*

Αποστολέας Θέμα: Ιδιωτική εταιρεία για το σχέδιο διορισμών  (Αναγνώστηκε 15220 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτική εταιρεία για το σχέδιο διορισμών
« Απάντηση #84 στις: Ιανουάριος 07, 2010, 12:28:28 πμ »
ποτε θα σοβαρευτει επιτελους αυτο το υπουργειο;;;;

Μα θα ήταν μια πάρα πολύ σοβαρή πρόταση. Ας σκεφτούμε πόσοι πόροι θα εξοικονομηθούν απ' αυτούς που δε θα πάρουν ποτέ σύνταξη...
Και αν τα πράγματα είναι όπως φαίνεται να είναι με βάση τουλάχιστον καταγγελίες στο ΑΣΕΠ, θα υπάρχει και έλεγχος στο ποιοί θα παίρνουν σύνταξη... δεν είναι δυνατόν να έχει το κάθε "γαλάζιο παιδί" (τί παιδί, λέμε τώρα) την αξίωση να πάρει σύνταξη, μόνο και μόνο επειδή δούλεψε 35 χρόνια... ;D ;D ;D

πειραζει που τα βλεπω ολα μαυρα σημερα;;;;;;

Θα έλεγα πως δεν έχεις καθόλου άδικο... κάτι αυτή η κατάσταση, κάτι οι διακοπές που τελειώνουν (οι μεγάλες διακοπές πάντα μας "χαλάνε" όταν τελειώνουν)... δε θέλει πολύ για να στεναχωρηθεί κανείς.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ιδιωτική εταιρεία για το σχέδιο διορισμών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:32:57 »

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτική εταιρεία για το σχέδιο διορισμών
« Απάντηση #85 στις: Ιανουάριος 07, 2010, 07:19:55 μμ »

Ο ΑΣΕΣ.
ΑΣΕΣ, δηλαδή Ανώτατο Συμβούλιο Επιλογής Συνταξιούχων.
Θα αρέσει πάρα πολύ και στην Υπουργό μας, αφού έχει και το Αγγλικό του...
assess (=εκτιμώ), αλλά και πληθυντικός του ass, αν το γράψουμε ως asses. Κι αυτή η ερμηνεία είναι σωστή καθώς θα πρέπει να στρώσουν το κ..ο τους όσοι θέλουν να πάρουν σύνταξη.
Όποιος επιθυμεί λοιπόν να βγεί στη σύνταξη, θα πρέπει να περάσει από γραπτές εξετάσεις. Αν βρεθεί στους "συνταξιοδοτητέους" παίρνει τη σύνταξη του κανονικά. Αν περάσει τις εξετάσεις χωρίς να είναι στους "συνταξιοδοτητέους", τότε θα τους δίνουν τη σύνταξη μέχρι τον επόμενο ΑΣΕΣ, οπότε και θα ξαναδιαγωνιστεί (αν ζεί ;D). Αν είναι στους αποτυχόντες, χάνει τη σύνταξη και συνεχίζει να εργάζεται κανονικά μέχρι τον επόμενο ΑΣΕΣ (αν ζει). Εννοείται οτι τα εξέταστρα θα είναι ιδιαίτερα υψηλά, όχι σα τα "ψίχουλα" του ΑΣΕΠ, αφού οι υποψήφιοι συνταξιούχοι θεωρείται οτι θα έχουν μαζέψει αρκετά χρήματα τόσο καιρό που εργάζονταν.



Καινοτόμος πρόταση!  Να φύγει κατευθείαν για τον Λοβέρδο!
Αντί να δίνω στη ηλικία που είμαι συνεχώς ΑΣΕΠ, να δίνω καλύτερα ΑΣΕΣ! Το κίνητρο είναι μεγαλύτερο!


