*

Αποστολέας Θέμα: Παραίτηση όλων των αναπληρωτών και με ορό μισθίων τώρα!  (Αναγνώστηκε 37288 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος frerar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Παραίτηση όλων των αναπληρωτών και ορομισθίων τώρα!
« Απάντηση #98 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 01:33:35 πμ »
μήπως να το κάνουμε 0%ΑΣΕΠ-100%προυπηρεσία, έτσι για να διοριστείς και πιο γρήγορα;
Γιατί ρε εσύ που πέρασες ΑΣΕΠ είσαι καλύτερη απο μένα που κόπηκα επειδή δεν είχα να πληρώσω τον ΜΠΟΝΙΑ κ να πάρω τα θέματα?αντε ρε από κει.10 χρόνια έχω οργώσει τα βουνά χωρίς βύσμα στα σχολεία για να μας την λένε κάτι μυξιάρικα που τους τα πληρώνουν όλα ο μπαμπάκας τους.ΝΤΡΟΠΗ ΡΕ!!!!!!!
Κοίτα θα σου απαντήσω εγώ...που δεν κόπηκα στον Ασεπ και δεν πλήρωσα φροντιστήρια αλλά δε με πήρανε -αν και επιτυχούσα με μόρια κοντά στο διορισμό- ούτε καν ωρομίσθια επειδή κάτι άλλα μυξιάρικα όργωναν τα βουνά Χ Ω Ρ Ι Σ Β Υ Σ Μ Α? Πές μας πως το κατάφερες να το κάνω και εγώ την άλλη φορά ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος pdak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Παραίτηση όλων των αναπληρωτών και ορομισθίων τώρα!
« Απάντηση #99 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 01:46:32 πμ »
μήπως να το κάνουμε 0%ΑΣΕΠ-100%προυπηρεσία, έτσι για να διοριστείς και πιο γρήγορα;
Γιατί ρε εσύ που πέρασες ΑΣΕΠ είσαι καλύτερη απο μένα που κόπηκα επειδή δεν είχα να πληρώσω τον ΜΠΟΝΙΑ κ να πάρω τα θέματα?αντε ρε από κει.10 χρόνια έχω οργώσει τα βουνά χωρίς βύσμα στα σχολεία για να μας την λένε κάτι μυξιάρικα που τους τα πληρώνουν όλα ο μπαμπάκας τους.ΝΤΡΟΠΗ ΡΕ!!!!!!!
Κοίτα θα σου απαντήσω εγώ...που δεν κόπηκα στον Ασεπ και δεν πλήρωσα φροντιστήρια αλλά δε με πήρανε -αν και επιτυχούσα με μόρια κοντά στο διορισμό- ούτε καν ωρομίσθια επειδή κάτι άλλα μυξιάρικα όργωναν τα βουνά Χ Ω Ρ Ι Σ Β Υ Σ Μ Α? Πές μας πως το κατάφερες να το κάνω και εγώ την άλλη φορά ;)
Μυξιάρικο κ 43 ετών λίγο δύσκολο!!Οσο για το πως τα κατάφερνα όπως οι περισσότεροι χωρίς βύσμα με εφαρμογή του νόμου.Ευτυχώς δεν είναι όλοι ίδιοι!Κ ακόμη ευτυχώς που υπάρχουν περιοχές όπου τα μυξιάρικα κ τα καλομαθημένα της πόλης δε πάνε γιατί θα κρυώσουν το χειμώνα τα καημένα!!!

Αποσυνδεδεμένος Dafni2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Παραίτηση όλων των αναπληρωτών και ορομισθίων τώρα!
« Απάντηση #100 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 01:47:10 πμ »
Αυτή τη προσφορά στο δημόσιο την ακούμε από όλους που για κάποιο λόγο δεν έχουν περάσει ΑΣΕΠ!!

Μήπως να διοριστούνε και τα stage και οι συμβασιούχοι που προσφέρανε κι αυτοί ?? Το ΜΟΝΟ ΕΥΚΟΛΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ είναι να βρεις κόσμο που θέλει να "προσφέρει" στο δημόσιο!!!

Μήπως τελικά μόνο αυτοί που  διαβάζουνε δεν προσφέρουν σε αυτη τη χώρα?

