*

Αποστολέας Θέμα: Νέο Πλαίσιο Αποσπάσεων (2010)  (Αναγνώστηκε 37636 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Νέο Πλαίσιο Αποσπάσεων (2010)
« Απάντηση #98 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 03:30:23 μμ »
Έχω απελπιστεί και δεν ξέρω τί να κάνω. Είμαι στην παραμεθόριο μόνο για τα μόρια. Ήρθα για να υπηρετήσω κανονικά , δεν είμαι νεοδιόριστη και η οργανική μου είναι ξεχρεωμένη. Την πρώτη μέρα που ήρθα λοιπόν,στις 31/8 πέρασα από το Γραφείο και ο Δ/ντής όταν άκουσε ότι έχω προυπηρεσία σε γραφείο μου έκανε την παρακάτω πρόταση: να μείνω στο γραφείο γιατί καίγονται για προσωπικό και όταν του είπα ότι΄ήρθα για τα μόρια με διαβεβαίωσε ότι θα τα παίρνω κανονικά και ότι θα έχω ωράριο σχολείου, διακοπές κτλ. Το σχολείο που έχω οργανική είναι πάνω στο νησί και δεν έχω πρόβλημα να πάω (είμαι πρώτη τοποθετηθείσα και πρώτη στα μόρια) αλλά επειδη απέχε κάποια χιλιομετρα κι έχω ενα μωράκι μαζί μου, σκάφτηκα ότι καλύτερα να είμαι στο κέντρο κι έτσι είπα ναι υποθέτοντας ότι θα με διαθέσει για τις ανάγκες της υπηρεσίας ή κάτι τέτοιο... Την Παρασκευή μου ανακοινώνει ότι έγινε ΠΥΣΔΕ κι ότι ΠΗΡΑ ΑΠΟΣΠΑΣΗ (Χωρίς ποτέ να κάνω αίτηση!) για το γραφείο ΔΔΕ που βρίσκεται στην περιοχή Α του νομού ενω εγώ έχω οργανική σε σχολείο της Β. ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΤΑΜΠΛΑΣ μα του λέω ήρθα εδώ για τα μόρια κτλ. Μην ανησυχείς για τα μόρια με διαβεβαιώνει, και φεύγει! Επειδή εγώ δεν εμπιστεύομαι ούτε τον κ... μου προσπαθώ να βρω ποιός νόμος με καλύπτει αλλά εις μάτην! Έχω απελπιστεί τί να κάνω? Να κάνω ένσταση? Εγώ θέλω να καλύπτομαι και να μην έχω πρόβλημα ούτε τώρα ούτε στο μέλλον. Σημειωτέον ότι η απόσπαση που ουδέποτε αιτήθηκα είναι ολικά στη ΔΔΕ και όχι μέσω σχολείου. Το ΠΥΣΔΕ είναι ένα για όλο το νομό. Τί να κάνω πώς έμπλεξα έτσι? :( ???
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο Πλαίσιο Αποσπάσεων (2010)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:04:35 »

