*

Αποστολέας Θέμα: Προσλήψεις των ωρομισθίων πληροφορικών στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία 2009-2010  (Αναγνώστηκε 160539 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Γνωρίζω ότι υπάρχει ήδη ένα ανάλογο θέμα αλλά συνήθως γίνεται ένας πανικός στα θέματα αυτά και προτείνω να γίνει από την αρχή κάτι πιο οργανωμένο.

Δηλαδή:
Όποιον ΠΕ19 ή ΠΕ20 καλούν σε μια περιοχή καλό είναι να αναγράφει σύμφωνα με το πρότυπο* π.χ:

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΝΟΜΟΣ: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΠΕΡΙΟΧΗ: Ε΄
ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ: γύρω στο 20 (Λογικά οι περισσότεροι δε θα λένε το όνομα ή την ακριβή θέση για προσωπικούς λόγους...)


*Το πρότυπο θα το κάνετε αντιγραφή - επικόλληση στο μήνυμα σας και έπειτα θα συμπληρώνετε τα κενά. Το πρότυπο θα είναι το εξής:

Παράθεση
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ:
ΝΟΜΟΣ:
ΠΕΡΙΟΧΗ:
ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ:


Έτσι, σιγά σιγά θα τροποποιείται ο παρακάτω πίνακας:

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΕΣ                              ΝΟΜΟΣ/ΠΕΡΙΟΧΗ       ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ (περίπου...)     

ΑΝ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ      

ΑΤΤΙΚΗΣ                                                ΓΑΘΗΝΑΣ                                173
                                                                    Α ΑΘΗΝΑΣ                          190            
                                                                    Β ΑΘΗΝΑΣ                        176
                                                                    Δ ΑΘΗΝΑΣ                        224
                                                                    ΠΕΙΡΑΙΑΣ                          193              

ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ   
   
ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ                               ΠΑΤΡΑ                                 33          
                                                                   ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ              60          


ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ                           ΓΡΕΒΕΝΑ                           15          
                                                                     ΚΑΣΤΟΡΙΑ                        15
                                                                     ΦΛΩΡΙΝΑ                         24

ΗΠΕΙΡΟΥ                                                ΙΩΑΝΝΙΝΑ                        30                
                                                                     ΠΡΕΒΕΖΑ                            35

ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ                                        ΚΑΡΔΙΤΣΑ                                 90 (5 ακόμα θέσεις κενές)      
                                                                     ΤΡΙΚΑΛΑ                              70
                                                                     ΛΑΡΙΣΑ                                56    
                                                                     ΒΟΛΟΣ                                  40  

ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ      

ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ                      ΣΕΡΡΕΣ                      240  (Καλύφθηκαν όλες οι θέσεις)                    
                                                             ΚΙΛΚΙΣ                       225 (Καλύφθηκαν όλες οι θέσεις)                      
                                                             ΠΙΕΡΙΑ                       218
                                                             ΠΕΛΛΑ                       240                  
                                                             ΔΥΤ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ     189
                                                             ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                 295  (Καλύφθηκαν όλες οι θέσεις?)    
                                                             ΗΜΑΘΙΑΣ                    313
                                                             ΑΝ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ       116                      

ΚΡΗΤΗΣ                                             ΧΑΝΙΑ                       50                      
                                                                 ΗΡΑΚΛΕΙΟ                 36                      
                                                                 ΡΕΘΥΜΝΟ                  50                    

ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ   
   
ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ                                 ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ           9 (Καλύφθηκαν όλες οι θέσεις)      
                                                              ΛΑΚΩΝΙΑ                         11                                  
                                                                 ΚΟΡΙΝΘΙΑ                         20              
                                                                 ΜΕΣΣΗΝΙΑ                       35                
                                                                
              

ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ                            ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ                 35                        
                                                             ΕΥΒΟΙΑ                      49                      
                                                              ΒΟΙΩΤΙΑΣ                 35                      
                                                             ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ               31                        

