*

Αποστολέας Θέμα: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ  (Αναγνώστηκε 1378813 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1008 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 01:20:59 πμ »
Γεια σας. Πόσα λεφτά πρέπει να παίρνω το μήνα για να πάρω πλήρες επίδομα ανεργίας;
Με 450 € που παίρνω το μήνα, το δικαιούμαι ολόκληρο ή το 75% του ποσού;
Το δικαιούσαι ολόκληρο επειδή είσαι πάνω από 400 € μικτά. Εννοείται ότι πρέπει να πληρείς τις προϋποθέσεις που τίθενται για τον αριθμό των ενσήμων, ανάλογα με το αν θα επιδοτηθείς πρώτη φορά ή όχι.

thymiaras στο pde γράφουμε όλοι με πεζά γράμματα. Μπορείς να τροποποιήσεις το μήνυμά σου!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:57:48 »

Αποσυνδεδεμένος mar84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1009 στις: Νοέμβριος 10, 2011, 01:13:53 μμ »
Γεια σας παιδιά! Σήμερα πληροφορήθηκα από τον Οαεδ ότι τα ένσημα από το ΙΔΕΚΕ δεν θα προσμετρούνται για να πάρεις επίδομα ανεργίας. Και όσοι πήραν ανεργία και είχαν ένσημα από το ΙΔΕΚΕ το 2011 τους ζητάνε να ελέγξουν τις αποφάσεις για την επιδοτούμενη ανεργία.
 Επίσης τους ρώτησα τι θα γίνει και με τα νέα ένσημα που θα πάρουμε από τα ΙΕΚ του ΙΔΕΚΕ και μου είπε δεν τα υπολογίζει από σήμερα ο Οαεδ γιατί πρόκειται για συμβάσεις έργου, οι οποίες δεν έχουν κρατήσεις στον Οαεδ... Γι’ αυτό και ο Οαεδ από εδώ και πέρα δεν θα τα υπολογίζει σε κάποιον που θέλει να βγει σε επιδοτούμενη ανεργία.
Όποιος δηλαδή εργάζεται σε ΙΕΚ του ΙΔΕΚΕ τα ένσημα  είναι για Ιατρικό- φαρμακευτική περίθαλψη και συντάξιμα.
Άμα γνωρίζει κάποιος κάτι επιπλέον ας μας ενημερώσει.

Αποσυνδεδεμένος MortalMan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1010 στις: Νοέμβριος 10, 2011, 01:30:47 μμ »
Γεια σας παιδιά! Σήμερα πληροφορήθηκα από τον Οαεδ ότι τα ένσημα από το ΙΔΕΚΕ δεν θα προσμετρούνται για να πάρεις επίδομα ανεργίας. Και όσοι πήραν ανεργία και είχαν ένσημα από το ΙΔΕΚΕ το 2011 τους ζητάνε να ελέγξουν τις αποφάσεις για την επιδοτούμενη ανεργία.
 Επίσης τους ρώτησα τι θα γίνει και με τα νέα ένσημα που θα πάρουμε από τα ΙΕΚ του ΙΔΕΚΕ και μου είπε δεν τα υπολογίζει από σήμερα ο Οαεδ γιατί πρόκειται για συμβάσεις έργου, οι οποίες δεν έχουν κρατήσεις στον Οαεδ... Γι’ αυτό και ο Οαεδ από εδώ και πέρα δεν θα τα υπολογίζει σε κάποιον που θέλει να βγει σε επιδοτούμενη ανεργία.
Όποιος δηλαδή εργάζεται σε ΙΕΚ του ΙΔΕΚΕ τα ένσημα  είναι για Ιατρικό- φαρμακευτική περίθαλψη και συντάξιμα.
Άμα γνωρίζει κάποιος κάτι επιπλέον ας μας ενημερώσει.

Εγώ ξέρω ότι το ΙΔΕΚΕ δεν δίνει απόλυση γιατί είναι σύμβαση έργου αλλά τα ένσημα για επίδομα ανεργίας μετράνε κανονικά!Αρκεί να έχεις απόλυση από άλλο εργοδότη!

