*

Αποστολέας Θέμα: Απορία για ωρομισθίους  (Αναγνώστηκε 4376 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απορία για ωρομισθίους
« στις: Οκτώβριος 15, 2009, 10:44:01 πμ »
Καλημέρα σε όλους! Βρε παιδιά για πέιτε μου, από τη στιγμή που σε καλέσει κάποια δευτεροβάθμια για κάποιες ώρες, δεν έχεις προθεσμία έως τρεις μέρες να απαντήσεις; Γιατί εγώ αυτό ξέρω, αλλά μάλωσα πρωί πρωί με μια ανάποδη, που ήθελε λέει να της απαντήσω εδώ και τώρα γιατί  τέτοιες οδηγίες είχε από το Υπουργείο. Κι όταν της είπα θα σας απαντήσω εντός των ημερών, μου είπε ειρωνικότατα "πλάκα έχετε, πρέπει να απαντήσετε τώρα!" Βεβαίως δεν απάντησα, αλλά την σύγχυση την πήρα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απορία για ωρομισθίους
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:25:18 »

Αποσυνδεδεμένος iam_almost_sofuckinhappy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απορία για ωρομισθίους
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 15, 2009, 10:54:43 πμ »
οχι και τρεις..την επομενη το αργοτερο πρεπει να απαντησεις

Αποσυνδεδεμένος maricagirl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Απορία για ωρομισθίους
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 15, 2009, 04:29:17 μμ »
Κι εμάς μέχρι την επόμενη μέρα μας αφήνουν.

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Απορία για ωρομισθίους
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 15, 2009, 05:10:50 μμ »
Η ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ Η ΕΣΤΩ ΑΝ ΣΕ ΠΑΡΟΥΝ ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΠΡΩΙ,ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ,ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΔΗΛΑΔΗ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απορία για ωρομισθίους
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:25:18 »

Αποσυνδεδεμένος lenagreca

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Nil desperandum!
    • Προφίλ
Απ: Απορία για ωρομισθίους
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 12:25:08 πμ »
Ο δικός μου καημός ήταν τόσο μεγάλος για το αν θα με καλέσουν που τους απάντησα μετά από 5 λεπτά.. Πάντως στην περίπτωση που κάποιος θέλει πραγματικά να το σκεφτεί, γιατί δεν είναι και εύκολο πράγμα να τραβιέσαι, ένας θεός ξέρει πού, και επειδή όλοι έχουμε πολλές υποχρεώσεις, ο χρόνος που χρειαζόμαστε για να επεξεργαστούμε αυτήν την πληροφορία, την οποία εν τέλει μπορεί και να αρνηθούμε, είναι χρονοβόρος και για όλους τους συναδέλφους που περιμένουν από κάτω στον πίνακα και για την έναρξη μαθημάτων του τμήματος..  Πάντως, lucinda, μη σκας, οι ξινοί άνθρωποι υπάρχουν παντού και δεν πρέπει να μας χαλούν τη διάθεση.... ;)
Il mio lavoro è la mia passione...

Αποσυνδεδεμένος lionile

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Απορία για ωρομισθίους
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 24, 2009, 10:14:40 πμ »
Ο δικός μου καημός ήταν τόσο μεγάλος για το αν θα με καλέσουν που τους απάντησα μετά από 5 λεπτά.. Πάντως στην περίπτωση που κάποιος θέλει πραγματικά να το σκεφτεί, γιατί δεν είναι και εύκολο πράγμα να τραβιέσαι, ένας θεός ξέρει πού, και επειδή όλοι έχουμε πολλές υποχρεώσεις, ο χρόνος που χρειαζόμαστε για να επεξεργαστούμε αυτήν την πληροφορία, την οποία εν τέλει μπορεί και να αρνηθούμε, είναι χρονοβόρος και για όλους τους συναδέλφους που περιμένουν από κάτω στον πίνακα και για την έναρξη μαθημάτων του τμήματος..  Πάντως, lucinda, μη σκας, οι ξινοί άνθρωποι υπάρχουν παντού και δεν πρέπει να μας χαλούν τη διάθεση.... ;)


Κι εγώ αμέσως απάντησα και 'ετσι βρέθηκα να πηγαίνω για 2 ώρες σε ένα χωριό που βρίσκεται 1 ώρα μακριά μαζί με όοολη την οικογένεια...γιατί δεν υπάρχει βοήθεια για τα παιδιά οπότε θα είναι με τον μπαμπά τους και θα με περιμένουν να τελειώσω το μάθημα...
και μετά ήρθαν 8 ώρες πιο κοντά αλλά δεν μπορούσα να αρνηθώ στο πρώτο εφόσον είχα υπογράψει τη σύμβαση ήδη..... :o :o
Τι να κάνουμε ???

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απορία για ωρομισθίους
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 24, 2009, 12:51:58 μμ »
Και εκεί είναι που αν θέλει μπορεί να σε διευκολύνει η Ββαθμια σου. Να ρωτήσεις δηλαδή αν η περιφέρεια που σε ενδιαφέρει θα καλέσει τις προσεχείς μέρες, οπότε να αρνηθείς την πρόταση από μια πιο μακρινή περιοχή. Αλλά... τι λέω τώρα εε!  :(
 Πάντως μια γνωστή μου που είναι ωρομίσθια ήδη σε 1 περιοχή, αλλά ενδιαφέρεται για άλλη, μου είπε ότι όταν θα αρχίσει η άλλη να καλεί, θα παραιτηθεί. Άρα, μαλλον γίνεται, γιατί η συγκεκριμένη κοπέλα φαίνεται πολύ ενημερωμένη.

