*

Αποστολέας Θέμα: Προσλήψεις των ωρομισθίων πληροφορικών στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία 2009-2010  (Αναγνώστηκε 160442 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος taba-co

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Αγαπητέ ek Π20,

απ'ότι βλέπω στο πίνακα που διατηρείται στον ιστότοπο του pde σχετικά με τις κλήσεις των ωρομισθίων είναι ήδη στο 240 και υπάρχουν κενά, άρα γιατί να μην πλησιάσουν και σε εμάς;
πως γίνεται να με καλέσουν από άλλο νομό; Μήπως μπερδεύτηκες ή καλούν ανεξαρτήτως περιφέρειας φέτος και δεν το ξέρω;

Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Αγαπητέ ek Π20,

απ'ότι βλέπω στο πίνακα που διατηρείται στον ιστότοπο του pde σχετικά με τις κλήσεις των ωρομισθίων είναι ήδη στο 240 και υπάρχουν κενά, άρα γιατί να μην πλησιάσουν και σε εμάς;
πως γίνεται να με καλέσουν από άλλο νομό; Μήπως μπερδεύτηκες ή καλούν ανεξαρτήτως περιφέρειας φέτος και δεν το ξέρω;

Ευχαριστώ.


Προφανώς μπερδεύτηκε και νόμιζε ότι αναφερόσουν στο νομό Θεσσαλονίκης και όχι στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας. Έχουν φτάσει στο 240 στους περιφερειακούς νομούς όπου δεν υπάρχουν πλέον πολλές ανάγκες. Επίσης υπάρχουν αρκετοί στο ενδιάμεσο που περιμένουν από Θεσσαλονίκη οπότε δύσκολα θα κληθεί κάποιος που είναι κοντά στο νούμερο σου. Αλλά και να κληθεί δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει πλέον να πάει με αυτά που ακούγεται ότι θα γίνουν.

Α, αν προσέξεις κάτω από το όνομα, θα δεις ότι είναι αγαπητή ek Π20,  ;)
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος ek Π20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • život je brutálně nepravděpodobné
    • Προφίλ
Αγαπητέ ek Π20,

απ'ότι βλέπω στο πίνακα που διατηρείται στον ιστότοπο του pde σχετικά με τις κλήσεις των ωρομισθίων είναι ήδη στο 240 και υπάρχουν κενά, άρα γιατί να μην πλησιάσουν και σε εμάς;
πως γίνεται να με καλέσουν από άλλο νομό; Μήπως μπερδεύτηκες ή καλούν ανεξαρτήτως περιφέρειας φέτος και δεν το ξέρω;

Ευχαριστώ.


Προφανώς μπερδεύτηκε και νόμιζε ότι αναφερόσουν στο νομό Θεσσαλονίκης και όχι στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας. Έχουν φτάσει στο 240 στους περιφερειακούς νομούς όπου δεν υπάρχουν πλέον πολλές ανάγκες. Επίσης υπάρχουν αρκετοί στο ενδιάμεσο που περιμένουν από Θεσσαλονίκη οπότε δύσκολα θα κληθεί κάποιος που είναι κοντά στο νούμερο σου. Αλλά και να κληθεί δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει πλέον να πάει με αυτά που ακούγεται ότι θα γίνουν.

Α, αν προσέξεις κάτω από το όνομα, θα δεις ότι είναι αγαπητή ek Π20,  ;)

ναι συγνώμη νόμιζα πως μιλάμε για θεσσαλονίκη, για κάποιο άλλο νομο μπορεί να σε καλέσουν αν και συμφωνώ με geok_salonika , ευχαριστώ geok_salonika
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 29, 2009, 07:28:44 μμ από ek Π20 »

Αποσυνδεδεμένος taba-co

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Κατ' αρχάς αγαπητή ek Π20 συγνώμη για το φύλο, έχεις δίκαιο geok_salonika!

Συνάδελφε geok_salonika τι μπορεί να κάνει κάποιος που αγαπά την εκπαίδευση και θέλει να εργαστεί αλλά δεν μπορεί; Όπως έχω αναφέρει και παλαιότερα στο forum συνέχισα τις σπουδές μου μετά το προπτυχιακό (τελείωσα ΠΜΣ) και τώρα θέλω να δουλέψω, να διδάξω αλλά δεν είναι εφικτό μιας και είμαι αρκετά χαμηλά στο πίνακα.
Πραγματικά πιστεύεις ότι θα αλλάξει κάτι σχετικά με το θέμα των προσλήψεων; Προσωπικά με συμφέρει μιας και είμαι πολύ κάτω στο πίνακα, σκέψου όμως και κάποιους άλλους που έφαγαν 2 χρόνια από τη ζωή τους σε δυσπρόσιτα για να πάρουν τα πολυπόθητα μόρια, τι θα γίνουν αυτοί; Θα τους πούμε ας πρόσεχαν; Δεν είναι σωστό. Και άντε εμείς οι πληροφορικοί δεν είμαστε και πολλά χρόνια στη ταλαιπωρία, δες λίγο τι γίνεται με τους φιλόλογους, μαθηματικούς κλπ;
Η ωρομισθία είναι σκότωμα, σου σταματά τα όνειρα αλλά δεν γίνεται διαφορετικά να πάρεις μόρια, Φαντάζομαι, τα έζησες, τα ζήσεις και ξέρεις όπως και όλοι οι συνάδελφοι εδώ στο forum οποιασδήποτε ειδικότητας.
Καλό κουράγιο λοιπόν σε όλους μας δεν ξέρω τι να πω!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 29, 2009, 08:12:24 μμ από taba-co »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Καστοριά (Δυτική Μακεδονία) κάλεσε μόνο 4-5 άτομα (μέχρι νούμερο ~15). Δεν πρόκειται να καλέσει άλλους ... Έδωσαν 12ωρο κανονικά ...
γιατί;τι έγινε;εκλείσαν ολοήμερα-έχουν υπεραριθμίες από δευτεροβαθμια;πέρσυ πόσους πήραν;εκτος αν εννοείς μόνο για την πόλη της Καστοριας και όχι για το νομό!!!


