*

Αποστολέας Θέμα: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)  (Αναγνώστηκε 77112 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jiannoulaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #56 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 11:23:43 πμ »
κι εγω θελω να πιστευω οτι θα παρει μεγαλυτερη φαση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:09:45 »

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #57 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 11:26:36 πμ »
Όσο για τις αποσπάσεις εκπαιδευτικών!!! Πλάκα μας κάνει αυτά τα έκαναν όλες οι κυβερνήσεις σε όλους τους κλάδους. Δηλαδή είναι καλύτερα να βγάλει τους συναδέλφους απο την πρωτοβάθμια(δασκάλους-νηπιαγωγούς) και να βάλει άλλους στα γραφεία που δεν είναι εκπαιδευτικοί. Έτσι θα φτιάξει την παιδεία ? Ετσι θα μειώσει την ανεργεία στον κλαδο μας? Μακάρι να με πάρουν και σε ένα γραφείο και ας μου αρέσει η τάξη το αντέχω..την ανεργία δεν αντέχω!!
Δηλαδή θα καλέσει πίσω απο το Υπουργείο τους συναδέλφους και να να πάρει ποιούς στην θέση τους? Μήπως μηχανικούς, γεωπόνους , απόφοιτους λυκείου .
μηπως ξερεις αν θα παρει καμια κανονικη φαση απο βδομαδα ή  εστω λιιιιγο αργοτερα;αυτη που περιμεναμε τεσπα ??? ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος jiannoulaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #58 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 11:39:52 πμ »
θελω να πιστευω οτι θα παρει εγω για τα χανια ξερω επειδη μετα τη Εφαση ο προεδροσ του συλλογου ειπε οτι θελουμε 10 ατομα και πηρανε μονο 1

Αποσυνδεδεμένος efterpi2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #59 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 11:43:33 πμ »
να ρωτησω κατι??τι ακριβωσ εκανε ο στυλιανιδησ??γτ εγω δεν θυμαμαι να προλαβε να κανει κατι

Κορίτσια ο κλάδος μας άνοιξε εδώ και 5 χρόνια περίπου δηλ επι ΝΔ. Ψήφισαν το υποχρεωτικό νηπιαγωγείο και πρέπει όλες να λέμε και ένα ευχαριστώ στην προηγούμενη κυβέρνηση. Εγώ την Διαμαντοπούλου δεν την πιστεύω. Ξέρει να παίζει το παιχνίδι των αντιπώσεων με τα ΜΜΕ και ρίχνει συχνα  πυροτεχνήματα. Είναι όπως ο Αβραμόπουλος αλλά σε γένος θυληκό.. Ελπίζω να αφήσει τις βλακείες και να κάνει ολοήμερα τα νηπιαγωγεία έστω και για ένα χρόνο.(εαν περιμένουμε πότε θα φτιάξει κτήρια για να προσλάβει και άλλους καλά κρασιά). Το πιο έντιμο θα ήταν να πει πως λόγω των οικονομικών δεν θα καλύψει τις θέσεις. Έχω μάθει κάποια πράγματα και δεν μου αρέσουν. Φήμες όμως δεν θα ακούσετε απο εμένα. Πάντως κάθε πέρισυ και καλύτερα :)..

δεν ξερω τι ακριβωσ ψηφιστηκε αλλα αυτο που ψηφιστηκε δεν εφαρμοστηκε αφου ακομα κια φετοσ πηραν παιδια χωρισ βεβαιωση απο το νηπιαγωγειο!και επισησ 3 μερεσ πριν τισ εκλογεσ την παρασκευη ο κυριοσ υπουργοσ εστειλε εγκυκλιο και κατηργησε την συγκεκριμενη διαταξη αρα τα νηπιαγωγεια ειναι στην παλια κατασταση!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:09:45 »

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #60 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 11:50:32 πμ »
λοιπόν ανανεώθηκαν οι πίνακεα ο πίνακασ των δασκάλων είναι μέχρι το 1947 και σταμάτησε στο 18..και κάτι αυτί σημαίνει ότι θα ξαναπάρουν σωστά...μήπωσ ήταν επείγοα να πάρουν μερικούσ

τώρα να ρωτήσω κάτι λέτε να επηρεαστούμε του χρόνου;;;;του χρόνου θα είμαι περίπου στο 1100.

