*

Αποστολέας Θέμα: βοηθεια για φροντιστηρια αγγλικων  (Αναγνώστηκε 2231 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος loulidou1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
βοηθεια για φροντιστηρια αγγλικων
« στις: Σεπτέμβριος 16, 2009, 11:02:29 πμ »
Γεια σας!
Μολις προσφατα ανακαλυψα το φορουμ και θα ηθελα τη βοηθεια σας.
Ειμαι καθηγητρια γαλλικων  και εχω 3 παιδια τα οποια κανουν αγγλικα ιδιαιτερο απο τοτε που ξεκινησαν.
Το θεμα ομως ειναι οτι πλεον δεν θα μπορουν να κανουν ιδιαιτερο για οικονομικους λογους (αποκλειεται πληρως σαν εναλλακτικη) και αναγκαστικα προσανατολιζομαστε στην επιλογη του φροντιστηριου.
Επειδη δεν θελω να τρεχω σε 10 φροντιστηρια και να ρωταω-εφοσον απο το τηλ.δεν λενε-θα μπορουσατε καποιοι που δουλευετε σε φροντιστηριο να με ενημερωσετε για τιμες για τις ταξεις  B senior , lower και advanced?
Καποιοι μου ειπαν για την γνωστη αλυσιδα.. «ευρ....η» Δεν ειναι ομως ακριβα?
Μενω ανατ.αττικη αν αυτο παιζει ρολο.
Βεβαια ηδη εχω αργησει αλλα πιστευω μεχρι την Παρασκευη να εχουν ολα τακτοποιηθει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βοηθεια για φροντιστηρια αγγλικων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:56:38 »

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για φροντιστηρια αγγλικων
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 16, 2009, 11:30:04 πμ »
To be honest, πάει καιρός από τότε που δούλευα σε φροντιστήριο αλλά δεν έμαθα και ποτέ τις τιμές του συγκεκριμένου! Για αρχή να σου πω ότι δεν έχεις αργήσει καθόλου. Αν δεν δίνετε πτυχία δεν έγινε και τίποτα αν μπουν λίγες μέρες μετά τα παιδιά στην τάξη.
Την αλυσίδα που αναφέρεις δεν θα τη συνιστούσα. Τη δοκίμασα ως μαθήτρια-ενήλικη πια, στα Ιταλικά. Τελικά, διαπίστωσα ότι αν δεν ήμουν τυχερή, επειδή είχα τρομερή χημεία με την καθηγήτριά μου, δεν θα μάθαινα τίποτα και ποτέ. Μπορεί, βέβαια, τα πράγματα να έχουν αλλάξει ή η έλλειψη οργάνωσης να υπήρχε μόνο για τα Ιταλικά.
Τώρα, επί της ουσίας, αντιλαμβάνομαι ότι είναι δύσκολο για μια μητέρα 3 παιδιών να χάνει χρόνο τρέχοντας από φροντιστήριο σε φροντιστήριο αλλά η προσωπική μου άποψη είναι ότι πρέπει να το κάνεις. Και ακόμα καλύτερα, ζήτα να μιλάς με τον διευθυντή του φροντιστηρίου (για το οικονομικό) αλλά και με τον-την καθηγητή-τρια που θα αναλάβει τις τάξεις που σε ενδιαφέρουν. Θυμίσου ότι στα ιδιαίτερα είχες το πλεονέκτημα να μπαινοβγαίνει ο καθηγητής στο σπίτι και άρα τον γνώριζες πάνω-κάτω. Οπότε, καλό είναι να γνωρίζουμε τους εκπαιδευτικούς των παιδιών μας από την αρχή της χρονιάς και όχι ΄να τους βλέπουμε μόνο όταν παίρνουμε βαθμούς.
Αυτά από εμένα. Ελπίζω να βοήθησα.  :)

Αποσυνδεδεμένος dreamy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για φροντιστηρια αγγλικων
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 16, 2009, 01:14:26 μμ »
Για τη συγκεκριμένη περιοχή δεν γνωρίζω αλλά ενδεικτικά B Senior 70, lower&advanced 110(από φυλλάδιο που μου έστειλαν).Δεν είναι τόσο θέμα αλυσίδας αλλά ο καθηγητής που κάνει μάθημα γιαυτό καλύτερα ρώτα γνωστούς στην περιοχή(αν δεν το έχεις κάνει ήδη) τι έχουν να σου προτείνουν.Οι εγγραφές συνεχίζονται άρα προλαβαίνεις να το ψάξεις λίγο ακόμη.

