*

Ψηφοφορία

Είστε ευχαριστημένοι απο την περιοχή τοποθέτησής σας;

Ναι
71 (80.7%)
Όχι
17 (19.3%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 88

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 208922 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fever

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #728 στις: Ιούλιος 09, 2012, 10:40:01 μμ »
Να ρωτήσω και εγω κάτι
 Σε πρώτη φαση δεν πήρα οργανικη θεση,
απο τα εναπομειναντα οργανικα κενα δε με βολευει κανενα οποτε δε θα τα δηλωσω
Αλλα, ειμαι τελευταια στα μορια οποτε θα με τοποθετησουν σε καποια απο αυτα υποχρεωτικα.
 Η ερωτηση μου ειναι : θα πρεπει να υπηρετησω στη θεση αυτη που δεν επελεξα 2 χρονια ή και ένα;;;
(στην περιοχη αυτη ειμαι ηδη 2 χρονια και εχω υπηρετησει 1 χρονο την οργανικη την πρωτη που ειχα παρει οταν πρωτοηρθα με μεταθεση)
ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:58:46 »

Αποσυνδεδεμένος tataruga

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #729 στις: Ιούλιος 09, 2012, 11:02:42 μμ »
Να ρωτήσω όταν διατεθείς από την β/θμια στην α/θμια εκπαίδευση μπορείς στα λειτουργικά κενά των σχολείων που δηλώνεις να μην βάλεις ένα σχολείο και να  σε πάρουν σε αυτό;Δεν γίνεται έτσι δεν είναι; Δηλώνεις τα σχολεία τα οποια επιθυμείς και τοποθετείσε σε ένα απο αυτά; Το λεω γιατί σε ένα σχολείο δεν θέλω να πάω καθόλου για κάποιους λόγους επειδή δεν βολεύομαι γιατί το σχολείο είναι στην αρχή του χωριού και το λεωφορείο με αφήνει πολύ μπροστά και περπατάω πολύ για να πάω στο σχολείο.

Αποσυνδεδεμένος sxedia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #730 στις: Ιούλιος 10, 2012, 12:01:09 πμ »
Σε πρώτη φαση δεν πήρα οργανικη θεση, απο τα εναπομειναντα οργανικα κενα δε με βολευει κανενα οποτε δε θα τα δηλωσω Αλλα, ειμαι τελευταια στα μορια οποτε θα με τοποθετησουν σε καποια απο αυτα υποχρεωτικα.
 
Αν κανεις απο τους εχοντες περισσοτερα μορια απο εσενα, δε ζητησει καποιο απο τα εναπομεινοντα οργανικα κενα, τοτε αυτοματα θα δοθουν στους εχοντες τα λιγοτερα μορια.



θα πρεπει να υπηρετησω στη θεση αυτη που δεν επελεξα 2 χρονια ή και ένα;;; (στην περιοχη αυτη ειμαι ηδη 2 χρονια και εχω υπηρετησει 1 χρονο την οργανικη την πρωτη που ειχα παρει οταν πρωτοηρθα με μεταθεση)
ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις


Απο οργανικη σε οργανικη υποχρεουσαι να την υπηρετησεις 2 χρονια!!! Δηλ και 10 χρονια να εισαι σε μια οργανικη , αν παρεις νεα οργανικη θα την υπηρετησεις για 2 χρονια. Αποσπαση ΕΝΤΟΣ ΠΥΣΔΕ και ΑΠΟΣΠΑΣΗ απο ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ μπορεις να ζητας, ΜΕΤΑΘΕΣΗ ομως ΟΧΙ!!!

Αποσυνδεδεμένος fever

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #731 στις: Ιούλιος 10, 2012, 08:25:03 πμ »
Σε ευχαριστω σχεδια γιια την απαντηση
γνωριζω οτι καθε οργανικη πρεπει να την υπηρετησεις 2 χρονια
απλά αναρωτηθηκα το εξης : αφου θα με στειλει η υπηρεσια αναγκαστικα σε μια απο τις θεσεις που εχουν μεινει χωρις εγω να τις εχω επιλεξει , μηπως σε αυτη την περιπτωση -επειδη δηλαδη δεν ειναι επιλογη μου αλλα ειναι για τις αναγκες τις υπηρεσιας -, δεν εχω υποχρεωση να την υπηρετησω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:58:46 »

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #732 στις: Ιούλιος 10, 2012, 12:27:29 μμ »
fotini2009 ακόμα και υποχρεωτικά να σε τοποθετήσουν, πάλι 2 χρόνια.
Εγώ δεν κατάλαβα το εξής: έχεις οργανική (πρόσεξε, οργανική όχι προσωρινή τοποθέτηση) και ζήτησες να αλλάξεις;

tataruga εάν η υπηρεσία δεν μπορέσει να σε τοποθετήσει σε κάποιο από τα σχολεία προτίμησής σου, θα σε τοποθετήσει οπουδήποτε αλλού.

