*

Αποστολέας Θέμα: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας  (Αναγνώστηκε 43045 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #112 στις: Οκτώβριος 10, 2009, 12:02:15 πμ »
Πέρσι πήραν άτομα με 12 σχεδον μόρια στη Χαλκίδα το Γενάρη που όμως ήταν στη θέση 115 με 120 περίπου....φέτος αυτά τα μόρια τα εχει κάποιος σε πολύ χαμηλότερη θέση.Βέβαια λογικά πρέπει να υπάρχουν περισσότερα κενά και έμαθα πως έχουν αρκετές πιστώσεις για ωρομίσθιους...ιδωμεν

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:06:32 »

Αποσυνδεδεμένος sharon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #113 στις: Οκτώβριος 11, 2009, 09:31:30 μμ »
 μόλις πάρουν τη γ΄ των αναπληρωτών (αμήν και πότε), θα υπάρχουν ανακατατάξεις και στον πίνακα των ωρομισθίων .. κάποιοι που πήγαν ωρομίσθιοι θα φύγουν μετά χαράς για αναπληρωτές και το τοπίο θα ξεκαθαρίσει . Θα δούμε τι κενά θα μείνουν (δεν πιστεύω να τα καλύψουν δα κι όλα) θα προκύψουν και νέα ,, είναι και κατάλληλη εποχή για εγκυμοσύνες ( θα πάρουν και την αδεια + τους μήνες του καλοκαιριού,, μια χαρά θα τους έρθει) .. οπότε μετά τη γ΄φάση πρέπει να ενοχλήσουμε τους κυρίους και τις κυρίες στις δευτεροβάθμιες..

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #114 στις: Οκτώβριος 11, 2009, 11:46:58 μμ »
Αν Ενημερωθεί κάποιος από τις δευτεροβάθμιες για τον τελευταίο ωρομίσθιο που έχουν πάρει,ας μας ενημερώσουν και εμάς....μακάρι να γίνει γρήγορα η γ φάση αναπληρωτών μπας και κινηθουν λίγο οι διαδικασίες...μέσα Οκτωβρη έχουμε σχεδόν και τα σχολεία υπολειτουργούν....κι εμείς μαζι... :-\

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #115 στις: Οκτώβριος 15, 2009, 10:27:05 μμ »
Καλησπέρα....κάποια γνωστή μου που έχει γνωστο στη διδε Βοιωτίας μου είπε ότι έμαθε πως από Δευτέρα θα καλέσουν ωρομίσθιους.Μακάρι να ισχυει....εμένα τη Δευτέρα μου είπαν πως περιμένουν τη γ φάση...για να δούμε...
Αληθεια ξέρει κανείς τι γίνεται αν σε καλέσουν και είσαι σε άδεια κύησης?το λες στη δευτεροβάθμια εξαρχής ή αποδέχεσαι τη θέση και ενημερώνεις τη διεύθυνση του σχολείου?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:06:32 »

Αποσυνδεδεμένος sharon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #116 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 11:57:15 πμ »
Καλησπέρα....κάποια γνωστή μου που έχει γνωστο στη διδε Βοιωτίας μου είπε ότι έμαθε πως από Δευτέρα θα καλέσουν ωρομίσθιους.Μακάρι να ισχυει....εμένα τη Δευτέρα μου είπαν πως περιμένουν τη γ φάση...για να δούμε...
Αληθεια ξέρει κανείς τι γίνεται αν σε καλέσουν και είσαι σε άδεια κύησης?το λες στη δευτεροβάθμια εξαρχής ή αποδέχεσαι τη θέση και ενημερώνεις τη διεύθυνση του σχολείου?
προσωπικά θα αποδεχόμουν , θα παρουσιαζόμουν και κατόπιν θα ενημέρωνα..
Δευτέρα σήμερα και καλή βδομάδα.. κανένα νέο από Βοιωτία και λοιπούς νομούς έχουμε ή όλοι περιμένουν τη φάση???

Αποσυνδεδεμένος sharon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #117 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 11:39:51 πμ »
γνωρίζει κάποιος αν η βοιωτία άρχισε να καλεί για την πρόσθετη??

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #118 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 11:52:27 πμ »
γνωρίζει κάποιος αν η βοιωτία άρχισε να καλεί για την πρόσθετη??
Η Ευβοια που είχε έτοιμους τους τελικούς πίνακες από την Παρασκευή άρχισε χθες να καλεί φιλολογους και μάλιστα ειπώθηκε πως θα είναι χρονοβόρα διαδικασία.Η Βοιωτία που δεχόταν ενστάσεις μέχρι την Τρίτη,λογικά δεν πρέπει να αρχισε...νομίζω πως χθες αναρτήθηκε και ο τελικός πίνακας.Εγώ έχασα μια θέση...μέχρι ποια θέση μπορεί άραγε να ελπίζει κανεις?

