*

Αποστολέας Θέμα: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου  (Αναγνώστηκε 551879 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stellinio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1050 στις: Ιούνιος 23, 2011, 10:26:36 πμ »
Κι εγώ 18 έδωσα.. στο ΤΕΙ Πειραιά! Αλλά δεν έχουν βγει ακόμα. Βέβαια εκεί μου είπαν 5-7 εργάσιμες μέρες.. Ξέρετε από πού παραλαμβάνουμε το χαρτί της πιστοποίησης? Θα σταλούν στις β/βάθμιες που ανήκουμε?

Κοίταξε γιατί κι εγώ ίδια μέρα έδωσα και μόλις είδα το αποτέλεσμα . 

Η προσπάθεια πιστοποίησης  περατώθηκε επιτυχώς . 

Ο μέσος όρος των βαθμών μου είναι κοντά στο  90 % .

Έχεις δίκιο knkn!!! Μπήκα κι εγώ και πέρασα με καλά ποσοστά!! σε 2 ενότητες έχω 100% . Οπότε μάλλον κι εγώ γύρω στο 90 υπολογίζω Μ.Ο. Ξέρεις από δω και στο εξής τι κάνουμε? Μπράβο μας!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:39:23 »

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1051 στις: Ιούνιος 23, 2011, 10:28:40 πμ »
 Συνάδελφοι για το ερώτημα που έθεσα πριν από λίγο... τελικά επικοινώνησα με το αρμόδιο τμήμα στο Υπουργείο Παιδείας ... μου διάβασαν την εγκύκλιο .... μοριοδοτείται στον ΑΣΕΠ η πιστοποίηση εκπαιδευτικών α επιπέδου... Καλή συνέχεια!!! Συγχαρητήρια σε όσους πιστοποιήθηκαν σήμερα!!!

Αποσυνδεδεμένος corina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1052 στις: Ιούνιος 23, 2011, 12:45:23 μμ »
Συνάδελφοι για το ερώτημα που έθεσα πριν από λίγο... τελικά επικοινώνησα με το αρμόδιο τμήμα στο Υπουργείο Παιδείας ... μου διάβασαν την εγκύκλιο .... μοριοδοτείται στον ΑΣΕΠ η πιστοποίηση εκπαιδευτικών α επιπέδου... Καλή συνέχεια!!! Συγχαρητήρια σε όσους πιστοποιήθηκαν σήμερα!!!
και όχι μόνο αυτό ....αν ισχύει ΔΕΝ έχει και ημερομηνία ...λήξης....
τα στοιχεία της εγκυκλίου τα έχεις;;;; γιατί πολλοί ΔΕΝ είναι ενημερωμένοι....

Αποσυνδεδεμένος sweet dream

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1053 στις: Ιούνιος 23, 2011, 01:01:10 μμ »
Συνάδελφοι για το ερώτημα που έθεσα πριν από λίγο... τελικά επικοινώνησα με το αρμόδιο τμήμα στο Υπουργείο Παιδείας ... μου διάβασαν την εγκύκλιο .... μοριοδοτείται στον ΑΣΕΠ η πιστοποίηση εκπαιδευτικών α επιπέδου... Καλή συνέχεια!!! Συγχαρητήρια σε όσους πιστοποιήθηκαν σήμερα!!!


Germane και υπόλοιποι συνάδελφοι καλημέρα.
Σήμερα είδα και εγώ το αποτέλεσμά μου και είδα ότι πέρασα. Από ότι έχω καταλάβει, να περιμένουμε και να αναζητήσουμε από την α/βάθμια ή β/βάθμια εκπαίδευση που δουλεύαμε φέτος το χαρτί μετά από κανένα χρόνο έτσι?
Επίσης, λές ότι σου είπαν ότι μοριοδοτείται στον ασέπ. δηλαδή τα μόρια που πιάνει τα παίρνουμε από τον ερχόμενο σεπτέμβριο (2011) για την κατάταξή μας στους πίνακες αναπληρωτών;
Και κατι τελευταίο, και λυπάμαι αν σας κουράζω, ποιό είναι το τηλέφωνο του αρμόδιου τμήματος στο υπουργείο να το έχω υπόψη μου;;
Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ και συγχαρητήρια σε όσους πέρασαν τις εξετάσεις σήμερα!
'Education is what survives when what has been learned has been forgotten.'
B. F. Skinner