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #733 στις: Ιούλιος 10, 2012, 12:32:46 μμ »
Οι εκπαιδευτικοί που πήραν μετάταξη έρχονται τελευταίοι στις τοποθετήσεις σε σχέση με όσους είναι στη διάθεση ΠΥΣΔΕ;
Υπάρχει περίπτωση να δώσουν τοποθέτηση σε κάποιον μεταταχθέντα χωρίς να υπάρχει θέση και να τον μετακινήσουν εντός ή εκτός ΠΥΣΔΕ;
Σε αυτή την περίπτωση θεωρείται απόσπαση ή νέα τοποθέτηση, την οποία θεωρούν οργανική και την οποία πρέπει να υπηρετήσει 2 έτη;

Αποσυνδεδεμένος fever

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #734 στις: Ιούλιος 10, 2012, 12:34:44 μμ »
ευχαριστω hapiness
ειχα οργανικη αλλα βγηκα φετος υπεραριθμη οποτε την εχασα,
 εμεινα στη διαθεση οποτε τωρα θα με τοποθετησουν αναγκαστικα καπου

Αποσυνδεδεμένος penny_ct

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 402
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #735 στις: Ιούλιος 10, 2012, 01:19:32 μμ »
Kαλησπέρα κι απο μένα!

Μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο αρχείο excell για να υπολογίσω τα μόριά μου για  τοποθέτηση?

Φέτος πήρα μετάθεση σε άλλο νομο 1ης επιλογής. Τα μόρια με τα οποία πήρα τη μετάθεση είναι τα ίδια με τα οποία θα τοποθετηθώ??

Αποσυνδεδεμένος morfikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #736 στις: Ιούλιος 10, 2012, 01:32:53 μμ »
Καλημέρα!! Από τη σχολική χρονιά 2009-2010 μέχρι και τη χρονιά που μόλις τελείωσε (2011-1012) ήμουν στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ. Πριν από λίγες μέρες πήρα οργανική θέση. Θα ήθελα να μάθω αν έχω δικαίωμα να υποβάλλω αίτηση για βελτίωση θέσης αυτό το χρόνο ή πρέπει να υπηρετήσω δύο χρόνια υποχρεωτικά στην οργανική μου; Ευχαριστώ....
Διευκρινίζω ότι όταν διορίστηκα υπηρέτησα 2 χρόνια στην οργανική μου σε δυσπρόσιτο και μετά πήρα μετάθεση. Από εκείνη τη στιγμή ήμουν στη διάθεση μέχρι τώρα που απέκτησα οργανική. Να φανταστώ ότι μπορώ, υπηρετώντας ένα χρόνο, να ζητήσω βελτίωση για την επόμενη χρονιά;;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 10, 2012, 04:27:50 μμ από morfikos »

Αποσυνδεδεμένος chrys

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #737 στις: Ιούλιος 10, 2012, 02:31:46 μμ »
Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Πήρα μετάθεση το 2009-2010 και δεν έχω υπηρετήσει. Ξέρω ότι πρέπει να υπηρετήσω για ένα χρόνο για ζητήσω μετάθεση. Ήμουν στην διάθεση του ΠΥΣΔΕ και φέτος πήρα οργανική, χωρίς να τη ζητήσω λόγω του οτι ήμουν τελευταία στα μόρια. Την οργανική αυτή πρέπει να την υπηρετήσω ένα ή δυο χρόνια; Ξέρει κάποιος;

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #738 στις: Ιούλιος 10, 2012, 02:48:29 μμ »
ευχαριστω hapiness
ειχα οργανικη αλλα βγηκα φετος υπεραριθμη οποτε την εχασα,
 εμεινα στη διαθεση οποτε τωρα θα με τοποθετησουν αναγκαστικα καπου
Δεν είμαι σίγουρη ότι η υπεραριθμία λύνεται με υποχρεωτική τοποθέτηση σε οργανική που δεν έχεις δηλώσει. Καλύτερα να απαντήσει η bitch σε αυτό...