Αποσυνδεδεμένος frerar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #119 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 12:53:53 μμ »
Στην Εύβοια τα πράγματα είναι πολύ χάλια γενικώς. Οι διαδικασίες σε όλα (ΠΔΣ, Πρωινές ωρομισθίες) αργούν, όπως αργοί είναι και αυτοί που βρίσκονται στην δευτεροβάθμια γενικώς. Δε σου λένε μέχρι που έχουν καλέσει,  σου ανοίγουν το πινακάκι που έχεις και στο σπίτι σου και σου δείχνουν τα ονόματα που και εσύ βλέπεις από το ιντερνετ. Δεν έχουν να σε ενημερώσουν για τπτ, δε σου λένε αν υπάρχουν κενά...γενικώς οι άνθρωποι συμπεριφέρονται σαν να είναι μυστικά του κράτους οι απλές πληροφορίες.

Εμένα από την αρχή της χρονιάς μου έχουν πει ότι δεν προκειται να πάω ωρομίσθια φέτος (έχω 16 περίπου μόρια). Στην αρχή δεν τους είχα πιστέψει αλλά τώρα αρχίζω να καταλαβαίνω....
Απορία: τα προπέρσινα και περσινά κενά που πήγαν που καλούσαν έως 12 μόρια; Έχουν εξαφανιστεί δια μαγείας;

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #120 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 02:59:20 μμ »
Στην Εύβοια τα πράγματα είναι πολύ χάλια γενικώς. Οι διαδικασίες σε όλα (ΠΔΣ, Πρωινές ωρομισθίες) αργούν, όπως αργοί είναι και αυτοί που βρίσκονται στην δευτεροβάθμια γενικώς. Δε σου λένε μέχρι που έχουν καλέσει,  σου ανοίγουν το πινακάκι που έχεις και στο σπίτι σου και σου δείχνουν τα ονόματα που και εσύ βλέπεις από το ιντερνετ. Δεν έχουν να σε ενημερώσουν για τπτ, δε σου λένε αν υπάρχουν κενά...γενικώς οι άνθρωποι συμπεριφέρονται σαν να είναι μυστικά του κράτους οι απλές πληροφορίες.

Εμένα από την αρχή της χρονιάς μου έχουν πει ότι δεν προκειται να πάω ωρομίσθια φέτος (έχω 16 περίπου μόρια). Στην αρχή δεν τους είχα πιστέψει αλλά τώρα αρχίζω να καταλαβαίνω....
Απορία: τα προπέρσινα και περσινά κενά που πήγαν που καλούσαν έως 12 μόρια; Έχουν εξαφανιστεί δια μαγείας;
Μάλλον το λένε επειδή η βάση αναμένεται να είναι πιο ψηλα λόγω ασεπ.Επίσης δεν έχουν τόση σημασία τα μόρια που έχει κάποιος αλλα η σειρά...δηλ το πόσα άτομα πήραν.Πέρσι 12 μόρια είχε αυτός που ήταν νο 120 περίπου στον πίνακα.
Πάντως σίγουρα υπάρχουν κενά και νομίζω μπορείς να ελπίζεις,αλλά για αργότερα...Το ίδιο ισχύει μάλλον και για μένα που έχω πάνω απο 17 μόρια...ιδωμεν

Αποσυνδεδεμένος sharon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #121 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 07:15:24 μμ »
είδα ότι η Στερεά πήρε πάρα πολλούς αναπληρωτές.. η δε Βοιωτία τους περισσότερους από αυτούς .. άραγε μένουν ακόμα κι άλλα πολλά κενά?? μακάρι να 'ναι..

Αποσυνδεδεμένος Katerina Kfd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #122 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 09:15:22 μμ »
Στην Εύβοια τα πράγματα είναι πολύ χάλια γενικώς. Οι διαδικασίες σε όλα (ΠΔΣ, Πρωινές ωρομισθίες) αργούν, όπως αργοί είναι και αυτοί που βρίσκονται στην δευτεροβάθμια γενικώς. Δε σου λένε μέχρι που έχουν καλέσει,  σου ανοίγουν το πινακάκι που έχεις και στο σπίτι σου και σου δείχνουν τα ονόματα που και εσύ βλέπεις από το ιντερνετ. Δεν έχουν να σε ενημερώσουν για τπτ, δε σου λένε αν υπάρχουν κενά...γενικώς οι άνθρωποι συμπεριφέρονται σαν να είναι μυστικά του κράτους οι απλές πληροφορίες.

