*

Αποστολέας Θέμα: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ  (Αναγνώστηκε 1378658 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #602 στις: Ιούλιος 02, 2010, 09:50:00 πμ »
καλημερα!
εχω μια ερωτηση εγω ημουν ωρομισθια πολυ μακρια απο τον τόπο κατοικιας μου
πηγα λοιπον στον οαεδ και εκανα αιτηση για ταμειο ανεργιας και μου ζητανε τα ενσημα του απριλιου που δεν εχουν περαστει στην εκτυπωση απο το ικα.
πως μπορω να τα παρω απο αποσταση?που θα παω δεν εχω ιδεα...

Καλημέρα..
Εχουμε αναφέρει συχνά πως τα ένσημα των τελευταίων μηνών ,τα παίρνουμε απο τον εργοδότη μας..Θα τα πάρεις  απο την Πρωτοβάθμια ή Δευτεροβάθμια .Καλύτερα να τηλ και να συννενοηθείς για το πώς ακριβώς θα σταλούν σε σένα..
Επίσης θα σου πρότεινα να απευθυνθείς στον ΟΑΕΔ και να διευκρινίσεις αν μπορείς να καταθέσεις τα δικαιολογητικά σου και να είναι εκκρεμότητα το να πας και τα ένσημα των τελευταίων μηνών ,τα οποία πρεπει να είναι θεωρημένα απο το ΙΚΑ του εργοδότη.
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:47:02 »

Αποσυνδεδεμένος theodora@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #603 στις: Ιούλιος 02, 2010, 01:21:13 μμ »
καλημερα!
εχω μια ερωτηση εγω ημουν ωρομισθια πολυ μακρια απο τον τόπο κατοικιας μου
πηγα λοιπον στον οαεδ και εκανα αιτηση για ταμειο ανεργιας και μου ζητανε τα ενσημα του απριλιου που δεν εχουν περαστει στην εκτυπωση απο το ικα.
πως μπορω να τα παρω απο αποσταση?που θα παω δεν εχω ιδεα...

Καλημέρα..
Εχουμε αναφέρει συχνά πως τα ένσημα των τελευταίων μηνών ,τα παίρνουμε απο τον εργοδότη μας..Θα τα πάρεις  απο την Πρωτοβάθμια ή Δευτεροβάθμια .Καλύτερα να τηλ και να συννενοηθείς για το πώς ακριβώς θα σταλούν σε σένα..
Επίσης θα σου πρότεινα να απευθυνθείς στον ΟΑΕΔ και να διευκρινίσεις αν μπορείς να καταθέσεις τα δικαιολογητικά σου και να είναι εκκρεμότητα το να πας και τα ένσημα των τελευταίων μηνών ,τα οποία πρεπει να είναι θεωρημένα απο το ΙΚΑ του εργοδότη.


Σε ευχαριστώ
Μιλησα με τον διευθυντη μου λιγο πιο πριν ξερεις μηπως αν παρω μια βεβαιωση οτι εργαζομουν εκει τον Απριλιο ειμαι ενταξει μαυτο που ζηταει ο οαεδ?

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #604 στις: Ιούλιος 02, 2010, 01:28:31 μμ »
καλημερα!
εχω μια ερωτηση εγω ημουν ωρομισθια πολυ μακρια απο τον τόπο κατοικιας μου
πηγα λοιπον στον οαεδ και εκανα αιτηση για ταμειο ανεργιας και μου ζητανε τα ενσημα του απριλιου που δεν εχουν περαστει στην εκτυπωση απο το ικα.
πως μπορω να τα παρω απο αποσταση?που θα παω δεν εχω ιδεα...

