*

Ψηφοφορία

ΣΤΗΝ ΕΚΔΙΚΑΣΗ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΤΟΥ ΠΔ268, ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΙΣ 11/10/2007 ΕΙΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΣΤΕΜΠ Ή ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΕΠ;

ΣΤΕΜΠ
9 (18%)
ΕΤΕΠ
39 (78%)
ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ
2 (4%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 49

Αποστολέας Θέμα: Ψηφίζετε ΕΤΕΠ ή ΣΤΕΜΠ στο δικαστήριο? (Υπάρχει πρόβλημα ΚΑΙ για μερικά Α.Ε.Ι.?)  (Αναγνώστηκε 8685 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Ο ΣΤΕΜΠ ΖΗΤΑ ΝΑ ΜΗ ΔΙΔΑΣΚΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΟΙ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ ΤΩΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΣΧΟΛΩΝ
(ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ.., ΘΑ ΑΠΟΛΥΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑΝ ΗΔΗ..)


Τμήμα Εφαρμοσμένης Πληροφορικής και Πολυμέσων
(ΑΤΕΙ Κρήτης)
Τμήμα Πληροφορικής και Τεχνολογίας Υπολογιστών
(ΑΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας, ΑΤΕΙ Λαμίας)
Τμήμα Πληροφορικής και Επικοινωνιών
(ΑΤΕΙ Σερρών)
Τμήμα Επιχειρηματικού σχεδιασμού και Πληροφοριακών
Συστημάτων
(ΑΤΕΙ Πάτρας)
Τμήμα Εφαρμογών Πληροφορικής στη Διοίκηση και
Οικονομία
(ΑΤΕΙ Μεσολογγίου, ΑΤΕΙ Πάτρας, ΑΤΕΙ Ιονίου, ΑΤΕΙ
Δυτικής Μακεδονίας)
Τμήμα Διαχείρισης Πληροφοριών
(ΑΤΕΙ Καβάλας)
Τμήμα Τηλεπληροφορικής και Διοίκησης
(ΑΤΕΙ Ηπείρου)
Τμήμα Γεωπληροφορικής και Τοπογραφίας
(ΑΤΕΙ Σερρών)
Τμήμα Τεχνολογίας Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών
(ΑΤΕΙ Λάρισας, ΑΤΕΙ Καλαμάτας)
Τμήμα Βιομηχανικής Πληροφορικής
(ΑΤΕΙ Καβάλας, ΠΣΕ ΑΤΕΙ Πειραιά, ΠΣΕ ΑΤΕΙ Δυτικής
Μακεδονίας)
Τμήμα Αυτοματισμού.
(ΑΤΕΙ Πειραιά, ΑΤΕΙ Θεσσαλονίκης, ΑΤΕΙ Χαλκίδας)


..και αν δεν κάνω λάθος.. ΚΑΙ τα παρακατω AEI!!!
Διδακτικής της Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων
Μηχανικών Πληροφοριακών και Επικοινωνιακών Συστημάτων
Μηχανικών Η/Υ Τηλεπικοινωνιών και Δικτύων


Όπως ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ των αντίστοιχων ΠΣΕ των παραπάνω σχολών
συμπεριλαμβανομένου του:
Προγράμματος Σπουδών Επιλογής "Επιστήμες και Πολιτισμός"
με κατεύθυνση "Ηλεκτρονικοί Υπολογιστές και εφαρμογές τους"

Η ΕΤΕΠ (http://www.etep.pde.gr/) ΑΝΤΙΔΡΑ.
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ:
http://www.etep.pde.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=1



ΨΗΦΙΣΤΕ ΠΟΙΟΣ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΚΑΙΩΘΕΙ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 15, 2007, 04:08:26 μμ από psych@ra »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1829
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Τι νόημα έχει αυτή η δημοσκόπηση;  ???

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Τι νόημα έχει αυτή η δημοσκόπηση;  ???