Αποσυνδεδεμένος mar84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1011 στις: Νοέμβριος 10, 2011, 01:43:33 μμ »
Γεια σας παιδιά! Σήμερα πληροφορήθηκα από τον Οαεδ ότι τα ένσημα από το ΙΔΕΚΕ δεν θα προσμετρούνται για να πάρεις επίδομα ανεργίας. Και όσοι πήραν ανεργία και είχαν ένσημα από το ΙΔΕΚΕ το 2011 τους ζητάνε να ελέγξουν τις αποφάσεις για την επιδοτούμενη ανεργία.
 Επίσης τους ρώτησα τι θα γίνει και με τα νέα ένσημα που θα πάρουμε από τα ΙΕΚ του ΙΔΕΚΕ και μου είπε δεν τα υπολογίζει από σήμερα ο Οαεδ γιατί πρόκειται για συμβάσεις έργου, οι οποίες δεν έχουν κρατήσεις στον Οαεδ... Γι’ αυτό και ο Οαεδ από εδώ και πέρα δεν θα τα υπολογίζει σε κάποιον που θέλει να βγει σε επιδοτούμενη ανεργία.
Όποιος δηλαδή εργάζεται σε ΙΕΚ του ΙΔΕΚΕ τα ένσημα  είναι για Ιατρικό- φαρμακευτική περίθαλψη και συντάξιμα.
Άμα γνωρίζει κάποιος κάτι επιπλέον ας μας ενημερώσει.

Και εγώ έτσι ήξερα είχα απόλυση από σχολείο όταν βγήκα σε επιδοτούμενη ανεργία το καλοκαίρι και πήγα σήμερα για να κόψω το επίδομα ανεργίας που έπαιρνα, γιατί δουλεύω σε ένα ΙΕΚ και να πάρω  την συνέχεια του επιδόματος το καλοκαίρι.
Είδα την απόφαση που ζητάνε από τον οαεδ να γίνει έλεγχος στις αποφάσεις επιδοτήσεων ανεργίας που έχουν εκδοθεί  το 2011 και έχουν ένσημα από το ΙΔΕΚΕ!!!!
Δεν ξέρω τι να πω υπάρχει το ενδεχόμενο  απλά να μην πάρω την συνέχεια ανεργίας το καλοκαίρι και η άλλη περίπτωση είναι να μου ζητήσουν την ανεργία που έχω ήδη πληρωθεί πίσω.
Αυτό γιατί εγώ είχα ένσημα και από το σχολείο και από το ΙΔΕΚΕ και χωρίς τα ένσημα του ΙΔΕΚΕ δεν μπορούσα να βγω σε επιδοτούμενη ανεργία.
Και εμένα μου έκανε τρομερή εντύπωση όπως και το γεγονός ότι το 1 ένσημο που κολλάω τώρα την εβδομάδα επειδή είναι από το ΙΔΕΚΕ (ΙΕΚ )δεν μετράει καθόλου στον ΟΑΕΔ.



« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 10, 2011, 02:00:56 μμ από mar84 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:57:48 »

Αποσυνδεδεμένος birkbeck

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1012 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 06:54:10 μμ »
Γεια σας παιδιά. Μόλις είδα οτι με πήραν αναπληρώτρια μειωμένου ωραρίου. Πέρυσι δούλευα αναπληρώτρια πλήρους ωραρίου και έπαιρνα το επίδομα από τον ιούνιο ως τώρα. Θα μου φτάσουν τα ένσημα για να πάρω επίδομα το καλοκαίρι;Δεν είμαι νέα ασφαλισμένη, δουλεύω ήδη 6 χρόνια, οπότε τα τελευταία χρόνια δουλεύω ανελλιπώς.

Αποσυνδεδεμένος MortalMan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1013 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 07:29:37 μμ »
Γεια σας παιδιά. Μόλις είδα οτι με πήραν αναπληρώτρια μειωμένου ωραρίου. Πέρυσι δούλευα αναπληρώτρια πλήρους ωραρίου και έπαιρνα το επίδομα από τον ιούνιο ως τώρα. Θα μου φτάσουν τα ένσημα για να πάρω επίδομα το καλοκαίρι;Δεν είμαι νέα ασφαλισμένη, δουλεύω ήδη 6 χρόνια, οπότε τα τελευταία χρόνια δουλεύω ανελλιπώς.