Αποσυνδεδεμένος boldboy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Όχι άλλο κάρβουνο...
    • Προφίλ
Απ: Νέο Πλαίσιο Αποσπάσεων (2010)
« Απάντηση #99 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 05:48:53 μμ »
Έχω απελπιστεί και δεν ξέρω τί να κάνω. Είμαι στην παραμεθόριο μόνο για τα μόρια. Ήρθα για να υπηρετήσω κανονικά , δεν είμαι νεοδιόριστη και η οργανική μου είναι ξεχρεωμένη. Την πρώτη μέρα που ήρθα λοιπόν,στις 31/8 πέρασα από το Γραφείο και ο Δ/ντής όταν άκουσε ότι έχω προυπηρεσία σε γραφείο μου έκανε την παρακάτω πρόταση: να μείνω στο γραφείο γιατί καίγονται για προσωπικό και όταν του είπα ότι΄ήρθα για τα μόρια με διαβεβαίωσε ότι θα τα παίρνω κανονικά και ότι θα έχω ωράριο σχολείου, διακοπές κτλ. Το σχολείο που έχω οργανική είναι πάνω στο νησί και δεν έχω πρόβλημα να πάω (είμαι πρώτη τοποθετηθείσα και πρώτη στα μόρια) αλλά επειδη απέχε κάποια χιλιομετρα κι έχω ενα μωράκι μαζί μου, σκάφτηκα ότι καλύτερα να είμαι στο κέντρο κι έτσι είπα ναι υποθέτοντας ότι θα με διαθέσει για τις ανάγκες της υπηρεσίας ή κάτι τέτοιο... Την Παρασκευή μου ανακοινώνει ότι έγινε ΠΥΣΔΕ κι ότι ΠΗΡΑ ΑΠΟΣΠΑΣΗ (Χωρίς ποτέ να κάνω αίτηση!) για το γραφείο ΔΔΕ που βρίσκεται στην περιοχή Α του νομού ενω εγώ έχω οργανική σε σχολείο της Β. ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΤΑΜΠΛΑΣ μα του λέω ήρθα εδώ για τα μόρια κτλ. Μην ανησυχείς για τα μόρια με διαβεβαιώνει, και φεύγει! Επειδή εγώ δεν εμπιστεύομαι ούτε τον κ... μου προσπαθώ να βρω ποιός νόμος με καλύπτει αλλά εις μάτην! Έχω απελπιστεί τί να κάνω? Να κάνω ένσταση? Εγώ θέλω να καλύπτομαι και να μην έχω πρόβλημα ούτε τώρα ούτε στο μέλλον. Σημειωτέον ότι η απόσπαση που ουδέποτε αιτήθηκα είναι ολικά στη ΔΔΕ και όχι μέσω σχολείου. Το ΠΥΣΔΕ είναι ένα για όλο το νομό. Τί να κάνω πώς έμπλεξα έτσι? :( ???
Δεν έμπλεξες.
Το αντίθετο. Θα πάρεις τα μόρια της Β΄!
Μου αρέσει που στα προηγούμενα post μιλούσες για κάποιον "άλλο"... ;D

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Νέο Πλαίσιο Αποσπάσεων (2010)
« Απάντηση #100 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 06:49:45 μμ »
boldboy σ΄ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση αλλά μπορείς να είσαι λίγο πιο σαφής? Θα τα παίρνω? Αν είναι να κάνω ένσταση αύριο το πρωί και να δούμε τί θα γίνει. Είσαι σίγουρος?
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

Αποσυνδεδεμένος Rovespier0s

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Ο Πραγματικός ΥΠΟΙΚ είναι οι Αγορές
    • Προφίλ
Απ: Νέο Πλαίσιο Αποσπάσεων (2010)
« Απάντηση #101 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 07:07:56 μμ »
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι παρεμφερές..έχουμε 2 καθηγητές της ίδιας περιοχής (π.χ Β Βοιωτίας) , η οποία περιοχή έχει και γραφείο δευτεροβάθμιας. Και οι 2 έχουν οργανική σε σχολείο στο οποίο όμως είναι υπεράριθμοι. Ο ένας έχει πάει με απόσπαση σε λειτουργικό κενό σε σχολείο και παίρνει τα μόρια + 2,5 της χρονιάς και ο άλλος επειδή δεν υπάρχει άλλο λειτουργικό κενό τον κρατάνε στο γραφείο λέγοντάς του ότι θα πάρει τα μόρια+2+2,5 της χρονιάς. Και οι 2 θα φύγουν στις 30.6 για τα σπίτια τους ο ένας με +2 μόρια από τον άλλον..Σωστά τα λέω ή υπάρχει κάποιο νομικό λάθος?
MIXANIKOS_HY is back

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο Πλαίσιο Αποσπάσεων (2010)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:04:35 »

Αποσυνδεδεμένος abla

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 227
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο Πλαίσιο Αποσπάσεων (2010)
« Απάντηση #102 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 08:50:38 μμ »
Υπάρχει νομικό λάθος. +2 μόρια παίρνουν στο γραφείο μόνο όσοι παίρνουν απόσπαση από το υπουργείο (με υπογραφή Διαμαντοπούλου). στείλε pm με ότι απορία έχεις να στην εξηγήσω

