*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη σε Φροντιστήριο Αγγλικών χωρίς ένσημα !  (Αναγνώστηκε 5586 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη σε Φροντιστήριο Αγγλικών χωρίς ένσημα !
« Απάντηση #14 στις: Ιανουάριος 19, 2010, 11:28:12 μμ »
Μην σκας. Αφού είναι τόσο μυστήρια, καλύτερα που δεν συνεργαστήκατε. Δεν θέλω να είμαι απόλυτη αλλά η μέχρι τώρα εμπειρία μου καταδεικνύει ότι όλοι οι φροντιστηριάρχες έχουν κάποιο ''κουσούρι''...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρόσληψη σε Φροντιστήριο Αγγλικών χωρίς ένσημα !
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:51:42 »

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη σε Φροντιστήριο Αγγλικών χωρίς ένσημα !
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 01:24:26 μμ »
Χα ! Προφανώς το δικό της κουσούρι ήταν η τσιγκουνιά ! Είχε στο φωτοτυπικό ανακοίνωση για χρέωση κάθε φωτοτυπίας 0.18 ευρω ,όταν στα φωτοτυπεία κάνει 0,10 ! Και με αυστηρή ρήτρα να μη το χρησιμοποιούν για προσωπικούς λόγους ! Επίσης, έλεγε στη γραμματέα να μην παίρνει πολλά κινητά,γιατί κοστίζουν,μόνο σταθερά,που είναι δωρεάν...Και όλα αυτά μπροστά σε μένα,που ήμουν υποψήφια συνεργάτης,αγνοώντας την εικόνα που θα μου δημιουργούσε...Εκτός αυτού,γενικότερα μια ανοργανωσιά επικρατούσε,που μπορεί να οφειλόταν στην έλλειψη 2 καθηγητριών,αλλά μπορεί κ να ήταν γενικό φαινόμενο. Α ! Και το κορυφαίο : το πρωί πριν το δοκιμαστικό μου έδωσε να δω τα βιβλία κ που βρίσκονται στην ύλη. Εγώ ,όμως, απλά τα ξεφύλισσα.Δεν έχω κ φωτογραφική μνήμη ! Εκείνη θεώρησε ότι αυτό ήαν αρκετό κ δε θα χρειαζόταν να πάρω τα βιβλία σπίτι για να σχεδιάσω το μάθημα κ μου είπε αυτολεξεί : Ε,μωρέ,κάνε ό,τι σου΄ρθει εκίνη την ώρα ! ( ntoing ! ) ::)

Αποσυνδεδεμένος xristina_sk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη σε Φροντιστήριο Αγγλικών χωρίς ένσημα !
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 26, 2010, 10:45:12 πμ »
Κορυφαιο.Απο τα καλυτερα που εχω ακουσει...Τι να πει κανεις...Κουραγιο συναδερφοι και υπομονη.

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη σε Φροντιστήριο Αγγλικών χωρίς ένσημα !
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 26, 2010, 11:04:58 πμ »
nandiap εάν στην πόλη σου υπάρχει σωματείο ιδιωτικών εκπαιδευτικών ή εργαζομένων σε φροντιστήρια και ΤΟΥΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ (σημαντικό αυτό! ), μπορείς να πας εκεί και να πεις τα περιστατικά αυτά που συναντάς. Ειδικά την ιδιοκτήτρια που δεν δίνει ένσημα. Δεν λέω να πας σε στυλ καταγγελίας, αφού έτσι κι αλλιώς επέλεξες να μην συνεργαστείς , αλλά καλό είναι να είναι ενημερωμένο το σωματείο γιατί αύριο μεθαύριο μπορεί η "επόμενη" που πήρε την θέση σου να προστρέξει σε αυτούς έαν δεν την πληρώνουν κτλ :(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρόσληψη σε Φροντιστήριο Αγγλικών χωρίς ένσημα !
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:51:42 »

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη σε Φροντιστήριο Αγγλικών χωρίς ένσημα !
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 26, 2010, 04:52:42 μμ »
Έχουμε σωματείο,αλλά δεν έχω επαφές,οπότε δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να εμπιστευτώ τα μέλη του.Θα μπορούσα να κάνω ανώνυμες αναφορές όλων αυτών των περιστατικών ενδεχομένως ?

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη σε Φροντιστήριο Αγγλικών χωρίς ένσημα !
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 27, 2010, 10:03:50 πμ »
Έχουμε σωματείο,αλλά δεν έχω επαφές,οπότε δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να εμπιστευτώ τα μέλη του.Θα μπορούσα να κάνω ανώνυμες αναφορές όλων αυτών των περιστατικών ενδεχομένως ?
κάνε καμιά ερώτηση δεξιά-αριστερά να μάθεις τι στάση κρατάει το σωματείο γενικά. αν πχ έχουν υποστηρίξει συναδέλφους που βρεθήκαν μπροστά σε αντίστοιχα προβλήματα (μαύρη εργασία, να μην τους πληρώνουν κτλ), αν υποστηρίζουν την συλλογική σύμβαση (αυτό δείχνει ότι είναι ενάντια στο "ατομικό παζάρι" που οδηγεί συχνά και στην μαύρη εργασία). τώρα , ανώνυμη καταγγελία στο σωματείο, λίγο δύσκολο. διότι φαντάζομαι δεν έχουν τηλεφωνική γραμμή ή τπτ τέτοιο, οπότε σε κάποιον πρέπει να πας να τα πεις αυτοπροσώπως. απλά, αν υπάρχει εμπιστοσύνη όπως είπα, ξέρεις πως δεν θα κυκλοφορήσουν το όνομά σου. πραγματικά ανώνυμα ίσως μπορέσεις να κάνεις στην επιθεώρηση εργασίας, αλλά εκεί επειδή είναι πιο απρόσωπα τα πράγματα απ' ότι είναι με το σωματείο, ενδεχομένως να μην έχει και νόημα.
δεν χάνεις τίποτα να μαζέψεις πληροφορίες πάντως πάνω σε όλα αυτά. φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά  :-\

Αποσυνδεδεμένος Kallipateira

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 243
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02:-)
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη σε Φροντιστήριο Αγγλικών χωρίς ένσημα !
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 27, 2010, 11:23:19 πμ »
Το μπράβο είναι λίγο για την πράξη σου! Αν όλοι φέρονταν με τον ίδιο τρόπο κάποια στιγμή θα εξαλειφόταν όλη αυτή η εκμετάλλευση που υφιστάμεθα σον ιδιωτικό τομέα!
Όσο για τα συνοικιακά φροντιστήρια......επειδή δούλεψα σε μικρό αλλά και σε πολύ μεγάλο όνομα.....οφείλω να παραδεχτώ ότι αν τύχεις σε καλό άνθρωπο.....οι συνθήκες στο συνοικιακό είναι ουτοπικές!!!!!!! Στα μεγάλα παίζονται πάρα μα πάρα πολλά! Δυστυχώς!

Και πάλι συγχαρητήρια και σου έυχομαι σύντομα να ανταμειφθείς για τη σωστή σου απόφαση!

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη σε Φροντιστήριο Αγγλικών χωρίς ένσημα !
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 27, 2010, 11:09:37 μμ »
Σ'ευχαριστώ,Ειρήνη ! Την περιμένω αυτή την ( αντ ) αμοιβή,γιατί με βλέπω με το ακκορντεόν μου στα φανάρια !  :P

Θα μάθω για το σωματείο μας,λοιπόν κ θα κινηθώ αναλόγως... Για ό,τι νεώτερο κ σπαρταριστό,θα σας ενημερώσω !!  ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 508
Σύνολο: 518

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.049 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.