*

Αποστολέας Θέμα: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ  (Αναγνώστηκε 1372205 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ealevrid

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ Ο2.50
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #812 στις: Ιούλιος 01, 2011, 02:46:33 μμ »
ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ, ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ, ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ, ΠΟΣΑ ΚΑΤΑΒΟΛΗΣ ΣΤΟΥΣ ΑΝΕΡΓΟΥΣ

http://www.power-tax.gr/catalognews.asp?catid=2258


1)Είσαι υποχρεωμένος να καταθέσεις τα δικαιολογητικά στον ΟΑΕΔ της περιοχής σου?
2)Τι γινεται σε περίπτωση που τα καταθέσεις στον ΟΑΕΔ της περιοχής που υπηρετείς ως αναπληρωτής και μετά θέλεις να πληρώνεσαι απο τον ΟΑΕΔ της περιοχής μόνιμης κατοικίας σου ή άλλον?
3)Μέσα σε πόσες μέρες πρέπει να τα καταθέσεις αν δικαιούσαι επιδομα? (124 ενσημα το τελευταίο 14μηνο)
4)Μέσα σε πόσες μέρες πρέπει να τα καταθέσεις αν δικαιούσαι  τρίμηνο βοήθημα?(80 ενσημα νομιζω)
5)Για τη θεώρηση κάρτας μπορείς να πας σε διαφορετικά γραφεία ΟΑΕΔ ?(σε διαφορετικές πόλεις)

Ξέρει κανείς να απαντήσει στα ερωτήματά μου?  :)

1)από ότι ξέρω στον οαεδ της περιοχής σου πρέπει να τα καταθέσεις
2)μπορείς να ρωτήσεις στον οαεδ
3) μπορείς μέχρι 2 μήνες από την απόλυση αλλά καλά είναι να πας μέσα σε 7 μέρες
4) δεν ξέρω με ασφάλεια
5) νομίζω εκεί που βγάζεις κάρτα πρέπει να πηγαίνεις αλλά ένα τηλέφωνο θα σου λύσει τις απορίες

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:39:12 »

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #813 στις: Ιούλιος 01, 2011, 02:56:02 μμ »
Μαύρη καλό κουράγιο σου εύχομαι για τη Δευτέρα... κι εγώ δευτέρα θα πάω, αλλά πιστεύω ότι θα ξεμπερδέψω γρήγορα... με έχει μάθει και η υπάλληλος... ;) 4η χρονιά ταμείο... :o

dessi.. νομίζω πως μόνο ο οαέδ θα σου απαντήσει έγκυρα. ...

συμπληρώνω...
1. πας στον οαέδ της περιοχής σου γιατί μόνο από έναν οαέδ μπορείς να παίρνεις τα χρήματα..
2. Δεν ξέρω,  :-\
3. Γύρω στον μήνα...
4. Δεν ξέρω
5. Αν πρόκειται για μία φορά μπορείς να πας στον οαέδ οποιαδήποτε περιοχής βρίσκεσαι για θεώρηση της κάρτας, επειδή επιμένουν να θεωρείται συγκεκριμμένες μέρες. τα χρήματα του ταμείου δεν μπορείς να τα πάρεις όμως... έχεις δικαίωμα να καθυστερήσεις μέχρι 60 μέρες και να τα πάρεις μόνο από τον οαέδ της περιοχής σου...

δεν ξέρω αν βοήθησα λίγο... :-\
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #814 στις: Ιούλιος 01, 2011, 03:10:14 μμ »
Μαύρη καλό κουράγιο σου εύχομαι για τη Δευτέρα... κι εγώ δευτέρα θα πάω, αλλά πιστεύω ότι θα ξεμπερδέψω γρήγορα... με έχει μάθει και η υπάλληλος... ;) 4η χρονιά ταμείο... :o

dessi.. νομίζω πως μόνο ο οαέδ θα σου απαντήσει έγκυρα. ...

συμπληρώνω...
1. πας στον οαέδ της περιοχής σου γιατί μόνο από έναν οαέδ μπορείς να παίρνεις τα χρήματα..
2. Δεν ξέρω,  :-\
3. Γύρω στον μήνα...
4. Δεν ξέρω
5. Αν πρόκειται για μία φορά μπορείς να πας στον οαέδ οποιαδήποτε περιοχής βρίσκεσαι για θεώρηση της κάρτας, επειδή επιμένουν να θεωρείται συγκεκριμμένες μέρες. τα χρήματα του ταμείου δεν μπορείς να τα πάρεις όμως... έχεις δικαίωμα να καθυστερήσεις μέχρι 60 μέρες και να τα πάρεις μόνο από τον οαέδ της περιοχής σου...