Γεια σου Dr_Michael!
Θέλω να δω πόση ΔΥΝΑΜΗ έχει συγκεντρώσει η ΕΝΩΣΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΩΝ μέχρι τώρα.
Πόσοι έμαθαν για αυτή.
Πόσοι μπορεί να μας υποστηρίξουν.
Πόσοι έχουν ευαισθητοποιηθεί.
Πόσοι από τους υπολοιπους εκπαιδευτικούς (άλλες ειδικότητες ΠΕ), μπορούν να μπουν στη θέση που βρισκόμαστε αυτόν τον καιρό και να καταλάβουν πώς πραγματικά νιώθουμε.

Χαίρομαι πάντως, γιατί όπως φαίνεται υπάρχει αρκετή συμμετοχή μέσα σε λίγες ώρες από τη στιγμή που "άνοιξε" το συγκεκριμένο topic.
Το νόημα αρχίζει να βγαίνει από μόνο του...
 ;)

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Εεεεεεε, συγνώμη......
Υπάρχει δυνατότητα, ο ΣΤΕΜΠ να αποσύρει μετανιωμένος την αίτηση ακύρωσης του ΠΔ268 και να λήξουν όλα;
 :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sorimavat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πω πω... εξαιρετικα εντυποσιακα αποτελεσματα ;D
Ψηφισα κι εγω, αν και δεν ειμε της ειδικοτητασ... (ελπιζο να ειχα το δικαιομα, και να μην επραξα εσφαλεμενα :-\)
Πολυ καλη η ιδεα σου psychara, καλη συνεχεια :D

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Πω πω... εξαιρετικα εντυποσιακα αποτελεσματα ;D
Ψηφισα κι εγω, αν και δεν ειμε της ειδικοτητασ... (ελπιζο να ειχα το δικαιομα, και να μην επραξα εσφαλεμενα :-\)
Πολυ καλη η ιδεα σου psychara, καλη συνεχεια :D
Να σαι καλά!
Φυσικά και έχεις το δικαίωμα! Όπως και όλοι. Έτσι κι αλλιώς για αυτό δημιούργησα τη δημοσκόπηση, για εμάς και για ΟΛΟΥΣ όσους μας υποστηρίζουν.
Έτσι για να :DΦ Α Ι Ν Ε Τ Α Ι :D η διαφορά...
Κάτι μου λέει ότι πολύ εύκολα μπορούμε να νικήσουμε κάποιους που κάνουν προσπάθειες να μειώσουν το επίπεδό μας και να μας αφαιρέσουν δικαιώματα που έχουμε ήδη!
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος zoitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Να σαι καλά!
Φυσικά και έχεις το δικαίωμα! Όπως και όλοι. Έτσι κι αλλιώς για αυτό δημιούργησα τη δημοσκόπηση, για εμάς και για ΟΛΟΥΣ όσους μας υποστηρίζουν.
Έτσι για να :DΦ Α Ι Ν Ε Τ Α Ι :D η διαφορά...

Έτσι όπως το θέτεις psych@ra, πως  έφτιαξες τη δημοσκόπηση μόνο γι αυτούς που σας υποστηρίζουν, πώς κανείς να ψηφίσει υπέρ του ΣΤΕΜΠ;
Εξάλλου, αν κρίνω από μία προηγούμενη δημοσκόπηση, http://www.pde.gr/index.php?topic=308.0, τα περισσότερα μέλη του forum είναι ΠΕ20

Γνωρίζοντας πως τα τμήματα που απειλούνται άμεσα είναι όλα ΠΕ20, θεωρώ λοιπόν πως δεν είναι αντικειμενική/ αντιπροσωπευτική αυτή η δημοσκόπηση. 
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2007, 06:53:08 πμ από zoitsa »

Αποσυνδεδεμένος amstrad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Νομίζω ότι μπορείς να ψηφίσεις και υπερ του ΣΤΕΜΠ. Δεν στο απαγορεύει κανείς. Επίσης , zoitsa , ο φίλος psych@ara , απλά παρουσίασε τα γεγονότα ως έχουν σχετικά με την αβεβαιότητα και το μέλλον του κλάδου!
The poet and the pendulum...