 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτική εταιρεία για το σχέδιο διορισμών
« Απάντηση #86 στις: Ιανουάριος 08, 2010, 12:02:29 πμ »

Ο ΑΣΕΣ.
ΑΣΕΣ, δηλαδή Ανώτατο Συμβούλιο Επιλογής Συνταξιούχων.
Θα αρέσει πάρα πολύ και στην Υπουργό μας, αφού έχει και το Αγγλικό του...
assess (=εκτιμώ), αλλά και πληθυντικός του ass, αν το γράψουμε ως asses. Κι αυτή η ερμηνεία είναι σωστή καθώς θα πρέπει να στρώσουν το κ..ο τους όσοι θέλουν να πάρουν σύνταξη.
Όποιος επιθυμεί λοιπόν να βγεί στη σύνταξη, θα πρέπει να περάσει από γραπτές εξετάσεις. Αν βρεθεί στους "συνταξιοδοτητέους" παίρνει τη σύνταξη του κανονικά. Αν περάσει τις εξετάσεις χωρίς να είναι στους "συνταξιοδοτητέους", τότε θα τους δίνουν τη σύνταξη μέχρι τον επόμενο ΑΣΕΣ, οπότε και θα ξαναδιαγωνιστεί (αν ζεί ;D). Αν είναι στους αποτυχόντες, χάνει τη σύνταξη και συνεχίζει να εργάζεται κανονικά μέχρι τον επόμενο ΑΣΕΣ (αν ζει). Εννοείται οτι τα εξέταστρα θα είναι ιδιαίτερα υψηλά, όχι σα τα "ψίχουλα" του ΑΣΕΠ, αφού οι υποψήφιοι συνταξιούχοι θεωρείται οτι θα έχουν μαζέψει αρκετά χρήματα τόσο καιρό που εργάζονταν.



Καινοτόμος πρόταση!  Να φύγει κατευθείαν για τον Λοβέρδο!
Αντί να δίνω στη ηλικία που είμαι συνεχώς ΑΣΕΠ, να δίνω καλύτερα ΑΣΕΣ! Το κίνητρο είναι μεγαλύτερο!


 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Βλέπω πως η πρότασή μου κερδίζει έδαφος... Συνταξιούχοι, ετοιμαστείτε...βυσμάτα, που νομίζατε οτι με τα 35 χρονάκια υπηρεσίας θα ξεμπερδεύατε...  :D :D :D
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτική εταιρεία για το σχέδιο διορισμών
« Απάντηση #87 στις: Ιανουάριος 08, 2010, 12:12:25 πμ »
GiannisV, στην πρότασή σου θα περιλαμβάνεται και το να καλύπτονται και τα έξοδα... του να μας πάνε 4;  ;);D (Παναγιά μου, φύλαγε!) Αν ναι, μάλλον δεν είναι και ιδιαίτερα συμφέρουσα για το κράτος... οπότε, δε νομίζω ότι θα την εφαρμόσουν! ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ιδιωτική εταιρεία για το σχέδιο διορισμών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:32:57 »

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτική εταιρεία για το σχέδιο διορισμών
« Απάντηση #88 στις: Ιανουάριος 08, 2010, 12:23:03 πμ »
GiannisV, στην πρότασή σου θα περιλαμβάνεται και το να καλύπτονται και τα έξοδα... του να μας πάνε 4;  ;);D (Παναγιά μου, φύλαγε!) Αν ναι, μάλλον δεν είναι και ιδιαίτερα συμφέρουσα για το κράτος... οπότε, δε νομίζω ότι θα την εφαρμόσουν! ;D

Φυσικά οχι. Τα έξοδα δικά τους. Αν είναι δυνατόν...  Δηλώσεις υπουργού: "Bρισκόμαστε σε περίοδο κρίσης. Δεν είναι δυνατόν να πληρώνουμε κόσμο να σας θάβει. Θαφτείτε μόνοι σας".  ;D ;D ;D

http://www.youtube.com/watch?v=dRWGSS57iPQ

Πλάκα-πλάκα, αυτό το τραγούδι ταιριάζει για τους ωρομίσθιους... ειδικά εκεί που λέει "μαζί μου πώς την έχεις δει εγώ δεν είμαι αντικείμενο για χρήση"... βρε, λέτε να ήταν ο Μακρόπουλος ωρομίσθιος σε κανένα σχολείο?  ;D ;D ;D
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Ιδιωτική εταιρεία για το σχέδιο διορισμών
« Απάντηση #89 στις: Ιανουάριος 08, 2010, 12:26:18 πμ »
GiannisV, στην πρότασή σου θα περιλαμβάνεται και το να καλύπτονται και τα έξοδα... του να μας πάνε 4;  ;);D (Παναγιά μου, φύλαγε!) Αν ναι, μάλλον δεν είναι και ιδιαίτερα συμφέρουσα για το κράτος... οπότε, δε νομίζω ότι θα την εφαρμόσουν! ;D