Αποσυνδεδεμένος Zafiris

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 221
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο Πλαίσιο Αποσπάσεων (2010)
« Απάντηση #103 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 09:42:35 πμ »
Οι ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ (ή αποσπάσεις ή όπως αλλιώς λέγονται) δεν υφίστανται κανονικά, είναι παράνομες. Εάν θυμάστε ήταν από τα πρώτα μέτρα της Lady D. Μόνο με κεντρική απόσπαση πάς γραφείο κανονικά. Μέχρι πέρυσι, με τη φράση "απόσπαση για τις ανάγκες της υπηρεσίας" έπερνες τα μόρια της οργανικής σου (ή της "εικονικής" τοποθέτησης κάπου μακριά...).

Αποσυνδεδεμένος boldboy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Όχι άλλο κάρβουνο...
    • Προφίλ
Απ: Νέο Πλαίσιο Αποσπάσεων (2010)
« Απάντηση #104 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 01:17:29 μμ »
boldboy σ΄ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση αλλά μπορείς να είσαι λίγο πιο σαφής? Θα τα παίρνω? Αν είναι να κάνω ένσταση αύριο το πρωί και να δούμε τί θα γίνει. Είσαι σίγουρος?
Αν ο ΔΔΕ σε έχει διαθέσει "εικονικά" σε ένα σχολείο της Α και απο εκεί σε έχει "τραβήξει" στο γραφείο, εξακολουθείς να παίρνεις τα μόρια του σχολείου της Β΄. Κανονικά και με το Νόμο3848/2010.
Αν ο ΔΔΕ σε έχει βγάλει ότι είσαι στη διάθεση δεν παίρνεις τίποτα.
Τα +2 extra τα παίρνουν όσοι αποσπαστηκαν σε γραφεία με απόφαση Υπουργού.

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Νέο Πλαίσιο Αποσπάσεων (2010)
« Απάντηση #105 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 07:02:22 μμ »
Ευχαριστώ πολύ.
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: Νέο Πλαίσιο Αποσπάσεων (2010)
« Απάντηση #106 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 07:07:59 μμ »
Έχω απελπιστεί και δεν ξέρω τί να κάνω. Είμαι στην παραμεθόριο μόνο για τα μόρια. Ήρθα για να υπηρετήσω κανονικά , δεν είμαι νεοδιόριστη και η οργανική μου είναι ξεχρεωμένη. Την πρώτη μέρα που ήρθα λοιπόν,στις 31/8 πέρασα από το Γραφείο και ο Δ/ντής όταν άκουσε ότι έχω προυπηρεσία σε γραφείο μου έκανε την παρακάτω πρόταση: να μείνω στο γραφείο γιατί καίγονται για προσωπικό και όταν του είπα ότι΄ήρθα για τα μόρια με διαβεβαίωσε ότι θα τα παίρνω κανονικά και ότι θα έχω ωράριο σχολείου, διακοπές κτλ. Το σχολείο που έχω οργανική είναι πάνω στο νησί και δεν έχω πρόβλημα να πάω (είμαι πρώτη τοποθετηθείσα και πρώτη στα μόρια) αλλά επειδη απέχε κάποια χιλιομετρα κι έχω ενα μωράκι μαζί μου, σκάφτηκα ότι καλύτερα να είμαι στο κέντρο κι έτσι είπα ναι υποθέτοντας ότι θα με διαθέσει για τις ανάγκες της υπηρεσίας ή κάτι τέτοιο... Την Παρασκευή μου ανακοινώνει ότι έγινε ΠΥΣΔΕ κι ότι ΠΗΡΑ ΑΠΟΣΠΑΣΗ (Χωρίς ποτέ να κάνω αίτηση!) για το γραφείο ΔΔΕ που βρίσκεται στην περιοχή Α του νομού ενω εγώ έχω οργανική σε σχολείο της Β. ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΤΑΜΠΛΑΣ μα του λέω ήρθα εδώ για τα μόρια κτλ. Μην ανησυχείς για τα μόρια με διαβεβαιώνει, και φεύγει! Επειδή εγώ δεν εμπιστεύομαι ούτε τον κ... μου προσπαθώ να βρω ποιός νόμος με καλύπτει αλλά εις μάτην! Έχω απελπιστεί τί να κάνω? Να κάνω ένσταση? Εγώ θέλω να καλύπτομαι και να μην έχω πρόβλημα ούτε τώρα ούτε στο μέλλον. Σημειωτέον ότι η απόσπαση που ουδέποτε αιτήθηκα είναι ολικά στη ΔΔΕ και όχι μέσω σχολείου. Το ΠΥΣΔΕ είναι ένα για όλο το νομό. Τί να κάνω πώς έμπλεξα έτσι? :( ???