Καλημέρα..
Εχουμε αναφέρει συχνά πως τα ένσημα των τελευταίων μηνών ,τα παίρνουμε απο τον εργοδότη μας..Θα τα πάρεις  απο την Πρωτοβάθμια ή Δευτεροβάθμια .Καλύτερα να τηλ και να συννενοηθείς για το πώς ακριβώς θα σταλούν σε σένα..
Επίσης θα σου πρότεινα να απευθυνθείς στον ΟΑΕΔ και να διευκρινίσεις αν μπορείς να καταθέσεις τα δικαιολογητικά σου και να είναι εκκρεμότητα το να πας και τα ένσημα των τελευταίων μηνών ,τα οποία πρεπει να είναι θεωρημένα απο το ΙΚΑ του εργοδότη.


Σε ευχαριστώ
Μιλησα με τον διευθυντη μου λιγο πιο πριν ξερεις μηπως αν παρω μια βεβαιωση οτι εργαζομουν εκει τον Απριλιο ειμαι ενταξει μαυτο που ζηταει ο οαεδ?

Καλύτερα να πάρεις την δευτεροβάθμια (ή πρωτοβάθμια) που δούλευες και να ζητήσεις να μιλήσεις με το τμήμα μισθοδοσίας που είναι αρμόδιο και για τα ένσημα και τις σχετικές βεβαιώσεις. Ζήτα να σου τα στείλουν με κούριερ με δική σου χρέωση και θα λυθεί το θέμα. Ο  διευθυντής του σχολείου δεν έχει σχέση με τις βεβαιώσεις ενσήμων που σου ζητάει ο ΟΑΕΔ. Αλλά και ο ΟΑΕΔ είναι λίγο περίεργος, γιατί δεν καταθέτουμε εκεί τις βεβαιώσεις ενσήμων, αλλά στο ΙΚΑ προκειμένου να εκτυπωθούν στην κατάσταση με όλα τα ένσημα της τελευταίας διετίας και αυτά των τελευταίων μηνών που ακόμα δεν έχουν περαστεί στο σύστημα.

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #605 στις: Ιούλιος 02, 2010, 01:45:09 μμ »
καλημερα!
εχω μια ερωτηση εγω ημουν ωρομισθια πολυ μακρια απο τον τόπο κατοικιας μου
πηγα λοιπον στον οαεδ και εκανα αιτηση για ταμειο ανεργιας και μου ζητανε τα ενσημα του απριλιου που δεν εχουν περαστει στην εκτυπωση απο το ικα.
πως μπορω να τα παρω απο αποσταση?που θα παω δεν εχω ιδεα...
Καλημέρα..
Εχουμε αναφέρει συχνά πως τα ένσημα των τελευταίων μηνών ,τα παίρνουμε απο τον εργοδότη μας..Θα τα πάρεις  απο την Πρωτοβάθμια ή Δευτεροβάθμια .Καλύτερα να τηλ και να συννενοηθείς για το πώς ακριβώς θα σταλούν σε σένα..
Επίσης θα σου πρότεινα να απευθυνθείς στον ΟΑΕΔ και να διευκρινίσεις αν μπορείς να καταθέσεις τα δικαιολογητικά σου και να είναι εκκρεμότητα το να πας και τα ένσημα των τελευταίων μηνών ,τα οποία πρεπει να είναι θεωρημένα απο το ΙΚΑ του εργοδότη.
Σε ευχαριστώ
Μιλησα με τον διευθυντη μου λιγο πιο πριν ξερεις μηπως αν παρω μια βεβαιωση οτι εργαζομουν εκει τον Απριλιο ειμαι ενταξει μαυτο που ζηταει ο οαεδ?
Οχι αυτο δεν βοηθάει καθόλου..Ακολούθησε τη διαδικασία  που έγραψε η Lucinda ...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 11, 2013, 03:43:26 μμ από Lasid »
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:47:02 »

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #606 στις: Ιούλιος 03, 2010, 01:03:47 πμ »
Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση (όχι άμεσα σχετική.. αλλά αν μπορεί κάποιος ας απαντήσει).

