*

Αποστολέας Θέμα: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)  (Αναγνώστηκε 77084 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

ΕφηΤζ.

  • Επισκέπτης
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #84 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 04:20:59 μμ »
k sygnwmh gia poia Z fasi milame???????
Eidate eseis pouthena tin E???? Giati egw tpt den eida...
As stamatisoume na moirologoume tin tyxi k ti moira mas..K as APAITHSOUME
AMESA-TH DEYTERA- TH SYMPLHRWMATIKH THS E FASHS-TA YPOLOIPA 200+ ATOMA- ME OLA TA KENA POU ANAKOINWTHIKAN APO TH DOE

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:17:08 »

Αποσυνδεδεμένος MARGARITA_23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #85 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 04:28:19 μμ »
να ρωτησω κατι??τι ακριβωσ εκανε ο στυλιανιδησ??γτ εγω δεν θυμαμαι να προλαβε να κανει κατι

Κορίτσια ο κλάδος μας άνοιξε εδώ και 5 χρόνια περίπου δηλ επι ΝΔ. Ψήφισαν το υποχρεωτικό νηπιαγωγείο και πρέπει όλες να λέμε και ένα ευχαριστώ στην προηγούμενη κυβέρνηση. Εγώ την Διαμαντοπούλου δεν την πιστεύω. Ξέρει να παίζει το παιχνίδι των αντιπώσεων με τα ΜΜΕ και ρίχνει συχνα  πυροτεχνήματα. Είναι όπως ο Αβραμόπουλος αλλά σε γένος θυληκό.. Ελπίζω να αφήσει τις βλακείες και να κάνει ολοήμερα τα νηπιαγωγεία έστω και για ένα χρόνο.(εαν περιμένουμε πότε θα φτιάξει κτήρια για να προσλάβει και άλλους καλά κρασιά). Το πιο έντιμο θα ήταν να πει πως λόγω των οικονομικών δεν θα καλύψει τις θέσεις. Έχω μάθει κάποια πράγματα και δεν μου αρέσουν. Φήμες όμως δεν θα ακούσετε απο εμένα. Πάντως κάθε πέρισυ και καλύτερα :)..



δεν ξερω τι ακριβωσ ψηφιστηκε αλλα αυτο που ψηφιστηκε δεν εφαρμοστηκε αφου ακομα κια φετοσ πηραν παιδια χωρισ βεβαιωση απο το νηπιαγωγειο!και επισησ 3 μερεσ πριν τισ εκλογεσ την παρασκευη ο κυριοσ υπουργοσ εστειλε εγκυκλιο και κατηργησε την συγκεκριμενη διαταξη αρα τα νηπιαγωγεια ειναι στην παλια κατασταση!
Αυτό έχει γίνει εδώ και 2 χρόνια να αφήνουν τα νήπια που δεν πήγαν σε δημόσιο νηπιαγωγείο να γραφτούν στην πρώτη Δημοτικού. Θα γινόταν χαμός εαν έλεγε ο Υπουργός πως δεν θα αφήσει να γραφτούν . Δεν είδα να το αλλάζει η νέα Υπουργός και ούτε θα το κάνει... Εαν το άλλαζε θα χρειαζόταν για τα 30000 παιδιά παρα πολλά νηπιαγωγεία και άλλες 2000 αναπληρώτριες. Οπότε μάθε και κρίνε.
ΩΡΑΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΕΜΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΜΕ ΣΤΑΥΡΟΜΕΝΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ? ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΨΗΦΙΣΤΕΙ? ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΜΕ ΑΔΡΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΥΠΟΥΡΓΟΣ?

ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΜΜΑ, ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΛΕΣ ΟΤΙ Η ΕΠΙ ΝΔ ΑΝΟΙΞΕ Ο ΚΛΑΔΟΣ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΑΝΟΙΞΑΝ ΠΑΡΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΝΗΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΠΑΡΑ ΣΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ. ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΒΟΗΘΗΣΕ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΗΣ ΝΔ....ΣΕ ΤΙ ΒΟΗΘΗΣΕ?
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΕΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΠΟΛΛΑ, ΟΠΩΣ ΤΑ ΧΤΕΣΙΝΑ..... >:(

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2009, 04:31:04 μμ από MARGARITA_23 »
Η γνωση ειναι δυναμη!

