*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ 60 το καλύτερο φροντιστήριο για τον επόμενο ΑΣΕΠ!!!  (Αναγνώστηκε 20792 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος DROSERH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ΠΕ 60 το καλύτερο φροντιστήριο για τον επόμενο ΑΣΕΠ!!!
« στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 08:26:10 πμ »
Καλημέρα σας,
θα δωσω για τετερτη φορα ΑΣΕΠ και πρεπει να γραψω ακομα καλυτερα για να διοριστω ως αναπληρωτρια!
Το κυριότερο πρόβλημα σε μενα το εντοπίζω στην ειδική διδακτική!ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑΣ!
Μένω Λάρισα και ψαχνω για φροντιστηριο!
εδω δεν νομιζω να υπαρχει κανένα αξιόπιστο!
Η επόμενη μου επιλογή ειναι η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.
Γνωριζει κανεις απο φροντιστηρια ΑΣΕΠ?
Θα χαιρομουνα πολυ αν με βοηθούσατε!
Ευχαριστώ!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 28, 2009, 09:58:18 πμ από Lenazagor »
ΠΕ60!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 60 ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΣΕΠ!!!
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 06:43:44 μμ »
Δεν νομίζω οτι μπορούμε να σου πούμε δημόσια(παρα μόνο σε πμ) γιατί θα αποτελεί διαφήμιση!!!!!!! Επίσης, το πιο θεωρεί ο καθένας καλό είναι εντελώς υποκειμενικό...Κάποιοι εχουν πάει στο ίδιο και έχουν διαφορετικούς καθηγητές και διαφορετική άποψη για το ίδιο φροντιστηριο :-\ :-\

Αν θέλεις άλλαξε το κίτρινο χρωμα γιατί δεν φαίνεται και αν μιλάς για Αθήνα θα σου στείλω πμ, έχω υπόψη μου μερικά!
(φυσικά εγώ δεν σου προτείνω να πας σε φροντιστήριο, αλλά αν το έχεις αποφασίσει...)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2009, 07:47:30 μμ από vasilikiP »

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 60 ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΣΕΠ!!!
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 02:36:13 μμ »
καλησπερα !!! πηγα φροντιστηριο περισυ αλλα μπορω να σου πω οτι το καλυτερο φροντιστηριο για τον ασεπ ειναι ο εαυτος σου , κανεις αλλος !
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 60 ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΣΕΠ!!!
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 01:32:37 μμ »
καλησπερα !!! πηγα φροντιστηριο περισυ αλλα μπορω να σου πω οτι το καλυτερο φροντιστηριο για τον ασεπ ειναι ο εαυτος σου , κανεις αλλος !

Θα συμφωνησω,αν και ειμαι σε διαφορετικο κλαδο. εμποριο ελπιδας κανουν ολοι αυτοι.....οπως το ειπε η συναδελφος σας MairyLicioys: ο εαυτος μας.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος annna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 60 ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΣΕΠ!!!
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 01:45:08 μμ »
Πιστεύω πως το καλύτερο φροντιστήριο, ειδικά για τη διδακτική, είναι η εμπειρία. Προσπάθησε να δουλέψεις φέτος με παιδιά και πραγματικά θα δεις μεγάλη διαφορά. Θα μπορέσεις να εφαρμόσεις όλα αυτά που διάβασες, αλλά και να αναγνωρίσεις πιθανά λάθη.

Αποσυνδεδεμένος sedix

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Εκπαιδευση ?? ποια εκπαιδευση ?
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 60 ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΣΕΠ!!!
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 02:26:43 μμ »
ΚΑΝΕΝΑ

Αποσυνδεδεμένος xionati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 60 ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΣΕΠ!!!
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 21, 2009, 02:05:22 πμ »
Ασφαλώς και κανένα ;)
νηπιαγωγός