Αν δεν σου φτάσουν,βρες κάποιον γνωστό να σου κολλήσει λίγα για κανά μήνα για να βγείς ταμείο τουλάχιστον 6μηνο!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1014 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 07:35:07 μμ »
Γεια σας παιδιά. Μόλις είδα οτι με πήραν αναπληρώτρια μειωμένου ωραρίου. Πέρυσι δούλευα αναπληρώτρια πλήρους ωραρίου και έπαιρνα το επίδομα από τον ιούνιο ως τώρα. Θα μου φτάσουν τα ένσημα για να πάρω επίδομα το καλοκαίρι;Δεν είμαι νέα ασφαλισμένη, δουλεύω ήδη 6 χρόνια, οπότε τα τελευταία χρόνια δουλεύω ανελλιπώς.
Εκτιμώ ότι δύσκολο να σου φτάσουν τα ένσημα για να πάρεις πλήρες ταμείο ανεργίας...
Ακόμα κι αν σε προσλάμβαναν ΑΚΩ θα ήσουν πολύ οριακά στη συμπλήρωση ενσήμων για νέο ταμείο ανεργίας.
Άρα θα πάρεις τη συνέχεια για όσους μήνες σου απομείνουν από το φετινό ταμείο ανεργίας και αν δε σου φτάσει να καλύψεις όλη την περίοδο που δε θα έχεις δουλειά θα πάρεις και το εφάπαξ βοήθημα ένα μήνα μετά τη λήξη της συνέχειας του ταμείου ανεργίας.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1015 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 07:38:41 μμ »
Γεια σας παιδιά. Μόλις είδα οτι με πήραν αναπληρώτρια μειωμένου ωραρίου. Πέρυσι δούλευα αναπληρώτρια πλήρους ωραρίου και έπαιρνα το επίδομα από τον ιούνιο ως τώρα. Θα μου φτάσουν τα ένσημα για να πάρω επίδομα το καλοκαίρι;Δεν είμαι νέα ασφαλισμένη, δουλεύω ήδη 6 χρόνια, οπότε τα τελευταία χρόνια δουλεύω ανελλιπώς.
Αν δεν σου φτάσουν,βρες κάποιον γνωστό να σου κολλήσει λίγα για κανά μήνα για να βγείς ταμείο τουλάχιστον 6μηνο!
Αυτό που προτείνεις είναι δύσκολο. Χρειάζεται πολύ μελέτη και εφαρμογή με χειρουργική ακρίβεια για να κολλάς τόσα ένσημα όσα σου λείπουν κάθε μήνα (άρα πρέπει να βρεις έναν ιδιαίτερα συνεργάσιμο εργοδότη για να σου κολλάει τα επιπλέον ένσημα). Από την άλλη είναι τζάμπα άγχος και τα λεφτά που θα πληρώσει για τα ένσημα πιθανώς θα ξεπεράσουν ως κόστος την απώλεια που θα έχει αν πάρει τη συνέχεια του φετινού ταμείου και το βοήθημα στο τέλος της επιδότησης.

Αποσυνδεδεμένος MortalMan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1016 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 08:33:52 μμ »
Γεια σας παιδιά. Μόλις είδα οτι με πήραν αναπληρώτρια μειωμένου ωραρίου. Πέρυσι δούλευα αναπληρώτρια πλήρους ωραρίου και έπαιρνα το επίδομα από τον ιούνιο ως τώρα. Θα μου φτάσουν τα ένσημα για να πάρω επίδομα το καλοκαίρι;Δεν είμαι νέα ασφαλισμένη, δουλεύω ήδη 6 χρόνια, οπότε τα τελευταία χρόνια δουλεύω ανελλιπώς.
Αν δεν σου φτάσουν,βρες κάποιον γνωστό να σου κολλήσει λίγα για κανά μήνα για να βγείς ταμείο τουλάχιστον 6μηνο!
Αυτό που προτείνεις είναι δύσκολο. Χρειάζεται πολύ μελέτη και εφαρμογή με χειρουργική ακρίβεια για να κολλάς τόσα ένσημα όσα σου λείπουν κάθε μήνα (άρα πρέπει να βρεις έναν ιδιαίτερα συνεργάσιμο εργοδότη για να σου κολλάει τα επιπλέον ένσημα). Από την άλλη είναι τζάμπα άγχος και τα λεφτά που θα πληρώσει για τα ένσημα πιθανώς θα ξεπεράσουν ως κόστος την απώλεια που θα έχει αν πάρει τη συνέχεια του φετινού ταμείου και το βοήθημα στο τέλος της επιδότησης.

25 ένσημα,δηλαδή 1 μήνας αξίζουν περίπου 300 ευρώ!Μιλάω για απλά ένσημα ΙΚΑ σε κάποια εταιρία!Εγώ φέτος για 15 ένσημα δεν βγήκα 8μηνο με αποτέλεσμα τώρα να είμαι άνεργος και τέλος Δεκέμβρη να τελειώνει και το ταμείο ανεργίας!Εγώ θα το έκανα στο χαλαρό! Αυτοί χαράτσια & ανεργία,εμείς παρανομία!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1017 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 09:13:00 μμ »
25 ένσημα,δηλαδή 1 μήνας αξίζουν περίπου 300 ευρώ!Μιλάω για απλά ένσημα ΙΚΑ σε κάποια εταιρία!Εγώ φέτος για 15 ένσημα δεν βγήκα 8μηνο με αποτέλεσμα τώρα να είμαι άνεργος και τέλος Δεκέμβρη να τελειώνει και το ταμείο ανεργίας!Εγώ θα το έκανα στο χαλαρό! Αυτοί χαράτσια & ανεργία,εμείς παρανομία!
Επειδή είναι ΑΜΩ θα της υπολείπονται πολλά ένσημα. Πιθανώς θα πρέπει να κολλήσει 60-70 ένσημα για να έχει όλους τους μήνες πλήρεις με 25 ένσημα. (Εκτός από το τελευταίο δίμηνο στο οποίο δεν είναι παραίτητο να κολλήσει επειδή δεν προσμετρώνται). Αν θέλει να το κάνει και έχει γνωστό εργοδότη μπορεί, αλλά θα πρέπει να ψάχνει ακριβώς πόσα πρέπει να κολλάει σε κάθε μήνα για να γίνονται 25. Ακόμα κι αν το κάνει αυτό θα καταφέρει να βγάλει μόνο 5 μήνες ταμείου. (Ο Νοέμβριος είναι μισός άρα δε γίνεται να φτάσει τα 150 ένσημα μέχρι τέλος Απριλίου για να βγάλει ταμείο για 6 μήνες)