Μην ανησυχείς και μην μπερδεύεις τις ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ με τις ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ.
Σου έκανε το ΠΥΣΔΕ με Πράξη του ΔΙΑΘΕΣΗ και όχι ΑΠΟΣΠΑΣΗ για ανάγκες υπηρεσίας ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΗΣΗ ΣΟΥ και παίρνεις κανονικά τα μόρια της οργανικής σου θέσης (Β Περιοχή).
Θα έχεις ωράριο σχολείου και κανονικά διακοπές.
Ο ΔΔΕ καλά σου εξηγήθηκε ο άνθρωπος... να μην κάνεις καμία ένσταση .. είναι σαν προκαλείς τη τύχη σου.. αντίθετα να τον ευχαριστήσεις διότι και εσύ θα κάνεις τη δουλειά σου και αυτός τη δική του.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 06, 2010, 07:12:47 μμ από knaison »
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέο Πλαίσιο Αποσπάσεων (2010)
« Απάντηση #107 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 08:00:04 μμ »
ΟΤΑΝ ΣΕ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΕΞ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΗΣ ΥΠΠΗΡΕΣΙΑΣ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ ΠΟΥ ΑΝΗΚΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΠΟΥ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ.ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑ.ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΕΜΑΘΑ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΜΑΘΕΙ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ.  8)
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος iam