Πήγα σήμερα στον οαέδ με όλα μου τα χαρτιά, το μόνο που έμεινε σε εκκρεμότητα ήταν το βιβλιάριο υγείας του παιδιού μου που δεν το έχω ανανεώσει. Μπορώ να το ανανεώσω σε οποιοδήποτε υποκατάστημα ικα ή πρέπει να πάω στο υποκατάστημα που πλήρωνα τα ένσημα όλη τη φετινή χρονιά?
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος wildness

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #607 στις: Ιούλιος 03, 2010, 08:45:57 πμ »
Παιδιά δούλευα ως ωρομίσθια σε ολοήμερα δημοτικά. Μέχρι τώρα μου έχουν δώσει από την α/θμια μόνο βεβαίωση προυπηρεσίας. Μου είπαν ότι δεν έχουν πάρει ακόμη εντολή από το υπουργείο για να δώσουν βεβαίωση εργοδότη και τα ένσημα..Σημειωτέον ότι απολυθήκαμε 15/6...Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι τέτοιο; Να ανησυχώ? Τα χαρτιά αυτά τα χρειάζομαι για τον ΟΑΕΔ για να ξεκινήσει το επίδομα.Στον ΟΑΕΔ μου είχαν πει ότι δεν πειράζει, δεν τα χάνω τα χρήματα από το επίδομα αυτές τις μέρες μιας και είμαι άνεργη απλά θα αργήσω να πληρωθώ..Ισχύον όλα ατά ή είναι μπαρούφες? Κάποιος άλλος στο φόρουμ μου είπε ότι θα πρέπει να πιέσω την α/θμια, ότι ο ΟΑΕΔ δεν ξέρει τι του γίνεται (μιας και κέρδος έχει)..Μα τι πίεση να ασκήσω; Αφού μου είπαν ότι δεν είναι δικό τους θέμα και περιμένουν από το υπουργείο..Τα έχασα δηλαδή τα χρήματα από τότε που απολύθηκα; Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι αντίστοιχο φέτος που δούλευε όπως κι εγώ;

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #608 στις: Ιούλιος 03, 2010, 10:05:30 πμ »
Παιδιά δούλευα ως ωρομίσθια σε ολοήμερα δημοτικά. Μέχρι τώρα μου έχουν δώσει από την α/θμια μόνο βεβαίωση προυπηρεσίας. Μου είπαν ότι δεν έχουν πάρει ακόμη εντολή από το υπουργείο για να δώσουν βεβαίωση εργοδότη και τα ένσημα..Σημειωτέον ότι απολυθήκαμε 15/6...Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι τέτοιο; Να ανησυχώ? Τα χαρτιά αυτά τα χρειάζομαι για τον ΟΑΕΔ για να ξεκινήσει το επίδομα.Στον ΟΑΕΔ μου είχαν πει ότι δεν πειράζει, δεν τα χάνω τα χρήματα από το επίδομα αυτές τις μέρες μιας και είμαι άνεργη απλά θα αργήσω να πληρωθώ..Ισχύον όλα ατά ή είναι μπαρούφες? Κάποιος άλλος στο φόρουμ μου είπε ότι θα πρέπει να πιέσω την α/θμια, ότι ο ΟΑΕΔ δεν ξέρει τι του γίνεται (μιας και κέρδος έχει)..Μα τι πίεση να ασκήσω; Αφού μου είπαν ότι δεν είναι δικό τους θέμα και περιμένουν από το υπουργείο..Τα έχασα δηλαδή τα χρήματα από τότε που απολύθηκα; Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι αντίστοιχο φέτος που δούλευε όπως κι εγώ;

Για την εγγραφή στο ταμείο ανεργίας ισχύουν τα παρακάτω:

1)  Η προθεσμία εγγραφής στο ταμείο ανεργίας είναι 60 (εξήντα) ημερολογιακές 
    ημέρες από την απόλυση του ασφαλισμένου.
2) Η επιδότηση ανεργίας ξεκινάει από την ημερομηνία εγγραφής στην Υπηρεσία
    παροχών του Ο.Α.Ε.Δ.
3) Αν η εγγραφή γίνει πριν την παρέλευση 7 (επτά) ημερών από την απόλυση του
    ασφαλισμένου, η επιδότηση ξεκινάει από την 7η ημέρα μετά την απόλυση.

