*

Αποστολέας Θέμα: Ερωτησεις ναυτιλομενης σχετικα με ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 1665 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marlon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Ερωτησεις ναυτιλομενης σχετικα με ΑΣΕΠ
« στις: Δεκέμβριος 02, 2009, 10:16:03 μμ »
Καλησπερα σε ολους τους κοινωνιολογους του forum!

Το γνωριζω οτι οι ερωτησεις που θα κανω ισως φανουν βαρετες αλλα δεν εχω καποια αλλη πηγη ενημερωσης και παρακαλω ενα χερι βοηθειας.
Σκεφτομαι να κανω το 2010 τα χαρτια μου για ΑΣΠΑΙΤΕ  στην επαρχια για να αποκτησω την ποθητη παιδαγωγικη καταρτιση και αν γινω δεκτη, σκεφτομαι να δωσω επειτα για το διαγωνισμο των εκπαιδευτικων. Εφοσον λοιπον καποιος εχει αποκτησει την παιδαγωγικη καταρτιση, θα ηθελα να ρωτησω τα ακολουθα:

1) Για διορισμο, εκτος απο το βαθμο που εχεις συγκεντρωσει στις γραπτες εξετασεις λαμβανονται ως κριτηρια διορισμου και θεματα οπως ετος κτισης πτυχιου, προυπηρεσια κτλ? Δηλ σε περιπτωση ισοβαθμιας καποιος με προυπηρεσια ερχεται μπροστα απο εκειονον χωρις προυπηρεσια?

2) Ποτε υπολογιζεται ο επομενος διαγωνισμος?

ευχαριστω και περιμενω τις απαντησεις σας.. :)



Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ερωτησεις ναυτιλομενης σχετικα με ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:01:02 »

Αποσυνδεδεμένος help!!!!

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις ναυτιλομενης σχετικα με ΑΣΕΠ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 02, 2009, 10:34:36 μμ »
Καλησπερα σε ολους τους κοινωνιολογους του forum!

Το γνωριζω οτι οι ερωτησεις που θα κανω ισως φανουν βαρετες αλλα δεν εχω καποια αλλη πηγη ενημερωσης και παρακαλω ενα χερι βοηθειας.
Σκεφτομαι να κανω το 2010 τα χαρτια μου για ΑΣΠΑΙΤΕ  στην επαρχια για να αποκτησω την ποθητη παιδαγωγικη καταρτιση και αν γινω δεκτη, σκεφτομαι να δωσω επειτα για το διαγωνισμο των εκπαιδευτικων. Εφοσον λοιπον καποιος εχει αποκτησει την παιδαγωγικη καταρτιση, θα ηθελα να ρωτησω τα ακολουθα:

1) Για διορισμο, εκτος απο το βαθμο που εχεις συγκεντρωσει στις γραπτες εξετασεις λαμβανονται ως κριτηρια διορισμου και θεματα οπως ετος κτισης πτυχιου, προυπηρεσια κτλ? Δηλ σε περιπτωση ισοβαθμιας καποιος με προυπηρεσια ερχεται μπροστα απο εκειονον χωρις προυπηρεσια?

2) Ποτε υπολογιζεται ο επομενος διαγωνισμος?

ευχαριστω και περιμενω τις απαντησεις σας.. :)

τέλος 2010 με 2011.απίθανο για καλοκαίρι . τα άλλα δεν τα ξέρω να σου πω  :'(





Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις ναυτιλομενης σχετικα με ΑΣΕΠ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 02, 2009, 10:48:30 μμ »
Καλησπερα σε ολους τους κοινωνιολογους του forum!

Το γνωριζω οτι οι ερωτησεις που θα κανω ισως φανουν βαρετες αλλα δεν εχω καποια αλλη πηγη ενημερωσης και παρακαλω ενα χερι βοηθειας.
Σκεφτομαι να κανω το 2010 τα χαρτια μου για ΑΣΠΑΙΤΕ  στην επαρχια για να αποκτησω την ποθητη παιδαγωγικη καταρτιση και αν γινω δεκτη, σκεφτομαι να δωσω επειτα για το διαγωνισμο των εκπαιδευτικων. Εφοσον λοιπον καποιος εχει αποκτησει την παιδαγωγικη καταρτιση, θα ηθελα να ρωτησω τα ακολουθα:

1) Για διορισμο, εκτος απο το βαθμο που εχεις συγκεντρωσει στις γραπτες εξετασεις λαμβανονται ως κριτηρια διορισμου και θεματα οπως ετος κτισης πτυχιου, προυπηρεσια κτλ? Δηλ σε περιπτωση ισοβαθμιας καποιος με προυπηρεσια ερχεται μπροστα απο εκειονον χωρις προυπηρεσια?

2) Ποτε υπολογιζεται ο επομενος διαγωνισμος?

ευχαριστω και περιμενω τις απαντησεις σας.. :)



1) Η προϋπηρεσία (σε δημόσιο σχολείο) προστίθεται σαν μόρια στον τελικό βαθμό (αν έχεις περάσει τη βαθμολογική βάση του 55). Επίσης προστίθενται μόρια από μεταπτυχιακό ή διδακτορικό, αν υπάρχουν. Προστίθεται και ο βαθμός του πτυχίου (-5, δηλαδή αν έχεις βαθμό πτυχίου 8, θα πάρεις πρόσθετα μόρια 8-5=3). Για το έτος κτήσης πτυχίου δεν θυμάμαι κάτι, αλλά - αν δεν κάνω λάθος - σε περίπτωση ισοβαθμίας, μετά παίζει ρόλο η ημερομηνία γέννησης!
2) Το νωρίτερο - λογικά - φθινόπωρο του 2010 (συνήθως στο διάστημα Νοέμβριος - Ιανουάριος). Εξαρτάται κάθε φορά...
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος marlon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις ναυτιλομενης σχετικα με ΑΣΕΠ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 03, 2009, 10:22:57 πμ »
Help και Landau σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας, ηταν ακρως διαφωτιστικες!! ;) Αν και εγω απο οτι φαινεται δεν προλαβαινω τον επικειμενο διαγωνισμο..

Τι γνωμη εχετε για τα λεγομενα φροντιστηρια που σε προετοιμαζουν για ΑΣΕΠ, δεν θα τα κατονομασω γιατι ολοι τα ξερουμε λογω διαφημισης! Βοηθουν τοσο οσο ισχυριζονται καποιοι ή στον κλαδο μας καποιος μπορει να τα βγαλει περα και με προσωπικο διαβασμα μονο?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 590
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 576
Σύνολο: 584

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.