*

Αποστολέας Θέμα: είμαι εξοργισμένη!!!  (Αναγνώστηκε 16807 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
είμαι εξοργισμένη!!!
« στις: Ιανουάριος 09, 2010, 03:04:57 πμ »
Μόλις ήρθα από έξω, όπου συναντώντας μία γνωστή μου πληροφορήθηκα ότι στην περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας-Θράκης και όσον αφορά στις προσλήψεις ωρομισθίων ειδικής αγωγής κάνουν Ό,ΤΙ ΘΕΛΟΥΝ! Συγκεκριμένα πληροφορούμαι ότι άτομα που βρίσκονται πιο κάτω από μένα στους αντίστοιχους πίνακες έχουν προσληφθεί πριν από τις γιορτές, ενώ εγώ ΑΚΟΜΑ περιμένω. Κι αυτό συμβαίνει όχι μόνο στον κλάδο των φιλολόγων στον οποίο ανήκω εγώ, αλλά και σε τουλάχιστο άλλο ένα κλάδο. Είμαι απλά ΕΞΟΡΓΙΣΜΕΝΗ! Είναι Σάββατο και δεν ξέρω πώς θα περάσει το Σ/Κ. Κι ερωτώ: γιατί;;;;;;;; Γιατί είναι τόσο ανεγκέφαλοι όλοι αυτοί εκεί και ΠΟΥ είναι η αξιοκρατία; Δε ξέρω τι να κάνω; Οι ενστάσεις και οι διαμαρτυρίες κι ό,τι άλλο μπορώ να σκεφτώ είναι τόσο λίγα μπροστά σ' αυτό. Ειλικρινά θα κινηθώ με δικηγόρο. Θα φτάσω μέχρι το τέρμα αλλά ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΖΩΗ Ο,ΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΛΑ ΕΤΣΙ!!! Θα βγω στα κανάλια, μα την Παναγία! Βαρέθηκα πια μ' αυτό το μέσο και το βύσμα.  Και μη μου πει κανένας για το αν δικαιούμαι να δουλεύω ή όχι με το σεμινάριο γιατί ο νόμος λέει αυτή τη στιγμή ότι το δικαιούμαι και τέλος!

Υ.Γ. Ζητώ συγγνώμη, αλλά σαν το βλάκα έχω πλαντάξει στο κλάμα από αυτή την αδικία και δεν υπάρχει και κανένας να μιλήσω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 09, 2010, 03:33:31 πμ από Lucinda »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: είμαι εξοργισμένη!!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:48:33 »

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: είμαι εξοργισμένη!!!
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 09, 2010, 03:23:30 πμ »
Μάλλον είναι αργά και δεν καταλαβαίνω τι διαβάζω ή το χω κάψει απο το διάβασμα :-\ :-\Σε κάθε φάση αναπληρωτών βγαίνουν τα ονόματα αυτών που διορίζονται... Εχουν διοριστεί άτομα που στην τελευταία φάση δεν είχαν βγει τα ονοματα τους;;;;; Απο το παράθυρο;;Πως έγινε αυτό;; Εννοείται πως θα κάνουμε ενστάσεις και οτι όλοι εχουμε το νου μας στος πίνακες του κλάδου μας...

Παλαίοτερα μου είχε πει μια κοπέλα απο τον κλάδο μου οτι κάποιες κοπέλες (2) είχαν διοριστεί μόνιμες με το που πήραν πτυχίο και δεν είχε μεσολαβήσει ΑΣΕΠ! Μου φάνηκε "μούφα"...πόλύ ταβηγμένο. Ίσως και σε σένα λένε "λόγια του αέρα"

Τα ονόματα αυτών που "υποτίθεται" οτι διορίστηκαν τα έχεις;; 

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: είμαι εξοργισμένη!!!
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 09, 2010, 03:32:29 πμ »
Δεν πρόκειται για διορισμό, ούτε για αναπλήρωση, αλλά για ωρομισθία. Και έχω αυτή τη στιγμή 4 ονόματα που είναι πιο κάτω από μένα και έχουν προσληφθεί ως ωρομίσθιοι. Για τον πρώτο και τον δεύτερο δε ξέρω πότε προσλήφθηκαν, αλλά ο τρίτος προσλήφθηκε 1,5 μήνα πριν τα Χριστούγεννα και ο τέταρτος μία εβδομάδα περίπου πριν τα Χριστούγεννα. Και οι προσλήψεις ωρομισθίων δεν δημοσιοποιούνται ποτέ και πουθενά. Τυχαία το έμαθα.