10 χρόνια = 4  διαγωνισμοί ΑΣΕΠ! Υπάρχουν άνθρωποι που είναι επιτυχόντες σε 3 και 4 διαγωνισμούς και δεν έχουν διοριστεί αλλά μάλλον αυτοί δεν θέλουν να προσφέρουν και έτσι καταλήγεις εσύ να οργώνεις τη χώρα !!!

Αποσυνδεδεμένος pdak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Παραίτηση όλων των αναπληρωτών και ορομισθίων τώρα!
« Απάντηση #101 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 02:01:11 πμ »
Αυτή τη προσφορά στο δημόσιο την ακούμε από όλους που για κάποιο λόγο δεν έχουν περάσει ΑΣΕΠ!!

Μήπως να διοριστούνε και τα stage και οι συμβασιούχοι που προσφέρανε κι αυτοί ?? Το ΜΟΝΟ ΕΥΚΟΛΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ είναι να βρεις κόσμο που θέλει να "προσφέρει" στο δημόσιο!!!

Μήπως τελικά μόνο αυτοί που  διαβάζουνε δεν προσφέρουν σε αυτη τη χώρα?

10 χρόνια = 4  διαγωνισμοί ΑΣΕΠ! Υπάρχουν άνθρωποι που είναι επιτυχόντες σε 3 και 4 διαγωνισμούς και δεν έχουν διοριστεί αλλά μάλλον αυτοί δεν θέλουν να προσφέρουν και έτσι καταλήγεις εσύ να οργώνεις τη χώρα !!!
dafni 20 κ κάτι ,αύριο πρωί δουλεύω ,γιαυτό τώρα σε αφήνω εσένα κ τη συνείδησή σου να τα βρείτε!!Πρέπει να προσφέρω στην οικογένειά μου τον εποιούσιο.Οταν κ συ κάνεις οικογένεια θα με καταλάβεις!καλό βράδι!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος frerar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Παραίτηση όλων των αναπληρωτών και ορομισθίων τώρα!
« Απάντηση #102 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 02:06:47 πμ »
μήπως να το κάνουμε 0%ΑΣΕΠ-100%προυπηρεσία, έτσι για να διοριστείς και πιο γρήγορα;
Γιατί ρε εσύ που πέρασες ΑΣΕΠ είσαι καλύτερη απο μένα που κόπηκα επειδή δεν είχα να πληρώσω τον ΜΠΟΝΙΑ κ να πάρω τα θέματα?αντε ρε από κει.10 χρόνια έχω οργώσει τα βουνά χωρίς βύσμα στα σχολεία για να μας την λένε κάτι μυξιάρικα που τους τα πληρώνουν όλα ο μπαμπάκας τους.ΝΤΡΟΠΗ ΡΕ!!!!!!!
Κοίτα θα σου απαντήσω εγώ...που δεν κόπηκα στον Ασεπ και δεν πλήρωσα φροντιστήρια αλλά δε με πήρανε -αν και επιτυχούσα με μόρια κοντά στο διορισμό- ούτε καν ωρομίσθια επειδή κάτι άλλα μυξιάρικα όργωναν τα βουνά Χ Ω Ρ Ι Σ Β Υ Σ Μ Α? Πές μας πως το κατάφερες να το κάνω και εγώ την άλλη φορά ;)
Μυξιάρικο κ 43 ετών λίγο δύσκολο!!Οσο για το πως τα κατάφερνα όπως οι περισσότεροι χωρίς βύσμα με εφαρμογή του νόμου.Ευτυχώς δεν είναι όλοι ίδιοι!Κ ακόμη ευτυχώς που υπάρχουν περιοχές όπου τα μυξιάρικα κ τα καλομαθημένα της πόλης δε πάνε γιατί θα κρυώσουν το χειμώνα τα καημένα!!!
Aν ήθελες να μας ενημερώσεις για τη συγκεκριμένη εφαρμογή του νόμου που ακολουθείς τα δέκα χρόνια που λες, γιατί μάλλον μου διαφεύγει...είναι δυσπρόσιτο να υποθέσω εεεε????