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:39:23 »

Αποσυνδεδεμένος sweet dream

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1054 στις: Ιούνιος 23, 2011, 01:04:09 μμ »
Για όσους δεν έχουν ασχοληθεί και θέλουν να πιστοποιηθούν:
1ον στην διεύθυνση αυτή http://ifigeneia.cti.gr/mis/index.jsp?currLink=3 παταμε το καταχώρηση στοιχείων και συμπληρώνουμε τα στοιχεία μας

2ον στην ίδια διεύθυνση πατάμε τηνεπόμενη ημέρα το ανάκτηση κωδικών και μας έμφανίζεται το user name και password(οι κωδικοί μας και τους σημειώνουμε

30ν αφού προετοιμαστούμε........(http://users.sch.gr/misailidis/Test_&_Pistopoihshs_.htm και http://users.kyk.sch.gr/aristhodas/pistopoihsh.htm  και http://www.pi-schools.gr/programs/ktp/epeaek/yliko.html κ.α. πρέπει να δώσουμε εξετάσεις σε συγκεκριμένη ημερομηνία έτσι....

4ον στην  http://ifigeneia.cti.gr/mis/index.jsp?currLink=3 πατάμε το είσοδος συμπληρώνουμε τους κωδικούς μας (αν τους έχουμε ξεχάσει πατάμε το ανάκτηση κωδικών ) και αφού μπούμε πατάμε το Διαχείριση Αιτήσεων Πιστοποίησης εκεί κάνουμε την αίτηση μας για να εξεταστούμε και διαλέγουμε και εξεταστικό κέντρο ....... πάμε δίνουμε ( είναι 60 ερωτήσεις σε 2μιση ώρες)ο υπεύθυνος μας δίνει απλά μια βεβαίωση ότι δώσαμε και σε λίγες ημέρες βγαίνουν τα αποτελέσματα στην ίδια ιστοσελίδα που πρέπει να ξαναχρησιμοποιήσουμε τους κωδικούς μας για να δούμε ότι περάσαμε αν όχι αντε πάλι τα ίδια.......

5ον αν περάσουμε περιμένουμε καρτερικά να μας στείλουν το ... χαρτί (γιαυτό και αποθηκεύστε την οθόνη όταν εμφανιστεί το αποτέλεσμα σας) για λεφτά.... ούτε λόγος.......

Corina καλημέρα!
Τα links που δίνεις για την προετοιμασία με τα τέστ θεωρώ ότι είναι πάρα πολύ χρήσιμα να τα κοιτάξει κανείς (εγώ προσωπικά τα είδα εκ των υστέρων, αλλά δεν έχει σημασία).
Ευχαριστούμε!!
'Education is what survives when what has been learned has been forgotten.'
B. F. Skinner

Αποσυνδεδεμένος selas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 594
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1055 στις: Ιούνιος 23, 2011, 01:14:08 μμ »
Παλιότερα όταν κάποιος περνούσε την πιστοποίηση έπρεπε να συμπληρώσει ένα ερωτηματολόγιο στην ιστοσελίδα της πιστοποίησης για να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Δεν υπάρχει πια κάτι τέτοιο; Μπήκα και είδα τα αποτελέσματα της συναδέλφου μου (και αυτή πέρασε), και δεν είδα κάτι σε ερωτηματολόγιο. Το έχουν καταργήσει; Δηλαδη βλέπει κανείς αν πέρασε και μετά απλά περιμένει το επίσημο χαρτί από την Δευτεροβάθμια;
Ό,τι και να γίνει, χαμογέλα...:)

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1056 στις: Ιούνιος 23, 2011, 01:31:40 μμ »
Έχεις δίκιο knkn!!! Μπήκα κι εγώ και πέρασα με καλά ποσοστά!! σε 2 ενότητες έχω 100% . Οπότε μάλλον κι εγώ γύρω στο 90 υπολογίζω Μ.Ο. Ξέρεις από δω και στο εξής τι κάνουμε? Μπράβο μας!

Ναι σε 2 ενότητες είχα 100% κι εγώ .
Μπράβο μας λοιπόν .    :D

Όχι δεν ξέρω τι κάνουμε τώρα .
Φαντάζομαι θα στείλουν την πιστοποίηση στη δευτεροβάθμια που ανήκουμε οοοοοταν θα είναι έτοιμη ... 