δεν ξέρω αν βοήθησα λίγο... :-\
Να έχεις υπόψη σου, όμως, ότι μερικοί υπάλληλοι στον ΟΑΕΔ επιμένουν ότι η καθυστέρηση να πάρεις κάθε μηνιάτικο δεν μπορεί να υπερβαίνει τον μήνα αν υπάρχει σημαντικός λόγος. Σε γενικές γραμμές περιμένουν να πηγαίνουμε όσο το δυνατόν νωρίτερα, επειδή η λογική τους λέει ότι αν είσαι πραγματικά άνεργος και χρειάζεσαι το επίδομα δεν πηγαίνεις να το εισπράξεις πολλές εβδομάδες μετά.

Εγώ πάντως πέρυσι που με ρώτησαν γιατί άργησα να πάω, απάντησα επειδή έλειπα διακοπές και ρώτησαν μα δεν σας είναι απαραίτητα αυτά τα χρήαμτα του επιδόματος και ανταπάντησα ότι φυσικά και τα χρειάζομαι, αλλά δεν πρέπει να έχει ο ΟΑΕΔ την ψευδαίσθηση ότι με αυτά τα χρήματα μπορεί να ζήσει κανείς.  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος dessi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 523
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #815 στις: Ιούλιος 01, 2011, 03:13:04 μμ »
Σας ευχαριστώ! Απλως θέλω να παρατείνω για λιγο τις διακοπές μου στο νησί που βρίσκομαι και θέλω να ξέρω τι περιθώρια έχω, κυρίως με το χρονικο διάστημα κατάθεσης των δικαιολογητικών. Αν είναι όντως δύο μήνες ή 7 ημέρες (νομιζω δεν συμπληρώνω 125 ενσημα το τελευταίο 14μηνο - πρέπει όμως να το τσεκάρω για σίγουρα) να έχω το περιθώριο να μην άγχωμαι να γυρίσω πίσω και να τα καταθέσω στον ΟΑΕΔ της περιοχής μου. Σε περίπτωση που δεν δικαιούμαι επίδομα αλλά τρίμηνο βοήθημα πρέπει να μην χρειάζεται να βιαστώ. Για το επίδομα χρειάζεται νομίζω να βιαστείς.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 01, 2011, 03:15:24 μμ από dessi »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:39:12 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #816 στις: Ιούλιος 01, 2011, 03:20:11 μμ »
Σας ευχαριστώ! Απλως θέλω να παρατείνω για λιγο τις διακοπές μου στο νησί που βρίσκομαι και θέλω να ξέρω τι περιθώρια έχω, κυρίως με το χρονικο διάστημα κατάθεσης των δικαιολογητικών. Αν είναι όντως δύο μήνες ή 7 ημέρες (νομιζω δεν συμπληρώνω 125 ενσημα το τελευταίο 14μηνο - πρέπει όμως να το τσεκάρω για σίγουρα) το περιθώριο να μην άγχωμαι να γυρίσω πίσω και να τα καταθέσω στον ΟΑΕΔ της περιοχής μου. Σε περίπτωση που δεν δικαιούμαι επίδομα αλλά τρίμηνο βοήθημα πρέπει να μην χρειάζεται να βιαστώ. Με το επίδομα χρειάζεται νομίζω να βιαστείς.
Αν δικαιούσαι επίδομα τελικά, για κάθε μέρα που περνάει μετά την 8η από την απόλυση χάνεις μέρες επιδότησης.
Αν περάσουν δυο μήνες από την απόλυση και δεν έχεις κάνει αίτηση για επιδότηση χάνεις εντελώς το δικαίωμα να κάνεις αίτηση. Ακόμα και για το τρίμηνο βοήθημα πρέπει να κάνεις άμεσα αίτηση για επιδότηση ανεργίας, επειδή όταν απορριφθεί θα δικαιούσαι το βοήθημα εφόσον παραμείνεις άνεργη για 3 μήνες από τότε. Τις προϋποθέσεις για το τρίμηνο βοηθημα τις έχω ποστάρει μερικές σελίδες πριν στο ίδιο θέμα ακι υπάρχουν και στην ιστοσελίδα του ΟΑΕΔ αν μπεις στα επιδόματα. Για να κάνεις αίτηση για το βοήθημα πρέπει να έχεις 80 ένσημα μέσα στον προηγούμενο χρόνο. Άρα κάνε την αίτηση για επιδότηση ανεργίας το συντομότερο δυνατόν.