Αποσυνδεδεμένος lionile

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Απορία για ωρομισθίους
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 26, 2009, 10:23:14 πμ »
Και εκεί είναι που αν θέλει μπορεί να σε διευκολύνει η Ββαθμια σου. Να ρωτήσεις δηλαδή αν η περιφέρεια που σε ενδιαφέρει θα καλέσει τις προσεχείς μέρες, οπότε να αρνηθείς την πρόταση από μια πιο μακρινή περιοχή. Αλλά... τι λέω τώρα εε!  :(
 Πάντως μια γνωστή μου που είναι ωρομίσθια ήδη σε 1 περιοχή, αλλά ενδιαφέρεται για άλλη, μου είπε ότι όταν θα αρχίσει η άλλη να καλεί, θα παραιτηθεί. Άρα, μαλλον γίνεται, γιατί η συγκεκριμένη κοπέλα φαίνεται πολύ ενημερωμένη.

Ναι γίνεται αλλά από τη ΔΔΕ μου είπαν ότι θα ήταν καλύτερα να μη γίνει αυτό.....
Ήδη την Τετάρτη χάνω τις 2 ώρες λόγω 28ης Οκτωβρίου!!!
Εντάξει τώρα για μια μέρα ας κάνουμε υπομονή και βλέπουμε του χρόνου...
Ελπίζω σε καλύτερες μέρες... ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Απορία για ωρομισθίους
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 26, 2009, 10:56:34 πμ »
Παράθεση από: lionile link=topic=15801.msg244388#msg244388
γιατί δεν υπάρχει βοήθεια για τα παιδιά οπότε θα είναι με τον μπαμπά τους και θα με περιμένουν να τελειώσω το μάθημα...

Και ο μπαμπάς γιατί δεν κάθεται με τα παιδιά στο σπίτι και τρώνε όοολη αυτή την ταλαιπωρία;;;;
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος lionile

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Απορία για ωρομισθίους
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 26, 2009, 11:02:02 πμ »
Παράθεση από: lionile link=topic=15801.msg244388#msg244388
γιατί δεν υπάρχει βοήθεια για τα παιδιά οπότε θα είναι με τον μπαμπά τους και θα με περιμένουν να τελειώσω το μάθημα...

Και ο μπαμπάς γιατί δεν κάθεται με τα παιδιά στο σπίτι και τρώνε όοολη αυτή την ταλαιπωρία;;;;

Σωστή απορία αλλά δεν υπάρχουν συγκοινωνίες κι εγώ δεν ξέρω να οδηγώ πολύ καλά ακόμη οπότε κάποιος πρέπει να με πηγαίνει
στο μάθημα....Σιγά σιγά θα σταματήσει κι αυτή η ταλαιπωρία τους...

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Απορία για ωρομισθίους
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 26, 2009, 11:07:36 πμ »
Παράθεση από: lionile link=topic=15801.msg244388#msg244388
γιατί δεν υπάρχει βοήθεια για τα παιδιά οπότε θα είναι με τον μπαμπά τους και θα με περιμένουν να τελειώσω το μάθημα...

Και ο μπαμπάς γιατί δεν κάθεται με τα παιδιά στο σπίτι και τρώνε όοολη αυτή την ταλαιπωρία;;;;

Σωστή απορία αλλά δεν υπάρχουν συγκοινωνίες κι εγώ δεν ξέρω να οδηγώ πολύ καλά ακόμη οπότε κάποιος πρέπει να με πηγαίνει
στο μάθημα....Σιγά σιγά θα σταματήσει κι αυτή η ταλαιπωρία τους...

sorry δεν σκέφτηκα το ενδεχόμενο της οδήγησης.

Καλό κουράγιο  :)
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος lionile

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Απορία για ωρομισθίους
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 26, 2009, 11:20:08 πμ »
Δεν πειράζει ήταν δικαιολογημένη η απορία σου...
κι όσο για το κουράγιο....όλοι το χρειαζόμαστε!!! :D :D

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Απορία για ωρομισθίους
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 26, 2009, 11:30:43 πμ »
Καλημέρα! Σήμερα με κάλεσαν στα ολοήμερα σε κάτι απομακρυσμένα χωριά στο Ν.Τρικάλων ( Ασπροκλησσιά κ ένα προς Γρεβενά ) για 6 ώρες κ αρνήθηκα . Θα έχω καμμιά κΰρωση,τύπου αποκλεισμος απο τον πίνακα για 2 χρόνια ή απλά με προσπερνάνε κ φαίνομαι διαθέσιμη μετά ?

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απορία για ωρομισθίους
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 26, 2009, 11:44:09 πμ »
Καλημέρα! Σήμερα με κάλεσαν στα ολοήμερα σε κάτι απομακρυσμένα χωριά στο Ν.Τρικάλων ( Ασπροκλησσιά κ ένα προς Γρεβενά ) για 6 ώρες κ αρνήθηκα . Θα έχω καμμιά κΰρωση,τύπου αποκλεισμος απο τον πίνακα για 2 χρόνια ή απλά με προσπερνάνε κ φαίνομαι διαθέσιμη μετά ?
ως ωρομισθια δεν εχεις καμια κυρωση. αυτο για τον αποκλεισμο 2 χρονων αφορα τους αναπληρωτες. αυτο που θα γινει (χωρις να ειναι επιβεβαιωμενο γιατι ο καθενας λεει τα δικα του) ειναι οτι θα σε διαγραψουν για την περιοχη αυτη. αν δλδ τα χωρια αυτα ειναι β τρικαλων θα σε διαγραψουν απο εκει

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 399
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 338
Σύνολο: 348

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.