*

Αποστολέας Θέμα: τι γίνεται με την εξειδίκευση εκπαιδευτών στην εκπαίδευση ενηλίκων???  (Αναγνώστηκε 2561 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Συνάδελφοι εχω λιγο ενοχληθει με τον τροπο λειτουργιας ΚΕΕ ΚΑΙ ΕΚΕΠΙΣ Kαθοτι εδω και 2 χρονια προσπαθω να βγαλω ακρη και ακρη δεν βγαινει...Βασικα αυτο που με ενοχλει ειναι οτι και οι 2 φορεις λειτουργουν σαν καστες οπου δεχονται στο σωμα τους ειτε ως εκπαιδευτικους ειτε ως υποψηφιους για την εκπαιδευση εκπαιδευτων ενηλικών μοναχα οσους επιθυμουν εκεινοι χωρις αντικειμενικα κριτηρια αλλα ΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ (οσον αφορα το σεμιναριο ... ατομα που ΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΛΗΡΩΘΗΚΑΝ...)και οσον αφορα τους εκπαιδευτικους ατομα που ΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ εχουν καταρτιση σε αυτο που κανουν ...
το θεμα ειναι οτι εγω ενδιαφερομαι για τον εν λογω σεμιναριο αλλα ποτε δεν υπαρχει ενημερωση...στην αρχη του χρονου λιγα ατομα μας ενημερωσαν(τελειως τυχαια και εμενα )πως θα διοργανονώταν αλλα μετα απο πολλους μηνες παλι ενημερωση μηδεν...αν ξερει καποιος κατι παραπάνω ας μας πει αν τελικα θα γινει γιατι εχω βαρεθει να παιρνω τηλ και να μην βγαζω ακρη... >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος marsak72

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Αν καταλαβα καλα αναφερεσαι στην πιστοποιηση απο το ΕΚΕΠΙΣ;Ειμαι και εγω στο εισαγωγικο μητρωο του εκεπις και δεν εχω παρι την πιστοποιηση .Ειχα παρι τηλ. κατα καιρους αλλα συνεχως μου λενε οτι προκειται να γινουν σεμ.πιστοποιησης.Καποιος αλλος μου ειπε οτι θα αλλαξει οτροπος αλλαξε; δεν γνωριζω.

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Όταν είχα ενδιαφερθεί πρίν καιρό για το ΕΚΕΠΙΣ μου είχαν πει πως πρόκειται για ένα μητρώο που είναι πλέον "κελιστό", οπότε και δεν ξανασχολήθηκα ούτε ρώτησα περί τίνος πρόκειται στην ουσία. Ασχολήθηκα μόνο με το (καινούριο) Ενιαίο Μητρώο Εκαπιδευτών Ενηλίκων που αναθεμα εάν θα αρχίσει να λειτουργεί ποτέ.
Μπορείται να μας πείτε κάποια πράγματα για αυτό (εκεπισ), τις διαδικασίες του και τι κερδίζουν οι εκπαιδευτές που θα πιστοποιηθούν;Και γενικότερες πληροφορίες;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 09, 2010, 07:40:28 μμ από grooog »

Αποσυνδεδεμένος marsak72

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Όταν είχα ενδιαφερθεί πρίν καιρό για το ΕΚΕΠΙΣ μου είχαν πει πως πρόκειται για ένα μητρώο που είναι πλέον "κελιστό", οπότε και δεν ξανασχολήθηκα ούτε ρώτησα περί τίνος πρόκειται στην ουσία. Ασχολήθηκα μόνο με το (καινούριο) Ενιαίο Μητρώο Εκαπιδευτών Ενηλίκων που αναθεμα εάν θα αρχίσει να λειτουργεί ποτέ.
Μπορείται να μας πείτε κάποια πράγματα για αυτό, τις διαδικασίες του και τι κερδίζουν οι εκπαιδευτές που θα πιστοποιηθούν;Και γενικότερες πληροφορίες;
Τι σημαινει κελιστο; την διαδικασια  δεν τ ην γνωριζω ακριβως.Ξερω οτι στο τελους του σεμ.γινοταν διδασκαλια απο τον υποψηφιο που γραφοταν σε βιντεο.Επισης ξερω οτι α υτοι διδασκουν σε ΚΕΚ και δεν ξερω και που αλλου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μας είχαν πεί πως δε δέχονται άλλα μέλη και δε ξέρουν πότε θα ξανανοίξει (δηλαδή θα δεχθούν).
όταν λες στο τέλος του σεμιναρίου τι εννοείς; σε αυτά θα ήθελα διευκρινίσεις