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #817 στις: Ιούλιος 01, 2011, 03:20:41 μμ »
Να έχεις υπόψη σου, όμως, ότι μερικοί υπάλληλοι στον ΟΑΕΔ επιμένουν ότι η καθυστέρηση να πάρεις κάθε μηνιάτικο δεν μπορεί να υπερβαίνει τον μήνα αν υπάρχει σημαντικός λόγος. Σε γενικές γραμμές περιμένουν να πηγαίνουμε όσο το δυνατόν νωρίτερα, επειδή η λογική τους λέει ότι αν είσαι πραγματικά άνεργος και χρειάζεσαι το επίδομα δεν πηγαίνεις να το εισπράξεις πολλές εβδομάδες μετά.

Εγώ πάντως πέρυσι που με ρώτησαν γιατί άργησα να πάω, απάντησα επειδή έλειπα διακοπές και ρώτησαν μα δεν σας είναι απαραίτητα αυτά τα χρήαμτα του επιδόματος και ανταπάντησα ότι φυσικά και τα χρειάζομαι, αλλά δεν πρέπει να έχει ο ΟΑΕΔ την ψευδαίσθηση ότι με αυτά τα χρήματα μπορεί να ζήσει κανείς.  ;D ;D ;D
Καλά δεν ντρέπεσαι!!! άνεργος και πας διακοπές!!! τέτοια ακούει το ΔΝΤ και μας πατάει στον σβέρκο... όχι πρέπει να είμαστε ζητιάνοι και να περιμένουμε ξαπλωμένοι στην είσοδο του οαέδ σε κάθε δόση να έρθουν να ανοίξουν οι "ευγενικοί" και φιλάνθρωποι υπάλληλοι και να μας δώσουν το ψωμάκι μας... :P   Κομπλεξικοί δημοσιουπαλληλίσκοι που δεν ξέρουν να ζήσουν τη ζωή τους και ζηλεύουν τη ζωή των άλλων!!!

Ουφ!!! Ξεσπάθωσα μεσημεριάτικα και έχω ήδη τσακωθεί με μια κοιμωμένη (όπως λέει η κόρη μου) του οτε για τη σύνδεση internet...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 27, 2013, 01:41:06 πμ από Lasid »
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #818 στις: Ιούλιος 01, 2011, 03:26:15 μμ »
Δεν τις είπα ότι πήγα σε χλιδάτο ξενοδοχείο. Μπορεί να πήγα στο χωριό μου, σε σπίτι ενός φίλου ή σε κάμπινγκ.
Τι τη νοιάζει την κάθε υπάλληλο πώς κάνω εγώ τις διακοπές μου και αν είναι δαπανηρές. Μπορεί να κρατάω 100 ευρώ από κάθε μηνιάτικο του έτους και μαζεύω ένα χιλιάρικο για να το φάω το καλοκαίρι. Λογαριασμό θα της δώσω;  8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #819 στις: Ιούλιος 01, 2011, 03:26:37 μμ »
Συνάδελφοι εγώ έκανα τα χαρτιά εχθές, όλα ΟΚ και μου έδωσε το αντίγραφο της αίτησης μου το οποίο επάνω γράφει:
"ημερομηνία προσέλευσης 30/7/2011"
ενώ ο υπάλληλος δεν μου ανέφερε ότι πρέπει να πάω την ημέρα αυτή ( +30 ακόμα διορία) που γράφετε εδώ. Το ξέχασε λέτε; Ισχύει αυτό που λέτε κανονικά; Πρέπει να πάω στις 30 για να πάρω την 1η δόση; Και κάθε 30 για τις επόμενες έτσι;
νομίζω ότι πρέπει να πας στις 10/8/2011 για την πρώτη δόση και μέτα κάθε 30 του μήνα για τις υπόλοιπες
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #820 στις: Ιούλιος 01, 2011, 03:32:11 μμ »
Συνάδελφοι εγώ έκανα τα χαρτιά εχθές, όλα ΟΚ και μου έδωσε το αντίγραφο της αίτησης μου το οποίο επάνω γράφει:
"ημερομηνία προσέλευσης 30/7/2011"
ενώ ο υπάλληλος δεν μου ανέφερε ότι πρέπει να πάω την ημέρα αυτή ( +30 ακόμα διορία) που γράφετε εδώ. Το ξέχασε λέτε; Ισχύει αυτό που λέτε κανονικά; Πρέπει να πάω στις 30 για να πάρω την 1η δόση; Και κάθε 30 για τις επόμενες έτσι;
νομίζω ότι πρέπει να πας στις 10/8/2011 για την πρώτη δόση και μέτα κάθε 30 του μήνα για τις υπόλοιπες
Δεν είναι έτσι. Για να μη μπερδευτεί ας πάει την ημερομηνία που βγαίνει η απόφαση ή λίγο μετά και θα δώσουν κατάσταση με τις ημερομηνίες προσέλευσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 01, 2011, 03:47:37 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος dessi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 523
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #821 στις: Ιούλιος 01, 2011, 03:41:13 μμ »
Δεν τις είπα ότι πήγα σε χλιδάτο ξενοδοχείο. Μπορεί να πήγα στο χωριό μου, σε σπίτι ενός φίλου ή σε κάμπινγκ.
Τι τη νοιάζει την κάθε υπάλληλο πώς κάνω εγώ τις διακοπές μου και αν είναι δαπανηρές. Μπορεί να κρατάω 100 ευρώ από κάθε μηνιάτικο του έτους και μαζεύω ένα χιλιάρικο για να το φάω το καλοκαίρι. Λογαριασμό θα της δώσω;  8) 8) 8)