Η αλήθεια (στην πράξη) είναι πως πάντα μας καθυστερούν τα απαραίτητα χαρτιά κι ετσι στον ΟΑΕΔ πηγαίνουμε αργά με αποτέλεσμα
"  Η επιδότηση ανεργίας ξεκινάει από την ημερομηνία εγγραφής στην Υπηρεσία
    παροχών του Ο.Α.Ε.Δ."

Τωρα για αν το μπορείς να ασκήσεις κάποια μορφη πίεσης δεν το γνωρίζω , άλλωστε είναι θέμα Πρωτοβάθμιας..
Εχω παρατηρήσει πως η απόλυση και τα ένσημα τελευταίων μηνών δίνονται σ'εμας περίπου 2-3 εβδομάδες από την ημερομηνία λήξης σύμβασης..
(μιλάω για Ν.Θεσσαλονίκης)
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #609 στις: Ιούλιος 03, 2010, 11:54:34 πμ »
Τι βλακείες! Τι δεν έχουν ακόμα εντολή από το Υπουργείο;;; Δεν είμαστε καλά! Αυτό είναι θέμα του γραφείου μισθοδοσίας της κάθε διεύθυνσης. Εδώ που είμαι εγώ τη μια μέρα απολύθηκα και την άλλη πήγα και τα πήρα όλα. Μην ψαρώνεις. Πες τους wildness αυτό που σου λένε να στο δώσουν και εγγράφως και να δεις τι ωραία που θα λυθεί το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος wildness

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #610 στις: Ιούλιος 03, 2010, 02:54:53 μμ »
Εγώ ήμουν στο Ν. Τρικάλων ωρομίσθια στα ολοήμερα. Είναι κανείς εδώ που ήταν ωρομίσθιος στην Πρωτοβάθμια Τρικάλων (έστω) και να έχει πάρει τα απαραίτητα χαρτιά; Αλλιώς αν η απάντηση που μου δίνουν είναι αυτή που ανέφερα που αλλού να απευθυνθώ;

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #611 στις: Ιούλιος 03, 2010, 07:29:49 μμ »
Παιδιά δούλευα ως ωρομίσθια σε ολοήμερα δημοτικά. Μέχρι τώρα μου έχουν δώσει από την α/θμια μόνο βεβαίωση προυπηρεσίας. Μου είπαν ότι δεν έχουν πάρει ακόμη εντολή από το υπουργείο για να δώσουν βεβαίωση εργοδότη και τα ένσημα..Σημειωτέον ότι απολυθήκαμε 15/6...Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι τέτοιο; Να ανησυχώ? Τα χαρτιά αυτά τα χρειάζομαι για τον ΟΑΕΔ για να ξεκινήσει το επίδομα.Στον ΟΑΕΔ μου είχαν πει ότι δεν πειράζει, δεν τα χάνω τα χρήματα από το επίδομα αυτές τις μέρες μιας και είμαι άνεργη απλά θα αργήσω να πληρωθώ..Ισχύον όλα ατά ή είναι μπαρούφες? Κάποιος άλλος στο φόρουμ μου είπε ότι θα πρέπει να πιέσω την α/θμια, ότι ο ΟΑΕΔ δεν ξέρει τι του γίνεται (μιας και κέρδος έχει)..Μα τι πίεση να ασκήσω; Αφού μου είπαν ότι δεν είναι δικό τους θέμα και περιμένουν από το υπουργείο..Τα έχασα δηλαδή τα χρήματα από τότε που απολύθηκα; Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι αντίστοιχο φέτος που δούλευε όπως κι εγώ;
A, έτσι σου είπαν στον ΟΑΕΔ; Μμμ... Ε βέβαια, σκασίλες τους αυτωνών αν εσύ καθυστερήσεις να κάνεις τα χαρτιά σου και κατά συνέπεια καθυστερήσουν να αρχίσουν να σε πληρώνουν... Εσύ θα χάσεις, όχι αυτοί! Και δύο μήνες να κάνεις να πας, δεν τους νοιάζει!


