*

Αποστολέας Θέμα: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010  (Αναγνώστηκε 15215 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 02:02:43 μμ »
Πηρα τηλ. στις ΔΔΕ Ιονιου.Κεφαλλονια και Κερκυρα δεν εχουν καλεσει κανενα ωρομισθιο ωστοσο υπαρχουν καποια κενα.Λευκαδα καλεσαν μια, στη σειρα 11,για μονο 6 ωρες. Αυτη δεχτηκε αλλα λογικα στην επομενη φαση θα παει αναπληρωτρια.Ζακυνθο δν απαντουσαν.Γενικως χαλια τα πραγματα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:57:26 »

Αποσυνδεδεμένος SKANDALO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 03, 2009, 12:00:17 μμ »
3 αναπληρωτές στους Παξούς;;;
Εκεί βρήκε το Υπουργείο να φανεί τόσο γενναιόδωρο!!!
Τέλεια θα είναι στους Παξούς :) :), αλλά νομίζω ότι είναι δύσκολο να προκύψουν νέα κενά, εκτός βέβαια απροόπτου.
Scandalo πού έμαθες των αριθμό των αποσπάσεων; Απ' τις ΔΔΕ;
pdxrisoyla, τους αριθμούς και τα ονόματα των αποσπασθέντων τους βρήκα ψάχνοντας στους καταλόγους που ανακοινώθηκαν από το υπουργείο παιδείας.Αυτό βέβαια σημαίνει πως ενδεχομένως από την έρευνά μου να μου ξέφυγαν κάποια ονόματα αλλά σε γενικές γραμμές ας πούμε ότι έπιασα τον "παλμό"!

Πηρα τηλ. στις ΔΔΕ Ιονιου.Κεφαλλονια και Κερκυρα δεν εχουν καλεσει κανενα ωρομισθιο ωστοσο υπαρχουν καποια κενα.Λευκαδα καλεσαν μια, στη σειρα 11,για μονο 6 ωρες. Αυτη δεχτηκε αλλα λογικα στην επομενη φαση θα παει αναπληρωτρια.Ζακυνθο δν απαντουσαν.Γενικως χαλια τα πραγματα.
vnikolitsa είχα να μπω μια βδομάδα και με τα νέα που διαβάζω "μου έκανες την καρδιά περιβόλι" που λένε και στο χωριό μου!Πάντως  μην απελπίζεσαι.Τα κενά προκύπτουν στην πορεία του σχολικού έτους...Ακόμα είναι νωρίς!Dum sriro,spero!
et in Arcadia ego...

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 03, 2009, 09:55:56 μμ »
SKANDALO ελπιζω να εχεις δικιο.Αν μαθεις κατι νεοτερο ενημερωσε.

Αποσυνδεδεμένος SKANDALO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 03, 2009, 10:02:17 μμ »
Ο,τι μαθαίνω θα το καταθέτω!
Πάντως θέλει γερά νεύρα αυτή η αναμονή!Εγώ φέτος πίστευα τόσο πολύ ότι θα πήγαινα ωρομίσθια που έδιωξα όλα μου τα ιδιαίτερα και κράτησα μόνο ένα!Ας μην αναλύσω σε τι κατάσταση βρίσκομαι τώρα...
et in Arcadia ego...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:57:26 »

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 03, 2009, 10:14:58 μμ »
Προβλεπω να ανεβαινει η βαση ωρομισθιας 3-4 μορια και αυτο οφειλεται στον ΑΣΕΠ και τους ΟΑΕΔιτες.Ανεβασαν τη βαση αναπληρωσης και εφυγαν αναπληρωτες με πολλα μορια ενω στον πινακα μας εχουν μεινει καποιοι που επρεπε να εχουν φυγει αναπληρωτες.Αυτη που καλεσαν ωρομισθια εχει 24+ μορια.

Αποσυνδεδεμένος SKANDALO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 03, 2009, 10:30:34 μμ »
Ό,τι και να συμβαίνει πάντως, δεν τον γλιτώνουμε και τον επόμενο ασεπ! >:(
Του χρόνου σκέφτομαι να κάνω τα χαρτιά μου σε καμιά άλλη περιφέρεια που παίρνουν περισσότερους!Πάντως σε γενικές γραμμές ελπίζω να υπάρξουν κενά!
et in Arcadia ego...

Αποσυνδεδεμένος libera

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 03, 2009, 10:34:18 μμ »
Και σε ποια περιφέρεια παίρνουν πιο πολλούς; Στην Ήπειρο είναι χειρότερα τα πράγματα, στη Δυτική Ελλάδα επίσης, η βάση στα ύψη.
Κάποιος είχε πει παλιότερα ότι στα Ιόνια νησιά έχουν πάρει και με 10 μόρια. Φέτος τι έγινε; Τόσο σκούρα τα πράγματα; Τον επόμενο Ασεπ σίγουρα δεν τον γλυτώνουμε, αλλά τουλάχιστον να έχουμε πάρει και κανένα μόριο για να ναπληρώσουμε τα χαμένα του προηγούμενου διαγωνισμού και μη πάει χαμένο τόσο διάβασμα!

