*

Αποστολέας Θέμα: μόρια αναπληρωτών επόμενης χρονιάς  (Αναγνώστηκε 4592 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος klio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
μόρια αναπληρωτών επόμενης χρονιάς
« στις: Νοέμβριος 19, 2009, 05:11:07 μμ »
Γεια σας. Ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας κορίτσια. μέχρι πού λέτε να φτάσουν τα μόρια του χρόνου? Να μη μιλάμε όμως ουτοπικά.  Πιστεύετε θα κατέβει καθόλου από το 24? Επειδή θα ανακαλέσει και τις αποσπάσεις..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: μόρια αναπληρωτών επόμενης χρονιάς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:09:51 »

ΕφηΤζ.

  • Επισκέπτης
Απ: μόρια αναπληρωτών επόμενης χρονιάς
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 19, 2009, 05:19:24 μμ »
Skata Klio...Egw eixa arxisei na kaliergw tin elpida oti tha ftane ws ta 21 pou eimai k gw k malista prin apo ta xristoygenna(tou xronou)k ayto tha ginotan an epernan 100-150 atoma ws ta Xristougenna ta fetina..
Einai endeiktika omws ta osa ginontai fetos k vrontofwnazoun oti...adikws alpizoume..Ws ta 22 lew oti tha ftasoun tou xronou ki ayta tous teleytaious months...

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: μόρια αναπληρωτών επόμενης χρονιάς
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 02:26:58 μμ »
Κι εγώ αυτό έλεγα με τα περσινά δεδομένα, ότι του χρόνου με 21,63 θα πήγαινα κι εγώ αναπληρώτρια, αλλά τώρα, με τις προσλήψεις που έκαναν φέτος, δε το βλέπω πολύ πιθανό. Με τα περσινά δεδομένα διορισμών και αναπληρώσεων πρέπει μέχρι το τέλος της χρονιάς να πάρουν ακόμα 380 άτομα, για να δούμε...
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: μόρια αναπληρωτών επόμενης χρονιάς
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 02:30:59 μμ »
ακόμα 380? δεν νομίζω! μακάρι δηλαδή αλλά με αυτά που έχει στο μυαλό της η διαμαντοπούλου αμφιβάλω. μάλλον δεν θέλει πολλούς αναπληρωτές πρώτον για να μην ξοδευτεί και δεύτερον για να μην διεκδικίσουμε διορισμό μέχρι να τελειώσει η μεταβατική περίοδος. (αυτή  είναι δικιά μου πονηρή εκτίμηση )
the best teachers teach from the heart... not from the book...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: μόρια αναπληρωτών επόμενης χρονιάς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:09:51 »

Αποσυνδεδεμένος kalliopi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: μόρια αναπληρωτών επόμενης χρονιάς
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 03:44:00 μμ »
Μη λέτε τέτοια ρε παιδιά..κι εγώ περιμένω να φύγω του χρόνου με 20,96 μόρια!Περιμένω πως και πως! Μήπως πάρει περισσότερους γενικά με τα νέα ολοήμερα?

Αποσυνδεδεμένος xenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Λίγες λέξεις,πολλές σκέψεις
    • Προφίλ
Απ: μόρια αναπληρωτών επόμενης χρονιάς
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 04:12:42 μμ »
Μέσα στο γενικό (ανακάτεμα) του νομοσχεδίου για την παιδεία….έχει (ακουστεί και παίζει) κάτι που σας αφορά ως (ΠΕ 60) άμεσα.
Δεν ξέρω αν είναι καλό που σας το αναφέρω….και πιθανόν να το ξέρετε.

Έχει (πέσει) στο τραπέζι της συζήτησης και το θέμα της διδασκαλίας στην  Α+Β δημοτικού  και την πρόσληψη για αυτές τις θέσεις  νηπιαγωγών, εφόσον δεν επαρκούν οι δάσκαλοι για να τις καλύψουν.
Και για να μην αρχίσετε ερωτήσεις κλπ…σας λέω ότι…..η πληροφορία είναι έγκυρη……δεν ξέρω όμως αν θα έχει θετική κατάληξη…και αν τελικά ψηφιστεί.
Καλό απόγευμα……