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: Παραίτηση όλων των αναπληρωτών και ορομισθίων τώρα!
« Απάντηση #103 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 02:21:40 πμ »
Αυτή τη προσφορά στο δημόσιο την ακούμε από όλους που για κάποιο λόγο δεν έχουν περάσει ΑΣΕΠ!!

Μήπως να διοριστούνε και τα stage και οι συμβασιούχοι που προσφέρανε κι αυτοί ?? Το ΜΟΝΟ ΕΥΚΟΛΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ είναι να βρεις κόσμο που θέλει να "προσφέρει" στο δημόσιο!!!

Μήπως τελικά μόνο αυτοί που  διαβάζουνε δεν προσφέρουν σε αυτη τη χώρα?

10 χρόνια = 4  διαγωνισμοί ΑΣΕΠ! Υπάρχουν άνθρωποι που είναι επιτυχόντες σε 3 και 4 διαγωνισμούς και δεν έχουν διοριστεί αλλά μάλλον αυτοί δεν θέλουν να προσφέρουν και έτσι καταλήγεις εσύ να οργώνεις τη χώρα !!!
dafni 20 κ κάτι ,αύριο πρωί δουλεύω ,γιαυτό τώρα σε αφήνω εσένα κ τη συνείδησή σου να τα βρείτε!!Πρέπει να προσφέρω στην οικογένειά μου τον εποιούσιο.Οταν κ συ κάνεις οικογένεια θα με καταλάβεις!καλό βράδι!!
"συνάδελφε"παραείσαι προκλητικός...κι άλλοι εχουμε παιδια και δουλευουμε νυχθημερόν και δε ζουμε σε μεγαλουπόλεις και δεν μας πληρώνει ο μπαμπας φροντιστήρια και δεν έχουμε και το χρόνο να καταφύγουμε σε αυτά,ούτε την πολυτελεια κι όμως είμαστε επιτυχόντες σε 3 ασεπ,άλλοι σε παραπάνω,και κάτι τυποι σαν κι εσένα έρχοται βρίσκονται μπροστά μας στον πίνακα από το πουθενα...έτσι και να φύγετε...

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Παραίτηση όλων των αναπληρωτών και ορομισθίων τώρα!
« Απάντηση #104 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 07:39:43 πμ »
Το ξέρω έχεις απόλυτο δίκιο, η σπόντα πήγαινε για τη συνάδελφο που μαίνεται εναντίον των προϋπηρεσιών που αποκτήθηκαν όχι λόγω επιτυχίας στον ΑΣΕΠ (διότι ταχαμου είναι βυσματικές), όταν η ίδια έχει δουλέψει ΠΔΣ και μάλιστα 10ωρο.
Εννοείται ότι είναι αδικία να χάσει οποιοσδήποτε τα μόριά του αν δεν έχει επιτυχία ΑΣΕΠ, εκτός κι αν αφαιρεθεί από τους ΑΣΕΠΙΤΕΣ η ΠΔΣ. Το σωστό να λέγεται.

Να τα χασουν ολοι οι Βιολογοι που η διευθυνση καλεσε για πανω απο 2-4 ωρες! Ετσι εσυ sec που εισαι καραβυσμα κι επαιρνες ολες τις ωρες ΠΔΣ καθε χρονο, αναγκαζοντας μας να τρεχουμε για ενα 2ωρο εδω κι ενα 2ωρο εκει, θα τα χασεις ολα, ενω οι υπολοιποι θα τα κρατησουμε! Χα χα! :D

Αποσυνδεδεμένος sec

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 696
    • Προφίλ
Απ: Παραίτηση όλων των αναπληρωτών και ορομισθίων τώρα!
« Απάντηση #105 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 08:24:51 πμ »
Να τα χασουν ολοι οι Βιολογοι που η διευθυνση καλεσε για πανω απο 2-4 ωρες! Ετσι εσυ sec που εισαι καραβυσμα κι επαιρνες ολες τις ωρες ΠΔΣ καθε χρονο, αναγκαζοντας μας να τρεχουμε για ενα 2ωρο εδω κι ενα 2ωρο εκει, θα τα χασεις ολα, ενω οι υπολοιποι θα τα κρατησουμε! Χα χα! :D

Τα δεκαωράκια σου δεν θα τα κρατήσεις αγαπητή, να το ξέρεις. Σίγουρα όχι βρίζοντας τον κόσμο. Η φτηνή δημιουργία εντυπώσεων που επιχειρείται και από σένα και από κάποιους άλλους εδώ μέσα με μόνο σκοπό να βελτιώσετε τη σειρά τους στον πίνακα φανερώνει τη μικρή σας ηλικία και το ελάχιστο μυαλό σας. Είστε μαθητούδια στην αντίληψη, δεν κάνετε για καθηγητές.