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Να σαι καλά!
Φυσικά και έχεις το δικαίωμα! Όπως και όλοι. Έτσι κι αλλιώς για αυτό δημιούργησα τη δημοσκόπηση, για εμάς και για ΟΛΟΥΣ όσους μας υποστηρίζουν.
Έτσι για να :DΦ Α Ι Ν Ε Τ Α Ι :D η διαφορά...

Έτσι όπως το θέτεις psych@ra, πως  έφτιαξες τη δημοσκόπηση μόνο γι αυτούς που σας υποστηρίζουν, πώς κανείς να ψηφίσει υπέρ του ΣΤΕΜΠ;
Εξάλλου, αν κρίνω από μία προηγούμενη δημοσκόπηση, http://www.pde.gr/index.php?topic=308.0, τα περισσότερα μέλη του forum είναι ΠΕ20

Γνωρίζοντας πως τα τμήματα που απειλούνται άμεσα είναι όλα ΠΕ20, θεωρώ λοιπόν πως δεν είναι αντικειμενική/ αντιπροσωπευτική αυτή η δημοσκόπηση. 


Όταν λέω ότι την έφτιαξα "για εμάς" εννοώ ότι θέλω να δω σε τι επίπεδο βρίσκεται η ομαδικότητά μας και πόσοι "άλλοι" κατανοούν το πρόβλημά μας. Φυσικά, θέλω να δω και να μας συγκρίνω, με αυτούς που βρίσκονται στην απέναντι όχθη.
Ας δω και τις άλλες μπάρες - στήλες να ανεβαίνουν. Κανένα πρόβλημα. Δεν εμποδίζω κανέναν!
Επίσης, δεν ανέφερα τη λέξη "μόνο".
Αν ήταν "μόνο" για εμάς, τότε δε θα έβαζα άλλες επιλογές...

Αν δεν κατάλαβες, η δημοσκόπηση αναφέρεται σε τρεις ομάδες:
1) α) Όσοι είναι απόφοιτοι ή ακόμα και φοιτητές των σχολών που αναφέρονται στο γνωστό διάταγμα.
β) Άλλοι που δεν επωφελούνται από την ακύρωση του διατάγματος.
γ) Τρίτοι (όπως αυτοί από άλλες ειδικότητες ΠΕ) οι οποίοι βλέπουν ότι δεν είναι και τόσο σωστή η ακύρωση του διατάγματος.
2) α) Όσοι είναι απόφοιτοι ή ακόμα και φοιτητές των σχολών που δεν αναφέρονται στο γνωστό διάταγμα και είναι ειδικότητας ΠΕ20
β) Άλλοι που επωφελούνται από την ακύρωση του διατάγματος
γ) Τρίτοι (όπως αυτοί από άλλες ειδικότητες ΠΕ) οι οποίοι βλέπουν ότι είναι σωστή η ακύρωση του διατάγματος.
3) Όσοι δεν ενδιαφέρονται καθόλου για το θέμα αυτό.

Ελπίζω να μην ξέχασα κανέναν.
Αν πιστεύεις ότι ο περισσότερος κόσμος είναι με το μέρος μας και ανεβαίνει η ψηφοφορία, τότε βγαίνει το νόημα ότι ένα διάταγμα (όπως στην προκειμένη περίπτωση το ΠΔ268), δε θα έπρεπε να καταργηθεί επειδή το θέλουν οι ΛΙΓΟΙ!!!
Αποδείξτε όσοι θέλετε λοιπόν κάτι διαφορετικό...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2007, 01:48:45 μμ από psych@ra »

Αποσυνδεδεμένος zoitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Να σαι καλά!
Φυσικά και έχεις το δικαίωμα! Όπως και όλοι. Έτσι κι αλλιώς για αυτό δημιούργησα τη δημοσκόπηση, για εμάς και για ΟΛΟΥΣ όσους μας υποστηρίζουν.
Έτσι για να :DΦ Α Ι Ν Ε Τ Α Ι :D η διαφορά...