Αποσυνδεδεμένος maraki28

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 60 ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΣΕΠ!!!
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 07:42:39 μμ »
το φροντιστήριο ειναι ρισκο ή θα σε μπερδέψει ή θα σε βοηθήσει αν κ εφοσον υπαρχει το κατάλληλο καταρτισμένο προσωπικό.σου δίνουν ατελειωτα φυλλάδια για να καλυψουν τα παάντα αλλα να εισαι σίγουρή δεν προκειται να τα διαβάσει σε ανχωνει κ μονο που τα βλέπεις.θεωρω οτι δραστηριοτητες ειναι το ποιο απλό λιγο φαντασία θέλει κυκλοφορουν πολλά βιβλιά με διαθεματικές δραστηρ κ το μονο που σου μενει ειναι να την οργάνώσει ς οπως οργάνωνες της δραστηριοτητες της πρακτικής του 4ου έτους με την μέθοδο project με απλα λογια .τα βιβλία της σχολής καλύπτουν την ύλη του ασεπ κ επειδή ο κιτσαράς εξακουλουθει να ειναι στην επιτροπη παρε τα βιβλία του που μέσα εχουν κ δραστηριοτητες
μαρακι

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 60 ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΣΕΠ!!!
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 09:08:15 μμ »
το φροντιστήριο ειναι ρισκο ή θα σε μπερδέψει ή θα σε βοηθήσει αν κ εφοσον υπαρχει το κατάλληλο καταρτισμένο προσωπικό.σου δίνουν ατελειωτα φυλλάδια για να καλυψουν τα παάντα αλλα να εισαι σίγουρή δεν προκειται να τα διαβάσει σε ανχωνει κ μονο που τα βλέπεις.θεωρω οτι δραστηριοτητες ειναι το ποιο απλό λιγο φαντασία θέλει κυκλοφορουν πολλά βιβλιά με διαθεματικές δραστηρ κ το μονο που σου μενει ειναι να την οργάνώσει ς οπως οργάνωνες της δραστηριοτητες της πρακτικής του 4ου έτους με την μέθοδο project με απλα λογια .τα βιβλία της σχολής καλύπτουν την ύλη του ασεπ κ επειδή ο κιτσαράς εξακουλουθει να ειναι στην επιτροπη παρε τα βιβλία του που μέσα εχουν κ δραστηριοτητες

σε ποιά πόλη τελείωσες; Για ποιό ακριβώς βιβλίο του project μιλάς;

Αποσυνδεδεμένος try more..

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 60 ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΣΕΠ!!!
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 10:02:10 μμ »
το φροντιστήριο ειναι ρισκο ή θα σε μπερδέψει ή θα σε βοηθήσει αν κ εφοσον υπαρχει το κατάλληλο καταρτισμένο προσωπικό.σου δίνουν ατελειωτα φυλλάδια για να καλυψουν τα παάντα αλλα να εισαι σίγουρή δεν προκειται να τα διαβάσει σε ανχωνει κ μονο που τα βλέπεις.θεωρω οτι δραστηριοτητες ειναι το ποιο απλό λιγο φαντασία θέλει κυκλοφορουν πολλά βιβλιά με διαθεματικές δραστηρ κ το μονο που σου μενει ειναι να την οργάνώσει ς οπως οργάνωνες της δραστηριοτητες της πρακτικής του 4ου έτους με την μέθοδο project με απλα λογια .τα βιβλία της σχολής καλύπτουν την ύλη του ασεπ κ επειδή ο κιτσαράς εξακουλουθει να ειναι στην επιτροπη παρε τα βιβλία του που μέσα εχουν κ δραστηριοτητες
θα συμφωνησω maraki28 για τα ατελειωτα φυλλαδια..εγω 1 φορα που εδωσα στον προηγουμενο ασεπ πηγα σε φροντιστηριο στην αθηνα.ειμαι απο επαρχια και επειδη δουλευα σ ενα ιδιωτικο νηπιαγωγειο εκανα μαθηματα σαβ/κο με αποτελεσμα καθε βδομαδα να εχω τοσα φυλλαδια που δεν μπορουσα καν να τα βαλω στη βαλιτσα..δεν μπορω να πω αν με βοηθησε η οχι γιατι η αληθεια είναι οτι δεν διαβασα και δεν πέρασα.φετος χωρις φροντ αλλά με σωστο διαβασμα και βαζοντας οτι υλικό είχα σε μια σειρα και στο γραφείο μου και στο μυαλο μου,εγραψα αρκετα καλα..