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Όταν οι χρήστες του pde δε δίνουν πλήρεις πληροφορίες, όπως φαίνεται στο πρότυπο, μπαίνει ερωτηματικό στον πίνακα. Όσοι παίρνουν τηλέφωνο στις Διευθύνσεις να ρωτάνε το τελευταίο ΟΝΟΜΑ που καλέσανε, έπειτα να βρίσκουν σε ποιον αριθμό του πίνακα ωρομισθίων αντιστοιχεί αυτό το όνομα στο e-aitisi (πίνακες ολοήμερων) και όχι πόσους καλούνε ή ποιον αριθμό βλέπει η διεύθυνση στους δικούς της πίνακες.
Αυτό γιατί όταν το τελευταίο άτομο που καλέσανε είναι π.χ. στη θέση 50 και ξέρουμε ότι θα πάρουν άλλους 20, δεν ξέρουμε κατά πόσο κοντά είναι στο δικό μας όνομα γιατί καλούν και από άλλες Διευθύνσεις. Μπορεί δηλαδή από τη θέση 50, ο 20ος που θα καλέσουνε να είναι στη θέση 110.

Παρακάτω φαίνεται πότε έγινε αλλαγή στον πίνακα:

Παράθεση
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ:ΑΤΤΙΚΗΣ
ΝΟΜΟΣ:ΑΤΤΙΚΗΣ
ΠΕΡΙΟΧΗ:ΠΕΙΡΑΙΑΣ
ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ:207

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος temi_pe20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dum spiro spero!!!
    • Προφίλ
Η Καρδίτσα σήμερα κάνει τις τελευταίες προσλήψεις, έφτασε μέχρι το 97. Στο Βόλο πάλι, βλέπουνε προς το παρόν μέχρι το 96 και καλούν σήμερα. Στα Τρίκαλα έχουν κενά αλλά όχι πιστώσεις και περιμένουν, ενώ η Λάρισα είναι στο 69 και θα πάρει ακόμα 3 άτομα. Αυτά η Θεσσαλία ... η αναμονή συνεχίζεται ...

Αποσυνδεδεμένος map32

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΝΟΜΟΣ: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
ΠΕΡΙΟΧΗ: (ΜΕΤΑΓΓΙΤΣΙ)
ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ: 320

Με πηραν σημερα το πρωι για 4 ωρες, δεν υπαρχει αλλο κενο απ οτι μου ειπαν. Δεν αποδεχτηκα τη θεση!

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΝΟΜΟΣ: ΗΜΑΘΙΑΣ
ΠΕΡΙΟΧΗ: Β
ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ: 320

Δεχτηκα 8 ωρες υπαρχουν ακομα 4 8ωρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 14, 2009, 01:17:01 μμ από map32 »

Αποσυνδεδεμένος tzav

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Πήρα σήμερα τηλ Γ Αθήνας κάπου κοντα στο 260 είναι...
ΠΕ86

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος titinoulita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
πηρα σημερα τη διευθυνση ανατολικης αττικης και μου ειπαν εχουν σταματησει να καλουν!
θα περιμενουν μεχρι τα μεσα τις αλλης εβδομαδας να καλυψουν καποια κενα απο την δευτεροβαθμια εκπαιδευση και μετα αν περισσεψει κατι θα ξανακαλεσουν!
Πρωτη φορα το ακουω αυτο ρε παιδια!

Τελος παντων γνωριζει κανεις μεχρι ποιο νουμερο εχουν φτασει?
 

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
πηρα σημερα τη διευθυνση ανατολικης αττικης και μου ειπαν εχουν σταματησει να καλουν!
θα περιμενουν μεχρι τα μεσα τις αλλης εβδομαδας να καλυψουν καποια κενα απο την δευτεροβαθμια εκπαιδευση και μετα αν περισσεψει κατι θα ξανακαλεσουν!
Πρωτη φορα το ακουω αυτο ρε παιδια!