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: είμαι εξοργισμένη!!!
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 09, 2010, 03:43:04 πμ »
Σοβαρά δεν δημοσιοποιούνται;; Δεν το γνώριζα! Μήπως εσύ είχες δηλώσει μόνο κάποια συγκεκριμένα μέρη και οι άλλοι όλη την Ελλάδα;; Σε ρωτάω γιατί παίζει ρόλο...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: είμαι εξοργισμένη!!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:48:33 »

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: είμαι εξοργισμένη!!!
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 09, 2010, 03:54:09 πμ »
Το γνωρίζω πολύ καλά αυτό και να είσαι σίγουρη ότι όσοι προσλαμβάνονται ωρομίσθιοι, αν δεν στο πουν οι ίδιοι ή κάποιοι γνωστοί, απλά το καταλαβαίνεις στους επόμενους πίνακες. Επίσης ισχύουν τα εξής: για αναπλήρωση μπορείς να δηλώσεις εώς 30 νομούς σε όλη την Ελλάδα (ας πούμε χοντρά χοντρά ότι μπορείς να δηλώσεις σε όλη την Ελλάδα+τα ΚΕΔΔΥ). Για ωρομισθία τώρα που είναι κι αυτό που με καίει στην προκειμένη, μπορείς να δηλώσεις ΜΙΑ ΜΟΝΟ περιφέρεια και από την περιφέρεια αυτή όσες δευτεροβάθμιες θέλεις. Αυτό ισχύει για όλους ανεξαιρέτως και δεν υπάρχει περίπτωση να σε καλέσουν από άλλη περιφέρεια για ωρομίσθιο, εκτός κι αν εξαντληθεί ο πίνακας αυτών που έχουν δηλώσει προτίμηση σε αυτή. Εγώ λοιπόν σε αυτή την αίτηση για ωρομισθία έχω δηλώσει περιφέρεια ΑΝΑΤ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ-ΘΡΑΚΗΣ και φυσικά ΟΛΕΣ τις δευτεροβάθμιες που περιλαμβάνονται σε αυτή. Τα άτομα που είναι πιο κάτω από μένα και που προσλήφθηκαν έχουν δηλώσει κι αυτά το ίδιο. Προφανέστατα απλώς με προσπεράσανε χωρίς να με ειδοποιήσουν (σημειωτέον το κινητό δε κλείνει ποτέ) και το χειρότερο προχωρήσανε σε πρόσληψη του επόμενου και του μεθεπόμενου κ.ο.κ χωρίς εγώ να έχω υπογράψει ότι δεν αποδέχομαι πρόσληψη (που δεν υπήρχε περίπτωση να μην αποδεχτώ αν με καλούσαν), κάτι που ορίζει ο νόμος.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 09, 2010, 04:09:00 πμ από Lucinda »

Αποσυνδεδεμένος marianthid

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 287
  • η ρίζα μου είν' ο λόγος...
    • Προφίλ
Απ: είμαι εξοργισμένη!!!
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 09, 2010, 04:01:48 πμ »
αν είναι τα πράγματα όπως στη γενική αγωγή, μόνο αν είχες αρνηθεί εγγράφως θα μπορούσαν να περάσουν στον επόμενο του πίνακα. μήπως όμως υπάρχουν άλλες παράμετροι;(π.χ. οι έχοντες μεταπτυχιακό να προηγούνται κατά απόλυτη προτεραιότητα από αυτούς του σεμιναρίου; -δεν ξέρω, υπόθεση κάνω...)
ψαξ'το και γενικά.. να είσαι σε επαγρύπνηση. και εμείς στην ειδική είχαμε σπάσει τα τηλέφωνα μέχρι να έρθει η σειρά μας στον πίνακα...
Όχι,δεν είμαι λυπημένη.
Σε σωστή ώρα νυχτώνει.

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: είμαι εξοργισμένη!!!
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 09, 2010, 04:05:30 πμ »
Συμφωνώ ότι προηγούνται οι μεταπτυχιακοί, μόνο που οι επόμενοι από μένα δεν είναι τέτοιοι. Σεμινάριο έχουν μόνο και μάλιστα με τον έναν ήμασταν μαζί στο ίδιο.

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: είμαι εξοργισμένη!!!
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 09, 2010, 04:07:01 πμ »
αν είναι τα πράγματα όπως στη γενική αγωγή, μόνο αν είχες αρνηθεί εγγράφως θα μπορούσαν να περάσουν στον επόμενο του πίνακα.

Αυτό ακριβώς!!!Πώς είναι δυνατό λοιπόν ενώ δεν έχω γνώση και φυσικά δεν έχω υπογράψει να έχουν προχωρήσει όχι απλά στον επόμενο, αλλά στους επόμενους.