Για να ζήσεις μια καλή ζωή δεν χρειάζεσαι απαραίτητα λεφτά! Ορεξη χρειάζεται, διάθεση και φαντασία! Και να βλέπεις θετικά τα πράγματα εκεί που άλλοι δεν τα βλέπουν. Να μην μεμψιμοιρείς!

Οσο για τα χρήματα, το πως διαθέτει ο καθένας τα χρηματά του είναι δική του υπόθεση. Για παράδειγμα ο υπάλληλος στον ΟΑΕΔ σίγουρα θα έχει άγχος, δεν θα του αρέσει και η δουλειά του. Αυτό σημαίνει πολύ κάπνισμα την ημέρα. Πόσα πακέτα καταναλώνει την ημέρα? Ποσα χρήματα? Απο ένα πρόχειρο υπολογισμό πρέπει να ξοδεύει το χρόνο γύρω στα 3000 ευρώ. Με αυτά τα λεφτα εγώ πάω στην Καραϊβική σε πεντάστερο!  :D

Αποσυνδεδεμένος dorama

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #822 στις: Ιούλιος 04, 2011, 04:09:42 μμ »
Καλησπέρα παιδιά και καλό μας καλοκαίρι!!!Την Παρασκευή  (Πέμπτη απολύθηκα) πήγα στον ΟΑΕΔ που υπηρετουσα ως αναπληρώτρια και μου είπαν πως δεν είναι απαραίτητο να παρεβρίσκομαι κάθε μήνα για να μπει το επίδομα...Σήμερα που πήρα τηλ μου είπαν πως πρέπει να δινω παρουσία!!Τώρα τι μπορώ να κάνω??Μεταφορά στον ΟΑΕΔ μόνιμης κατοικίας μου γίνεται??Και αν επίσης την ημερομηνια που μου είπαν (8 Αυγούστου) λείπω διακοπές τι γίνεται???Θα μου πείτε άνργος και διακοπές γίνεται??Ε τι να κάνουμε να μιζεριάσουμε τελείως??

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #823 στις: Ιούλιος 04, 2011, 04:29:45 μμ »
Καλησπέρα παιδιά και καλό μας καλοκαίρι!!!Την Παρασκευή  (Πέμπτη απολύθηκα) πήγα στον ΟΑΕΔ που υπηρετουσα ως αναπληρώτρια και μου είπαν πως δεν είναι απαραίτητο να παρεβρίσκομαι κάθε μήνα για να μπει το επίδομα...Σήμερα που πήρα τηλ μου είπαν πως πρέπει να δινω παρουσία!!Τώρα τι μπορώ να κάνω??Μεταφορά στον ΟΑΕΔ μόνιμης κατοικίας μου γίνεται??Και αν επίσης την ημερομηνια που μου είπαν (8 Αυγούστου) λείπω διακοπές τι γίνεται???Θα μου πείτε άνργος και διακοπές γίνεται??Ε τι να κάνουμε να μιζεριάσουμε τελείως??
Να ζητήσεις να μάθεις το όνομα του υπαλλήλου που σου λέει τηλεφωνικά ότι πρέπει να παρουσιάζεσαι κάθε μήνα και να σου απαντήσει υπεύθυνα ο ΟΑΕΔ γιατί δεν συμπίπτει η άποψή του με αυτό που σου είπε ο υπάλληλος που παρέλαβε την αίτησή σου. Το όνομα του υπαλλήλου που σου έβγαλε την κάρτα ανεργίας και δέχτηκε την αίτησή σου βρίσκεται πάνω στην κάρτα ανεργίας.