Φυσικά οχι. Τα έξοδα δικά τους. Αν είναι δυνατόν...  Δηλώσεις υπουργού: "Bρισκόμαστε σε περίοδο κρίσης. Δεν είναι δυνατόν να πληρώνουμε κόσμο να σας θάβει. Θαφτείτε μόνοι σας".  ;D ;D ;D

http://www.youtube.com/watch?v=dRWGSS57iPQ

Πλάκα-πλάκα, αυτό το τραγούδι ταιριάζει για τους ωρομίσθιους... ειδικά εκεί που λέει "μαζί μου πώς την έχεις δει εγώ δεν είμαι αντικείμενο για χρήση"... βρε, λέτε να ήταν ο Μακρόπουλος ωρομίσθιος σε κανένα σχολείο?  ;D ;D ;D

γυμναστικη ακαδημια εχει τελειωσει..
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτική εταιρεία για το σχέδιο διορισμών
« Απάντηση #90 στις: Ιανουάριος 08, 2010, 12:35:07 πμ »
GiannisV, στην πρότασή σου θα περιλαμβάνεται και το να καλύπτονται και τα έξοδα... του να μας πάνε 4;  ;);D (Παναγιά μου, φύλαγε!) Αν ναι, μάλλον δεν είναι και ιδιαίτερα συμφέρουσα για το κράτος... οπότε, δε νομίζω ότι θα την εφαρμόσουν! ;D

Φυσικά οχι. Τα έξοδα δικά τους. Αν είναι δυνατόν...  Δηλώσεις υπουργού: "Bρισκόμαστε σε περίοδο κρίσης. Δεν είναι δυνατόν να πληρώνουμε κόσμο να σας θάβει. Θαφτείτε μόνοι σας".  ;D ;D ;D

http://www.youtube.com/watch?v=dRWGSS57iPQ

Πλάκα-πλάκα, αυτό το τραγούδι ταιριάζει για τους ωρομίσθιους... ειδικά εκεί που λέει "μαζί μου πώς την έχεις δει εγώ δεν είμαι αντικείμενο για χρήση"... βρε, λέτε να ήταν ο Μακρόπουλος ωρομίσθιος σε κανένα σχολείο?  ;D ;D ;D

γυμναστικη ακαδημια εχει τελειωσει..

Ε, έτσι εξηγείται... σωστός ο Μακρόπουλος... ;)
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος geool

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτική εταιρεία για το σχέδιο διορισμών
« Απάντηση #91 στις: Ιανουάριος 08, 2010, 09:17:41 πμ »
"Αντικατέστησαν όλους τους αρχιφύλακες και τους αναπληρωτές τους στις 04/01/2010 σε 17 μεγάλα μουσεία και αρχαιολογικούς χώρους του ΥΠ.ΠΟ. τοποθετώντας ημέτερους με μόνο κριτήριο τη κομματική τους ταυτότητα.

Τοποθέτησαν υπαλλήλους νέους ιδιωτικού δικαίου αορίστου χρόνου,πολλοί εξ΄αυτών με απολυτήριο γυμνασίου να προΐστανται μονίμων υπαλλήλων με Α΄βαθμό επειδή οι καινούργιοι ανήκουν ...
στο ΠΑΣΟΚ.

Ο Γραμματέας της Ομοσπονδίας των υπαλλήλων του ΥΠ.ΠΟ. τοποθέτησε τον αδελφό του,τη γυναίκα του αδελφού του,2 κουμπάρους του (νατοι πάλι οι κουμπάροι) και πολλούς φίλους του με τις ευλογίες της Γεν. Γραμματέα του ΥΠ.ΠΟ. Κας Μενδώνη που υπέγραψε αβίαστα τέτοια απόφαση.Παλιοί φίλοι και γνώριμοι βλέπεται με τους συνδικαλιστές της ΠΑΣΚΕ αφού η κυρία Μενδώνη ήταν Γεν. Γραμματέας και επί εποχής Ευ. Βενιζέλου στο ΥΠ.ΠΟ.

