*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμός δασκάλων.  (Αναγνώστηκε 52713 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Διορισμός δασκάλων.
« στις: Ιανουάριος 19, 2010, 09:04:54 πμ »
Θα μπορούσε κάποιος δάσκαλος σας παρακαλώ να μου πει;
 Οι διοριστέοι του ΑΣΕΠ δάσκαλοι έχουν εξαντληθεί όλοι; Δηλ. τους πήραν όλους το Σεπτέμβριο κι όχι μισούς-μισούς;
Ευχαριστώ.
Nil homini certum est

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμός δασκάλων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:39:58 »

Αποσυνδεδεμένος Ελένη_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Διορισμός δασκάλων.
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 19, 2010, 02:46:25 μμ »
Νομίζω πως ναι. Είχε πολλά κενά.
Το ιστολόγιο της τάξης μου
http://e-taksi.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος kyra_daskala

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμός δασκάλων.
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 19, 2010, 04:01:04 μμ »
Πήρε τους περισσότερους, όχι όμως όλους.
Γνωρίζω παιδιά που έκαναν περιορισμένες επιλογές με αποτέλεσμα να μη διοριστούν φέτος αλλά και τουλάχιστον ένα συνάδελφο, που πήγε φαντάρος και δεν έκανε καν τα χαρτιά του, αν και επιτυχών.

Επίσης, θυμάμαι ότι είχε δημιουργηθεί θέμα και για κάποιους άλλους συναδέλφους (φρεσκοαπολυθέντες από το στρατό), που για μια μέρα δεν είχαν προλάβει την προθεσμία. Είχαν γίνει διαμαρτυρίες αλλά μάλλον δεν τους επέτρεψαν να κάνουν εκπρόθεσμη αίτηση.
https://www.youtube.com/watch?v=MwRNvpGydzw
Σε μερικούς ανθρώπους έρχεται μια μέρα
που πρέπει το μεγάλο Ναι ή το μεγάλο το Οχι
να πούνε. Φανερώνεται αμέσως όποιος τόχει
έτοιμο μέσα του το Ναι, και λέγοντάς το πέρα
πηγαίνει στην τιμή και στην πεποίθησί του

Αποσυνδεδεμένος help!!!!

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμός δασκάλων.
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 12:36:03 πμ »
Πήρε τους περισσότερους, όχι όμως όλους.
Γνωρίζω παιδιά που έκαναν περιορισμένες επιλογές με αποτέλεσμα να μη διοριστούν φέτος αλλά και τουλάχιστον ένα συνάδελφο, που πήγε φαντάρος και δεν έκανε καν τα χαρτιά του, αν και επιτυχών.

Επίσης, θυμάμαι ότι είχε δημιουργηθεί θέμα και για κάποιους άλλους συναδέλφους (φρεσκοαπολυθέντες από το στρατό), που για μια μέρα δεν είχαν προλάβει την προθεσμία. Είχαν γίνει διαμαρτυρίες αλλά μάλλον δεν τους επέτρεψαν να κάνουν εκπρόθεσμη αίτηση.
πως μπορω να βρω τι θεση θα εχω στο πινακα π.χ ειμαι πρώτη χρονία αναπληρωτρια φετος , στο μηδενικης 220 περιπου,κάποιοσ παλιός να μας πεί ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμός δασκάλων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:39:58 »

Αποσυνδεδεμένος Daskalos!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμός δασκάλων.
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 12, 2010, 09:33:37 μμ »
Πήρε τους περισσότερους, όχι όμως όλους.
Γνωρίζω παιδιά που έκαναν περιορισμένες επιλογές με αποτέλεσμα να μη διοριστούν φέτος αλλά και τουλάχιστον ένα συνάδελφο, που πήγε φαντάρος και δεν έκανε καν τα χαρτιά του, αν και επιτυχών.

Επίσης, θυμάμαι ότι είχε δημιουργηθεί θέμα και για κάποιους άλλους συναδέλφους (φρεσκοαπολυθέντες από το στρατό), που για μια μέρα δεν είχαν προλάβει την προθεσμία. Είχαν γίνει διαμαρτυρίες αλλά μάλλον δεν τους επέτρεψαν να κάνουν εκπρόθεσμη αίτηση.
Μια "χαζη" απορια... Γινεται να δωσεις ΑΣΕΠ, χωρις να εχεις παει στο στρατο?? Παρακαλω οποιον γνωριζει να μου απαντησει, θα το εκτιμουσα ιδιαιτερως!!

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Διορισμός δασκάλων.
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 12, 2010, 10:28:19 μμ »
Γίνεται.

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Διορισμός δασκάλων.
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 12, 2010, 10:56:19 μμ »
Γίνεται.

να δώσεις ασεπ;;;;; ή να διορισθείς;;;;;

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Διορισμός δασκάλων.
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 12, 2010, 11:08:20 μμ »
Να δώσεις γίνεται. Αυτό άλλωστε ρώτησε.

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Διορισμός δασκάλων.
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 12, 2010, 11:11:47 μμ »
Να δώσεις γίνεται. Αυτό άλλωστε ρώτησε.

ναι, αλλα εαν περάσεις και πρέπει να διορισθείς , δε θα έχεις πρόβλημα εαν δεν έχεις το κάνει το στρατιωτικό σου ? ?  ( να και κάτι καλό που έχουν οι γυναίκες ;) )

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Διορισμός δασκάλων.
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 12, 2010, 11:12:59 μμ »
θα πας φαντάρος και θα διοριστείς την επόμενη χρονιά

Αποσυνδεδεμένος Daskalos!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμός δασκάλων.
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 13, 2010, 11:31:16 πμ »
Oκ κοριτσια, σας ευχαριστω πολυ ;)!! Πραγματι, ο στρατος ειναι ενα θεμα για εμας τους ανδρες...
Τεσπα, οπως και να εχει ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!