Πήρατε τηλ και είπαν πως καλεσαν κ δεν θα παρουν αλλους??
γιατι εμενα μονο απο γρεβενα ειπαν πως καλεσαν!!! απο υπολοιπες πως περιμενουν!!!

Είμαι ένας από τους τέσσερις που κάλεσαν σε ΟΛΟ το νομό. Πολλά από τα κενά στα σχολεία είχαν ήδη καλυφθεί από μόνιμους υπεράριθμους της Δ/βθμιας και τα λίγα που είχαν μείνει τα καλύψαμε εμείς. Οπότε δεν πρόκειται να καλέσουν άλλους. Άσε που πολλοί δεν καλέσανε καθόλου πληροφορικούς γιατί είχαν γεμίσει το πρόγραμμα τους με άλλες ειδικότητες. Όσοι απέμειναν ας περιμένουν να έρθουν οι πιστώσεις για Κοζάνη. Όπου να' ναι πρέπει να φτάνουν !

Αποσυνδεδεμένος mairi_PE20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η Καρδίτσα έχει καλέσει μέχρι τον αριθμό 90 και θα καλέσει άλλα 5 άτομα! Έχουν καλυφθεί τα κενά.
Τρίκαλα δεν λένε όνομα έχουν καλέσει σύνολο 15 άτομα.

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ:   ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
ΝΟΜΟΣ:   ΚΙΛΚΙΣ
ΠΕΡΙΟΧΗ:    ΠΑΙΟΝΙΑΣ
ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ:    ~225

δεχτηκα πριν λιγο.τελικα δεν πρεπει να χανουμε την υπομονη μας.καλη τοποθετηση στους υπολοιπους.

Αποσυνδεδεμένος DiM@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Κανενα νεο για την Πιερια εχουμε?
Επιβεβαιωνω το Κιλκις. Σημερα με πηραν κι εμενα αλλα αρνηθηκα. Ειχαν 10ωρο μεσα στη πολη και δυο 12ωρα σε 2-3 χωρια. Γυρω στο 225.
D.i_M.i

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Έγιναν οι τροποποιήσεις στο πρώτο μήνυμα. Θα παρακαλούσα όσους δε χρησιμοποιούν το πρότυπο να αρχίσουν να το κάνουν γιατί έτσι είναι πιο ευανάγνωστο το μήνυμα και μετά από κάτω μπορούν να πουν και δύο λογάκια. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος ek Π20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • život je brutálně nepravděpodobné
    • Προφίλ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: Στερεάς Ελλάδας
ΝΟΜΟΣ: Φθιώτιδα
ΠΕΡΙΟΧΗ: Λαμία
ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ: 35

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: Στερεάς Ελλάδας
ΝΟΜΟΣ: Βοιωτία
ΠΕΡΙΟΧΗ:
ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ: 35

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 30, 2009, 06:25:15 μμ από ek Π20 »

Αποσυνδεδεμένος pe20katerina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
σημερα εμαθα ότι στη Γ  αθηνας, εφτασαν σε επόμενη φαση ωρομισθίων (θυμάστε που ειχαν πιστώσεις γι α5 άτομα;)
Στο σχοελίο των παιδιών μου σημερα ανέλαβε πληροφορικός.
Δεν έμαθα όνομα γιατι ήμουν στη συγκέντρωση. ελπίζω αυριο να μάθω και να ενημερώσω.
Αυτός που κάνει μια ερώτηση είναι ανόητος για 5 λεπτά.
Αυτός που δεν κάνει καθόλου ερωτήσεις παραμένει ανόητος για πάντα.

Αποσυνδεδεμένος anna-kat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Πριν 1 ώρα που μίλησα με Δ Αθήνας είπαν πως έχουν φτάσει στο 147..έχουν και άλλες ανάγκες αλλά δεν έχουν πιστώσεις

Αποσυνδεδεμένος lion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Πριν λίγο μίλησα με Πρωτοβάθμια Πειραιά και με ενημέρωσαν ότι βρίσκονται περίπου στο 170.
Επίσης από Πρωτοβάθμια Ανατολικής Αττικής μου είπαν πως έχουν σταματήσει να καλούν ωρομίσθιους γιατί περιμένουν από την Δευτεροβάθμια μία απάντηση (για το αν θα καλυφθούν κάποιες ώρες από αυτούς) και μετά θα ξαναρχίσουν να καλούνε.   
Ζήσε τη κάθε μέρα σου σαν να'ναι η τελευταία...

Αποσυνδεδεμένος guestpe19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: Στερεάς Ελλάδας
ΝΟΜΟΣ: Ευβοίας
ΠΕΡΙΟΧΗ: Χαλκίδα
ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ: 49


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 399
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 372
Σύνολο: 383

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.