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Νέο Πλαίσιο Αποσπάσεων (2010)
« Απάντηση #108 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 08:04:10 μμ »
Η μετακινησή σου στο γραφειο με αποφαση ΠΥΣΔΕ δεν ξερω αν είναι νόμιμη.
ΚΑΤ εμε παίρνεις τα μορια του κοντινότερου σχολειου της περιοχής που αποσπάστηκες.
ΔΕΣ Ν 3848 ΑΡΘΡ0 31
Άρθρο 31
Θέματα αποσπάσεων και μετατάξεων
1. Απόφαση απόσπασης δεν εκτελείται πριν καλυ−
φθούν οι λειτουργικές ανάγκες της σχολικής μονάδας
από την οποία αποσπάται ο εκπαιδευτικός.
2. Σε κάθε περίπτωση απόσπασης ως μονάδες μετά−
θεσης υπολογίζονται οι προβλεπόμενες για τη σχολική
μονάδα στην οποία αποσπάται ο εκπαιδευτικός. Προ−
κειμένου για απόσπαση σε άλλη υπηρεσία, φορέα ή
νομικό πρόσωπο υπολογίζονται οι προβλεπόμενες για
την πλησιέστερη σχολική μονάδα. Κατ’ εξαίρεση ως μο−
νάδες μετάθεσης των εκπαιδευτικών, που αποσπώνται
στην Κεντρική Υπηρεσία του Υπουργείου Παιδείας, Δια
Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων, στις Περιφερειακές
Διευθύνσεις, Διευθύνσεις και Γραφεία Εκπαίδευσης
υπολογίζονται οι προβλεπόμενες για την πλησιέστερη
σχολική μονάδα και επιπλέον δύο μονάδες μετάθεσης
για κάθε έτος. Η περίπτωση στ΄ της παραγράφου 8 του
άρθρου 16 του π.δ. 50/1996, καθώς και κάθε διάταξη που
ρυθμίζει διαφορετικά το θέμα αυτό καταργείται.
3. Εκπαιδευτικός της πρωτοβάθμιας ή της δευτερο−
βάθμιας εκπαίδευσης που πλεονάζει στη σχολική μο−
νάδα όπου ανήκει οργανικά, αποσπάται: α) σε άλλη
σχολική μονάδα πρωτοβάθμιας ή δευτεροβάθμιας
εκπαίδευσης της ίδιας ή άλλης περιοχής μετάθεσης
της αρμοδιότητας του ίδιου Π.Υ.Σ.Π.Ε. ή Π.Υ.Σ.Δ.Ε., με
απόφαση του οικείου διευθυντή εκπαίδευσης, ύστερα
από πρόταση του αρμόδιου περιφερειακού υπηρεσιακού
συμβουλίου ή β) σε άλλη σχολική μονάδα πρωτοβάθμι−
ας ή δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης της αρμοδιότητας
άλλου Π.Υ.Σ.Π.Ε. ή Π.Υ.Σ.Δ.Ε. της ίδιας περιφερειακής
διεύθυνσης, με απόφαση του περιφερειακού διευθυντή
εκπαίδευσης, ύστερα από πρόταση του αρμόδιου ανώ−
τερου περιφερειακού υπηρεσιακού συμβουλίου ή γ) σε
περιοχή μετάθεσης άλλης περιφερειακής διεύθυνσης,
με απόφαση του Υπουργού Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης
και Θρησκευμάτων, ύστερα από πρόταση του αρμόδιου
κεντρικού υπηρεσιακού συμβουλίου. Η διαδικασία της
περίπτωσης α΄ ακολουθείται και για τη διάθεση των
εκπαιδευτικών που δεν συμπληρώνουν το υποχρεωτικό
τους ωράριο διδασκαλίας. Στις αποσπάσεις της παρα−
γράφου αυτής, ως μονάδες μετάθεσης υπολογίζονται
οι μονάδες της οργανικής θέσης του εκπαιδευτικού,
εφόσον δεν υπολείπονται.
4. Όλες οι αποσπάσεις εκπαιδευτικών στην κεντρική

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέο Πλαίσιο Αποσπάσεων (2010)
« Απάντηση #109 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 08:07:26 μμ »
ΜΗΠΩΣ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΝΟΜΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΠΥΣΔΕ?
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέο Πλαίσιο Αποσπάσεων (2010)
« Απάντηση #110 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 08:16:11 μμ »
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι.Σκέπτομαι του χρόνου να ζητήσω απόσπαση στο ΙΕΚ Αριδαίας.Ποιά μόρια θα δικαιούμαι τα μόρια της οργανικής μου ή τα έξι μόρια που δίνει η Αριδαία?Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος annna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
    • Προφίλ
Απ: Νέο Πλαίσιο Αποσπάσεων (2010)
« Απάντηση #111 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 08:17:53 μμ »
Νομίζω πως έχει δίκιο ο/η iam. Δεν μπορεί να σε αποσπάσει πλέον στο γραφείο με μόρια του σχολείου (με απόφαση ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ), τουλάχιστον αυτό ανέφερε προϊστάμενος την προηγούμενη εβδομάδα. Αν σε τοποθετήσει σε γραφείο - δύσκολο πλέον αν έχεις οργανική- θα παίρνεις τα μόρια της κοντινότερης σχολικής μονάδας (ούτε καν τα +2). Για το λόγο αυτό αποσπούν φέτος σε γραφεία κυρίως υπεράριθμους εκπαιδευτικούς.
Όλα αυτά με κάθε επιφύλαξη, αλλά καλύτερα marvac να επικοινωνήσεις με το υπουργείο, γιατί ακόμα και στα γραφεία δεν ξέρουν τι ισχύει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162209
  • Σύνολο θεμάτων: 19243
  • Σε σύνδεση σήμερα: 567
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 468
Σύνολο: 475

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.