Έτσι όπως το θέτεις psych@ra, πως  έφτιαξες τη δημοσκόπηση μόνο γι αυτούς που σας υποστηρίζουν, πώς κανείς να ψηφίσει υπέρ του ΣΤΕΜΠ;
Εξάλλου, αν κρίνω από μία προηγούμενη δημοσκόπηση, http://www.pde.gr/index.php?topic=308.0, τα περισσότερα μέλη του forum είναι ΠΕ20

Γνωρίζοντας πως τα τμήματα που απειλούνται άμεσα είναι όλα ΠΕ20, θεωρώ λοιπόν πως δεν είναι αντικειμενική/ αντιπροσωπευτική αυτή η δημοσκόπηση. 


Όταν λέω ότι την έφτιαξα "για εμάς" εννοώ ότι θέλω να δω σε τι επίπεδο βρίσκεται η ομαδικότητά μας και πόσοι "άλλοι" κατανοούν το πρόβλημά μας. Φυσικά, θέλω να δω και να μας συγκρίνω, με αυτούς που βρίσκονται στην απέναντι όχθη.
Ας δω και τις άλλες μπάρες - στήλες να ανεβαίνουν. Κανένα πρόβλημα. Δεν εμποδίζω κανέναν!
Επίσης, δεν ανέφερα τη λέξη "μόνο".
Αν ήταν "μόνο" για εμάς, τότε δε θα έβαζα άλλες επιλογές...

Αν δεν κατάλαβες, η δημοσκόπηση αναφέρεται σε τρεις ομάδες:
1) α) Όσοι είναι απόφοιτοι ή ακόμα και φοιτητές των σχολών που αναφέρονται στο γνωστό διάταγμα.
β) Άλλοι (όπως π.χ. αυτοί των ΠΣΕ) που δεν επωφελούνται από την ακύρωση του διατάγματος.
γ) Τρίτοι (όπως αυτοί από άλλες ειδικότητες ΠΕ) οι οποίοι βλέπουν ότι δεν είναι και τόσο σωστή η ακύρωση του διατάγματος.
2) α) Όσοι είναι απόφοιτοι ή ακόμα και φοιτητές των σχολών που δεν αναφέρονται στο γνωστό διάταγμα και είναι ειδικότητας ΠΕ20
β) Άλλοι που επωφελούνται από την ακύρωση του διατάγματος
γ) Τρίτοι (όπως αυτοί από άλλες ειδικότητες ΠΕ) οι οποίοι βλέπουν ότι είναι σωστή η ακύρωση του διατάγματος.
3) Όσοι δεν ενδιαφέρονται καθόλου για το θέμα αυτό.

Ελπίζω να μην ξέχασα κανέναν.
Αν πιστεύεις ότι ο περισσότερος κόσμος είναι με το μέρος μας και ανεβαίνει η ψηφοφορία, τότε βγαίνει το νόημα ότι ένα διάταγμα (όπως στην προκειμένη περίπτωση το ΠΔ268), δε θα έπρεπε να καταργηθεί επειδή το θέλουν οι ΛΙΓΟΙ!!!
Αποδείξτε όσοι θέλετε λοιπόν κάτι διαφορετικό...

Ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις, αλλά διαφωνώ με την τελευταία σου δήλωση.
Το θέμα δεν είναι να ψηφιστεί τι θέλουν οι "πολλοί" αλλά να υπάρξει δικαιοσύνη!

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΠΕ20. ΣΤΕΜΠ - ΕΤΕΠ
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 16, 2007, 01:51:05 μμ »
zoitsa δώσε μου σε παρακαλώ κάποιους λόγους. Μην αναφέρεις μόνο τη λέξη δικαιοσύνη.

