*

Αποστολέας Θέμα: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου  (Αναγνώστηκε 546767 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ναταλί

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Gate 7
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #322 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 06:26:12 μμ »
Γνωρίζετε την ακριβή ημερομηνία μέχρι την οποία μπορούμε να δώσουμε τη 2η απόδειξη των 300 ευρώ; Ακόμα δεν το έχω ψάξει και μάλλον θα τη χάσω!  :'(
ΠΕ70!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:19:41 »

Αποσυνδεδεμένος AlexandeR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #323 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 06:42:29 μμ »
Και εγώ ειδοποιήθηκα για την παραλαβή της επιταγής της επιμόρφωσης -περίοδος Φεβρ.-Απρ. 2008. Όσον αφορά την επιταγή της πιστοποίησης, μάλλον πάει για αρχές του 2009...
Another Brick In The Wall

Αποσυνδεδεμένος gspiropoylos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Όταν μεγαλώσω θα γίνω νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #324 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 06:54:19 μμ »
Από ποιά Επιτροπή Επιμόρφωσης;
Μη λες πάντα όσα γνωρίζεις αλλά γνώριζε πάντα όσα λες.

Αποσυνδεδεμένος Ναταλί

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Gate 7
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #325 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 06:58:26 μμ »
Και εγώ ειδοποιήθηκα για την παραλαβή της επιταγής της επιμόρφωσης -περίοδος Φεβρ.-Απρ. 2008. Όσον αφορά την επιταγή της πιστοποίησης, μάλλον πάει για αρχές του 2009...
Πώς και ποιος σε ειδοποίησε;
ΠΕ70!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:19:41 »

Αποσυνδεδεμένος GEMINI 3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Γυναίκα
  • WE ARE THE CHAMPIONS!
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #326 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 09:37:39 μμ »
Γνωρίζετε την ακριβή ημερομηνία μέχρι την οποία μπορούμε να δώσουμε τη 2η απόδειξη των 300 ευρώ; Ακόμα δεν το έχω ψάξει και μάλλον θα τη χάσω!  :'(

Αυτές τις μέρες μάλλον θα πρέπει να τη δώσεις αφού το πρόγραμμα τελείωσε στις 11/10. Φθιώτιδα, gspiropoylos. Από τη Δευτεροβάθμια με ειδοποίησαν.

Αποσυνδεδεμένος tsilib

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #327 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 04:52:51 μμ »
     

"Να υπενθυμίσουμε σε όλους τους εκπαιδευτικούς που δεν έχουν πιστοποιηθεί, ότι λήγει η περίοδος πιστοποίησης στις 11/10/2008.
Δε θα υπάρξει άλλη περίοδος πιστοποίησης για το συγκεκριμένο έργο."

Επιμορφωθηκα την ανοιξη στη Χιο. Δεν εκανα αιτηση για να δωσω πιστοποιηση μιας και δε με βολευαν καθολου τα εξεταστικα κεντρα και οι ημερομηνιες. Εννοεις οτι δε θα ξαναγινουν εξετασεις πιστοποιησεων ποτε?
 
 

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #328 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 11:37:32 μμ »
Γνωρίζετε την ακριβή ημερομηνία μέχρι την οποία μπορούμε να δώσουμε τη 2η απόδειξη των 300 ευρώ; Ακόμα δεν το έχω ψάξει και μάλλον θα τη χάσω!  :'(
Αυτοί που επιμορφώθηκαν παλιά (2002-2005) νομίζω ότι ήταν μέχρι αυτή την Τρίτη που πέρασε (14/10/2008).
Οι υπόλοιποι μέχρι τέλη Οκτωβρίου.

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #329 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 11:38:57 μμ »
Και εγώ ειδοποιήθηκα για την παραλαβή της επιταγής της επιμόρφωσης -περίοδος Φεβρ.-Απρ. 2008. Όσον αφορά την επιταγή της πιστοποίησης, μάλλον πάει για αρχές του 2009...
ΠΡΟΣΟΧΗ: ΟΛΟΙ πρέπει να έχουν εξαργυρώσει την επιταγή μέχρι 31/12/2008!!!

