*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ32 Θεατρολόγοι  (Αναγνώστηκε 173196 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ginav

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« στις: Νοέμβριος 04, 2009, 10:44:03 μμ »
μάλλον άδικα θα ρωτήσω, αλλά μήπως υπάρχει κάποιος θεατρολόγος στην παρέα;;;;
επίσης, ξέρει κάποιος πότε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα καλέσουν τους ωρομίσθιους στα ολοήμερα;;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 02, 2010, 12:15:13 μμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πε 32 ΘΕΑΤΡΟΛΟΓΟΙ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:11:37 »

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πε 32 ΘΕΑΤΡΟΛΟΓΟΙ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 04, 2009, 10:49:45 μμ »
Πρώτα θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί, μετά θα ανακοινωθούν οι πίνακες ωρομισθίων και έπειτα θα αρχίσουν να καλούν.

Αποσυνδεδεμένος Ofilia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: πε 32 ΘΕΑΤΡΟΛΟΓΟΙ
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 01, 2010, 03:14:52 μμ »
μάλλον άδικα θα ρωτήσω, αλλά μήπως υπάρχει κάποιος θεατρολόγος στην παρέα;;;;
επίσης, ξέρει κάποιος πότε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα καλέσουν τους ωρομίσθιους στα ολοήμερα;;;;

Επιτέλους ένας θεατρολόγος....
Καλησπέρα συνάδελφε. Είμαι ωρομίσθια θεατρολόγος και εγώ σε ολοήμερα. Έχεις ακούσει τίποτα για τα πιλοτικά ολοήμερα?

Αποσυνδεδεμένος profesora

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: πε 32 ΘΕΑΤΡΟΛΟΓΟΙ
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 01, 2010, 04:12:38 μμ »
Καλησπερα κι απο μενα...εκπληξη κι αλλη μια θεατρολογος!!!!!!!!!!!!! εγω ειμαι απο τις τυχερες που καταφεραμε και διοριστηκαμε..........οσον αφορα τα πιλοτικα ολοημερα το μονο που ακουσα ειναι οτι το μαθημα μας θα μπει επιτελους στο ωρολογιο προγραμμα και οτι στην εγκυκλιο των αποσπασεων καλει τους μονιμους ΠΕ 32 να κανουν αιτηση για αποσπαση στα νεα αυτα ολοημερα ........... πραγμα που σημαινει οτι εχει σκοπο να τα στελεχωσει με μονιμους και να παρει οσο λιγοτερους  ωρομισθιους γινεται.
τα πραγματα απ'οτι φαινεται πανε απ'το κακο στο χειροτερο.......

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πε 32 ΘΕΑΤΡΟΛΟΓΟΙ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:11:37 »

Αποσυνδεδεμένος olial

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: πε 32 ΘΕΑΤΡΟΛΟΓΟΙ
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 01, 2010, 05:01:17 μμ »
Καλησπέρα και από μένα!
Άλλη μια θεατρολόγος στην παρέα! Εγώ περιμένω διορισμό, είμαι β' φουρνιά ΑΣΕΠ.
Profesora εσύ που είσαι διορισμένη, δωσ' μας τα φώτα σου σε παρακαλώ!!!
Είσαι σε δευτεροβάθμια, όπως αρχικά προβλεπόταν από τις θέσεις που είχαν προκηρυχθεί;
Πώς είναι τα πράγματα γενικώς;
Επίσης αυτό με τα πιλοτικά πρώτη φορά το ακούω, καλό όμως δεν είναι αφού θα υπάρχει μεγαλύτερη ζήτηση της ειδικότητας μας; Που μπορούμε να διαβάσουμε για τα πιλοτικά να ενημερωθούμε;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος profesora