Εμένα από την αρχή της χρονιάς μου έχουν πει ότι δεν προκειται να πάω ωρομίσθια φέτος (έχω 16 περίπου μόρια). Στην αρχή δεν τους είχα πιστέψει αλλά τώρα αρχίζω να καταλαβαίνω....
Απορία: τα προπέρσινα και περσινά κενά που πήγαν που καλούσαν έως 12 μόρια; Έχουν εξαφανιστεί δια μαγείας;
Σιγά νε μην ξέρουν πόσους θα καλέσουν.Γενικά στις Β/θμιες είναι άσχετοι με το αντικείμενο κ το θυμάμαι από πρόπερσυ που ήμουν ωρομίσθια.Μου λέγανε δεν καλούμε άλλους και το επόμενο πρωί με κάλεσαν πρωί πρωί επείγον.Όσο για την Εύβοια,είχα τηλ πέρισυ κ ρώτησα για τα ονόματα κ μου απαντούσαν πολύ απαξιωτικά(επρόκειτο για την αδελφή μου).Το αποτέλεσμα:σχεδόν τσακώθηκα μαζί τους όταν τους ρώτησα γιατί δεν αποκαλύπτουν τα ανόματα ενώ όλες οι διευθύνσεις της Αθήνας το κάνουν!Ύστερα από αυτό φυσικά με ενημέρωσαν...





Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #123 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 09:54:56 μμ »
είδα ότι η Στερεά πήρε πάρα πολλούς αναπληρωτές.. η δε Βοιωτία τους περισσότερους από αυτούς .. άραγε μένουν ακόμα κι άλλα πολλά κενά?? μακάρι να 'ναι..
Πάντως ξέρω ότι η Βοιωτία είχε πάρα πολλά κενά.Δε νομίζω να τα καλυψαν-δεν είδα πόσους πήραν ακριβως
Οσο για την Ευβοια δεν ξέρω,δε λένε γενικώς.Πάντως στο σχολείο που είναι ο αντρας μου λείπει 1 φιλόλογος,στο σχολείο που είναι η κολλητή μου λειπει 1/2-ολόκληρος ωρομίσθιος- και σε ένα άλλο που είναι ένας φίλος λείπει άλλος 1.Ε φαντάζομαι κι αλλού θα έχει ελλείψεις,όχι μόνο εκεί που είναι οι δικοί μου...τι στο καλό.... το θέμα είναι ν'αρχίσουν να καλούνε,να κινηθούν οι διαδικασίες...αντε γιατί το έχουν παρακάνει φέτος....θα τελειώσει το α τρίμηνο και ακόμα κενά ΄θα κάνουν τα παιδιά.

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #124 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 09:57:27 μμ »
έλεος πια....... :'( :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος frerar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #125 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 10:01:11 μμ »
είδα ότι η Στερεά πήρε πάρα πολλούς αναπληρωτές.. η δε Βοιωτία τους περισσότερους από αυτούς .. άραγε μένουν ακόμα κι άλλα πολλά κενά?? μακάρι να 'ναι..
Πάντως ξέρω ότι η Βοιωτία είχε πάρα πολλά κενά.Δε νομίζω να τα καλυψαν-δεν είδα πόσους πήραν ακριβως
Οσο για την Ευβοια δεν ξέρω,δε λένε γενικώς.Πάντως στο σχολείο που είναι ο αντρας μου λείπει 1 φιλόλογος,στο σχολείο που είναι η κολλητή μου λειπει 1/2-ολόκληρος ωρομίσθιος- και σε ένα άλλο που είναι ένας φίλος λείπει άλλος 1.Ε φαντάζομαι κι αλλού θα έχει ελλείψεις,όχι μόνο εκεί που είναι οι δικοί μου...τι στο καλό.... το θέμα είναι ν'αρχίσουν να καλούνε,να κινηθούν οι διαδικασίες...αντε γιατί το έχουν παρακάνει φέτος....θα τελειώσει το α τρίμηνο και ακόμα κενά ΄θα κάνουν τα παιδιά.

Elpida εσύ που είσαι πιο πάνω από εμένα στον πίνακα αν θες κάποια στιγμή που θα σε καλέσουν να στείλεις ένα μήνυμα, οκ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 759
Σύνολο: 773

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.