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #330 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 11:44:46 μμ »
Επιμορφωθηκα την ανοιξη στη Χιο. Δεν εκανα αιτηση για να δωσω πιστοποιηση μιας και δε με βολευαν καθολου τα εξεταστικα κεντρα και οι ημερομηνιες. Εννοεις οτι δε θα ξαναγινουν εξετασεις πιστοποιησεων ποτε?
Για το Α΄επίπεδο, αυτό ισχύει.
Λυπάμαι...  :(
Μπορεί να βγάλουν κάτι στο καινούργιο πρόγραμμα (Ε.Σ.Π.Α.)

Αποσυνδεδεμένος marsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω τα Μαθηματικα
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #331 στις: Οκτώβριος 18, 2008, 08:40:13 μμ »
Κατέθεσα τα δικαιολογητικά στην επιτροπή και μου είπαν ότι δε θα πάρω επίδομα για την επιτυχή πιστοποίηση, καθώς δεν έχω παρακολουθήσει την επιμόρφωση, αλλά έδωσα κατευθείαν εξετάσεις στα πλαίσια του έργου ΙΙ...  :( :( :(
Αι νεβερ ριντ σαμθινγκ ριτεν ιν γκρικλις

Αποσυνδεδεμένος skiouras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Άντρας
  • Οτι μας δένει στα παλιά είναι οι κακές συνήθειες
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #332 στις: Οκτώβριος 19, 2008, 08:16:29 πμ »
Κατέθεσα τα δικαιολογητικά στην επιτροπή και μου είπαν ότι δε θα πάρω επίδομα για την επιτυχή πιστοποίηση, καθώς δεν έχω παρακολουθήσει την επιμόρφωση, αλλά έδωσα κατευθείαν εξετάσεις στα πλαίσια του έργου ΙΙ...  :( :( :(

Πρόσεξέ το αυτό!!! Είναι εντελώς λάθος!!! Κι εγώ δήλωσα αρχές Μαρτίου ηλεκτρονικά να παω να δώσω πιστοποίηση αφού 2 φορές που έκανα αίτηση για επιμόρφωση ήμουν αναπληρωματικός. Στα μέσα Μαρτίου εξετάστηκα επιτυχώς για την πιστοποίηση και μετά από 2 μήνες περίπου εισέπραξα την επιταγή του επιδόματος για την επιτυχή πιστοποίηση στο πρόγραμμα  "ΙΙ. ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ και ΑΡΧΙΚΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ ( ΕΠΕΑΕΚ ΙΙ)
Άξονας Προτεραιότητας: 2, Μέτρο 2.1 (2006 - 2008, Νέο έργο επιμόρφωσης!!!)" όπως αναφέρεται στο epimorfosi.cti.gr. Αν δε βγάλεις άκρη σε τοπικό επίπεδο κάλεσε το 2103442416, στο υπουργείο Παιδείας, είναι το αρμόδιο τμήμα που ασχολείται με το πρόγραμμα και τις πληρωμές να σε διαφωτίσουν. Νομίζω οτι σε έχουν πληροφορήσει λάθος. Εγώ την πιστοποίηση την έδωσα στο ν. Μεσσηνίας.

Αποσυνδεδεμένος Ναταλί

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Gate 7
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #333 στις: Οκτώβριος 19, 2008, 11:12:28 μμ »
Αυτοί που επιμορφώθηκαν παλιά (2002-2005) νομίζω ότι ήταν μέχρι αυτή την Τρίτη που πέρασε (14/10/2008).
Οι υπόλοιποι μέχρι τέλη Οκτωβρίου.
Σ'ευχαριστώ!
ΠΕ70!