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: πε 32 ΘΕΑΤΡΟΛΟΓΟΙ
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 01, 2010, 06:00:34 μμ »
Γεια σου olial λοιπον εγω διοριστηκα τον Νοεμβριο και δουλευω σε 2 Λυκεια για να συμπληρωσω ωραριο .Απο οτι εχω μαθει στις πιο πολλες περιοχες τα κοριτσια δουλευουν σε λυκεια και μουσικα σχολεια ,ωστοσο σε λιγες ευτυχως περιοχες τους στειλανε να συμπληρωσουν ωραριο σε ολοημερα...και λεω δυστυχως γιατι ετσι μειωνονται οι ωρες απο τους ωρομισθιους....οσον αφορα τα πιλοτικα ολοημερα εγω το διαβασα στην εγκυκλιο των αποσπασεων,την οποια θα την βρεις σε ολα τα site των εκπαιδευτικων.Το καλο ειναι οτι θα αυξηθουν οι ωρες του μαθηματος μας στα ολοημερα, τα οποια αν θυμαμαι καλα θα ειναι 400 σε ολη την Ελλαδα για την επομενη σχολικη χρονια,αλλα προφανως θα τα στελεχωσει με τους μονιμους αρα οι ωρες των ωρομισθιων θα μειωθουν κι αν σκεφτεις οτι θελει να καταργησει την ωρομισθια, πραγμα το οποιο φαινομενικα ειναι θετικο ωστοσο φοβαμαι οτι πολλοι συναδερφοι μας του χρονου θα μεινουν εξω απο τα ολοημερα οποτε και χωρις δουλεια......μακαρι να κανω λαθος και το νεο ολοημερο να ανοιξει νεες θεσεις.....καλο σκ και καλο μηνα

Αποσυνδεδεμένος arena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: πε 32 ΘΕΑΤΡΟΛΟΓΟΙ
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 01, 2010, 06:26:42 μμ »
καλησπέρα μπραβο σου που μας ενημερώνεις δηλαδη για να καταλάβω με τα 400 πιλοτικά η ολοήμερα που θα υπάρχουν του χρόνου θα δουλέψουν άρα και απο τον πίνακα (ενοώ όχι διορισμένοι) έτσι δεν είναι?????
μας έχουν στραγγίξει.

Αποσυνδεδεμένος arena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: πε 32 ΘΕΑΤΡΟΛΟΓΟΙ
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 01, 2010, 06:29:57 μμ »
δηλαδη του χρόνου σστα πιλοτικά η τα ολοήμερα θα διδάσκουν οχι μοόνο διορισμένοι ετσι δεν είναι και απο τον πιίνακα αν καάλαβα.


εεε?
μπράβο σου που μας ενημερώνεις :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος olial

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: πε 32 ΘΕΑΤΡΟΛΟΓΟΙ
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 01, 2010, 06:43:28 μμ »
Γεια σου olial λοιπον εγω διοριστηκα τον Νοεμβριο και δουλευω σε 2 Λυκεια για να συμπληρωσω ωραριο .Απο οτι εχω μαθει στις πιο πολλες περιοχες τα κοριτσια δουλευουν σε λυκεια και μουσικα σχολεια ,ωστοσο σε λιγες ευτυχως περιοχες τους στειλανε να συμπληρωσουν ωραριο σε ολοημερα...και λεω δυστυχως γιατι ετσι μειωνονται οι ωρες απο τους ωρομισθιους....οσον αφορα τα πιλοτικα ολοημερα εγω το διαβασα στην εγκυκλιο των αποσπασεων,την οποια θα την βρεις σε ολα τα site των εκπαιδευτικων.Το καλο ειναι οτι θα αυξηθουν οι ωρες του μαθηματος μας στα ολοημερα, τα οποια αν θυμαμαι καλα θα ειναι 400 σε ολη την Ελλαδα για την επομενη σχολικη χρονια,αλλα προφανως θα τα στελεχωσει με τους μονιμους αρα οι ωρες των ωρομισθιων θα μειωθουν κι αν σκεφτεις οτι θελει να καταργησει την ωρομισθια, πραγμα το οποιο φαινομενικα ειναι θετικο ωστοσο φοβαμαι οτι πολλοι συναδερφοι μας του χρονου θα μεινουν εξω απο τα ολοημερα οποτε και χωρις δουλεια......μακαρι να κανω λαθος και το νεο ολοημερο να ανοιξει νεες θεσεις.....καλο σκ και καλο μηνα