Αποσυνδεδεμένος foivos1981

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
Απ: Διορισμός δασκάλων.
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 15, 2010, 12:48:39 μμ »
Oκ κοριτσια, σας ευχαριστω πολυ ;)!! Πραγματι, ο στρατος ειναι ενα θεμα για εμας τους ανδρες...
Τεσπα, οπως και να εχει ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!
απο οσο ξερω φιλε η κατασταση εχει ως εξης: σιγορα μπορεις να δωσεις ασεπ διχως να εχεις παει φανταρος (ενας απο αυτους ειμαι και εγω) ή ενω κανεις τη θητεια σου....(πολλοι φιλοι μου πηραν αδεια και εδωσαν). τωρα εαν εισαι στους διοριστεους πρεπει μεχρι τη ληξη της ημερομηνιας δηλωσης των σχολειων στην σχετικη εγκυκλιο το καλοκαιριου να εχεις τελειωσει το στρατιωτικο σου, καθως σου ζητουν το πιστοποιητικο ολοκληρωσης της σταρτιωτικης σου θητειας η νομιμης απαλλαγης απο αυτην. να σου θυμησω οτι οι διοριστεοι ενος ασεπ "καταναλωνονται" με δυο εγκυκλιους που βγαινουν και οι δυο τελη ιουλιου με αρχες αυγουστου. (π.χ. ο ασεπ που εγινε τον ιανουαριο του 2009 εχει ακομη μια εγκυκλιο που θα βγει τωρα το καλοκαιρι του 2010. η πρωτη βγηκε το καλοκαιρι του 2009). μεχρι και το 2005 εαν μεχρι την ληξης της ημερομηνιας δηλωσης των σχολειων στην δευτερη εγκυκλι δεν ειχες τελειωσεις το στρατο εχανες το μονιμο διορισμο. απο φετος ομως μπορεις να διοριστεις αμεσως μολις τελειωσεις τη θητεια σου. εχει βγει συγκεκριμενη παραγραφος που το αναεφερει στην εγκυκλιο. αυτο που εγινε φετος με οριμενα ατομα που δεν ειχαν τελειωσει το στρατο και δεν τους δεχτηκαν, νομιζω οτι εγινε επειδη ηταν ο πρωτος ασεπ και οχι ο δευτερος. εαν γινει αυτο και φετος το καλοκαιρι σιγουρα θα εφαρμοστει η μεριμνα της σχετικης παραγραφου που σου προανεφερα.

Αποσυνδεδεμένος Daskalos!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμός δασκάλων.
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 15, 2010, 02:15:08 μμ »
Oκ κοριτσια, σας ευχαριστω πολυ ;)!! Πραγματι, ο στρατος ειναι ενα θεμα για εμας τους ανδρες...
Τεσπα, οπως και να εχει ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!
απο οσο ξερω φιλε η κατασταση εχει ως εξης: σιγορα μπορεις να δωσεις ασεπ διχως να εχεις παει φανταρος (ενας απο αυτους ειμαι και εγω) ή ενω κανεις τη θητεια σου....(πολλοι φιλοι μου πηραν αδεια και εδωσαν). τωρα εαν εισαι στους διοριστεους πρεπει μεχρι τη ληξη της ημερομηνιας δηλωσης των σχολειων στην σχετικη εγκυκλιο το καλοκαιριου να εχεις τελειωσει το στρατιωτικο σου, καθως σου ζητουν το πιστοποιητικο ολοκληρωσης της σταρτιωτικης σου θητειας η νομιμης απαλλαγης απο αυτην. να σου θυμησω οτι οι διοριστεοι ενος ασεπ "καταναλωνονται" με δυο εγκυκλιους που βγαινουν και οι δυο τελη ιουλιου με αρχες αυγουστου. (π.χ. ο ασεπ που εγινε τον ιανουαριο του 2009 εχει ακομη μια εγκυκλιο που θα βγει τωρα το καλοκαιρι του 2010. η πρωτη βγηκε το καλοκαιρι του 2009). μεχρι και το 2005 εαν μεχρι την ληξης της ημερομηνιας δηλωσης των σχολειων στην δευτερη εγκυκλι δεν ειχες τελειωσεις το στρατο εχανες το μονιμο διορισμο. απο φετος ομως μπορεις να διοριστεις αμεσως μολις τελειωσεις τη θητεια σου. εχει βγει συγκεκριμενη παραγραφος που το αναεφερει στην εγκυκλιο. αυτο που εγινε φετος με οριμενα ατομα που δεν ειχαν τελειωσει το στρατο και δεν τους δεχτηκαν, νομιζω οτι εγινε επειδη ηταν ο πρωτος ασεπ και οχι ο δευτερος. εαν γινει αυτο και φετος το καλοκαιρι σιγουρα θα εφαρμοστει η μεριμνα της σχετικης παραγραφου που σου προανεφερα.
Φιλε μου τι να σου πω?? Πραγματικα με υποχρεωσες :)...
Χιλια ευχαριστω!!

Αποσυνδεδεμένος elena maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 252
    • Προφίλ
Απ: Διορισμός δασκάλων.
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 15, 2010, 12:31:31 μμ »
μηπωσ γνωριζει κανεισ αν εχουν βγει οι περιοχεσ διορισμου? η κερκυρα εχει κενα?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159856
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 682
Σύνολο: 692

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.