*

Αποστολέας Θέμα: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)  (Αναγνώστηκε 77094 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sofaki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #280 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 06:44:18 μμ »
νεφελη ευσ στην επομενη φαση φευγεις......................μην πας για δουλεια.γιατι σιγουρα θα βγει φαση αφου το ειπαν και απο το υπουργειο.............χαλαρωσε.εγω πιστευω πως μεχρι τελη του μηνα θα εχεις φυγει........δηλση εγω τι να πω και οι υπολοιποι????????και εγω αρνηθηκα θεση σε ιδιωτικο με θεση 109..............ηρεμησε λιγη υπομονη ακομα.........

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:06:01 »

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #281 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 06:46:51 μμ »
νεφελη ευσ στην επομενη φαση φευγεις......................μην πας για δουλεια.γιατι σιγουρα θα βγει φαση αφου το ειπαν και απο το υπουργειο.............χαλαρωσε.εγω πιστευω πως μεχρι τελη του μηνα θα εχεις φυγει........δηλση εγω τι να πω και οι υπολοιποι????????και εγω αρνηθηκα θεση σε ιδιωτικο με θεση 109..............ηρεμησε λιγη υπομονη ακομα.........
κ αν θελει να παρει απο τους αποσπασμενους;τι θα κανω εγω ενα χρονο ακομη ανεργη;τεσπα θα τους πω πως εχουν τα πραγματα κ αν θελουν με παιρνουν.που χλωμο το κοβω

Αποσυνδεδεμένος sofaki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #282 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 06:52:14 μμ »
νεφελη μου δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομυριο εαν τους πεις την κατασταση να σε παρουν...........μην κανεις καμια χαζομαρα.συγγνωμη κιολας...........ηρεμησε και ολα θα πανε καλα..εγω πιστευω οτι μεχρι τελη του 2009 θα βγουν αλλες δυο φασεις σιγουρα.............μια μεχρι τελη νοεμβρη κα μια μεχρι τα χρσιτουγεννα...............μακαρι να πανε ολα καλα//μεσα σε αυτα τα κενα που ειπε η αννα ειμαι και εγω.........δεν  ξερω τελικα αν θα τα καλυψει.........την δευτερα ας παρουμε ολοι στο υπουργειο να ρωτησουμε.να στειλουμε εμαιλ............κατι ρε παιδια.......κατι

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #283 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 06:58:14 μμ »
ρε κοριτσια και εγω αρνήθηκα την δουλειά σε δημοτικλο ποθ δούλευα χρόνια τι να κάνουμε ρισκάρουμε.πέρυσι ημουν αναπληρώτρια και τώρα περιμένω αλλά δεν βλέπω φωσ.

απο σεπτέμβριο τι θα γίνει;;;; λογικά από τον πίνακα δε θα πάρουν;;;πιστεύω ότι αλλαγέσ θα κάνει με τον επόμενο ασεπ δε γίνεται διαφορετικα τι θα κανει από που θα πάρει. τονασεπ και την άνοιξη να τον κάνει δε βγαίνει..

δάσκαλοι που δεν υπάρχουν από που θα πάρει....εμείσ είμαστε αναπληρωτεσ μονο με ασεπ.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:06:01 »

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #284 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 07:29:01 μμ »
λοιπόν κορίτσια ακούστε μόλισ μίλησα με την κουμπάρα μου είνααι αναπληρώτρια στην εύβοια την τεράρτη είχαν συνέλευση και ήταν εκεί και ο μπράτησ τησ δοε. τουσ είπε οτι υπάρχουν πολλα κενά στα νηπιαγωγεία .τουσ είπε

η διαμαντοπούλου πωσ θα τα καλύψει άμμεσα. αυτά ελπίζω να χαρήκατε λίγοοοοοο.......

Αποσυνδεδεμένος giota.pat.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #285 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 07:53:54 μμ »
Εγώ πάντως πιστεύω ότι σύντομα θα πάρει αναπληρωτές και μάλιστα 3ψήφιο αριθμό (αισιόδοξη ανέκαθεν). Επίσης νομίζω ότι η Διαμαντοπούλου λέγοντας ότι όλοι οι αναπληρωτές θα είναι απο ΑΣΕΠ ίσως εννοεί ότι τέρμα η προυπηρεσία απο ΠΔΣ, ΣΔΕ ΚΑΙ ΟΑΕΔ, ειδικότητες που αφορούν την Δευτεροβάθμια και όχι την Πρωτοβάθμια. Οι νηπιαγωγοί, ακόμα και αυτοί με προυπηρεσία, είναι απο ΑΣΕΠ. Άρα εμείς ήδη ακολουθούμε αυτό τον τύπο προσλήψεων.
Αν και έχω μπερδευτεί με τον τρόπο που θα δηώνουμε τα σχολεία, αναγνωρίζω ένα θετικό στοιχείο. Τα κενά θα είναι γνωστά σε όλους απο την αρχή του έτους (εκτός αυτών που δημιουργούνται στην πορεία) και έτσι οι πιέσεις θα είναι πιο έντονες με χειροπιαστά στοιχεία ενώ τώρα άλλα λέει η ΔΟΕ και άλλα το Υπουργείο.
Δεν ξέρω  βρε κορίτσια (και αγόρια ;D) πολλά ερωτήματα και  κάθε φορά που μιλά η κυρία με μπερδεύει χειρότερα.

Αποσυνδεδεμένος mimi85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #286 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 08:19:15 μμ »
Έχω νεα , στην Ευβοια έγινε μια συνέλευση όπου παρευρισκόταν ο εκπρόσωπος της ΟΛΜΕ καθώς και της ΔΟΕ.Μίλησαν (ΔΟΕ) για 1200 κενά στα νηπιαγωγεία!(πλάκα μας κάνουν?)Η Υπουργός δεν λέει τίποτα για τα κενά ακόμα. Θέλει να φτιάξει τις αποσπάσεις πρώτα και μετά θα διορίσει αναπληρώτριες??? Οταν έλεγα κάθε πέρυσι και καλύτερα έπεσαν να με φάνε. Καλή μας χώνεψη τώρα.