Σ' ευχαριστώ πολύ Profesora, θα κοιτάξω κι εγώ την εγκύκλιο.
Έχεις δίκιο για τη μείωση των ωρών, τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα και αναμένεται να δυσκολέψουν κι άλλο. :(
Καλό μήνα και σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος olial

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: πε 32 ΘΕΑΤΡΟΛΟΓΟΙ
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 01, 2010, 06:52:07 μμ »
δηλαδη του χρόνου σστα πιλοτικά η τα ολοήμερα θα διδάσκουν οχι μοόνο διορισμένοι ετσι δεν είναι και απο τον πιίνακα αν καάλαβα.


εεε?
μπράβο σου που μας ενημερώνεις :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
καλησπέρα μπραβο σου που μας ενημερώνεις δηλαδη για να καταλάβω με τα 400 πιλοτικά η ολοήμερα που θα υπάρχουν του χρόνου θα δουλέψουν άρα και απο τον πίνακα (ενοώ όχι διορισμένοι) έτσι δεν είναι?????
μας έχουν στραγγίξει.

arena, αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι για να καλυφθούν οι θέσεις θα ξεκινήσει να στελεχώνει τα ολοήμερα πρώτα από τους μόνιμους και μετα από ωρομίσθιους. Τώρα, αν διάβασες το νέο νομοσχέδιο, προβλέπεται και καλά μείωση των ωρομισθίων και αντικατάστασή τους με αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου. Δεν ξέρω αν αυτό μπορεί να ισχύσει στο δικό μας κλάδο, και  τί θα σημαίνει πρακτικά.

Αποσυνδεδεμένος arena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: πε 32 ΘΕΑΤΡΟΛΟΓΟΙ
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 01, 2010, 07:01:18 μμ »
μονιμους τι ενοεις?
πε32 οχι δάσκαλουσ με σεμιναρια των 2 ωρων οι γυμναστες
αρα θα θα πάρει απο τον πινακα
λογικά
τι λές?

Αποσυνδεδεμένος arena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: πε 32 ΘΕΑΤΡΟΛΟΓΟΙ
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 01, 2010, 07:04:20 μμ »
φαντάζομαι οτι διεκδικέιτε τώτα που διοριστίκατε εεεεεε???????????
 :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

γιατι την έζησες την ωρομισθία πολλά χρονια.

Αποσυνδεδεμένος Ofilia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: πε 32 ΘΕΑΤΡΟΛΟΓΟΙ
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 01, 2010, 09:14:27 μμ »
Υπάρχουν και άλλοι που περιμένουν διορισμό? Νόμιζα ότι τους είχε διορίσει όλους! Άρα θα εφαρμ'οσει το 60 - 40 και το 24 + Ασεπ.
Μήπως βρε παιδιά μες στην όλη τραγική κατάσταση που βιώνουμε θα ανοίξουν θέσεις για τους θεατρολόγους? Μακάρι.......Τουλάχιστον στο πρόγραμμα της λέει για αναβάθμιση του πολιτισμού με αύξηση των ωρων στα ολοήμερα....

Αποσυνδεδεμένος olial

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: πε 32 ΘΕΑΤΡΟΛΟΓΟΙ
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 02, 2010, 12:00:23 πμ »
Ναι, υπάρχει β' φουρνιά διορισμών!
Εγώ βέβαια κρατάω μικρό καλάθι, ειδικά τώρα με το ΔΝΤ!
Αν θές, μπες και δες σχετικά τόπικ που αφορούν εκτιμήσεις για το αν και πόσοι διορισμοί θα γίνουν φέτος, πχ: διοριστέοι β' φουρνιάς, το νέο νομοσχέδιο, κ.α.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159593
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 332
Σύνολο: 352

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.