*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση  (Αναγνώστηκε 88944 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος viatropo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #70 στις: Νοέμβριος 03, 2011, 05:27:17 μμ »
Αν κατάλαβα εννοείς ότι είσαι στη διάθεση.  Άρα εργάζεσαι τις κανονικές μέρες και ώρες όπως όλοι. 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:47:21 »

Αποσυνδεδεμένος viatropo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #71 στις: Νοέμβριος 03, 2011, 09:49:05 μμ »
Ούτε ένας αποσπασμένος δε διάβασε το θέμα μου; Ας μου απαντήσει όποιος θέλει με ποιο τρόπο τοποθετήθηκε

Αποσυνδεδεμένος tsompev

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #72 στις: Νοέμβριος 03, 2011, 10:35:02 μμ »
Ερώτησις!Όταν κάποιος αποσπασμένος από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ πλεονάζει γιατί δεν υπάρχει κενό σε κάποιο σχολείο,μπορεί να τοποθετηθεί(χωρίς τη θέλησή του) σε κάποιο γραφείο δευτεροβάθμιας για όλη τη χρονιά;Και επειδή εδώ η απάντηση είναι ναι,τι ισχύει για το ωράριο διδασκαλίας του;Ισχύουν οι 19 ή 21 ώρες που θα είχε στο σχολείο ή ισχύει κάτι άλλο;Επίσης θα με διαφωτίζατε αν μου διευκρινίζατε τι προβλέπεται για τις διακοπές Χρ/νων-Πάσχα;Δικαιούται 2 βδομάδες όπως όλοι;

Σε ότι αφορά το ωράριο ( χωρίς να είμαι 100% σίγουρος ), δουλεύεις ώρες γραφείου δηλαδή 8 πμ με 3μμ. Χριστούγεννα, Πάσχα, καλοκαίρι διακοπές κανονικά όπως οι καθηγητές στα σχολεία.

Αποσυνδεδεμένος katiastayros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αντε παλι τα ιδια
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #73 στις: Ιανουάριος 01, 2012, 10:47:57 μμ »
Αν σας λέει κάτι το 2004 ο προιστάμενος Ρόδου μου πρότεινε να καλύψω θέση στην Σύμη ενώ ο σύζυγός μου ήταν στην Ρόδο και εγώ γύριζα απο άδεια ανατροφής...ΑΘΆΝΑΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΎΣΠΕ..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:47:21 »

Αποσυνδεδεμένος anek12

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #74 στις: Απρίλιος 03, 2012, 08:05:13 μμ »
ΑΘΑΝΑΤΟ

Αποσυνδεδεμένος Λυδία

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #75 στις: Απρίλιος 19, 2012, 08:39:51 πμ »
Ας πούμε ότι βγαίνουν οι αποσπάσεις 30 - 31/08 και παίρνω απόσπαση σε ένα ΠΥΣΔΕ. Ποια είναι η διαδικασία που ακολουθείται; Έχω δικαίωμα να ζητήσω τα σχολεία που προτιμώ (εάν υπάρχουν κενά φυσικά); Ή το ΠΥΣΔΕ εξυπηρετεί πρώτα αυτούς που είναι σε διάθεση και αυτούς που έχουν πάρει απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ και, εφόσον εγώ ως αποσπασμένη από άλλο ΠΥΣΔΕ έρχομαι τελευταία και καταϊδρωμένη, απλά θα με τοποθετήσει όπου τον βολεύει, όπου υπάρχει θέση που κανείς άλλος δεν θέλει;
 


Αποσυνδεδεμένος stellousi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #76 στις: Αύγουστος 05, 2012, 06:03:41 μμ »
Μπορεί κάποιος συνάδελφος που γνωρίζει έγκυρα να μας πει πως γίνονται οι τοποθετήσεις των αποσπασμένων; Προηγούνται οι εντός ΠΥΣΔΕ, μετράνε τα μόρια μετάθεσης ή τα μόρια απόσπασης; Γιατί δεν βγάζω άκρη

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #77 στις: Αύγουστος 05, 2012, 06:17:43 μμ »
τοποθετουνται μαζί με τους αιτούντες αποσπασης εντός πυσδε. Υπολογίζονται τα μόρια απόσπασης .
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #78 στις: Αύγουστος 05, 2012, 08:22:06 μμ »
τοποθετουνται μαζί με τους αιτούντες αποσπασης εντός πυσδε. Υπολογίζονται τα μόρια απόσπασης .