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: μόρια αναπληρωτών επόμενης χρονιάς
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 04:13:12 μμ »
για τα ολοήμερα άκουσα κάτι για πιλοτικό πρόγραμμα όπως το είπε η ίδια... δηλαδή ώσπου να λειτουργήσουν όλα θα εξαντλήσει το ''μεταβατικό'' στάδιο και μαζί την υπομονή μας. να σου πω όμως και μια άλλη εκδοχή... λέει πως στον βαθμό του ασεπ θα προσμετράται η προϋπηρεσία. δεν λέει όμως πόσο. αν παίρνεις 1 μόριο τον μήνα και έχεις ένα 9% να προσθέσεις στον βαθμό σου πιστεύω πως είναι καλά ακόμα και αν καταργηθεί το 24μηνο. αν όμως σου δίνει ψίχουλα? αξίζει να πας? εγώ έχω 24,545 μόρια και περιμένω να πάω του χρόνου (εχω αρχίσει να αμφιβάλλω), έχω όμως μια πολύ καλή δουλειά και φοβάμαι να την αφήσω για 9 μήνες αναπληρώτρια αν δεν μου εξασφαλίσουν σημαντική άνοδο στον πίνακα κατάταξης. δηλαδή αν στον επόμενο ασεπ ξεκινήσω από τον 0 με μια μικρή προσαύξηση 1 ή 2 μόρια % φοβάμαι να ρισκάρω... αν δεν γράψω καλά θα μείνω άνεργη. έτσι?
the best teachers teach from the heart... not from the book...

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: μόρια αναπληρωτών επόμενης χρονιάς
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 04:15:50 μμ »
Μέσα στο γενικό (ανακάτεμα) του νομοσχεδίου για την παιδεία….έχει (ακουστεί και παίζει) κάτι που σας αφορά ως (ΠΕ 60) άμεσα.
Δεν ξέρω αν είναι καλό που σας το αναφέρω….και πιθανόν να το ξέρετε.

Έχει (πέσει) στο τραπέζι της συζήτησης και το θέμα της διδασκαλίας στην  Α+Β δημοτικού  και την πρόσληψη για αυτές τις θέσεις  νηπιαγωγών, εφόσον δεν επαρκούν οι δάσκαλοι για να τις καλύψουν.
Και για να μην αρχίσετε ερωτήσεις κλπ…σας λέω ότι…..η πληροφορία είναι έγκυρη……δεν ξέρω όμως αν θα έχει θετική κατάληξη…και αν τελικά ψηφιστεί.
Καλό απόγευμα……


νομίζω ότι υπάρχει τέτοιος νόμος αλλά δεν εφαρμόζεται. θυμάμαι πως κάτι τέτοιο μας λέγανε στο πανεπιστήμιο. μακάρι να γίνει πάντως. να χαρούμε κι εμείς λίγο γιατί φέτος μείναμε με την όρεξη... και βλέπω να συνεχιστεί η πείνα... :( :( :(
the best teachers teach from the heart... not from the book...

Αποσυνδεδεμένος LINX

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 239
    • Προφίλ
Απ: μόρια αναπληρωτών επόμενης χρονιάς
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 04:54:34 μμ »
μακαρι να μπούμε στο δημοτικό και εμείς....Τα προσόντα τα έχουμε.....Και εκτός αυτού σε άλλες ευρωπαικές χώρες ισχύει αυτο, σε μας γιατί όχι....Να σταματήσουν οι προσλήψεις δασκάλων χωρίς ασεπ, και πόσο άλλωστε και χωρίς πτυχίο!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος kalliopi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: μόρια αναπληρωτών επόμενης χρονιάς
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 07:00:10 μμ »
για τα ολοήμερα άκουσα κάτι για πιλοτικό πρόγραμμα όπως το είπε η ίδια... δηλαδή ώσπου να λειτουργήσουν όλα θα εξαντλήσει το ''μεταβατικό'' στάδιο και μαζί την υπομονή μας. να σου πω όμως και μια άλλη εκδοχή... λέει πως στον βαθμό του ασεπ θα προσμετράται η προϋπηρεσία. δεν λέει όμως πόσο. αν παίρνεις 1 μόριο τον μήνα και έχεις ένα 9% να προσθέσεις στον βαθμό σου πιστεύω πως είναι καλά ακόμα και αν καταργηθεί το 24μηνο. αν όμως σου δίνει ψίχουλα? αξίζει να πας? εγώ έχω 24,545 μόρια και περιμένω να πάω του χρόνου (εχω αρχίσει να αμφιβάλλω), έχω όμως μια πολύ καλή δουλειά και φοβάμαι να την αφήσω για 9 μήνες αναπληρώτρια αν δεν μου εξασφαλίσουν σημαντική άνοδο στον πίνακα κατάταξης. δηλαδή αν στον επόμενο ασεπ ξεκινήσω από τον 0 με μια μικρή προσαύξηση 1 ή 2 μόρια % φοβάμαι να ρισκάρω... αν δεν γράψω καλά θα μείνω άνεργη. έτσι?