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
παιδια οι πιστοποιησεις του ΕΚΕΠΙΣ εληξαν 31/12/2007. κι αυτο οχι γιατι το ηθελε το Εκεπις. υπηρξε οδηγια της Ε.Ε."διοτι τα σεμιναρια χρηματοδοτουνταν απο την Ε.Ε.", που ελεγε οτι μεχρι 1/1/2008 οσοι προλαβαν και το εκαναν θα μπορουν να εργαζονται σε ΚΕΚ ή σε ενηλικες ανεξαρτητως ωρων. οσοι τωρα, ειναι απλα εγγεγραμμενοι θα μπορουν να εργαστουν καποιες λιγες ωρες αν και εφοσων η ειδικοτητα τους ειναι δυσευρετη και δεν υπαρχει αλλος πιστοποιημενος. τα προγραμματα πιστοποιησης δεν επαναλειτουργησαν απο τοτε, γιατι θα επρεπε να γινουν με εξοδα του υπουργειου εργασιας. κι αυτο φυσικα ας μην περιμενουμε να γινει και ιδιαιτερα σε καιρο οικονομικης κρισης!!

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
δεν ξερω τι να πω... >:(το μονο που λεω με σιγουρια ειναι οτι καλουν οποιον και οταν θελουν για το εν λογω σεμιναριο χωρις ΚΑΝΕΝΑ κριτηριο...επισης,οσοι δουλευουν σε σδε εδω και χρονια και εχουν προυπηρεσια ξεκινησαν απο αυτο το σεμιναριο του ΕΚΕΠΙΣ το οποιο εκαναν οσοι ειχαν γνωστο του γνωστου και παει λεγοντας...αυτα τα λεω οχι απο μονη μου αλλα επειδη γνωριζω και εγω ατομα που τωρα εχουν παμπολλα μοριακια χαρει στο εν λογω ξαναλεω σεμιναριο...περαν τουτου ομως εκνευριζομαι γιατι κεε και εκεπις υπολειτουργουν και γιατι ακομα κι αν δεν εχεις ιδιοτελεις σκοπους για να κανεις το συγκεκριμενο σεμιναριο(δλδ η ελπιδα του να δουλεψεις σε σδε ή κατι τετοιο)αλλα καθαρο ενδιαφερον ή αλλο λογο,δεν μπορεις...ΕΛΕΟς δλδ πια...εγω θα παρω τηλ αυριο να δω τι γινεται αλλα δεν περιμενω και πολλα για αλλη μια φορα...αν ξερει καποιος κατι για το αν εχει γινει η επιλογη ας μας πει...διοτι οι αιτησεις εληξαν εδω και 1-2 μηνες ασχετως του οτι κανεις δεν το εμαθε... >:(

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ξέθαψα το θέμα η αλήθεια είναι ,όντως έχουν σταματήσει οι προκηρύξεις ,δεν αξίζει να το ψάξει κανείς από δω και πέρα;



http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=9564.465
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 23, 2010, 02:28:20 μμ από Ερση »

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
TI  να πω???δεν θα εκνευριστω αλλο με τα σδε...πολυ νευριασα...φτανει..!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161197
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 745
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 722
Σύνολο: 743

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.063 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.