Τις πρώτες 7 μέρες ούτως ή άλλως δεν πληρώνεσαι. Την 8η αρχίζει το πρόβλημα... Οπότε, όσο καθυστερείς να πας, τόσο μετατίθεται η ημερομηνία κατά την οποία θα αρχίσεις να πληρώνεσαι!

Καλά σου λένε τα παιδιά από δω, μην ψαρώνεις, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ, ο άμεσος κι αρμόδιος γι'αυτό εργοδότης σου είναι η Α'βάθμια! Εμένα, ένας Λυκειάρχης πήγε να μου κάνει κάτι παρόμοιο κι επειδή έδειξα δόντια και του ξεκαθάρισα ότι δεν επρόκειτο να καθυστερήσω χωρίς λόγο να κάνω τα χαρτιά μου στον ΟΑΕΔ και να ρισκάρω με το επίδομα, κατάφερα να κάνω τη δουλειά μου, μετά πολλών εμποδίων και καβγάδων βέβαια... Ετέθησαν και κάποια άλλα ζητήματα βέβαια, αλλά ο λόγος του πανικού μου ήταν ο ίδιος με τον δικό σου...

Εσύ όμως πήγαινε να κάνεις την εγγραφή σου στον ΟΑΕΔ και θα σου μείνει ως εκκρεμότητα αυτό με την Α'βάθμια, να δρομολογηθεί η περίπτωσή σου είναι το θέμα!  Εμάς εδώ στο Ηράκλειο, η Α'βάθμια μας έδωσε την επομένη όλα όσα θέλαμε!

Πες μας τι έγινε!  ;) ;) ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 03, 2010, 07:33:02 μμ από Joanna Bear, ΠΕ06 »
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #612 στις: Ιούλιος 03, 2010, 10:28:24 μμ »
παιδια ξερει κανεις τα χαρτια ΠΔΣ τα παιρνουμε απο Β/θμια ? επισης ποια ειναι η ημερομηνία που μας απολύει η ΠΔΣ?

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #613 στις: Ιούλιος 03, 2010, 11:46:22 μμ »
Απόλυση πήρα από το σχολείο και βεβαιώσεις εργοδότη. Βεβαιώσεις προϋπηρεσίας πήρα από τη δευτεροβάθμια. Οι απολύσεις έχουν βγει

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #614 στις: Ιούλιος 03, 2010, 11:47:05 μμ »
παιδια ξερει κανεις τα χαρτια ΠΔΣ τα παιρνουμε απο Β/θμια ? επισης ποια ειναι η ημερομηνία που μας απολύει η ΠΔΣ?

Η ημερομηνία απόλυσης δεν είναι ιδια για όλους. Συνήθως είναι η επόμενη μέρα απο το τελευταίο μάθημα ΠΔΣ που έκανες.
Την απόλυση και την βεβαίωση προυπηρεσίας την παίρνεις απο το σχολείο, τα ένσημα των τελευταίων μηνών απο τη Β/θμια..( Ν.Θεσ/νίκης)
Αυτό βέβαια δεν είναι απαραίτητο να ισχύει για όλες τις ΔΔΕ..
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #615 στις: Ιούλιος 04, 2010, 01:01:50 πμ »

Η ημερομηνία λήξης σύμβασης είναι η ημερομηνία του τελευταίου μαθήματος του κάθε εκπαιδευτικού. Μάλιστα στις βεβαιώσεις, που εκδίδονται μηχανογραφικά, εκτυπώνεται αυτή η ημερομηνία αυτόματα.

Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159551
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 320
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 250
Σύνολο: 261

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.