*

Αποστολέας Θέμα: Β'φουρνιά διοριστέων ΑΣΕΠ 3Π/2008 - ΠΕ60, σχολικό έτος 2010-2011!  (Αναγνώστηκε 68396 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maritinaki_zan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους τους αγαπητούς συναδέρφους!  :) Είπα να ξεκινήσω αυτό το θέμα για να μαζευτούν εδώ όλοι όσοι περιμένουν υπομονετικά , πρώτα ο Θεός , του χρόνου τον διορισμό τους! Με όλα αυτά που ακούμε τώρα τελευταία από το Υπουργείο για τις προσλήψεις κλπ., είναι φυσιολογικό, ιδιαίτερα, όλοι όσοι ακόμα δεν έχουμε διοριστεί και τακτοποιηθεί να ανησυχούμε και να αγωνιούμε για το μέλλον μας!!! θα ήθελα λοιπόν,  να μοιραστώ τις αγωνίες μου, τους προβληματισμούς μου, τις ιδέες μου κλπ. με  τους συναδέρφους της β' φουρνιάς διοριστέων...όλους αυτούς που μετά από προσωπικό κόπο, διάβασμα, αγώνα, τύχη κλπ. πέτυχαν στον φετινό ΑΣΕΠ και περιμένουν στην ουρά για ..διορισμό! Να δούμε τελοσπάντων τι προοπτικές υπάρχουν, τι μέλλει γενέσται για το νέο σχολικό έτος, τις προθέσεις του Υπουργείου κλπ. Προσωπικά περιμένω υπομονετικά για το τι θα γίνει του χρόνου, είμαι στην ουρά για αναπληρώτρια αλλά οι ελπίδες μου έχουν εξανεμιστεί λόγω σειράς...Ενημερώνομαι διαρκώς, συμμετέχω σε forum, μαζεύω υλικό για το νηπιαγωγείο κλπ. Ελπίζω οι κόποι μου , οι αγωνίες μου κλπ. να μην πάνε χαμένοι... Εύχομαι σε όλους τους συναδέρφους καλό διορισμό, καλή τοποθέτηση και καλή υπομονή! Και πάνω από όλα υγεία γιατί χωρίς αυτήν δεν κάνουμε τίποτα!!! ;) ;) :)
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 13, 2010, 11:36:54 πμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος zouki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Γυναίκα
  • χαλαραααα
    • Προφίλ
Απ: Β'φουρνιά διοριστέων ΑΣΕΠ 3Π/2008, σχολικό έτος 2010-2011!
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 27, 2009, 04:36:35 μμ »
καλησπερα κ απο εμενα. ειμαι κ εγω διοριστεα β'φουρνιας με πρωτη φορα ασεπ. τωρα ειμαι αναπληρωτρια α'πειραια, οποτε θεωρω τον εαυτο μου πολυ τυχερη που κανω αυτο που που αρεσει απο τα 24. τωρα οσον αφορα τις αλλαγες σιγουρα δεν θα μας αρεσουν οι πιο πολλες. πιο πολυ πρεπει να αγωνιστουμε για τους/τις συναδελφους που παλευουν τοσα χρονια κ υπαρχει κινδυνος οι κοποι τους να μην ανταμοιφθουν. ολοι εχουμε ανυσηχιες οσον αφορα διαφορετικουσ τομεις. εγω για παραδειγμα φοβαμαι πολυ για το που θα βρεθω του χρονου κ για ποσο καιρο. δεν θα ηθελα να φυγω καπου μακρια αλλα θα το κανω γιατι ειναι υποχρεωση μου.
πε60

Αποσυνδεδεμένος maritinaki_zan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Β'φουρνιά διοριστέων ΑΣΕΠ 3Π/2008, σχολικό έτος 2010-2011!
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 27, 2009, 05:40:11 μμ »
Μπράβο zouki μου, συγχαρητήρια!!!!!!! Καλώς ήρθες στο club! Πολύ χαίρομαι που γνωρίζω συναδέρφους με πάνω-κάτω παρόμοιες ανησυχίες και καταστάσεις! Σίγουρα όλοι πρέπει να αγωνιστούμε και να ενωθούμε για το καλύτερο του κλάδου μας!!!
Με ποια φάση μπήκες? Είσαι ευχαριστημένη από την τοποθέτησή σου? Εγώ δυστυχώς, δεν θα είμαι φέτος αναπληρώτρια (από ότι φαίνεται) λόγω σειράς (έχω γύρω στα 25 μόρια!). Το ήθελα πολύ να είμαι γιατί υπάρχει μεγάλη οικονομική ανάγκη, και ήθελα να αποκτήσω λιγάκι εμπειρία, πριν μπω για τα καλά στην τάξη...Βέβαια προσπαθώ να μαζεύω υλικό, πληροφορίες κλπ. για το νηπιαγωγείο, ώστε να είμαι όσο γίνεται περισσότερο προετοιμασμένη...Υπομονή λοιπόν μέχρι του χρόνου!!! :) :)
Υ.Γ. Επίσης ανησυχώ πολύ για την τοποθέτηση μου του χρόνου, θα δηλώσω πολλές περιοχές, εννοείται, αλλά φοβάμαι λιγάκι να φύγω πολύ μακριά, για διάφορους λόγους: π.χ. οικονομικούς, οικογενειακούς, (είμαι παντρεμένη), ψυχολογικούς (φοβάμαι να μείνω μόνη μου σε άγνωστο μέρος, με άγνωστες συνθήκες, εγκληματικότητα, τι θα συναντήσω κλπ.) Υπομονή λοιπόν κι ο Θεός βοηθός!!!! Καλή τοποθέτηση σε όλους τους συναδέρφους!!! :D