1200?????????? Ισχύει αυτός ο αριθμός?

Αποσυνδεδεμένος Omerta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #287 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 01:10:17 πμ »
Έχω νεα , στην Ευβοια έγινε μια συνέλευση όπου παρευρισκόταν ο εκπρόσωπος της ΟΛΜΕ καθώς και της ΔΟΕ.Μίλησαν (ΔΟΕ) για 1200 κενά στα νηπιαγωγεία!(πλάκα μας κάνουν?)Η Υπουργός δεν λέει τίποτα για τα κενά ακόμα. Θέλει να φτιάξει τις αποσπάσεις πρώτα και μετά θα διορίσει αναπληρώτριες??? Οταν έλεγα κάθε πέρυσι και καλύτερα έπεσαν να με φάνε. Καλή μας χώνεψη τώρα.


1200?????????? Ισχύει αυτός ο αριθμός?
Ετσι είπε ο Μπράτσης αλλά σιγά μην πάρουν τόσες. Ας πάρουν καμιά 300 και θα ανάψω λαμπάδα ως το μπόι μου.  ;D :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος giota.pat.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #288 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 10:26:33 πμ »
Ας πάρουν καμιά 300 και θα ανάψω λαμπάδα ως το μπόι μου.  ;D :'( :'(
[/quote
+++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος BAGS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #289 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 11:28:36 πμ »
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ, ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΠΕΙΡΩ ΤΟΝ ΠΑΝΙΚΟ ΑΛΛΑ ΚΡΙΝΩ ΣΚΟΠΙΜΟ ΝΑ ΣΑΣ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ. ΣΤΟ Ν-Γ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΕΝΟ ΠΟΥ ΠΡΟΕΚΥΨΕ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΗΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΚΑΛΥΦΘΗΚΕ ΑΠΟ "ΠΛΕΟΝΑΖΟΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ".ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΠΛΑΝΟ ΜΑΣ Ν-Γ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΩΝ ΓΡΑΦΕΙΩΝ,ΜΟΝΙΜΟΙ ΕΝΝΟΩ,ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΟΥΝ ΣΕ ΤΑΞΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΠΕΡΑ-ΔΩΘΕ ΚΑΛΥΠΤΩΝΤΑΣ ΑΔΕΙΕΣ.ΚΑΙ ,ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ, ΑΣΚΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΠΙΕΣΕΙΣ.

Αποσυνδεδεμένος gogo23

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #290 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 11:50:25 πμ »
Από πληροφορίες που έχω για τις πρόσφατες δηλώσεις της κ. Διαμαντοπούλου και από ότι έχω καταλάβει το 70% ισχύει για την δευτεροβάθμια εκπαίδευση και όχι για την πρωτοβάθμια, γιατί ο χαμός ο μεγάλος γίνεται εκεί. :D

Οσο για αναπληρωτές νηπιαγωγούς και δασκάλους θα πάρουν πολύ σύντομα γιατί τα κενά είναι πολλά και δύσκολα να καλυφθούν από απεσπασμένους, σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα που δήλωσε, γιαυτό να έχετε πίστη και υπομονηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη.- 8)



Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #291 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 12:01:55 μμ »
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ, ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΠΕΙΡΩ ΤΟΝ ΠΑΝΙΚΟ ΑΛΛΑ ΚΡΙΝΩ ΣΚΟΠΙΜΟ ΝΑ ΣΑΣ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ. ΣΤΟ Ν-Γ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΕΝΟ ΠΟΥ ΠΡΟΕΚΥΨΕ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΗΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΚΑΛΥΦΘΗΚΕ ΑΠΟ "ΠΛΕΟΝΑΖΟΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ".ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΠΛΑΝΟ ΜΑΣ Ν-Γ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΩΝ ΓΡΑΦΕΙΩΝ,ΜΟΝΙΜΟΙ ΕΝΝΟΩ,ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΟΥΝ ΣΕ ΤΑΞΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΠΕΡΑ-ΔΩΘΕ ΚΑΛΥΠΤΩΝΤΑΣ ΑΔΕΙΕΣ.ΚΑΙ ,ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ, ΑΣΚΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΠΙΕΣΕΙΣ.
για να μν χασω την υπομονη μ κ την αιδιοδοξια θελοντας να πιστεψω σ αυτα που λεει η gogo,ας πουμε οτι αυτο που εγινε σ αυτα τα σχολεια ηταν καποια εξεραιση λογω καποιων πολυ εκτακτων αναγκων.  :o >:( ;D ??? ::)

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #292 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 01:28:34 μμ »
οι πληροφορίεσ που έχουμε όλοι είναι όιτ υπάρχουν κενά και θα τα καλύψει...
για να δούμε πια ......
λετε απο εβδομάδα να έχουμε κ άτι η μπα...........

Αποσυνδεδεμένος sofaki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Ζ Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60 (ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ)
« Απάντηση #293 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 03:51:25 μμ »
καλησπερα ..........τι ωραια νεα ειναι αυτα που ακουω..............μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λετε.απο βδομαδα να παρουμε κανενα τη΄λ στο υπουργειο να ρωτησουμε......τωρα δεν ξερω αν θα βγει νεα φαση μεσα στην εβδομαδα που ερχεται αλλα πιστευω σιγουρα μεχρι τελη του μηνα.......υπομονη.....δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162166
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 745
Σύνολο: 753

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.134 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.