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Παραίτηση όλων των αναπληρωτών και ορομισθίων τώρα!
« Απάντηση #106 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 10:35:17 πμ »
μήπως να το κάνουμε 0%ΑΣΕΠ-100%προυπηρεσία, έτσι για να διοριστείς και πιο γρήγορα;
Γιατί ρε εσύ που πέρασες ΑΣΕΠ είσαι καλύτερη απο μένα που κόπηκα επειδή δεν είχα να πληρώσω τον ΜΠΟΝΙΑ κ να πάρω τα θέματα?αντε ρε από κει.10 χρόνια έχω οργώσει τα βουνά χωρίς βύσμα στα σχολεία για να μας την λένε κάτι μυξιάρικα που τους τα πληρώνουν όλα ο μπαμπάκας τους.ΝΤΡΟΠΗ ΡΕ!!!!!!!

1ον: Όσοι είναι επιτυχοντές ή και διοριστέοι στον ΑΣΕΠ, οι περισσότεροι (θέλω να ελπίζω) δεν πήγαν φροντιστήρια. Το έχω πει και το ξαναλέω, πτυχιούχοι και να πηγαίνουν φροντιστήριο για πράγματα που θα έπρεπε ήδη να γνωρίζουν και να διαβάσουν μόνοι τους, είναι μεγάλη ξεφτίλα.
2ον: Όπως είχε πει και χτες ο Μάρκος, σταματήστε την κλάψα και μιζέρια που "οργώσατε όλη τη χώρα και τα βουνά και λαγκάδια". ΒΑΡΕΘΗΚΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ!!!! Εκτός αν είναι τα μοναδικά επιχειρήματα κάποιων.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παραίτηση όλων των αναπληρωτών και ορομισθίων τώρα!
« Απάντηση #107 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 11:38:18 πμ »
κάποια σχόλια αν επιτρέπετε-αντιφάσεις που κυκλοφορούν
Πρώτον ο ΑΣΕΠ είναι προυπόθεση για να σε πάρουν αναπληρωτή και ωρομίσθιο, αλλά για αυτους που πέρασαν στους προηγούμενους ΑΣΕΠ δεν θα ισχύει το ίδιο. Οι προηγούμενοπι ασεπ είναι χειρότεροι από τους επόμενους, και άρα οι παλιότεροι υποψήφιοι χειρότεροι από τους καινούργιους?
Δεύτερον Δίνουν την ΠΔΣ φέτος στους παλιότερους συναδέλφους.... για τα λεφτά? Όχι, για τα μόρια.... χαρήκαν οι άνθρωποι! και μετά τους λέει πάρτε τα ....... μου. Κάπως σαδιστικό! Σαν εκμετάλλευση! Είχαν άγνοια για το ότι σκοπεύουν να τους καταργήσουν την προυπηρεσία άμεσα?
Υπάρχει κοινή λογική που λέει να κλείσεις τα παραθυράκια, που όλοι τα ξέρουμε, και αντ΄αυτού πολλοί ενθουσιώδεις συνάδελφοι λένε να γκρεμίσουμε το σπίτι και να χτίσουμε άλλο χωρίς παράθυρο. Ναι ρε παιδιά αλλά υπάρχουν άνθρωποι μέσα( που μπήκαν από την πόρτα) , και θα τους πλακώσετε. Βάλτε κουφώματα μέχρι να βγάλετε τους ανθρώπους, και αφού τους βγάλετε γκρεμίστε το το ρημάδι.
Επαναλαμβάνω, κλείστε τα παράθυρα, μην γκρεμίζετε το σπίτι.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 15, 2009, 11:41:31 πμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Παραίτηση όλων των αναπληρωτών και ορομισθίων τώρα!
« Απάντηση #108 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 12:37:49 μμ »
μήπως να το κάνουμε 0%ΑΣΕΠ-100%προυπηρεσία, έτσι για να διοριστείς και πιο γρήγορα;
Γιατί ρε εσύ που πέρασες ΑΣΕΠ είσαι καλύτερη απο μένα που κόπηκα επειδή δεν είχα να πληρώσω τον ΜΠΟΝΙΑ κ να πάρω τα θέματα?αντε ρε από κει.10 χρόνια έχω οργώσει τα βουνά χωρίς βύσμα στα σχολεία για να μας την λένε κάτι μυξιάρικα που τους τα πληρώνουν όλα ο μπαμπάκας τους.ΝΤΡΟΠΗ ΡΕ!!!!!!!