Τελος παντων γνωριζει κανεις μεχρι ποιο νουμερο εχουν φτασει?
 
Η Ανατολική Αττική ποιες περιοχές περιλαμβάνει; Α,Β;

Αποσυνδεδεμένος Searose

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους,

Σήμερα πήγα στη Δ/νση Πρωτοβάθμιας εκπαίδυσης Δυτικής Θεσσαλονίκης για να ρωτήσω μέχρι που έχουν καλέσει και εξεπλάγει με την απάντηση που μου έδωσαν. Μου είπαν πως με έχουν ξεπεράσει (περίπου στη θέση 200) και καλούν μόνο συναδέλφους οι οποίοι δεν έχουν άλλες ώρες σε άλλες διευθύνσεις της κεντρικής Μακεδονίας. Εγώ προσωπικά έχω πάρει 6 ώρες σε άλλο νομό της κεντρικής Μακεδονίας και περιμένω να με καλέσουν στη δυτική Θεσσαλονίκη.
Ρώτησα την υπάλληλο αν υπάρχει κάποια εγκύκλιος/νόμος που τους δίνει το δικαίωμα να μας προσπερνούν χωρίς καν να μας ενημερώνουν πως έχουν μόνο 12-ωρα να δώσουν και η άπαντηση ήταν πως είμαι εγώ υποχρεωμένη να τους ενημερώσω αν με ενδιαφέρει ή οχι να φύγω από εκεί που είμαι και να έρθω σε αυτούς.
Θεωρώ πως είναι απαράδεκτο να δεχόμαστε να μας προσπερνούν με αυτόν τον τρόπο και να πέρνει κάποιος άλλος 12-ωρο στη Θεσσαλονίκη και εμείς που είμαστε πιο πάνω να πάρουμε ώρες εφόσον υπάρξουν κενά!!!!
Δεν έχω δεχτεί κανένα τηλέφώνημα και ούτε έχω στείλει υπεύθυνη δήλωση πως δεν δέχομαι 12 ώρες στη συγκεκριμένη διεύθυνση. Σκέφτομαι να το κυνηγήσω και να φτάσω να δημοσιεύσω το θέμα σε ΜΜΕ.
Αν γνωρίζει κάποιος κάτι συγκεκριμένο επί του θέματος παρακαλώ απαντήστε στο ερωτήμα μου.

ΥΓ. Οπως και να έχει δεν θα πρέπει να δεχόμαστε να κάνουν ότι θέλουν προκειμένου να δώσουν ώρες σε αυτούς που θέλουν και σε πιο κοντινές αποστάσεις!!!!
 

Αποσυνδεδεμένος tomemeto1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Το θέμα είναι το εξής: Υπάρχει εγλύκλιος ή σαφής οδηγίες απο το υπουργείο για το πως θα καλούν ή δεν υπάρχει???

Αν υπάρχει καλό είναι να το μάθουμε όλοι για να ξέρουμε τις υποχρεώσεις μας και τα δικαιώματά μας (και επιβάλλεται όλοι να καλούν με τους ίδιους κανόνες). Αν δεν υπάρχει τότε το λάθος είναι του υπουργείου και καλά κάνουν οι διευθύνσεις και η καθε μία λειτουργεί όπως θέλει.....

Κάθε διεύθυνση καλεί όπως πιστεύει αυτή, ... όλες λένε ότι είναι νόμιμες... γίνεται όμως αυτο ??? ???

Σε κάποια διεύθυνση (το διάβασα παλαιότερα) παίρνεις τηλ και δεν σου λένε μέχρι ποιον έχουν καλέσει!!!! Απίστευτο!!!!! Έχουν το δικαίωμα ή όχι???

Είναι απαράδεχτο αυτό που γίνεται!!! Και αυτό δεν γίνεται μόνο με εμας (πληροφορικούς), αλλά και με όλες τις ειδικότητες εδώ και τόσα χρόνια!!! Πως το ανέχονται αυτό όλοι οι ωρομίσθιοι εδώ και τόσα χρόνια?