Τώρα συνεχίζουν τη τακτική και τις πρακτικές του αδελφού κόμματος της Ν.Δ. αδιαφορώντας για όλα τα άλλα (δημοσιουπαλληλικός κώδικας,οικονομική κρίση,αγωνία του λαού για το αύριο,αγωνία των δημοσίων υπαλλήλων).Το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι <<η καλή συνεργασία>> και η αδιαφανείς επιχορηγήσεις όπως πάντα συνέβαινε στο ΥΠ.ΠΟ. γι΄αυτό πρέπει να ελέγχουν τους αρχαιολογικούς χώρους.

Αδιαφορούν για το χάος που επιφέρουν στη δημόσια διοίκηση αφού υπάρχουν υπάλληλοι με πτυχία τριτοβάθμιας εκπαίδευσης αλλα δυστυχώς δεν ανήκουν στα δυο μεγάλα κόμματα.Είναι οι υπάλληλοι δεύτερης κατηγορίας.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΥΡΙΕ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΕ!!!!!!!!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΥΡΙΕ ΥΠΟΥΡΓΕ!!!!!!!!!!

Απλά μην λέτε άλλα γιατί πλέον δεν πείθεται κανέναν." (ΠΗΓΗ ΤΡΟΚΤΙΚΟ)


Και  εμείς μιλάμε για τις ιδιωτικές εταιρείες.............

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτική εταιρεία για το σχέδιο διορισμών
« Απάντηση #92 στις: Ιανουάριος 08, 2010, 09:43:59 μμ »

http://www.pde.gr/forum/index.php?page=1214

Κάλλιο αργά παρά ποτέ!
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτική εταιρεία για το σχέδιο διορισμών
« Απάντηση #93 στις: Ιανουάριος 08, 2010, 11:37:38 μμ »
ζούμε στη χώρα όπου η επιστημονική φαντασία γίνεται καθημερινή πραγματικότητα, όπου η "σοσιαλίστρια" κ. Διαμαντοπούλου αναθέτει σε ιδιώτες την πρόταση σχεδίου νόμου, και αυτός που "βγαίνει" και διαμαρτύρεται είναι ο κ.Πεππές (ο πρόεδρος της Ο.Λ.Μ.Ε, και στέλεχος της Ν.Δ, βεβαίως, βεβαίως)

ακόμη αναρωτιέμαι από ποιά κατεύθυνση προέρχεται το "δούλεμα"

Αποσυνδεδεμένος geool

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτική εταιρεία για το σχέδιο διορισμών
« Απάντηση #94 στις: Ιανουάριος 09, 2010, 11:27:13 πμ »
Το έκανε το θαύμα του το Υπουργείο Παιδείας.Στην περιφερειακή διεύθυνση εκπαίδευσης Ηπείρου επελέγη η κυρία Φιλιώ Νόκα Ζαράχη, μαθηματικός με εξής τίττλους:
πτυχίο σχολικής επιμόρφωσης λειτουργών μέσης εκπαίδευσης, επάρκεια αλβανικής γλώσσας και υποψήφια διδάκτωρ παιδαγωγικού τμήματος νηπιαγωγών Πανεπιστημίου ...
Ιωαννίνων !!!
Και αγνοήθηκε παντελώς η Ρούμκου Ελένη , φιλόλογος (Ζωσιμαίας σχολής Ιωαννίνων) με τους παρακάτω τίτλους:
2 (δύο) ξένες γλώσσες (αγγλικά, γαλλικά) , μεταπτυχιακό (Master) στη θεατρολογία, Διδακτορικό στη φιλοσοφία (Κορνήλιος Καστοριάδης), υποψήφια διδάκτωρ τμήματος Φιλοσοφίας Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, μέλος κριτικής επιτροπής καλλιτεχνικών μαθητικών αγώνων, Υπεύθυνη πολιτιστικών θεμάτων κ καλλιτεχνικών αγώνων νομού Ιωαννίνων, συμμετοχή σε συνέδρια κυρίως φιλοσοφίας 15 τον αριθμό !!! Ίσως το μεγαλύτερο μειονέκτημα στο βιογραφικό της είναι ότι δεν υπήρξε γνωστή της κυρίας Διαμαντοπούλου Άννας.
Να συγκρίνουμε; Τι να συγκρίνουμε ; Ας τα βλέπει το ΠΑΣΟΚ, ο ίδιος ο Πρωθυπουργός που προάγει την αξιοκρατία και αγωνίζεται γι αυτήν. Γιατί το ενδοπασοκικό ρουσφέτι καλά κρατεί. Αλήθεια θέλουμε καλύτερη εκπαίδευση, θέλουμε επιλογές πιο αξιόλογων, πιο διαφορετικών προσώπων ή μας βολεύει η μιζέρια μας;"