Αποσυνδεδεμένος zouki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Γυναίκα
  • χαλαραααα
    • Προφίλ
Απ: Β'φουρνιά διοριστέων ΑΣΕΠ 3Π/2008, σχολικό έτος 2010-2011!
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 27, 2009, 06:01:43 μμ »
αχ ασε μια απο τα ιδια οσον αφορα την μετακινηση. εσυ που εισαι κ παντρεμενη ακομη πιο δυσκολα. με την ε' φαση μπηκα. το σχολειο ειναι 10 λεπτα με τα ποδια απο το σπιτι μου. εχω 16 παιδακια κ η προισταμενη μου ειναι πολυ καλη. παραπονο κανενα. περσυ που δουλευα σε ιδιωτικο ειχα φριξει,τα νευρα μου ηταν κροσια. φετος ειμαι πολυ πιο ηρεμη με τα παιδια κ κανω καλυτερα την δουλεια μου
πε60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος giota.pat.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Β'φουρνιά διοριστέων ΑΣΕΠ 3Π/2008, σχολικό έτος 2010-2011!
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 27, 2009, 08:11:50 μμ »
Μπράβο zouki μου, συγχαρητήρια!!!!!!! Καλώς ήρθες στο club! Πολύ χαίρομαι που γνωρίζω συναδέρφους με πάνω-κάτω παρόμοιες ανησυχίες και καταστάσεις! Σίγουρα όλοι πρέπει να αγωνιστούμε και να ενωθούμε για το καλύτερο του κλάδου μας!!!
Με ποια φάση μπήκες? Είσαι ευχαριστημένη από την τοποθέτησή σου? Εγώ δυστυχώς, δεν θα είμαι φέτος αναπληρώτρια. Βέβαια προσπαθώ να μαζεύω υλικό, πληροφορίες κλπ. για το νηπιαγωγείο, ώστε να είμαι όσο γίνεται περισσότερο προετοιμασμένη...Υπομονή λοιπόν μέχρι του χρόνου!!! :) :) Υ.Γ. Επίσης ανησυχώ πολύ για την τοποθέτηση μου του χρόνου, θα δηλώσω πολλές περιοχές, εννοείται, αλλά φοβάμαι λιγάκι να φύγω πολύ μακριά, για διάφορους λόγους: π.χ. οικονομικούς, οικογενειακούς, (είμαι παντρεμένη), ψυχολογικούς (φοβάμαι να μείνω μόνη μου σε άγνωστο μέρος, με άγνωστες συνθήκες, εγκληματικότητα, τι θα συναντήσω κλπ.) Υπομονή λοιπόν κι ο Θεός βοηθός!!!! Καλή τοποθέτηση σε όλους τους συναδέρφους!!! :D
Γειά σας κι απο μένα. Διοριστέα β΄φουρνιάς. Γλυκιά μου maritinaki zan αυτά θα μπορούσα να τα έχω γράψει εγώ. Αλλά ας μην είμαστε αχάριστες. Ευτυχώς που περάσαμε και ας περιμένουμε λιγάκι. Σημαντικό έίναι να εναντιωθούμε στις αλλάγες που αφορούν τις/τους συναδέλφους που ενώ έχουν αποκτήσει προυπηρεσία με αγώνα και κόπο, κινδυνεύουν να βρεθούν εκτός.
Ελπίζω να τα λέμε συχνά. Άντε να μαζευόμαστε, να τα λέμε και οι μέρες θα περνούν πιο γρήγορα!!!!

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Β'φουρνιά διοριστέων ΑΣΕΠ 3Π/2008, σχολικό έτος 2010-2011!
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 27, 2009, 08:53:18 μμ »
καλησπέρα.και εγώ έχω 25 μοριακαι περιμένω.πέρυσι ήμουν αναπληρώτρια.
φέτοσ με 25 λέτε να μη φύγουμε;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος giota.pat.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Β'φουρνιά διοριστέων ΑΣΕΠ 3Π/2008, σχολικό έτος 2010-2011!
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 27, 2009, 10:30:03 μμ »
Τι εννοείς? Σαν αναπληρώτρια φέτος ή με το 40% του χρόνου? Για το 40% νομίζω ότι ισχύει μόνο η προυπηρεσία. Εκεί πόσα μόρια έχεις μέχρι τώρα, γιατί σύμφωνα με τις εκτιμήσεις ενός άλλου μέλους οι τελευταίοι θα έχουν περίπου 19 και κάτι μόρια. Τώρα όσο για αναπληρώτρια, τι να σου πω με την τρελή που έχουμε μπλέξει. Η ίδια διαψεύδει τον εαυτό της. Ανακοινώνει επίσημα κενά και μετά τα εξαφανίζει.... μάλλον παρακολουθεί τον Geller. Σύμφωνα με αυτά τα κενά έπρεπε ήδη να έχεις φύγει.