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #334 στις: Οκτώβριος 19, 2008, 11:16:39 μμ »
Κατέθεσα τα δικαιολογητικά στην επιτροπή και μου είπαν ότι δε θα πάρω επίδομα για την επιτυχή πιστοποίηση, καθώς δεν έχω παρακολουθήσει την επιμόρφωση, αλλά έδωσα κατευθείαν εξετάσεις στα πλαίσια του έργου ΙΙ...  :( :( :(

Επειδή λοιπόν οι διαδικασίες πιστοποίησης του Έργου Ι ολοκληρώθηκαν, παρέχεται  επίσης το δικαίωμα να προσέλθουν προς πιστοποίηση στο Εργο ΙΙ οι εκπαιδευτικοί που δεν εξάντλησαν τις προσπάθειές τους στα πλαίσια του έργου Ι. Ως εκπαιδευτικοί του πλαισίου του έργου Ι νοούνται όσοι επιμορφώθηκαν μέχρι και το 2005. Οι εκπαιδευτικοί της κατηγορίας αυτής δεν  δικαιούνται του εκπαιδευτικού επιδόματος με την επιτυχή ολοκλήρωση της πιστοποίησής τους, δεδομένου ότι η διαχειριστική και οικονομική πρόβλεψη για αυτούς αφορούσε στο έργο Ι, στο οποίο επιμορφώθηκαν.

Πηγή: http://www.de.sch.gr/epimorfosi/cert_an.htm

Για την 5η περίοδο εφαρμογής των διαδικασιών πιστοποίησης του Έργου ΙΙ που θα ξεκινήσει να διεξάγεται με προγραμματισμένες πιστοποιήσεις από την 01-09-2008 μέχρι και την 11-10-2008. Την περίοδο αυτή, οι εκπαιδευτικοί σε περίπτωση που αποτύχουν θα έχουν την δυνατότητα να προσπαθήσουν συνολικά 3 φορές. Ο ανώτερος αριθμός των προσπαθειών πιστοποίησης για κάθε εκπαιδευτικό δεν μπορεί να υπερβαίνει τις τρεις. Ο περιορισμός αυτός ισχύει και για τους εκπαιδευτικούς που ανεπιτυχώς προσήλθαν για πιστοποίηση 1 ή 2 φορές στα πλαίσια του Έργου Ι. Οι εκπαιδευτικοί ενημερώνονται από τις 20-08-2008 για τα διαθέσιμα προγράμματα στην ιστοσελίδα  http://epimorfosi.cti.gr/certification .

Όσοι εκπαιδευτικοί δεν επιμορφώθηκαν στα πλαίσια του έργου με τίτλο «Επιμόρφωση εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης σε βασικές δεξιότητες των Τεχνολογιών Πληροφορίας και Επικοινωνιών (Τ.Π.Ε.) στην εκπαίδευση», (Έργο ΙΙ) του Μέτρου 2.1 του ΕΠΕΑΕΚ ΙΙ και δεν έχουν πιστοποιηθεί στα πλαίσια του έργου «Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών για την Αξιοποίηση των ΤΠΕ στην Εκπαίδευση» (Έργο Ι) του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Κοινωνία της Πληροφορίας», έχουν δικαίωμα να προσέλθουν προς πιστοποίηση στο Έργο ΙΙ αλλά δεν δικαιούνται του εκπαιδευτικού επιδόματος με την επιτυχή ολοκλήρωση της πιστοποίησής τους.

Τονίζεται ότι είναι ιδιαίτερα σημαντικό, οι καταστάσεις που θα λάβει ο Ειδικός Λογαριασμός της ΕΥΕ με τους πιστοποιηθέντες εκπαιδευτικούς να αναφέρουν αν επιμορφώθηκαν και σε ποιο Έργο καθώς και σε ποιο Έργο πιστοποιήθηκαν.

Τεχνικός σύμβουλος Ε.Υ.Ε. προγραμμάτων Κ.Π.Σ./Υπ.Ε.Π.Θ.

Αποσυνδεδεμένος GEMINI 3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Γυναίκα
  • WE ARE THE CHAMPIONS!
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #335 στις: Οκτώβριος 20, 2008, 08:35:58 μμ »
Δηλαδή πάνε μόνο για τη βεβαίωση, αν κατάλαβα καλά.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 574
Σύνολο: 582

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.