Αποσυνδεδεμένος jiannoulaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #61 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 11:59:16 πμ »
σηνυθως οταν ανανεωνονται οι πινακες ανακοινωνται προσληψεισ εγω περιμενω οτι θα παιρνουν και μεχρι τον Απριλιο

Αποσυνδεδεμένος paulina_chatz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #62 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 12:12:01 μμ »
Κ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΕΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΛΥΠΤΑΝ....ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΔΙΚΑΣΩ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.....ΔΕΝ ΕΧΩ Κ ΠΟΛΛΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΓΙΑ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΨΕΥΣΟΥΝ ΣΥΝΤΟΜΑ.. :) :)

Αποσυνδεδεμένος astralin

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
  • άντε και καλή τύχη μάγκες...
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #63 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 12:12:40 μμ »
να ρωτησω κατι??τι ακριβωσ εκανε ο στυλιανιδησ??γτ εγω δεν θυμαμαι να προλαβε να κανει κατι

Κορίτσια ο κλάδος μας άνοιξε εδώ και 5 χρόνια περίπου δηλ επι ΝΔ. Ψήφισαν το υποχρεωτικό νηπιαγωγείο και πρέπει όλες να λέμε και ένα ευχαριστώ στην προηγούμενη κυβέρνηση. Εγώ την Διαμαντοπούλου δεν την πιστεύω. Ξέρει να παίζει το παιχνίδι των αντιπώσεων με τα ΜΜΕ και ρίχνει συχνα  πυροτεχνήματα. Είναι όπως ο Αβραμόπουλος αλλά σε γένος θυληκό.. Ελπίζω να αφήσει τις βλακείες και να κάνει ολοήμερα τα νηπιαγωγεία έστω και για ένα χρόνο.(εαν περιμένουμε πότε θα φτιάξει κτήρια για να προσλάβει και άλλους καλά κρασιά). Το πιο έντιμο θα ήταν να πει πως λόγω των οικονομικών δεν θα καλύψει τις θέσεις. Έχω μάθει κάποια πράγματα και δεν μου αρέσουν. Φήμες όμως δεν θα ακούσετε απο εμένα. Πάντως κάθε πέρισυ και καλύτερα :)..

Θα μου επιτρέψεις να σου πω, ότι "ευχαριστώ" δεν χρωστάμε σε κανέναν! Μην ξεχνάμε, ότι η υποχρεωτικότητα του νηπιαγωγείου θεσπίστηκε μετά από τις μεγαλειώδης κινητοποιήσεις και απεργίες των συνεδέλφων μας, οι οποίοι διάλεξαν το δρόμο της σύγκρουσης και κατάφεραν να ασκήσουν πίεση στην τότε κυβέρνηση χάνοντας μισθούς μηνών. Και πάλι, αν θυμάσαι, αυτά που έδωσε το υπουργείο ήταν ψίχουλα μπροστά στα αρχικά πλαίσια διεκδικήσεων.
Λοιπόν, αντί να λέμε ευχαριστώ και να σπάζουμε τη μέση μας σε περιστασιακούς ελεήμονες, καλά θα κάνουμε να έχουμε το βλέμα στραμμένο στο δρόμο της διεκδίκησης και του συλλογικού αγώνα γιατί η ιστορία έχει αποδείξει ότι μόνο έτσι κερδίζεις αυτό που σου αξίζει.
Ούτε θα κλαυτούμε, ούτε θα παρακαλέσουμε για το αυτονόητο... Ο στόχος είναι να διατηρήσουμε τα κεκτημένα και να κερδίσουμε ακόμα περισσότερα, όχι μόνο για μας και τον κλάδο μας, αλλά και για τους γονείς, τα παιδιά και το σύνολο της κοινωνίας.
Η υποχρεωτική, δίχρονη δημόσια και δωρεάν προσχολική αγωγή είναι θεμελειώδες δικαίωμα των παιδιών και πρωταρχική υποχρέωση του κράτους!

Αποσυνδεδεμένος julie21

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #64 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 12:25:53 μμ »
να ρωτησω κατι??τι ακριβωσ εκανε ο στυλιανιδησ??γτ εγω δεν θυμαμαι να προλαβε να κανει κατι

Κορίτσια ο κλάδος μας άνοιξε εδώ και 5 χρόνια περίπου δηλ επι ΝΔ. Ψήφισαν το υποχρεωτικό νηπιαγωγείο και πρέπει όλες να λέμε και ένα ευχαριστώ στην προηγούμενη κυβέρνηση. Εγώ την Διαμαντοπούλου δεν την πιστεύω. Ξέρει να παίζει το παιχνίδι των αντιπώσεων με τα ΜΜΕ και ρίχνει συχνα  πυροτεχνήματα. Είναι όπως ο Αβραμόπουλος αλλά σε γένος θυληκό.. Ελπίζω να αφήσει τις βλακείες και να κάνει ολοήμερα τα νηπιαγωγεία έστω και για ένα χρόνο.(εαν περιμένουμε πότε θα φτιάξει κτήρια για να προσλάβει και άλλους καλά κρασιά). Το πιο έντιμο θα ήταν να πει πως λόγω των οικονομικών δεν θα καλύψει τις θέσεις. Έχω μάθει κάποια πράγματα και δεν μου αρέσουν. Φήμες όμως δεν θα ακούσετε απο εμένα. Πάντως κάθε πέρισυ και καλύτερα :)..