Επιτέλους υπάρχει εγλύκλιος ή σαφής οδηγίες απο το υπουργείο για το πως θα καλούν ή δεν υπάρχει ???


« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 14, 2009, 08:52:57 μμ από tomemeto1 »

Αποσυνδεδεμένος ek Π20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • život je brutálně nepravděpodobné
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους,

Σήμερα πήγα στη Δ/νση Πρωτοβάθμιας εκπαίδυσης Δυτικής Θεσσαλονίκης για να ρωτήσω μέχρι που έχουν καλέσει και εξεπλάγει με την απάντηση που μου έδωσαν. Μου είπαν πως με έχουν ξεπεράσει (περίπου στη θέση 200) και καλούν μόνο συναδέλφους οι οποίοι δεν έχουν άλλες ώρες σε άλλες διευθύνσεις της κεντρικής Μακεδονίας. Εγώ προσωπικά έχω πάρει 6 ώρες σε άλλο νομό της κεντρικής Μακεδονίας και περιμένω να με καλέσουν στη δυτική Θεσσαλονίκη.
Ρώτησα την υπάλληλο αν υπάρχει κάποια εγκύκλιος/νόμος που τους δίνει το δικαίωμα να μας προσπερνούν χωρίς καν να μας ενημερώνουν πως έχουν μόνο 12-ωρα να δώσουν και η άπαντηση ήταν πως είμαι εγώ υποχρεωμένη να τους ενημερώσω αν με ενδιαφέρει ή οχι να φύγω από εκεί που είμαι και να έρθω σε αυτούς.
Θεωρώ πως είναι απαράδεκτο να δεχόμαστε να μας προσπερνούν με αυτόν τον τρόπο και να πέρνει κάποιος άλλος 12-ωρο στη Θεσσαλονίκη και εμείς που είμαστε πιο πάνω να πάρουμε ώρες εφόσον υπάρξουν κενά!!!!
Δεν έχω δεχτεί κανένα τηλέφώνημα και ούτε έχω στείλει υπεύθυνη δήλωση πως δεν δέχομαι 12 ώρες στη συγκεκριμένη διεύθυνση. Σκέφτομαι να το κυνηγήσω και να φτάσω να δημοσιεύσω το θέμα σε ΜΜΕ.
Αν γνωρίζει κάποιος κάτι συγκεκριμένο επί του θέματος παρακαλώ απαντήστε στο ερωτήμα μου.

ΥΓ. Οπως και να έχει δεν θα πρέπει να δεχόμαστε να κάνουν ότι θέλουν προκειμένου να δώσουν ώρες σε αυτούς που θέλουν και σε πιο κοντινές αποστάσεις!!!!
 
πέρσυ που ήθελα να μετακινηθώ στη δυτική θεσσαλονίκη  πήρα τηλ στο γραφείο και ρώτησα αν γίνεται κάτι τέτοιο, η απάντηση ήταν ότι εγώ θα πρέπει να τους ενημερώσω αν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο για να με έχουν κατα νου όταν θα με συναντήσουν στον πίνακα.και μόνο υπό αυτή την προυπόθεση θα με καλέσουν αλλιώς δεν είναι υποχρεωμένοι για κάτι τέτοιο.
τώρα τι να πω,αντε βρες ακρη....

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ

Δεν έχω δεχτεί κανένα τηλέφώνημα και ούτε έχω στείλει υπεύθυνη δήλωση πως δεν δέχομαι 12 ώρες στη συγκεκριμένη διεύθυνση. Σκέφτομαι να το κυνηγήσω και να φτάσω να δημοσιεύσω το θέμα σε ΜΜΕ.
Αν γνωρίζει κάποιος κάτι συγκεκριμένο επί του θέματος παρακαλώ απαντήστε στο ερωτήμα μου.