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: είμαι εξοργισμένη!!!
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 09, 2010, 04:09:01 πμ »
Lucinda δεν τα ήξερα όλα αυτά για τους ωρομίσθιους :( Γνώμη μου να πας στη Β/Βαθμια (με τσαμπουκά) και να ρωτήσεις τι ακριβώς συμβαίνει και γιατί αυτά τα άτομα σε προσπέρασαν!  >:( >:(΄
marianthid όσοι έχουν μεταπτυχιακό πάνε πάνω απο τους άλλους με τα σεμινάρια αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση τα άτομα που λέει η Lucinda ήταν κάτω απο αυτήν στους πίνακες  >:(

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: είμαι εξοργισμένη!!!
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 09, 2010, 04:15:11 πμ »
 Ακριβώς vasilikip. Δεν αναφέρομαι σε μεταπτυχιακούς, αλλά σε άτομα που έχουν μόνο ένα σεμινάριο, καθόλου προϋπηρεσία και έτος κτήσης πτυχίου μεταγενέστερο του δικού μου. Σκέφτομαι όμως ότι μία ένσταση ή ένας τσαμπουκάς είναι πολύ λίγα. Γιατί είναι 100% λάθος κι εγώ θέλω άμεση πρόσληψη και την προϋπηρεσία που έχασα εξαιτίας τους. Μόνο ένας δικηγόρος μπορεί να τους κουνήσει.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 09, 2010, 03:24:40 μμ από Lucinda »

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: είμαι εξοργισμένη!!!
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 09, 2010, 04:18:13 πμ »
Ακριβώς vasilikip. Δεν αναφέρομαι σε μεταπτυχιακούς, αλλά σε άτομα που έχουν μόνο ένα σεμινάριο, καθόλου προϋπηρεσία και έτος κτίσεως πτυχίου μεταγενέστερο του δικού μου. Σκέφτομαι όμως ότι μία ένσταση ή ένας τσαμπουκάς είναι πολύ λίγα. Γιατί είναι 100% λάθος κι εγώ θέλω άμεση πρόσληψη και την προϋπηρεσία που έχασα εξαιτίας τους. Μόνο ένας δικηγόρος μπορεί να τους κουνήσει.
Συμφωνώ! Δεν πρέπει να μένουμε με σταυρωμένα χέρια!

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: είμαι εξοργισμένη!!!
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 09, 2010, 08:04:07 πμ »
μηπως αυτοι δηλωσαν τις συγκεκριμενες πολεις που διοριστηκαν πιο πανω απο σενα? γιατι πχ εσυ να δηλωσες πρωτα ξανθη, μετα κομοτηνη κοκ, ενω οι υπολοιποι να δηλωσαν πρωτα την αλεξανδρουπολη και να τους καλεσαν αυτους πρωτα.για καποιο λογο δε συμπληρωνουμε στις αιτησεις μας εκτος απο την περιφερεια και τις πολεις με την σειρα??(α καβαλας,β καβαλας κλπ)

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Απ: είμαι εξοργισμένη!!!
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 09, 2010, 08:04:44 πμ »
Μήπως εσύ έχεις συμπληρώσει ωράριο σε άλλο σχολείο, γενικής ή σε ΠΔΣ;

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: είμαι εξοργισμένη!!!
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 09, 2010, 11:26:50 πμ »
μηπως αυτοι δηλωσαν τις συγκεκριμενες πολεις που διοριστηκαν πιο πανω απο σενα? γιατι πχ εσυ να δηλωσες πρωτα ξανθη, μετα κομοτηνη κοκ, ενω οι υπολοιποι να δηλωσαν πρωτα την αλεξανδρουπολη και να τους καλεσαν αυτους πρωτα.για καποιο λογο δε συμπληρωνουμε στις αιτησεις μας εκτος απο την περιφερεια και τις πολεις με την σειρα??(α καβαλας,β καβαλας κλπ)
Δεν έχει ΚΑΜΙΑ σημασία η σειρά που δηλώνουμε τις περιοχές στην αίτηση. ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ. Μόνο η σειρά του καθενός από εμάς στον πίνακα παίζει ρόλο. Άρα, αν η Lucinda έβαλε πχ το Κιλκίς 20ο και η σειρά της είναι 1η και κάποιος άλλος είναι 2ος κι έβαλε το Κιλκίς 1ο, προτεραιότητα έχει η Lucinda.
Καλό κουράγιο, Lucinda! Δεν είμαι ειδικής αγωγής, αλλά έχω μάθει για άτομα που ούτε σεμινάριο έχουν κάνει κι έχουν ΔΙΟΡΙΣΘΕΙ ως ειδικής αγωγής. Και μη χειρότερα!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 09, 2010, 11:28:56 πμ από panickos »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159794
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 437
Σύνολο: 441

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.