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για φροντιστηρια αγγλικων
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 16, 2009, 01:32:04 μμ »
Έχω ακούσει τα χειρότερα για την αλυσίδα που αναφέρθηκε, όπως και για μια αντίστοιχη, Int...a.Αυτά, από μαθητές που δεν είχαν επιτυχίες, και έπειτα ήρθαν στο φροντιστήριο, και από καθηγήτριες που έχουν δουλέψει εκεί.Βέβαια ίσως από παράρτημα σε παράρτημα να υπάρχουν διαφορές, ειδικά αν πρόκειται για franchise, αλλά γενικά για τις αλυσίδες δεν ακούω καλά λόγια.Ίσως γιατί στηρίζονται περισσότερο στη διαφήμιση, και στο όνομα που το βλέπεις σε κάθε περιοχή σχεδόν, ενώ το συνοικιακό φροντιστήριο παλεύει περισσότερο για τις επιτυχίες των μαθητών του, γιατί τελικά, μόνο αυτή τη λύση διαφήμισης έχει.Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά έπειτα από πολλά που έχω ακούσει και δει, σε αυτό το συμπέρασμα έχω καταλήξει.
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βοηθεια για φροντιστηρια αγγλικων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:56:38 »

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για φροντιστηρια αγγλικων
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 16, 2009, 03:38:04 μμ »
θα σου συνιστουσα να μην πας σε αλυσιδα αλλα σε συνοικιακο.οι περισσοτεροι καθηγητες στις αλυσιδες ειναι με επαρκεια και οχι του πανεπιστημιου( βεβαια αλλα λενε προς τα εξω).καλο θα ηταν να ρωτησεις γνωστους και γειτονες που στελνουν τα δικα τους παιδια και αν ειναι ευχαριστημενοι με τις επιδοσεις των παιδιων  τους ή και αν ξερουν οτι το φροντιστηριο εχει επιτυχιες .καλυτερα να πληρωσεις κατι παραπανω στον κυριο ταδε και αν ξερεις οτι κανει καλη δουλεια παρα κατι λιγοτερο σε αμφιβολου ποιοτητος.ειμαι υπερ των συνοικιακων γιατι για να κρατησουν τον κοσμο κανουν πολυ καλη δουλεια και επιλεγουν προσεκτικα το προσωπικο ενω στις μεγαλες αλυσιδες πουλανε μονο ονομα και οι καθηγητες ειναι οτι ναναι.( υπαρχουν βεβαια και εξαιρεσεις).για b senior απο 75   lower  απο 95 και advanced απο 120

Αποσυνδεδεμένος loulidou1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για φροντιστηρια αγγλικων
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 17, 2009, 11:24:31 μμ »
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις.Πηγα χτες σε ενα συνοικιακο και μου ειπαν 65 για b senior  105 για lower και 130 για advanced για τμηματα μεχρι 5 παιδια. Πως σας φαινονται? αυριο θα παω και σε ενα στη γειτονια μου και βλεπουμε... :)

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για φροντιστηρια αγγλικων
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 17, 2009, 11:30:33 μμ »
καλες οι τιμες.το 65 της b senior μου φαινεται και φτηνο μαλιστα.εμεις το εχουμε 77 να φανταστεις.

Αποσυνδεδεμένος dreamy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για φροντιστηρια αγγλικων
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 17, 2009, 11:55:06 μμ »
Και μένα καλές μου φαίνονται αν μάθεις κ αν είναι καλοί κ οι καθηγητές ακόμη καλύτερα!

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για φροντιστηρια αγγλικων
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 01:38:34 πμ »
Πολύ καλό ακούγεται, αν σκεφτείς ειδικά πως μιλάμε για 5μελές τμήμα.
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159854
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 666
Σύνολο: 679

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.052 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.