Εφόσον ισχύει αυτό, κηνηγησε το!
ΤΕΡΜΑ ΠΙΑ ΣΤΟ ΜΠΑΧΑΛΟ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΕΣ!!! >:(

Δευτεροβάθμια και ξερώ ψωμί! Στη πρωτοβάθμια σου βγάζουν τη πίστη , από τα γραφεία μέχρι και τα σχολεία!!! >:( >:(
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Το θέμα είναι το εξής: Υπάρχει εγλύκλιος ή σαφής οδηγίες απο το υπουργείο για το πως θα καλούν ή δεν υπάρχει???

Αν υπάρχει καλό είναι να το μάθουμε όλοι για να ξέρουμε τις υποχρεώσεις μας και τα δικαιώματά μας (και επιβάλλεται όλοι να καλούν με τους ίδιους κανόνες). Αν δεν υπάρχει τότε το λάθος είναι του υπουργείου και καλά κάνουν οι διευθύνσεις και η καθε μία λειτουργεί όπως θέλει.....

Κάθε διεύθυνση καλεί όπως πιστεύει αυτή, ... όλες λένε ότι είναι νόμιμες... γίνεται όμως αυτο ??? ???
Σε κάποια διεύθυνση (το διάβασα παλαιότερα) παίρνεις τηλ και δεν σου λένε μέχρι ποιον έχουν καλέσει!!!! Απίστευτο!!!!! Έχουν το δικαίωμα ή όχι???

Είναι απαράδεχτο αυτό που γίνεται!!! Και αυτό δεν γίνεται μόνο με εμας (πληροφορικούς), αλλά και με όλες τις ειδικότητες εδώ και τόσα χρόνια!!! Πως το ανέχονται αυτό όλοι οι ωρομίσθιοι εδώ και τόσα χρόνια?

Επιτέλους υπάρχει εγλύκλιος ή σαφής οδηγίες απο το υπουργείο για το πως θα καλούν ή δεν υπάρχει ???

Πόσο δίκιο έχεις . . . :-\
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος olg@

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΑΤΤΙΚΗΣ
ΝΟΜΟΣ: ΑΤΤΙΚΗΣ
ΠΕΡΙΟΧΗ: Δ ΑΘΗΝΑΣ
ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ: 267

Έχουν τελειώσει οι πιστώσεις προς το παρον, αλλά έχουν ακόμα αρκετά κενά κ έχουν κ 12ωρα
olg@

Αποσυνδεδεμένος Puma

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
    • Προσωπική σελίδα
Με πήραν σήμερα τηλέφωνο από Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Πειραιά. Είμαι στη θέση 279.

Πήρα τηλέφωνο και στη Γ' Αθήνας και μού είπαν ότι έχουν φτάσει μέχρι το 268. Σήμερα έστειλαν χαρτί στο Υπουργείο ζητώντας πιστώσεις για άλλες 400 ώρες και είπαν ότι λογικά η έγκριση θα γίνει μετά τα Χριστούγεννα, οπότε θα αρχίσουν και νέες κλήσεις ωρομισθίων Πληροφορικών.

Αποσυνδεδεμένος Searose

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Καλησπέρα και πάλι,

Τελικά η ίδια διεύθυνση (Δυτ. Θεσ/νίκη) με πήρε τηλέφωνο και μου προσέφερε 12 ωρο, 10 ωρο κτλ... και μου είπαν πως αυτό που κάνουν είναι παρατυπία!!! Οπότε αγαπητοί συνάδελφοι, κυνηγήστε το όλοι, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ το δικαίωμα να μας προσπερνούν, είναι υποχρεωμένοι να μας ενημερώνουν αυτοί και όχι εμείς!!!

Καιρός είναι να απαιτούμε τα δικαιώματα μας και να μην παρακαλάμε να μας δώσουν ώρες.....

Αυτά... καλό κουράγιο σε όλους μας

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159802
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 445
Σύνολο: 455

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.