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Β'φουρνιά διοριστέων ΑΣΕΠ 3Π/2008, σχολικό έτος 2010-2011!
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 28, 2009, 02:16:35 μμ »
25 μόρια από ασεπ και προυπ.9.5 από αναπληρώτρια.περιμένω διαφορετικά από σεπτέμβριο.

λέτε να μη φύγουμε........;;;;

Αποσυνδεδεμένος MARGARITA_23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Β'φουρνιά διοριστέων ΑΣΕΠ 3Π/2008, σχολικό έτος 2010-2011!
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 28, 2009, 07:42:49 μμ »
Καλησπέρα και από εμένα! Διοριστέα β' φουρνιάς από ΑΣΕΠ...

Καλή αναμονή να έχουμε!
Η γνωση ειναι δυναμη!

Αποσυνδεδεμένος sofaki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Β'φουρνιά διοριστέων ΑΣΕΠ 3Π/2008, σχολικό έτος 2010-2011!
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 29, 2009, 06:16:41 μμ »
καλησπερα κοριτσια.και εγω διοριστεα της β φουρνιας με πρωτη φορα ασεπ...........και ειμαι πολυ χαρουμενη για υτο οπως και ολες σας.....εγω με σειρα πλεον 84 παλευω...ελπιζω για μια ανπληρωση για τους λογους που ειπατε και εσεις  πιο πανω..και εγω μαζευω υλικο ενμερωομια συμμετεχο ενεργα σε φορουμ ..ψαχνω...τα παντα...και περιμενω ανυπομονα..ειτε την ανπληρωση ειτε τον μονιμο διορισμο..προπαθω να σκεφτομαι...θετικα..οτι και να συμβει θα ειναι για καλο μου αυτο λεω..........δεν θελω να ειμα αχαριστη αλλοι παλευουν χρονια με αυτον τον ασεπ...γι αυτο καη αναμονη..και υπομονη..

Αποσυνδεδεμένος sofaki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Β'φουρνιά διοριστέων ΑΣΕΠ 3Π/2008, σχολικό έτος 2010-2011!
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 29, 2009, 06:44:54 μμ »
ουπς σορυ για τα ορθογραφικα..τωρα τα ειδα...δεν πατησα σωστα κουμπια...........

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Β'φουρνιά διοριστέων ΑΣΕΠ 3Π/2008, σχολικό έτος 2010-2011!
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 29, 2009, 06:46:25 μμ »
ουπς σορυ για τα ορθογραφικα..τωρα τα ειδα...δεν πατησα σωστα κουμπια...........

Μπορέις να κάνεις κάλλιστα τροποποίηση του μηνύματος σου και να διορθώσεις τυχόν λάθη.  ;)
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος PERISTER

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Β'φουρνιά διοριστέων ΑΣΕΠ 3Π/2008, σχολικό έτος 2010-2011!
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 29, 2009, 10:18:41 μμ »
Καλησπέρα και από μένα! Κι εγω ως β΄ φουρνιά κάνω ακριβώς τα ίδια...μαζεύω υλικο και ενημερώνομαι και απο το forum...τι να κάνουμε!! Βέβαια ας μην είμαστε αχάριστες...αλλοι χρόνια και χρόνια παλέυουν.. Ελπίζω σε μια αναπλήρωση φέτος, εχω σειρα 62 πιστεύω οριακά αν θα είμαι φέτος..Αλλιώς του χρόνου τι να κάνουμε!!  8) 8)

Αποσυνδεδεμένος MARGARITA_23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Β'φουρνιά διοριστέων ΑΣΕΠ 3Π/2008, σχολικό έτος 2010-2011!
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 03:45:45 μμ »
Καλησπέρα και από μένα! Κι εγω ως β΄ φουρνιά κάνω ακριβώς τα ίδια...μαζεύω υλικο και ενημερώνομαι και απο το forum...τι να κάνουμε!! Βέβαια ας μην είμαστε αχάριστες...αλλοι χρόνια και χρόνια παλέυουν.. Ελπίζω σε μια αναπλήρωση φέτος, εχω σειρα 62 πιστεύω οριακά αν θα είμαι φέτος..Αλλιώς του χρόνου τι να κάνουμε!!  8) 8)
μην υπολογίζεις ακριβώς, γιατί μερικοί από τους διορισθέντες του ΑΣΕΠ δεν έκαναν φέτος τα χαρτιά τους και είναι μπροστά μας...
Άσε πάνω κάτω 5-6 θεσεις για να είσαι μέσα!  ;)
Η γνωση ειναι δυναμη!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162152
  • Σύνολο θεμάτων: 19241
  • Σε σύνδεση σήμερα: 573
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 467
Σύνολο: 482

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.