Αποσυνδεδεμένος marilou99

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1057 στις: Ιούνιος 23, 2011, 02:39:33 μμ »
Έχεις δίκιο knkn!!! Μπήκα κι εγώ και πέρασα με καλά ποσοστά!! σε 2 ενότητες έχω 100% . Οπότε μάλλον κι εγώ γύρω στο 90 υπολογίζω Μ.Ο. Ξέρεις από δω και στο εξής τι κάνουμε? Μπράβο μας!

Ναι σε 2 ενότητες είχα 100% κι εγώ .
Μπράβο μας λοιπόν .    :D

Όχι δεν ξέρω τι κάνουμε τώρα .
Φαντάζομαι θα στείλουν την πιστοποίηση στη δευτεροβάθμια που ανήκουμε οοοοοταν θα είναι έτοιμη ...
Καλησπέρα και καλή επιτυχία σε όλους! που βλέπουμε τα αποτελέσματα;

Αποσυνδεδεμένος SUNBIRD

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1058 στις: Ιούνιος 23, 2011, 03:07:40 μμ »
Πέρασα και εγώ σχετικά εύκολα.(87.6%Μ.Ο.).
Τα αποτελέσματα τα βλέπεις στο http://ifigeneia.cti.gr/mis/ αφού κάνεις σύνδεση και ανοίξεις  το διαχείρηση αιτήσεων ,στο προβολή αποτελεσμάτων.

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1059 στις: Ιούνιος 23, 2011, 03:25:41 μμ »
 Συνάδελφοι δεν έχω τα στοιχεία της εγκυκλίου και όσο για το τηλέφωνο με συνέδεσαν από τα κεντρικά... Ζήτησα να με συνδέσουν με την αρμόδια διοίκηση για την Πιστοποίηση ΤΠΕ...Η συνάδελφος στο τηλέφωνο έψαξε την εγκύκλιο και μου την διάβασε...

Αποσυνδεδεμένος sweet dream

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1060 στις: Ιούνιος 23, 2011, 03:48:06 μμ »
Συνάδελφοι δεν έχω τα στοιχεία της εγκυκλίου και όσο για το τηλέφωνο με συνέδεσαν από τα κεντρικά... Ζήτησα να με συνδέσουν με την αρμόδια διοίκηση για την Πιστοποίηση ΤΠΕ...Η συνάδελφος στο τηλέφωνο έψαξε την εγκύκλιο και μου την διάβασε...


Ευχαριστώ για την απάντηση.
'Education is what survives when what has been learned has been forgotten.'
B. F. Skinner

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1061 στις: Ιούνιος 23, 2011, 04:27:59 μμ »
Όχι δεν ξέρω τι κάνουμε τώρα .
Φαντάζομαι θα στείλουν την πιστοποίηση στη δευτεροβάθμια που ανήκουμε οοοοοταν θα είναι έτοιμη ...
σε περίπου 1 χρόνο θα σταλεί έγγραφο σε όλα τα σχολεία με τα ονόματα αυτών που οι βεβαιώσεις είναι έτοιμες για να περάσουν να τις πάρουν. Οι βεβαιώσεις στέλνονται στις διευθύνσεις βθμιας ή αθμιας που δηλώσατε στην αίτησή σας. Στη συνέχεια οι διευθύνσεις στέλνουν λίστα με τα ονόματα σε όλα τα σχολεία της αρμοδιότητάς τους.

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1062 στις: Ιούνιος 23, 2011, 04:29:53 μμ »
Ευχαριστούμε Killbill .

Αποσυνδεδεμένος nto-re-mi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1063 στις: Ιούνιος 23, 2011, 09:05:17 μμ »
παιδιά συγχαρητήρια σε όσους πήραν πιστοποίηση..Εγώ μάλλον το έμαθα τελευταία στιγμή οτι μπορώ να δώσω και εγω αυτή τη περίοδο και έχω το εξής πρόβλημα έκανα αίτηση για κωδικούς μου απάντησαν δίνοντάς μου όνομα χρήστη και κωδικό τα βάζω αλλά δε με βάζει στο σύστημα... :'( δε νομίζω οτι κάνω κάτι λάθος!!το έχει πάθει κανείς αυτό?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161678
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 576
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 547
Σύνολο: 563

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.