Αποσυνδεδεμένος Omerta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #86 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 04:34:13 μμ »
Τεσπα κάποιες το βλέπουν πολύ πολιτικά το θέμα. Ας μου πουν λοιπόν πόσες διορίστηκαν το 2002-2003, 2003 - 2004 και πόσες το 2006-2007 2007-2008 .....     Από τις 320 τον χρόνο στις 700 νηπιαγωγούς είναι μια αρχή. Μην είστε λοιπόν τόσο αρνητικές. Απλά πρέπει να βλέπουμε και κάποια θετικά ανεξαρτήτως τις πολιτικές μας πεποιθήσεις.
Εγώ δεν πιστεύω κανένα πολιτικό, ας με διαψεύσουν . Ελπίζω και το εύχομαι.

ΕφηΤζ.

  • Επισκέπτης
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #87 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 04:36:42 μμ »
VRE MILHSE KANEIS ME ypourgeio SHMERA NA MATHOUME TI STO KALO SYMVAINEI..?
TI TO FILOSOFOUME TZAMPA TO THEMATAKI.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:17:08 »

Αποσυνδεδεμένος Omerta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #88 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 04:38:14 μμ »
να ρωτησω κατι??τι ακριβωσ εκανε ο στυλιανιδησ??γτ εγω δεν θυμαμαι να προλαβε να κανει κατι

Κορίτσια ο κλάδος μας άνοιξε εδώ και 5 χρόνια περίπου δηλ επι ΝΔ. Ψήφισαν το υποχρεωτικό νηπιαγωγείο και πρέπει όλες να λέμε και ένα ευχαριστώ στην προηγούμενη κυβέρνηση. Εγώ την Διαμαντοπούλου δεν την πιστεύω. Ξέρει να παίζει το παιχνίδι των αντιπώσεων με τα ΜΜΕ και ρίχνει συχνα  πυροτεχνήματα. Είναι όπως ο Αβραμόπουλος αλλά σε γένος θυληκό.. Ελπίζω να αφήσει τις βλακείες και να κάνει ολοήμερα τα νηπιαγωγεία έστω και για ένα χρόνο.(εαν περιμένουμε πότε θα φτιάξει κτήρια για να προσλάβει και άλλους καλά κρασιά). Το πιο έντιμο θα ήταν να πει πως λόγω των οικονομικών δεν θα καλύψει τις θέσεις. Έχω μάθει κάποια πράγματα και δεν μου αρέσουν. Φήμες όμως δεν θα ακούσετε απο εμένα. Πάντως κάθε πέρισυ και καλύτερα :)..



δεν ξερω τι ακριβωσ ψηφιστηκε αλλα αυτο που ψηφιστηκε δεν εφαρμοστηκε αφου ακομα κια φετοσ πηραν παιδια χωρισ βεβαιωση απο το νηπιαγωγειο!και επισησ 3 μερεσ πριν τισ εκλογεσ την παρασκευη ο κυριοσ υπουργοσ εστειλε εγκυκλιο και κατηργησε την συγκεκριμενη διαταξη αρα τα νηπιαγωγεια ειναι στην παλια κατασταση!
Αυτό έχει γίνει εδώ και 2 χρόνια να αφήνουν τα νήπια που δεν πήγαν σε δημόσιο νηπιαγωγείο να γραφτούν στην πρώτη Δημοτικού. Θα γινόταν χαμός εαν έλεγε ο Υπουργός πως δεν θα αφήσει να γραφτούν . Δεν είδα να το αλλάζει η νέα Υπουργός και ούτε θα το κάνει... Εαν το άλλαζε θα χρειαζόταν για τα 30000 παιδιά παρα πολλά νηπιαγωγεία και άλλες 2000 αναπληρώτριες. Οπότε μάθε και κρίνε.
ΩΡΑΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΕΜΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΜΕ ΣΤΑΥΡΟΜΕΝΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ? ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΨΗΦΙΣΤΕΙ? ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΜΕ ΑΔΡΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΥΠΟΥΡΓΟΣ?

ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΜΜΑ, ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΛΕΣ ΟΤΙ Η ΕΠΙ ΝΔ ΑΝΟΙΞΕ Ο ΚΛΑΔΟΣ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΑΝΟΙΞΑΝ ΠΑΡΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΝΗΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΠΑΡΑ ΣΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ. ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΒΟΗΘΗΣΕ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΗΣ ΝΔ....ΣΕ ΤΙ ΒΟΗΘΗΣΕ?
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΕΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΠΟΛΛΑ, ΟΠΩΣ ΤΑ ΧΤΕΣΙΝΑ..... >:(


Για πρότεινε τι πρέπει να κάνουμε!!Να απεργήσουμε μήπως? Τα θετικά πρέπει να τα λέμε όπως και τα αρνητικά.

ΕφηΤζ.

  • Επισκέπτης
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #89 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 04:39:10 μμ »
MAS EKAPSAN TA MYALAAAAAAA

DEN YPARXOUN AYTAAAAAA

Αποσυνδεδεμένος fefyp

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #90 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 04:42:30 μμ »
να ρωτησω κατι??τι ακριβωσ εκανε ο στυλιανιδησ??γτ εγω δεν θυμαμαι να προλαβε να κανει κατι

Κορίτσια ο κλάδος μας άνοιξε εδώ και 5 χρόνια περίπου δηλ επι ΝΔ. Ψήφισαν το υποχρεωτικό νηπιαγωγείο και πρέπει όλες να λέμε και ένα ευχαριστώ στην προηγούμενη κυβέρνηση. Εγώ την Διαμαντοπούλου δεν την πιστεύω. Ξέρει να παίζει το παιχνίδι των αντιπώσεων με τα ΜΜΕ και ρίχνει συχνα  πυροτεχνήματα. Είναι όπως ο Αβραμόπουλος αλλά σε γένος θυληκό.. Ελπίζω να αφήσει τις βλακείες και να κάνει ολοήμερα τα νηπιαγωγεία έστω και για ένα χρόνο.(εαν περιμένουμε πότε θα φτιάξει κτήρια για να προσλάβει και άλλους καλά κρασιά). Το πιο έντιμο θα ήταν να πει πως λόγω των οικονομικών δεν θα καλύψει τις θέσεις. Έχω μάθει κάποια πράγματα και δεν μου αρέσουν. Φήμες όμως δεν θα ακούσετε απο εμένα. Πάντως κάθε πέρισυ και καλύτερα :)..



δεν ξερω τι ακριβωσ ψηφιστηκε αλλα αυτο που ψηφιστηκε δεν εφαρμοστηκε αφου ακομα κια φετοσ πηραν παιδια χωρισ βεβαιωση απο το νηπιαγωγειο!και επισησ 3 μερεσ πριν τισ εκλογεσ την παρασκευη ο κυριοσ υπουργοσ εστειλε εγκυκλιο και κατηργησε την συγκεκριμενη διαταξη αρα τα νηπιαγωγεια ειναι στην παλια κατασταση!
Αυτό έχει γίνει εδώ και 2 χρόνια να αφήνουν τα νήπια που δεν πήγαν σε δημόσιο νηπιαγωγείο να γραφτούν στην πρώτη Δημοτικού. Θα γινόταν χαμός εαν έλεγε ο Υπουργός πως δεν θα αφήσει να γραφτούν . Δεν είδα να το αλλάζει η νέα Υπουργός και ούτε θα το κάνει... Εαν το άλλαζε θα χρειαζόταν για τα 30000 παιδιά παρα πολλά νηπιαγωγεία και άλλες 2000 αναπληρώτριες. Οπότε μάθε και κρίνε.
ΩΡΑΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΕΜΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΜΕ ΣΤΑΥΡΟΜΕΝΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ? ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΨΗΦΙΣΤΕΙ? ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΜΕ ΑΔΡΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΥΠΟΥΡΓΟΣ?

ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΜΜΑ, ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΛΕΣ ΟΤΙ Η ΕΠΙ ΝΔ ΑΝΟΙΞΕ Ο ΚΛΑΔΟΣ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΑΝΟΙΞΑΝ ΠΑΡΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΝΗΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΠΑΡΑ ΣΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ. ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΒΟΗΘΗΣΕ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΗΣ ΝΔ....ΣΕ ΤΙ ΒΟΗΘΗΣΕ?
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΕΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΠΟΛΛΑ, ΟΠΩΣ ΤΑ ΧΤΕΣΙΝΑ..... >:(


Συγγνωμη Μαργαριτα  μου δεν ξερω ποσο χρονον εισαι και ποσους Ασεπ εχεις δωσει αλλα εγω που εχω γραψει κ αλλη φορα 74,5και ειναι ο 5 ΑΣΕΠ και ουτε με τα κυαλια δεν εβλεπα αναπληρωση τουλαχιστον τωρα με 20 μορια εστω ελπιζω
Νομιζω πως ειναι λαθος να ισοπεδονουμε οτι καλο παει να γινει!!
Χρονια ολοκληρα παρακαλουσαμα ν'ανοιξει ο κλαδος μας και με το ζορι παιρναν αναπληρωτες τωρα εστω με ολες αυτες τις ελλειψεις να ελπιζουν ατομα με 18 και 19 μορια να φυγουν μονο ως αρνητικο δεν μπορω να το δω ;)
ποιος σου ειπε πως δεν αγανακτω με  Σπυλιωτοπουλο κ αυτο που εκανε!!!
εγω μιλησα μονο για Στυλιανιδη ο ποιος εδειξε μια καποια τουλαχιστον ευαισθησια!!!Ευχομαι κι ελπιζω να δω τα ιδια κι ακομα καλυτερα Για το καλο ολων μας κι απο την Διαμαντοπουλου κι ασ ελπισουμε πως το χθεσινο ηταν απλα μια ΠΟΛΥ ΚΑΚΗ ΤΗΣ ΣΤΙΓΜΗ ;)
Τελος ομως με αυτα απο την επομενη εβδομαδα περιμενουμε  μεγαααααααααλη φαση κι ελπιζουμε να μη διαψευστουμε ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Omerta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #91 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 04:44:34 μμ »
Μαργαρίτα23 στην οικογένεια μου έχω 2 πρώτες ξαδέλφες που είναι νηπιαγωγοί. Ξέρω τα πράγματα στον χώρο πριν τον ΑΣΕΠ.  Τότε πέρναν 120 νηπιαγωγούς τον χρόνο (επιτηρίδα). Εχω πληροφορίες λοιπόν μιας 20 ετίας για τον κλάδο μας. Εσυ??

Αποσυνδεδεμένος MARGARITA_23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #92 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 04:46:52 μμ »
ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΚΑΤΑΚΤΗΘΗΚΑΝ ΜΕ ΑΠΕΡΓΙΕΣ

ΘΥΜΗΣΟΥ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΕΡΓΙΑ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΓΙΑ 5 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ...

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΕΚΤΗΜΕΝΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ

ΒΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ.

ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΑΠΕΡΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ 2000 ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΓΩ ΘΑ

ΕΙΜΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ.

ΒΕΒΑΙΑ ΟΜΕΡΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΛΟΓΟ, ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΛΙΓΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ

ΦΑΙΝΕΤΑΙ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΛΩ
Η γνωση ειναι δυναμη!

Αποσυνδεδεμένος MARGARITA_23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #93 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 04:49:05 μμ »
Μαργαρίτα23 στην οικογένεια μου έχω 2 πρώτες ξαδέλφες που είναι νηπιαγωγοί. Ξέρω τα πράγματα στον χώρο πριν τον ΑΣΕΠ.  Τότε πέρναν 120 νηπιαγωγούς τον χρόνο (επιτηρίδα). Εχω πληροφορίες λοιπόν μιας 20 ετίας για τον κλάδο μας. Εσυ??

ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΑΠΟΚΤΑΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙΣ 2 ΞΑΔΕΡΦΕΣ?
Η γνωση ειναι δυναμη!

Αποσυνδεδεμένος efterpi2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #94 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 04:51:09 μμ »
Τεσπα κάποιες το βλέπουν πολύ πολιτικά το θέμα. Ας μου πουν λοιπόν πόσες διορίστηκαν το 2002-2003, 2003 - 2004 και πόσες το 2006-2007 2007-2008 .....     Από τις 320 τον χρόνο στις 700 νηπιαγωγούς είναι μια αρχή. Μην είστε λοιπόν τόσο αρνητικές. Απλά πρέπει να βλέπουμε και κάποια θετικά ανεξαρτήτως τις πολιτικές μας πεποιθήσεις.
Εγώ δεν πιστεύω κανένα πολιτικό, ας με διαψεύσουν . Ελπίζω και το εύχομαι.


δεν γνωριζω για προηγουμενεσ χρονιεσ αλλα το 2007-8 και 2008-9 ηταν περιπου 1000 ατομα τη χρονια που πηραν και φετοσ μονο 700!αν αυτο ειναι προοδοσ τοτε ασ ελπισουμε για 500 του χρονου

Αποσυνδεδεμένος MARGARITA_23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #95 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 04:55:55 μμ »
ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΛΟΓΟΜΑΧΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ,

ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ 20 ΕΤΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΟΥΤΕ ΞΑΔΕΡΦΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΚΛΑΔΟ, ΜΟΝΟ ΚΑΤΙ ΜΑΚΡΙΝΟΥΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ

ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ.

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΤΙ Ο ΚΛΑΔΟΣ ΠΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ... ΜΠΟΡΟΥΝ

ΑΛΛΩΣΤΕ ΝΑ ΣΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΟΥΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...

ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ. ΑΝ ΘΕΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΜΕΣΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ

ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2009, 04:58:15 μμ από MARGARITA_23 »
Η γνωση ειναι δυναμη!

Αποσυνδεδεμένος Omerta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #96 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 04:56:38 μμ »
ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΚΑΤΑΚΤΗΘΗΚΑΝ ΜΕ ΑΠΕΡΓΙΕΣ

ΘΥΜΗΣΟΥ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΕΡΓΙΑ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΓΙΑ 5 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ...

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΕΚΤΗΜΕΝΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ

ΒΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ.

ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΑΠΕΡΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ 2000 ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΓΩ ΘΑ

ΕΙΜΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ.

ΒΕΒΑΙΑ ΟΜΕΡΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΛΟΓΟ, ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΛΙΓΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ

ΦΑΙΝΕΤΑΙ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΛΩ

Αφού αυτό κατάλαβες μπράβο σου. Είσαι μικρή ακόμα και βράζει το αίμα σου. Μην είσαι όμως τόσο βαμένη. Εαν λοιπόν μου βρείς έστω μια χρονία προ ΝΔ που πήραν τόσες νηπιαγωγούς εγω θα ζητήσω συγνώμη. ΕΣΥ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ?.  

Αποσυνδεδεμένος MARGARITA_23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #97 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 05:02:14 μμ »
ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ Η ΠΑΛΙΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΠΗΡΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΥΣ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ?

ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΤΙΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΑ? ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΟΛΟΗΜΕΡΑ? ΕΠΕΙΔΗ ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΥΛΙΚΑ ΚΑΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ?

Η ΜΗΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΒΓΗΚΑΝ ΜΑΖΙΚΑ ΛΟΓΩ ΑΥΞΗΣΗΣ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΗΛΙΚΙΑΣ?

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΙΚΡΗ, ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΠΛΕΥΡΕΣ ΤΟΥ ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟ ΒΑΜΜΕΝΗ, ΑΛΛΩΣΤΕ ΦΑΝΗΚΕ ΟΤΙ ΑΝΗΚΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΚΟΜΜΑ ΤΟ ΚΑΝΕΝΑ!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2009, 05:21:17 μμ από MARGARITA_23 »
Η γνωση ειναι δυναμη!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 760
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 794
Σύνολο: 803

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.