*

Αποστολέας Θέμα: Ωρομίσθιοι χημικοί  (Αναγνώστηκε 8898 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος daimonman

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ωρομίσθιοι χημικοί
« στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 01:34:34 μμ »
Ξέρει κανείς τι ισχύει για ωρομίσθιους χημικούς? Προτιμούν να καλούν φυσικούς? Καλούν ωρομίσθιους χημικούς? Θέλει μέσον για να ζητήσουν σε μια περιφέρεια χημικό αντί για φυσικό? Τι ισχύει γενικά? Πότε καλούν ωρομίσθιους γενικά, μετά την κλήση αναπληρωτών? Αν ξέρει κάποιος παλιός, ας απαντήσει!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομίσθιοι χημικοί
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:38:19 »

Αποσυνδεδεμένος jefferson

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι χημικοί
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 02:11:25 μμ »
Εφόσον είναι ξεχωριστοί κλάδοι http://e-aitisi.sch.gr/oromisthioi_2009/index.html λογικά είναι θέμα σχολείου το αν θα ζητήσει φυσικό ή χημικό... Από 'κει και πέρα δεν ξέρω αν μπλέκονται (και με ποιό τρόπο) οι δευτεροβάθμιες.

Αποσυνδεδεμένος ggg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι χημικοί
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 10:12:54 μμ »
κάλεσαν κανένα χημικό για ωρομισθιο ΑΝΑΤΟΛ ΜΑΚΕΔ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗ;  τι γίνεται εγώ είμαι στο 15 και δεν ξέρω πόσους παιρνουν συνήθως, έχω ελπίδες;

Αποσυνδεδεμένος annachem

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι χημικοί
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 24, 2009, 11:15:17 πμ »
κάλεσαν κανένα χημικό για ωρομισθιο ΑΝΑΤΟΛ ΜΑΚΕΔ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗ;  τι γίνεται εγώ είμαι στο 15 και δεν ξέρω πόσους παιρνουν συνήθως, έχω ελπίδες;

Πήρα τηλ στις ΔΙΔΕ της περιοχής  Αν. ΜΑΚ - ΘΡΑΚ αλλά μόνο για την Καβάλα έβγαλα άκρη....δεν έχουν κανένα κενό για χημικούς.... Νομίζω οτι πρέπει να κάνεις προς το παρόν υπομονή....... Εγω έχοντας βγάλει αυτούς που έχουν φύγει αναπληρωτές είμαι στη θέση 3 αλλά ακόμη δεν με έχουν καλέσει απο πουθενά......

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομίσθιοι χημικοί
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:38:19 »

Αποσυνδεδεμένος ggg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι χημικοί
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 24, 2009, 11:35:57 πμ »
ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.
εχείς προηγουμενη εμπειρία; τι λες αξίζει να περιμένω ή μπα;εγω είμαι στο 11 αν βγαλεις τους αναπληρωτες

Αποσυνδεδεμένος annachem

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι χημικοί
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 24, 2009, 12:03:04 μμ »
ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.
εχείς προηγουμενη εμπειρία; τι λες αξίζει να περιμένω ή μπα;εγω είμαι στο 11 αν βγαλεις τους αναπληρωτες

Ειλικρινά δεν ξέρω....συγνώμη αν σε απογοητευω.... Την σχολική χρονιά 07-08 με είχαν καλέσει 2 φορές ωρομίσθια ενώ το 08-09 ( που είχα καλύτερη θέση) δεν με κάλεσαν καθόλου..... Βγάλε άκρη......

Αποσυνδεδεμένος KERY12

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04 02
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι χημικοί
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 02:13:50 μμ »
στη Θεσσαλονικη καλεσαν σιγουρα εναν ωρομισθιο χημικο

Αποσυνδεδεμένος Vag7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι χημικοί
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 04:12:02 μμ »
Συνάδελφοι στην Αιτ/νια καλεσαν 2 ωρομισθίους ΠΕ0402. Εμένα και μια συνάδελφο. Το 2008-09 δεν είχαν καλέσει κανέναν.
Στο σχολείο που πήγα σήμερα υπάρχουν πολλά κενά, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν καλούν γ φάση, πολλά σχολεία υπολειτουργούν!!!

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ04.02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι χημικοί
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 04:23:41 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα.Μήπως γνωρίζει κάποιος τι γίνεται με τους ωρομήσθιους κεντρικής μακεδωνίας; Έχουν καλέσει καθόλου άτομα από τον κλάδο μας;Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος winterman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι χημικοί
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 04:39:59 μμ »
Ξέρει κανείς από τους συνάδελφους τί γίνεται στη Δυτική Μακεδονία με τους ωρομίσθιους χημικούς; Έχουν καλέσει κάποιους φέτος; Πόσους πήρανε το 2008; Είμαι στην 6η θέση, αν βγάλεις τους αναπληρωτές..