Αν πάρει συνέχεια δύο μήνες και το εφάπαξ βοήθημα φτάνει τα 923 + 240 = 1163 €
Ενώ αν πάρει πέντε μήνες νέο ταμείο θα εισπράξει 461,50 x 5 = 2307,5 € - 800 € για την αγορά ενσήμων.
Δηλαδή θα πάρει καθαρά 1500 € μόνο στην περίπτωση που μείνει 5 μήνες άνεργη.
Διότι αν μείνει άνεργη μόνο 4 μήνες θα εισπράξει 1500 € - 461,50 = 1140 €.

Μα τα ίδια θα έχει εισπράξει και χωρίς να κολλήσει ένσημα αν βρει συνεργάσιμο εργοδότη και θα αποφύγει και την πίεση και το άγχος να μη γίνει λάθος. Άσε που θα πρέπει να προπληρώσει 800 € για να τα πάρει πίσω μετά,
μόνο στην περίπτωση που θα μείνει άνεργη 4 μήνες. Αν μείνει άνεργη 3 μήνες το μόνο που θα κερδίσει θα είναι τα κολλημένα ένσημα.

Αν θυμηθούμε και τον περιορισμό που έχουν θέσει ότι δεν μπορεί κάποιος να λαβαίνει πάνω από 4 μήνες ταμείο ανεργίας το χρόνο γιατί τα επόμενα χρόνια θα θεωρήσουν ότι έχει ξεπεράσει το όριο των μηνών επιδότησης που δικαιούνταν...είναι καλύτερα να μείνει στο αρχικό σενάριο με τη συνέχεια του περσινού ταμείου ανεργίας!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 11, 2011, 09:14:51 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος MortalMan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1018 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 09:45:43 μμ »
Νομίζω πως ο περιορισμός είναι 15 μήνες τα επόμενα 4 η 5 χρόνια απο το 2012 και μετά!Δε νομίζω να ισχύει το "4 μήνες ανα χρόνια"! Διορθώστε με αν κάνω λάθος!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1019 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 10:04:44 μμ »
Νομίζω πως ο περιορισμός είναι 15 μήνες τα επόμενα 4 η 5 χρόνια απο το 2012 και μετά!Δε νομίζω να ισχύει το "4 μήνες ανα χρόνια"! Διορθώστε με αν κάνω λάθος!
Ο περιορισμός είναι να μην εισπράξεις πάνω από 16 μήνες μέσα στα τελευταία 4 χρόνια.
Δηλαδή κατά μέσο όρο δεν πρέπει να ξεπερνάς τους 4 μήνες κατ' έτος.

Δε συμφωνείς λοιπόν ότι στην περίπτωση της birkbeck δεν αξίζει να μπει στη διαδικασία να αγοράζει ένσημα;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 11, 2011, 10:06:46 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος MortalMan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1020 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 11:01:15 μμ »
Νομίζω πως ο περιορισμός είναι 15 μήνες τα επόμενα 4 η 5 χρόνια απο το 2012 και μετά!Δε νομίζω να ισχύει το "4 μήνες ανα χρόνια"! Διορθώστε με αν κάνω λάθος!
Ο περιορισμός είναι να μην εισπράξεις πάνω από 16 μήνες μέσα στα τελευταία 4 χρόνια.
Δηλαδή κατά μέσο όρο δεν πρέπει να ξεπερνάς τους 4 μήνες κατ' έτος.

Δε συμφωνείς λοιπόν ότι στην περίπτωση της birkbeck δεν αξίζει να μπει στη διαδικασία να αγοράζει ένσημα;
Αυτό ισχύει απο το 2012 και μετά η και το 2011 είναι μέσα;
Μπορεί κάποιος π.χ. μια χρονιά να πάρει >4 μήνες;

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1021 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 11:21:00 μμ »
Ακόμα κι αν σε προσλάμβαναν ΑΚΩ θα ήσουν πολύ οριακά στη συμπλήρωση ενσήμων για νέο ταμείο ανεργίας.

Αυτό πώς προκύπτει;
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 351
Σύνολο: 351

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.156 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.