λιγο εδω  http://dide.ait.sch.gr/?q=system/files/%CE%A0%CE%A1%CE%9F%CE%A3%CE%9B%CE%97%CE%A8%CE%97+%CE%A9%CE%A1%CE%9F%CE%9C%CE%99%CE%A3%CE%98%CE%99%CE%A9%CE%9D+%CE%A3%CE%A4%CE%9F+%CE%9A%CE%91%CE%9D%CE%9F%CE%9D%CE%99%CE%9A%CE%9F+%CE%A0%CE%A1%CE%9F%CE%93%CE%A1%CE%91%CE%9C%CE%9C%CE%91+2009-2010.xls

ειναι ο πινακας ωρομισθιων ,σε κανονικο προγραμμα ,που ανακοινωσε η ΔΔΕ Αιτωλοακαρνανιας
Στο Γυμνασιο Νεοχωριου εχουν σπασει θεση αναπληρωτη Φιλολογου , σε 2 δεκαωρα και τα δινουν σε 2 ωρομισθιους ΠΕ02. Ειναι το νουμερο 1 και 3 του πανω  πινακα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 769
Σύνολο: 780

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.