Αποσυνδεδεμένος daimonman

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι χημικοί
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 14, 2009, 05:13:23 μμ »
Ξέρει κανείς τι ισχύει με τον κλάδο ΠΕ04 και την ΠΔΣ? Τη Χημεία στην ΠΔΣ τη δίνουν μόνο σε Χημικούς ή και σε Φυσικούς? Δηλαδή η ανάθεση των μαθημάτων του ΠΕ04 θα γίνεται ενιαία από κατάλογο ΠΕ04 ή θα δίνεται σε κάθε καθηγητή μάθημα της ειδικότητάς του?

Αποσυνδεδεμένος leontokardos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 231
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι χημικοί
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 14, 2009, 05:33:57 μμ »
Συνάδελφοι χημικοί καλησπέρα και καλή δύναμη σε όλους. Αναφορικά με την ΠΔΣ η κάθε Δευτεροβάθμια ανακοινώνει πίνακες κατάταξης. Δεν υπάρχει θέμα σύγχυσης με τον πίνακα των Φυσικών ή των Βιολόγων. Απο εκεί και πέρα το ζητούμενο είναι πόσα τμήματα Χημείας έχουν γίνει σε κάθε Νομό. Επίσης αρκετοί που είναι στις πρώτες θέσεις έχουν ήδη κληθεί ως αναπληρωτές ενώ και κάποιοι άλλοι δεν θα μπορέσουν να σηκώσουν όλο το 10ωρο που θα τους προταθεί. Υπομονή και καλές αναθέσεις...

Αποσυνδεδεμένος daimonman

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι χημικοί
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 14, 2009, 05:41:50 μμ »
Συνάδελφοι χημικοί καλησπέρα και καλή δύναμη σε όλους. Αναφορικά με την ΠΔΣ η κάθε Δευτεροβάθμια ανακοινώνει πίνακες κατάταξης. Δεν υπάρχει θέμα σύγχυσης με τον πίνακα των Φυσικών ή των Βιολόγων. Απο εκεί και πέρα το ζητούμενο είναι πόσα τμήματα Χημείας έχουν γίνει σε κάθε Νομό. Επίσης αρκετοί που είναι στις πρώτες θέσεις έχουν ήδη κληθεί ως αναπληρωτές ενώ και κάποιοι άλλοι δεν θα μπορέσουν να σηκώσουν όλο το 10ωρο που θα τους προταθεί. Υπομονή και καλές αναθέσεις...
Το λογικό είναι αυτό που λες, απλά στο νομό μου έβγαλαν κοινό πίνακα για όλους τους ΠΕ04. Θα δείξει...

Αποσυνδεδεμένος kosmos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι χημικοί
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 17, 2009, 10:25:25 πμ »
Παράθεση
Συνάδελφοι χημικοί καλησπέρα και καλή δύναμη σε όλους. Αναφορικά με την ΠΔΣ η κάθε Δευτεροβάθμια ανακοινώνει πίνακες κατάταξης. Δεν υπάρχει θέμα σύγχυσης με τον πίνακα των Φυσικών ή των Βιολόγων. Απο εκεί και πέρα το ζητούμενο είναι πόσα τμήματα Χημείας έχουν γίνει σε κάθε Νομό. Επίσης αρκετοί που είναι στις πρώτες θέσεις έχουν ήδη κληθεί ως αναπληρωτές ενώ και κάποιοι άλλοι δεν θα μπορέσουν να σηκώσουν όλο το 10ωρο που θα τους προταθεί. Υπομονή και καλές αναθέσεις...


Καλημέρα συνάδελφοι Χημικοί! Με τους Φυσικούς και Βιολόγους δεν υπάρχει πρόβλημα. Ίσως οι Γεωλόγοι να κάνουν Χημεία στη ΠΔΣ (θα είναι ελάχιστοι) και οι Χημικοί Μηχανικοί! Αν είδατε τον πίνακα στην Ανατολική Θεσσαλονίκη για ΠΕ04.02, είχε και ΠΕ12.08 (χημικοί μηχανικοί). Πήγα χθες και διαμαρτυρήθηκα και μου είπαν ότι οι Χημικοί μηχανικοί έχουν πρώτη ανάθεση τη Χημεία. Τους είπα ότι οι άλλες διευθύνσεις έβγαλαν ξεχωριστούς πίνακες για κάθε ειδικότητα και ότι οι μηχανικοί διδάσκουν σε ΕΠΑΛ και όχι σε ΓΕΛ. Μου είπαν ότι και στις άλλες ΔΔΕ οι πίνακες θα συγχωνευτούν όταν είναι να καλέσουν άτομα για Χημεία. Ζήτησα το τηλ. του υπεύθυνου για ΠΔΣ στο υπουργείο παιδείας (ήταν κατειλλημένο συνέχεια). Χθες το απόγευμα η ΔΔΕ Ανατολικής Θεσ/νίκης έβγαλε τελικούς πίνακες και είχει χωριστούς πίνακες για Χημικούς και Χημικούς Μηχανικούς!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 820
Σύνολο: 829

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.