Θα μου επιτρέψεις να σου πω, ότι "ευχαριστώ" δεν χρωστάμε σε κανέναν! Μην ξεχνάμε, ότι η υποχρεωτικότητα του νηπιαγωγείου θεσπίστηκε μετά από τις μεγαλειώδης κινητοποιήσεις και απεργίες των συνεδέλφων μας, οι οποίοι διάλεξαν το δρόμο της σύγκρουσης και κατάφεραν να ασκήσουν πίεση στην τότε κυβέρνηση χάνοντας μισθούς μηνών. Και πάλι, αν θυμάσαι, αυτά που έδωσε το υπουργείο ήταν ψίχουλα μπροστά στα αρχικά πλαίσια διεκδικήσεων.
Λοιπόν, αντί να λέμε ευχαριστώ και να σπάζουμε τη μέση μας σε περιστασιακούς ελεήμονες, καλά θα κάνουμε να έχουμε το βλέμα στραμμένο στο δρόμο της διεκδίκησης και του συλλογικού αγώνα γιατί η ιστορία έχει αποδείξει ότι μόνο έτσι κερδίζεις αυτό που σου αξίζει.
Ούτε θα κλαυτούμε, ούτε θα παρακαλέσουμε για το αυτονόητο... Ο στόχος είναι να διατηρήσουμε τα κεκτημένα και να κερδίσουμε ακόμα περισσότερα, όχι μόνο για μας και τον κλάδο μας, αλλά και για τους γονείς, τα παιδιά και το σύνολο της κοινωνίας.
Η υποχρεωτική, δίχρονη δημόσια και δωρεάν προσχολική αγωγή είναι θεμελειώδες δικαίωμα των παιδιών και πρωταρχική υποχρέωση του κράτους!


astralin  γεια στο στόμα σου!!! Άντε πια μήπως να πούμε ευχαριστώ και για τα ιδιωτικά κολέγια που πίσω από την πλάτη μας πήγε ο Άρης να τα επισημοποιήσει; Να πούμε ευχαριστώ για το ότι η προηγούμενη κυβέρνηση ώθησε τους γονείς στα ιδιωτικά σχολεία και να έχουμε μια αύξηση εγγραφών απίστευτη; Η να πούμε ευχαριστώ που μας έχουν κάνει ζητιάνους , παρακαλάμε να δουλέψουμε την ώρα που πολλά σχολεία είναι κλειστά & υπολειτουργούν;


Αποσυνδεδεμένος jiannoulaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #65 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 12:28:10 μμ »
αυτον τον πινακα που βγαλανε τι σημαινει εγω δεν βρηκα το ονομα μου αν ξερει καποιοσ ασ μου απαντησει

Αποσυνδεδεμένος paulina_chatz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #66 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 12:32:30 μμ »
asta na pane.....8 atoma......me plimmirisan tifles elpides.....pou leei kai to tragoudi... ;D ;D ;D :)

Αποσυνδεδεμένος paulina_chatz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #67 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 12:35:11 μμ »
na rwtisw kati????ston kainourio pinaka pou vgalane meta ti simerini fasi...den vriskw to onoma moy???? mporei kaneis na me enimerwsei?

Αποσυνδεδεμένος nanakimou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #68 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 12:41:48 μμ »
Καλησπέρα δεν πιστεύω στα μάτια μου, 8 άτομα έλεος!!!! Και να πεις ότι τα 134 άτομα που θέλανε τα βγάλαμε εμείς από το μυαλό μας…η Υπουργός το είπε έλεος!!
Το πήρα απόφαση σπίτι μου σπιτάκι μου μέχρι το Σεπτέμβρη του 2010!!!

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #69 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 12:47:28 μμ »
na rwtisw kati????ston kainourio pinaka pou vgalane meta ti simerini fasi...den vriskw to onoma moy???? mporei kaneis na me enimerwsei?

τι σειρα ειχες στον εκκαθαρισμενο;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 779
Σύνολο: 797

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.