Αποσυνδεδεμένος fever

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #739 στις: Ιούλιος 10, 2012, 02:56:23 μμ »
ασε το θεμα της υπεραριθμιας , δεν δηλωσα καποιο κενο ως υπεραριθμη και ετσι κριθηκα κανονικα με τους υπολοιπους
οποτε,  1 χρονο το 10-11 υπηρετησα την οργανικη μου
1 χρονο 11-12 (φετος) ημουν στη διαθεση (γιατι εχασα τη οργανικη, αλλα δεν τοποθετηθηκα ως υπεραριθμη)
 και τωρα μου δινουν οργανικη καπου που δεν δηλωσα γιατι ειμαι η τελευταια στα μορια
πρεπει να την υπηρετησω;;; η απλα την εχω στα χαρτια;;;
οποιος αλλος γνωριζει κατι σχετικο ας απαντησει
δεν εχω καταλαβει ακομα τι γινεται

Αποσυνδεδεμένος chrys

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #740 στις: Ιούλιος 10, 2012, 03:02:58 μμ »
νομίζω οτι εφόσον ήσουν φέτος στην διάθεση και υπηρέτησες, δεν υπηρετείς δύο χρόνια την οργανική γιατι ήσουν στην διάθεση χωρις δική σου υπαιτιότητα. τώρα δεν ξέρω αν χρωστάς αλλη μια!

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #741 στις: Ιούλιος 11, 2012, 01:08:34 μμ »
ασε το θεμα της υπεραριθμιας , δεν δηλωσα καποιο κενο ως υπεραριθμη και ετσι κριθηκα κανονικα με τους υπολοιπους
οποτε,  1 χρονο το 10-11 υπηρετησα την οργανικη μου
1 χρονο 11-12 (φετος) ημουν στη διαθεση (γιατι εχασα τη οργανικη, αλλα δεν τοποθετηθηκα ως υπεραριθμη)
 και τωρα μου δινουν οργανικη καπου που δεν δηλωσα γιατι ειμαι η τελευταια στα μορια
πρεπει να την υπηρετησω;;; η απλα την εχω στα χαρτια;;;
οποιος αλλος γνωριζει κατι σχετικο ας απαντησει
δεν εχω καταλαβει ακομα τι γινεται
Μπερδεμένη μου φαίνεται η υπόθεσή σου έτσι όπως μου την λες.
Κατ' αρχήν, από την στιγμή που το 10-11 είχες πραγματική οργανική (και όχι ΠΤ), τότε αυτή δεν "χάνεται" αν κριθείς υπεράριθμη, εκτός κι αν κλείσει το σχολείο σου. Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί το 11-12 ήσουν στην διάθεση όπως λες. Καταργήθηκε το σχολείο σου;
Η διαδικασία κρίσης της υπεαριρθμίας πάει ως εξής: η υπηρεσία καλεί αρχικά όσους ΘΕΛΟΥΝ να κριθούν υπεράριθμοι, να κάνουν την αντίστοιχη αίτηση. Μετά κρίνει υπεράριθμους από αυτούς που θέλουν, όσους το δικαιούνται , και από αυτούς που δεν θέλουν, αναγκαστικά τον πιο νέο (αυτόν που τοποθετήθηκε αργότερα νομίζω ή αυτόν με τα λιγότερα μόρια, δεν θυμάμαι).
Όταν κλείσει η λίστα με τους υπεράριθμους, τότε αυτοί κρίνονται πλέον για τοποθέτηση σε οργανικές μόνο μεταξύ τους και σε καμία περίπτωση μαζί με τους υπόλοιπους. Έχω την αίσθηση λοιπόν, χωρίς να είμαι σίγουρη, ότι εάν τελειώσαν οι τοποθετήσεις υπεραρίθμων και δεν τοποθετήθηκες, και μετά τελειώσαν και των υπόλοιπων και περίσεψε οργανική, τότε σε αυτή πρέπει να τοποθετηθεί ο τελευταίος στα μόρια από τους ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ και όχι από τους υπεράριθμους.

Βρε μήπως σε έχουν κρίνει ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ υπεράριθμη και τα χεις μπερδέψει;
bitch;;;;;;!!!!!  :D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160975
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 542
Σύνολο: 566

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.