πηγη esos
Αυτή είναι λοιπόν η αξιοκρατία και η μοριοδότηση των τυπικών προσόντων...............................

Αποσυνδεδεμένος geool

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτική εταιρεία για το σχέδιο διορισμών
« Απάντηση #95 στις: Ιανουάριος 10, 2010, 05:30:52 μμ »
Η υπουργός Παιδείας αποσπά νεοδιόριστους

 

του Νίκου Βαρόπουλου

 

Στις 12/11/2009 η υπουργός Παιδείας Αννα Διαμαντοπούλου κατήγγειλε στα ΜΜΕ το όριο αποσπάσεων των προκατόχων της. Ιδιαίτερα στιγμάτισε το γεγονός ότι η προηγούμενη ηγεσία του υπουργείου Παιδείας αποσπούσε πρωτοδιόριστους γεγονός που απαγορεύεται από τον ισχύοντα νόμο ο οποίος επιβάλει την υποχρεωτική παραμονή του εκπαιδευτικού στην πρώτη οργανική του θέση για ένα χρόνο. Σύμφωνα με σημερινό δημοσίευμα του "Ελεύθερου Τύπου" (Κυριακή 10/1/2020-Γιούλη Μανώλη) αποκαλύπτεται ότι με απόφαση της Αννας Διαμαντοπούλου αποσπάστηκαν στην Αθήνα από τη Ζάκυνθο και τις Κυκλάδες πρωτοδιόριστοι καθηγητές σε πλήρη αντίφαση με όσα έλεγε λίγο πριν η υπουργός.

 

Σύμφωνα, λοιπόν, με το δημοσίευμα της Γιούλης Μανώλη οι πρωτοδιόριστοι οι οποίοι εξασφάλισαν απόσπαση στην Αθήνα πριν στεγνώσει το μελάνι του εθνικού τυπογραφείου στο ΦΕΚ διορισμού τους είναι μία καθηγήτρια καλλιτεχνικών από τη Ζάκυνθο (ΦΕΚ Διορισμού 22/9/2009) και ένας μαθηματικός από τις Κυκλάδες (ΦΕΚ Διορισμού 13/8/2009).

 

Οπως γράφει η Γιούλη Μανώλη "οι δύο πρωτοδιόριστοι πήραν απόσπαση για σοβαρούς λόγους υγείας και οικογενειακούς. Τέτοιους λόγους επικαλείται η συντριπτική πλειονότητα των χιλιάδων εκπαιδευτικών που ζητούν απόσπαση. Εκατοντάδες οικογένειες ζουν κομμένες στα δύο συντηρώντας με τεράστια δυσκολία σπίτια σε διαφορετικές περιοχές της χώρας επειδή δεν μπορούν να πάρουν απόσπαση ή μετάθεση".


Εμενα να με θυμηθειτε αυτη εχει σκοπο να καταργησει τους πινακες και να βρει ευκολο τροπο να βαλει τα δικα τους παιδια.Εμ 5 ολοκληρα χρονια περιμεναν, οχι οτι και οι αλλοι ηταν καλυτεροι.Αλλαξε ο Μανωλιος και εβαλε τα ρουχα του αλλιως.

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτική εταιρεία για το σχέδιο διορισμών
« Απάντηση #96 στις: Φεβρουάριος 13, 2010, 09:09:09 πμ »
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος ;;;;;;;;;;;

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτική εταιρεία για το σχέδιο διορισμών
« Απάντηση #97 στις: Φεβρουάριος 13, 2010, 09:23:00 πμ »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160979
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 542
Σύνολο: 568

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.