Η γυναικα μου γενναει μεσα στο Σεπτεμβρη.Σε αυτην την περιπτωση δε θα αλλαξουν τα μορια αποσπασης μου για την τοποθετηση;Εχω το δικαιωμα για βελτιωση θεσης;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #79 στις: Αύγουστος 05, 2012, 08:52:07 μμ »
νομίζω πως όχι - το αντικείμενο των αποσπάσεων δεν το έχω δουλέψει αποκλειστικά οπότε μπορεί και να κάνω λάθος. Κοίτα την εγκύκλιο αποσπάσεων. Νομιζω γράφει " μοριοδοτούνται όσα κριτήρια υφίστανται κατά την ημερομηνία υποβολής της αιτησης". Τουλάχιστον στις μεταθέσεις και τις οριστικές /  λειτουργικές τοποθετήσεις αυτό ισχύει.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Dorea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 423
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #80 στις: Αύγουστος 05, 2012, 09:03:08 μμ »
αν μετά τις αποσπασεις προκυψει κενό που θέλαμε αλλά δεν τοποθετηθήκαμε όσοι καλύπτουμε λειτουργικά κενά ποιος προηγείται

Αποσυνδεδεμένος chrysalis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #81 στις: Αύγουστος 16, 2012, 07:38:17 μμ »
Ερώτησις!Όταν κάποιος αποσπασμένος από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ πλεονάζει γιατί δεν υπάρχει κενό σε κάποιο σχολείο,μπορεί να τοποθετηθεί(χωρίς τη θέλησή του) σε κάποιο γραφείο δευτεροβάθμιας για όλη τη χρονιά;Και επειδή εδώ η απάντηση είναι ναι,τι ισχύει για το ωράριο διδασκαλίας του;Ισχύουν οι 19 ή 21 ώρες που θα είχε στο σχολείο ή ισχύει κάτι άλλο;Επίσης θα με διαφωτίζατε αν μου διευκρινίζατε τι προβλέπεται για τις διακοπές Χρ/νων-Πάσχα;Δικαιούται 2 βδομάδες όπως όλοι;
Εγώ που εργαζόμουν πρόπερσι σε Δ/νση χωρίς να είναι δική μου επιλογή, εργαζόμουν 8-2 καθημερινά και οι διακοπές μου ήταν κανονικές. Επίσης, στο τέλος της χρονιάς τελειώνεις 29 Ιουνίου και παρουσιάζεσαι στην οργανική σου στις 30. Α, όταν δεν είναι αργία, εννοείται πως εργάζεσαι, πχ 17 Νοέμβρη.
"In Greece wise men speak and fools decide."-George Santayana

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #82 στις: Αύγουστος 16, 2012, 08:19:27 μμ »
αν μετά τις αποσπασεις προκυψει κενό που θέλαμε αλλά δεν τοποθετηθήκαμε όσοι καλύπτουμε λειτουργικά κενά ποιος προηγείται

Σ αυτό ισχύει το όποιος τοποθετήθηκε- τοποθετήθηκε! Από τη στιγμή που το κενό αυτό δεν υφίστατο κατά τη διάρκεια των τοποθετήσεων, και απο τη στιγμή που δεν μπορεί να αποδειχτεί ότι τεχνηέντως απεκρύφθη τότε δεν αλλάζει κάτι στις τοποθετήσεις.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος nto-re-mi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #83 στις: Αύγουστος 20, 2012, 11:52:30 πμ »
Καλημέρα σε όλους...Μια ερώτηση  : όλες οι διευθύνσεις για τις τοποθετήσεις μετράνε το παλιό συστημα καποδιστριακών δήμων και όχι το Καλλικρατικό που ισχύει σήμερα ή μόνο σε αυτή που είμαι εγώ? Άλαξα πρόσφατα οικογενειακή μερίδα λόγω γάμου και φυσικά λόγω καλλικρατικού δήμου αναγράφεται πάνω οτι είμαι δημότης στην Α περιοχή που είναι και ο σύζηγος αντί στη Β που ήμουν εγώ (Α με το καλλικρατικό) και μου ζητήσανε να αναγράφεται το δημοτικό διαμέρισμα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159616
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 459
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 440
Σύνολο: 456

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.