Η αλήθεια πάντως είναι ότι πρέπει να εμφανίζεσαι στις ημερομηνίες που θα σου δώσουν την ημέρα που θα πας για την απόφαση του ΟΑΕΔ, ώστε να μπαίνουν τα λεφτά στον λογαριασμό σου. Από ό,τι λένε άλλοι συνάδελφοι αν διαβάσεις σε προηγούμενες σελίδες αυτού του θέματος, μπορείς να πάρεις χρήματα ενός μήνα μόνο μια φορά από τον ΟΑΕΔ του τόπου μόνιμης κατοικίας σου. Το ζήτημα είναι θα είσαι και του χρόνου στον ίδιο τόπο αναπληρώτρια, για να βρίσκεσαι εκεί αρχές Σεπτεμβρίου και να πληρωθείς;

Και ναι φυσικά και δικαιούμαστε διακοπές ενώ είμαστε άνεργοι. Αυτό μας έλειπε να αναμένουν ότι όσα χρόνια θα είμαστε συμβασιούχοι εκπαιδευτικοί θα καθόμαστε στο σπίτι μας να κλαίμε τη μοίρα μας που μας απολύουν κάθε χρόνο. Το συνηθίσαμε πες τους και την απόλυση την βλέπουμε σαν υποχρεωτικό εμβόλιο. Αν θες να δουλεύεις ως συμβασιούχος, πρέπει να δεχτείς ότι κάποια στιγμή τελειώνει η σύμβαση και αναγκαστικά απολύεσαι!  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 04, 2011, 04:36:47 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος ealevrid

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ Ο2.50
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #824 στις: Ιούλιος 05, 2011, 05:20:31 μμ »
άσχετο με το θέμα αλλά είπα να ενημερώσω

Σχετικά με τις προσλήψεις αναπληρωτών για το σχολικό έτος 2011-2012.
Σήμερα αναμένεται ή έκδοση της εγκυκλίου
Σύμφωνα με ενημέρωση από το αρμόδιο τμήμα του Υπουργείου Παιδείας, Διά Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων σήμερα  αναμένεται να εκδοθεί η Εγκύκλιος με την οποία θα προσκαλούνται οι  υποψήφιοι εκπαιδευτικοί Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για ένταξή τους  στους πίνακες αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 9 του ν. 3848/2010 (ΦΕΚ 71/19.5.2010 τ. Α΄).
Με την Εγκύκλιο θα ορίζονται οι προθεσμίες, τα δικαιολογητικά, ο τρόπος ελέγχου τους, ο αριθμός των δηλώσεων προτίμησης, η διαδικασία κατάρτισης και οριστικοποίησης των πινάκων αναπληρωτών και ωρομισθίων, τα όργανα πρόσληψης και τοποθέτησης.
Δημήτρης Μπράτης

η μόνη εγκύκλιος που βγήκε είναι αυτή του ασπαιτε
βαρέθηκα να αναμένω..χαιρετώ..

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #825 στις: Ιούλιος 05, 2011, 05:24:01 μμ »
άσχετο με το θέμα αλλά είπα να ενημερώσω

Σχετικά με τις προσλήψεις αναπληρωτών για το σχολικό έτος 2011-2012.
Σήμερα αναμένεται ή έκδοση της εγκυκλίου
Σύμφωνα με ενημέρωση από το αρμόδιο τμήμα του Υπουργείου Παιδείας, Διά Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων σήμερα  αναμένεται να εκδοθεί η Εγκύκλιος με την οποία θα προσκαλούνται οι  υποψήφιοι εκπαιδευτικοί Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για ένταξή τους  στους πίνακες αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 9 του ν. 3848/2010 (ΦΕΚ 71/19.5.2010 τ. Α΄).
Με την Εγκύκλιο θα ορίζονται οι προθεσμίες, τα δικαιολογητικά, ο τρόπος ελέγχου τους, ο αριθμός των δηλώσεων προτίμησης, η διαδικασία κατάρτισης και οριστικοποίησης των πινάκων αναπληρωτών και ωρομισθίων, τα όργανα πρόσληψης και τοποθέτησης.
Δημήτρης Μπράτης

η μόνη εγκύκλιος που βγήκε είναι αυτή του ασπαιτε
βαρέθηκα να αναμένω..χαιρετώ..
Για να το λέει ο Μπράτης που πίνει καφεδάκι με την Αννούλα κάτι θα ξέρει. Ακόμα κι αν δε βγει σήμερα, πιστεύω ότι μέχρι την Παρασκευή υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγει.  ;) Αλλά και να βγει, μπορείς να γυρίσεις από Δευτέρα από τη Χαλκιδική και να κάνεις την αίτησή σου! Άντε πήγαινε να κάνεις τα μπανάκια σου.  8)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 360
Σύνολο: 382

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.