Αποσυνδεδεμένος maraki28

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 60 ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΣΕΠ!!!
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 07:26:49 μμ »
τελεισα το καποδιστριακο της αθήνας.το project ειναι μέθοδος διαθεματικής προσέγγισης θεμάτων   απ ολες τις οπτικές γλωσσα μαθηματικα περιβάλλον εικαστικα κτλ
εμεις στην αθήνα οργανώναμε της δραστηριοτητες της πρακτικής μας σύμφωνα με το προτζεκτ του χρυσαφίδη καθως τον ειχαμε καθηγητη υπαρχει κ το προτζεκτ της κατζ.απ οτι γνωρίζω ολα τα πανεπιστημια τη εχουν διδάξει σαν μεθοδο καθως ειναι αυτη που υποδικνυει κ ο οδη΄γος για τα οφέλη της προς την ανάπτυξη των παιδιών.
κ εγω ειχα παρακολουθήσει γνωστο  φροντ της αθηνας πηρα απ αυτο καποια χρησιμα πράγματα κ πολλα φυλλαδια που δνε διαβασα ποτε.(βεβαια το εγκατέλειψα πανω στο μήνα γιατι ειχε μεγάλο θέμα οργάνωσης του χρονου κ τσάμπα πετουσα χρηματα) περυσι διαβασα μονη μου λιγα κ καλα δεν ήμουν διοριστεα αλλα ήμουν γύρω στο 700.
ψαχτο λιγο υπαρχουν δυο βιβλια του κιτσαρα που δεν ειναι ευαναγνωστα αλλα εχουν ολη την υλη του ασεπ κ δείγματα δραστηριοτητων κ επιπλεον ο κιτσαρας ειναι στη ν επιτροπη του ασεπ κ παντα βαζει θέματα απ τα βιβλία αυτα
μαρακι

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 60 ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΣΕΠ!!!
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 09:52:18 μμ »
το βιβλίο της κατζ το έχω και αν δεις, χρησιμοποιείται πολύ και στον οδηγό, όντως είναι πολύ καλό. Του χρυσαφίδη λέει κάτι παραπάνω; Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Και μεις στο αριστοτέλειο οργανώναμε προτζεκ κ είμαι ευχαριστημένη απο τους καθηγητές αλλά τα γραπτά δεν διορθώνονται μόνο θεσ/νίκη ;) και θέλω να κάνω ενα πιο ευρύ πλάνο. Έδωσα πρώτη φορά και διάβασα μόνο οδηγό. Κιτσαρά θα διαβάσω σίγουρα την επόμενη φορά.

Αποσυνδεδεμένος maraki28

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 60 ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΣΕΠ!!!
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 24, 2009, 07:55:34 μμ »
της κατζ το προτζεκτ εμένα προσωπικά μου φαινεται πολύπλοκο δεν το χω δουλεψει ποτε του χρυσαφιδη ειναι απλο οργανωνεται εύκολα .αφου το χεις δουλεψει γενικά το προτζεκτ μην μπερδέυεσαι με αλλα  απλα στηρίξέτο με θεωρητικους
μαρακι

Αποσυνδεδεμένος kalliopi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 60 ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΣΕΠ!!!
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 24, 2009, 09:09:40 μμ »
της κατζ το προτζεκτ εμένα προσωπικά μου φαινεται πολύπλοκο δεν το χω δουλεψει ποτε του χρυσαφιδη ειναι απλο οργανωνεται εύκολα .αφου το χεις δουλεψει γενικά το προτζεκτ μην μπερδέυεσαι με αλλα  απλα στηρίξέτο με θεωρητικους


Ποιο βιβλίο του Χρυσαφίδη προτείνεις?Κι εγώ τον είχα καθηγητή πριν αρκετά χρόνια..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 720
Σύνολο: 724

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.