1ον: Όσοι είναι επιτυχοντές ή και διοριστέοι στον ΑΣΕΠ, οι περισσότεροι (θέλω να ελπίζω) δεν πήγαν φροντιστήρια. Το έχω πει και το ξαναλέω, πτυχιούχοι και να πηγαίνουν φροντιστήριο για πράγματα που θα έπρεπε ήδη να γνωρίζουν και να διαβάσουν μόνοι τους, είναι μεγάλη ξεφτίλα.
2ον: Όπως είχε πει και χτες ο Μάρκος, σταματήστε την κλάψα και μιζέρια που "οργώσατε όλη τη χώρα και τα βουνά και λαγκάδια". ΒΑΡΕΘΗΚΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ!!!! Εκτός αν είναι τα μοναδικά επιχειρήματα κάποιων.


Ο σωστός ο δάσκαλος δε φαίνεται από τα χλμ που διανύει. Είναι αλήθεια αυτό.
Αλλά αν ήταν να μη μετρήσουν τα μόρια από το τρέξιμο,θα μέναμε στα σπίτια μας.

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Παραίτηση όλων των αναπληρωτών και με ορό μισθίων τώρα!
« Απάντηση #109 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 12:51:26 μμ »
Αυτό το βαρεθήμκαμε να το διαβάζουμε.......πονάει...και ποναει πολύ.Αν δεν με καταλαβαίνουν οι συνάδελφοι πως περιμένω να με καταλάβει μια πολιτικός μηχανικός?Συνάδελφοι θα το πω απλά...
Περιμένω ότι θα είσαστε μαζί μας

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παραίτηση όλων των αναπληρωτών και ορομισθίων τώρα!
« Απάντηση #110 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 01:01:09 μμ »
μήπως να το κάνουμε 0%ΑΣΕΠ-100%προυπηρεσία, έτσι για να διοριστείς και πιο γρήγορα;
Γιατί ρε εσύ που πέρασες ΑΣΕΠ είσαι καλύτερη απο μένα που κόπηκα επειδή δεν είχα να πληρώσω τον ΜΠΟΝΙΑ κ να πάρω τα θέματα?αντε ρε από κει.10 χρόνια έχω οργώσει τα βουνά χωρίς βύσμα στα σχολεία για να μας την λένε κάτι μυξιάρικα που τους τα πληρώνουν όλα ο μπαμπάκας τους.ΝΤΡΟΠΗ ΡΕ!!!!!!!
το msn αναφέρεται προς dimstella

ναι, το εμπέδωσα οτι αναφέρεσαι σε μένα

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Παραίτηση όλων των αναπληρωτών και με ορό μισθίων τώρα!
« Απάντηση #111 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 01:04:32 μμ »
Με βάση τις εξαγγελίες της, τι συμπέρασμα βγάζετε; Ότι του χρόνου, οι αναπληρωτές και ωρομίσθιοι θα προκύψουν από τον πίνακα του τελευταίου Ασέπ αφένως, και αφετέρου ότι από του χρόνου και στο εξής αναπληρωτές και ωρομίσθιοι δε θα μοριοδοτούνται; Συγγνώμη, αλλά με όλο αυτό το μπάχαλο και τα ήξεις - αφίξεις, δεν μπορώ να βγάλω άκρη!
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161415
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 614
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 549
Σύνολο: 560

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.