*

Αποστολέας Θέμα: Κατατακτήριες ή Πανελλήνιες;  (Αναγνώστηκε 4561 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elinag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Κατατακτήριες ή Πανελλήνιες;
« στις: Οκτώβριος 08, 2009, 04:32:44 μμ »
Καλησπέρα! Συγνώμη δεν κατάφερα να βρω το σχετικό θέμα γι'αυτό ανοίγω νέο..
Μετά από μια ακόμη παταγώδη αποτυχία στον ασεπ,μετά λύπης μου καταλήγω οτι μάλλον δεν είμαι το άτομο που θα καταφέρει να διαβάσει ποτέ τόσο,όσο χρειάζεται για να πετύχω...Σκέφτηκα λοιπόν να δώσω κατατακτήριες στο Παιδαγωγικό της Φλώρινας ή της Αλεξανδρούπολης( δεν το σκέφτηκα ακριβώς,ας πούμε οτι με πιέζουν...).Δυστυχώς βλέπω οτι το ποσοστό αυτών που επιλέγονται είναι ελάχιστο σε ΄σχέση με το ποσοστό όσων δίνουν...Επίσης έχω ακούσει και πολλά για σημαντικό ρόλο του μέσου στην επιλογή κλπ. και φοβάμαι μήπως δεν αξίζει τον κόπο ούτε να το προσπαθήσω...Μια φίλη με συμβούλεψε να δώσω ξανά πανελλήνιες :o (αυτή έδωσε και πέρασε νηπιαγωγών αιγαίου) κάτι το οποίο δεν μπορώ ούτε να σκεφτώ.θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας σχετικά γιατί έχω απελπιστεί με το θέμα...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 02, 2012, 09:42:25 μμ από Lucinda »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κατατακτήριες....
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:26:15 »

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες....
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 01:42:06 μμ »
Καλησπέρα! Συγνώμη δεν κατάφερα να βρω το σχετικό θέμα γι'αυτό ανοίγω νέο..
Μετά από μια ακόμη παταγώδη αποτυχία στον ασεπ,μετά λύπης μου καταλήγω οτι μάλλον δεν είμαι το άτομο που θα καταφέρει να διαβάσει ποτέ τόσο,όσο χρειάζεται για να πετύχω...Σκέφτηκα λοιπόν να δώσω κατατακτήριες στο Παιδαγωγικό της Φλώρινας ή της Αλεξανδρούπολης( δεν το σκέφτηκα ακριβώς,ας πούμε οτι με πιέζουν...).Δυστυχώς βλέπω οτι το ποσοστό αυτών που επιλέγονται είναι ελάχιστο σε ΄σχέση με το ποσοστό όσων δίνουν...Επίσης έχω ακούσει και πολλά για σημαντικό ρόλο του μέσου στην επιλογή κλπ. και φοβάμαι μήπως δεν αξίζει τον κόπο ούτε να το προσπαθήσω...Μια φίλη με συμβούλεψε να δώσω ξανά πανελλήνιες :o (αυτή έδωσε και πέρασε νηπιαγωγών αιγαίου) κάτι το οποίο δεν μπορώ ούτε να σκεφτώ.θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας σχετικά γιατί έχω απελπιστεί με το θέμα...

Και η δική μου συμβουλή θα ήταν να δώσεις ξανά πανελλαδικές, καθώς θεωρώ ότι έχεις περισσότερες πιθανότητες σε σχέση με τις κατατακτήριες. Επίσης, να θυμάσαι ότι κάποιοι διορίστηκαν μετά από πολλούς Ασέπ. Έχω φίλο, που χρειάστηκε να δώσει 5 φορές για να καταφέρει να είναι στους διοριστέους και εγώ με τη σειρά μου θα αναγκαστώ να δώσω και τρίτη φορά, αν κι έχω επιτύχει στους 2 προηγούμενους.
Μην απογοητεύσαι. Καλή επιτυχία σε κάθε επιλογή που θα κάνεις.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες....
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 01:49:38 μμ »
Καλησπέρα! Συγνώμη δεν κατάφερα να βρω το σχετικό θέμα γι'αυτό ανοίγω νέο..
Μετά από μια ακόμη παταγώδη αποτυχία στον ασεπ,μετά λύπης μου καταλήγω οτι μάλλον δεν είμαι το άτομο που θα καταφέρει να διαβάσει ποτέ τόσο,όσο χρειάζεται για να πετύχω...Σκέφτηκα λοιπόν να δώσω κατατακτήριες στο Παιδαγωγικό της Φλώρινας ή της Αλεξανδρούπολης( δεν το σκέφτηκα ακριβώς,ας πούμε οτι με πιέζουν...).Δυστυχώς βλέπω οτι το ποσοστό αυτών που επιλέγονται είναι ελάχιστο σε ΄σχέση με το ποσοστό όσων δίνουν...Επίσης έχω ακούσει και πολλά για σημαντικό ρόλο του μέσου στην επιλογή κλπ. και φοβάμαι μήπως δεν αξίζει τον κόπο ούτε να το προσπαθήσω...Μια φίλη με συμβούλεψε να δώσω ξανά πανελλήνιες :o (αυτή έδωσε και πέρασε νηπιαγωγών αιγαίου) κάτι το οποίο δεν μπορώ ούτε να σκεφτώ.θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας σχετικά γιατί έχω απελπιστεί με το θέμα...