συμφωνώ απόλυτα

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: μόρια αναπληρωτών επόμενης χρονιάς
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 07:43:05 μμ »
εγώ δούλευα-ω σε ιδιωτικό ωσ δασκάλα 4 χρ'ονια είναι μια χαρά .άνετα μπορεία να κάνεισ μάθημα .μακάρι να γίνει.
μόνο πωσ φοβάμαι ότι  θα αντιδράσουν οι δάσκαλοι....

Αποσυνδεδεμένος kalliopi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: μόρια αναπληρωτών επόμενης χρονιάς
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 07:49:51 μμ »
Ας μη βασιζόμαστε σε αυτό και παίρνουν τα μυαλά μας αέρα.Καθηγήτρια Παιδαγωγικού τμήματος Δημοτικής εκπαίδευσης μας είπε ότι οι δάσκαλοι θα διορίζονται ακόμα 3-4 χρόνια. Οπότε δεν θα υπάρχει ανάγκη για επιπλεόν προσλήψεις από άλλους κλάδους. Μπορούμε να βασιστούμε όμως στη δίχρονη υποχρεωτική προσχολική εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος Astropeleki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 380
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
    • Astropeleki - Just another star in the webSky
Απ: μόρια αναπληρωτών επόμενης χρονιάς
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 21, 2009, 11:58:24 πμ »
Μέσα στο γενικό (ανακάτεμα) του νομοσχεδίου για την παιδεία….έχει (ακουστεί και παίζει) κάτι που σας αφορά ως (ΠΕ 60) άμεσα.
Δεν ξέρω αν είναι καλό που σας το αναφέρω….και πιθανόν να το ξέρετε.

Έχει (πέσει) στο τραπέζι της συζήτησης και το θέμα της διδασκαλίας στην  Α+Β δημοτικού  και την πρόσληψη για αυτές τις θέσεις  νηπιαγωγών, εφόσον δεν επαρκούν οι δάσκαλοι για να τις καλύψουν.
Και για να μην αρχίσετε ερωτήσεις κλπ…σας λέω ότι…..η πληροφορία είναι έγκυρη……δεν ξέρω όμως αν θα έχει θετική κατάληξη…και αν τελικά ψηφιστεί.
Καλό απόγευμα……

Το 2001 που μπήκα στο πανεπιστήμιο, από τότε μας έλεγαν ότι θα μπορούμε να διδάξουμε μέχρι και την δευτέρα δημοτικού. Δεν νομίζω να το έλεγαν έτσι απλά από τότε! Προφανώς θα ισχύει αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το έχουν εφαρμόσει ακόμη.
Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από το να ασχολείσαι με μικρά παιδιά!
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος maraki28

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: μόρια αναπληρωτών επόμενης χρονιάς
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 21, 2009, 03:32:01 μμ »
 ο λογος απ την πραξη εχει μεγαλη αποσταση .. τεραστια. οντως ακουγονταν αλλα ισχύει μονο για την ιδιωτική εκπαιδευση οπου κ εφαρμοζεται καθως δεν μπορουν να κανουν αλλιώς αφου οι δασκαλοι δεν μενουν στην ιδιωτική εκπαιδευση οταν οι πορτες του δημοσιου εχουν ανόιξει διαπλατα σε αυτους.
astropeleki συνχαρητηρια για την σελιδα σου ειναι απιστευτη την επισκεπτομαι συχνα κ κλεβω ιδιεες...
μαρακι

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 782
Σύνολο: 800

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.