Αποσυνδεδεμένος zoitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΠΕ20. ΣΤΕΜΠ - ΕΤΕΠ
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 16, 2007, 02:12:41 μμ »
zoitsa δώσε μου σε παρακαλώ κάποιους λόγους. Μην αναφέρεις μόνο τη λέξη δικαιοσύνη.

Δε θεωρώ τον εαυτό μου ειδική επί του θέματος, αλλά σκεπτόμενη απλά, θεωρώ πως Πληροφορική θα έπρεπε να διδάσκουν απόφοιτοι αμιγών σχολών  Πληροφορικής.

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΠΕ20. ΣΤΕΜΠ - ΕΤΕΠ
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 16, 2007, 02:28:42 μμ »
zoitsa δώσε μου σε παρακαλώ κάποιους λόγους. Μην αναφέρεις μόνο τη λέξη δικαιοσύνη.

Δε θεωρώ τον εαυτό μου ειδική επί του θέματος, αλλά σκεπτόμενη απλά, θεωρώ πως Πληροφορική θα έπρεπε να διδάσκουν απόφοιτοι αμιγών σχολών  Πληροφορικής.
"θα έπρεπε" μπορεί να πει ο καθένας μας για να υποστηρίξει τον εαυτό του.
Πιστεύεις ότι οι απόφοιτοι των 11 σχολών &.. δεν είναι ικανοί να διδάξουν ούτε στα ολοήμερα, ούτε στα Γυμνάσια πχ ένα Μs Office; ή φοβούνται όλοι ότι θα διεκδικούμε τις θέσεις και θα διορίζονται μετά από δεκάδες χρόνια; Αυτό δεν έχω καταλάβει
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 24, 2007, 04:40:50 μμ από psych@ra »

Αποσυνδεδεμένος zoitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΠΕ20. ΣΤΕΜΠ - ΕΤΕΠ
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 16, 2007, 11:11:20 μμ »
zoitsa δώσε μου σε παρακαλώ κάποιους λόγους. Μην αναφέρεις μόνο τη λέξη δικαιοσύνη.

Δε θεωρώ τον εαυτό μου ειδική επί του θέματος, αλλά σκεπτόμενη απλά, θεωρώ πως Πληροφορική θα έπρεπε να διδάσκουν απόφοιτοι αμιγών σχολών  Πληροφορικής.
"θα έπρεπε" μπορεί να πει ο καθένας μας για να υποστηρίξει τον εαυτό του.
Πιστεύεις ότι οι απόφοιτοι των 11 σχολών &.. δεν είναι ικανοί να διδάξουν ούτε στα ολοήμερα, ούτε στα Γυμνάσια πχ ένα Μ. Office; ή φοβούνται όλοι ότι θα διεκδικούμε τις θέσεις και θα διορίζονται μετά από δεκάδες χρόνια; Αυτό δεν έχω καταλάβει



Για την ώρα, ας αφήσουμε το τμήμα του διορισμού. Θέλω να αναπτύξω την εκπαιδευτική όψη του θέματος.

Σύμφωνοι, γνωρίζετε το Office. Πληροφορική, όμως, δεν είναι μόνο το office!! Εξάλλου, τα παιδιά σήμερα, είναι ενημερωμένα στην Πληροφορική και  ενδεχομένως να  σου θέσουν ερωτήματα πιο απαιτητικά. Δεν πρέπει να είναι κανείς ενημερωμένος και καταρτισμένος με το καλύτερο δυνατό τρόπο;

Φαντάσου κάποιον που έχει πάρει το proficiency και διδάσκει αγγλικά. Σίγουρα, ξέρει να εκφράζεται άριστα.  Είναι όμως όμοιος με έναν πτυχιούχο Αγγλικής Φιλολογίας που γνωρίζει το αντικείμενό του εφ΄ολης της ύλης;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 733
Σύνολο: 733

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.