Και η δική μου συμβουλή θα ήταν να δώσεις ξανά πανελλαδικές, καθώς θεωρώ ότι έχεις περισσότερες πιθανότητες σε σχέση με τις κατατακτήριες. Επίσης, να θυμάσαι ότι κάποιοι διορίστηκαν μετά από πολλούς Ασέπ. Έχω φίλο, που χρειάστηκε να δώσει 5 φορές για να καταφέρει να είναι στους διοριστέους και εγώ με τη σειρά μου θα αναγκαστώ να δώσω και τρίτη φορά, αν κι έχω επιτύχει στους 2 προηγούμενους.
Μην απογοητεύσαι. Καλή επιτυχία σε κάθε επιλογή που θα κάνεις.
+ συμφωνω
οι κατατακτηριες πλεον δεν ειναι οπως παλια, ιδιως στις σχολες που αναφερεις, οι πιθανοτητες ειναι ελαχιστες.
Απο θεμα πιθανοτητων καλυτερα να δωσεις πανελληνιες.

Αποσυνδεδεμένος anastasia86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες....
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 01:59:38 μμ »
Καλησπέρα elinag. Καταρχάς να σου πω ότι δεν είσαι η μόνη που σκέφτεσαι έτσι, είμαι κι εγώ ακριβώς στην ίδια φάση με σένα, χωρίς βέβαια να έχω δώσει ΑΣΕΠ πολλές φορές. Δεν θεωρώ σωστό απέναντι στον εαυτό μας να λέμε ότι δεν θα τα καταφέρουμε ποτέ γιατί είναι θέμα διαβάσματος και προσωπικής προσπάθειας κυρίως και έπειτα τύχης. Σκέφτομαι κι εγώ να δώσω κατατακτήριες στο Παιδαγωγικό αλλά είναι πράγματι απογοητευτικές οι πιθανότητες να μπούμε όμως ποτέ δεν ξέρεις. Γι' αυτό, αν και λίγο αργά, θα ξεκινήσω κι εγώ διάβασμα για να δώσω και ο Θεός βοηθός!! Όσο για τις πανελλήνιες, είναι ένα ενδεχόμενο κι αυτό και μάλιστα πολύ σοβαρό αφού έχουμε περισσότερες πιθανότητες να περάσουμε σε κάποιο τμήμα έτσι. Μην απορρίπτεις τίποτα που ίσως να σε βοηθήσει να πάρεις την τύχη σου στα χέρια σου, άλλωστε έχουν αλλάξει και τα μαθήματα από τότε που δίναμε εμείς και νομίζω πως είναι αρκετά πιο εύκολα. Προσωπικά, έχω στο μυαλό μου να δώσω τις κατατακτήριες τώρα και αν δεν πετύχω να προσπαθήσω με πανελλήνιες αυτό ή τον επόμενο χρόνο, χωρίς βέβαια να αμελήσω και το διαγωνισμό του ΑΣΕΠ. Κοινώς, διάβασμα διάβασμα και διάβασμα (και καμιά προσευχή άμα λάχει!) μήπως και μπορέσουμε να φτιάξουμε το μέλλον μας. Καλή τύχη σε ό,τι αποφασίσεις.
Πες αυτό που θες, όπως θα ήθελες να το ακούσεις...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κατατακτήριες....
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:26:15 »

Αποσυνδεδεμένος bubuka

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες....
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 24, 2009, 10:16:28 μμ »
οταν τελειωσα το ΦΠΨ ηθελα να δωσω στο ιταλικο αθηνας κατατακτηριες.μετα ειδα οτι επαιρναν μονο 9 ατομα, χωρις να αναφερεται βαθμος πουθενα-μονο ονοματα.εδωσα ξανα πανελληνιες, μπηκα σχετικα ευκολα, το τελειωσα ακομα πιο ευκολα!παντως μην κανεις κατι απλα επειδη σε πιεζουν.μπορει μεχρι να τελειωσεις το παιδαγωγικο, να μην χρειαζονται πια τοσους δασκαλους!!!!
η επανασταση ξεκιναει απο μεσα μας

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159809
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 396
Σύνολο: 403

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.15 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.