Αποσυνδεδεμένος SKANDALO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 03, 2009, 10:40:00 μμ »
Δεν έχεις και άδικο σε όσα γράφεις!Η πληροφορία για τα 10 μόρια δεν ισχύει,ωστόσο η βάση ήταν σχετικά χαμηλά....Με 18,175 μόρια πίστευα πως σχετικά νωρίς θα δεχτώ τηλ.Τώρα ελπιζω να με καλέσουν οποτεδήποτε, αρκεί να με καλέσουν, να πω και γω πως κάτι πέτυχα βρε αδερφέ-που λέει ο λόγος- μετά από τόσο διάβασμα για τον ασεπ :P
et in Arcadia ego...

Αποσυνδεδεμένος libera

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 03, 2009, 10:48:20 μμ »
Πριν δύο χρόνια είχαν καλέσει μία γνωστή μου με 13 και κάτι μόρια στα Ιόνια νησιά σχετικά νωρίς, αν θυμάμαι καλά για ενισχυτική σε γυμνάσιο.

Αποσυνδεδεμένος SKANDALO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 03, 2009, 11:03:54 μμ »
Πριν 2 χρόνια είχα 9,93 μόρια και δεν με κάλεσαν,γι'αυτό ξέρω πως δεν έπαιξε ως βάση το 10!Ελπίζω φέτος να υπάρξουν κενά και να κληθώ. Με σειρά 25 πιστεύω πως κάτι θα γίνει αλλά ψιλοαγχώθηκα με τις πληροφορίιες από τη Νικολίτσα!Ουφ, τι να πω....Ελπίζω ;D
et in Arcadia ego...

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 03, 2009, 11:32:03 μμ »
Πριν 2 χρόνια είχα 9,93 μόρια και δεν με κάλεσαν,γι'αυτό ξέρω πως δεν έπαιξε ως βάση το 10!Ελπίζω φέτος να υπάρξουν κενά και να κληθώ. Με σειρά 25 πιστεύω πως κάτι θα γίνει αλλά ψιλοαγχώθηκα με τις πληροφορίιες από τη Νικολίτσα!Ουφ, τι να πω....Ελπίζω ;D
Δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι. Η θεση σου ειναι αρκετα καλη και ειναι νωρις ακομα.Υπομονη.

Αποσυνδεδεμένος SKANDALO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 03, 2009, 11:54:40 μμ »
Καταθέτω και μια νέα πληροφορία που προέκυψε ύστερα από μελέτη του πίνακα των αποσπασθέντων:
Προσθαφαιρώντας φιλολόγους που αποσπάσθηκαν από τα Ιόνια με εκείνους που αποσπάσθηκαν προς τα Ιόνια "ανακάλυψα" πως η περιφέρεια έχει,ας πούμε, έλλειψη 9 φιλολόγων,δηλαδή 9 άτομα έφυγαν χωρίς να σταλει αντιστοίχως ανάλογος αριθμός στη θέση τους.Το παραθέτω ως πληροφορία χωρίς να μπορώ να το εκτιμήσω θετικά ή αρνητικά...Ελπίζω πάντως η απόσπαση αυτών των φιλολόγων να αφήσει πίσω της κενά τα οποία να χρήζουν καλύψεως.... ;D
et in Arcadia ego...

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 04, 2009, 07:37:11 πμ »
Καταθέτω και μια νέα πληροφορία που προέκυψε ύστερα από μελέτη του πίνακα των αποσπασθέντων:
Προσθαφαιρώντας φιλολόγους που αποσπάσθηκαν από τα Ιόνια με εκείνους που αποσπάσθηκαν προς τα Ιόνια "ανακάλυψα" πως η περιφέρεια έχει,ας πούμε, έλλειψη 9 φιλολόγων,δηλαδή 9 άτομα έφυγαν χωρίς να σταλει αντιστοίχως ανάλογος αριθμός στη θέση τους.Το παραθέτω ως πληροφορία χωρίς να μπορώ να το εκτιμήσω θετικά ή αρνητικά...Ελπίζω πάντως η απόσπαση αυτών των φιλολόγων να αφήσει πίσω της κενά τα οποία να χρήζουν καλύψεως.... ;D
Απο τις ΔΔΕ Κερκυρας και Κεφαλλονιας μου ειπαν οτι υπαρχουν κενα απλα δεν εχουν καλεσει ακομα.Εαν θελουμε βεβαια,μου ειπαν οτι μπορουμε να μαθουμε τα κενα παιρνοντας τηλ. στις ΠΥΣΔΕ καθε δευτεροβαθμιας.

Αποσυνδεδεμένος alexandraxr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 06, 2009, 11:33:45 μμ »
skandalo,δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ για τα κενά που αναφέρεις πως προέκυψαν.. Μου φαίνονται τραγικά λίγα.. Εγώ βρίσκομαι βέβαια πιο κάτω από σένα, αλλά πίστευα ότι υπάρχουν ελπίδες.. Αν όμως, εχουν καλέσει ως τώρα μόνο μια ωρομίσθια σε ολόκληρη την περιφέρεια Ιονίου, τότε μάλλον είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα..
vnikolitsa τί σημαίνει το ακρώνυμο ΠΥΣΔΕ? Συγνώμη αλλά δεν το έχω ξανακούσει.. Ποιοί είναι πάλι αυτοί που ξέρουν τα κενά? Νόμιζα ότι μόνο οι δευτεροβάθμιες είναι αρμόδιες.. Τί να πω πάντως, η κατάσταση είναι απελπιστική.. Ελπίζω κ εύχομαι να έχουμε νέα σύντομα..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 738
Σύνολο: 742

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.