*

Ψηφοφορία

Είστε ευχαριστημένοι απο την περιοχή τοποθέτησής σας;

Ναι
71 (80.7%)
Όχι
17 (19.3%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 88

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 209801 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος riniw22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #616 στις: Ιούλιος 12, 2011, 01:59:23 μμ »
οκ..το ξεκαθαρίσαμε αυτό!! Η μεγαλύτερη μου απορία είναι αυτή που αφορά την αμοιβαία μετάθεση ...μου την απέρριψαν επεδή φέτος βρισκόμουν στη διάθεση και έκανα ένσταση τονίζοντας πως προέκυψαν καινούρια στοιχεία εφόσον πήρα τώρα οργανική...το θέμα ειναι ότι η εγκύκλιος της αμοιβαίας μετάθεσης λέει πως πρέπει να έχεις οργανική και να την έχεις υπηρετήσει τουλάχιστον 1 χρόνο..θα πιαστεί που πήρα εγώ τώρα οργανική αλλά "ξεχρέωσα" όντας στη διάθεση για να πάρω τώρα την αμοιβαία ???  ή θα περιμένω του χρόνου ?? και αν πάρω απόσπαση δικαιούμαι του χρόνου την αμοιβαία???? ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ ΜΠΕΡΔΕΜΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ......

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:51:55 »

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #617 στις: Ιούλιος 12, 2011, 02:03:11 μμ »
Θα πιαστει.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #618 στις: Ιούλιος 13, 2011, 10:28:38 πμ »
Καλημέρα παιδιά! Είμαι πολύ πολύ χαρούμενη! Με έστειλαν από το Καστελόριζο που είχα διοριστεί πέρισυ στην Κάρπαθο στο ΓΕΛ Απερίου! Βρήκα και ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό για το γιο μου και του έκλεισα και θέση! Για σπίτι πότε λέτε να ψάξω? Η άδεια μου λήγει το Νοέμβρη οπότε και θα πάω. Έχει πάει κάποιος στην Κάρπαθο? Έχετε κάποιες χρήσιμες πληροφορίες? Σας ευχαριστώ παρα πολύ εκ των προτέρων! :D
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος aggeliki2003

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #619 στις: Ιούλιος 13, 2011, 12:49:53 μμ »
Χαίρομαι πολύ που βρήκες σταθμό για το παιδάκι σου! Σίγουρα είναι μεγάλη ευκολία!
Κι από Καστελόριζο πολύ καλύτερα! Δυστυχώς δε γνωρίζω πληροφορίες για Κάρπαθο (την είχα βάλει κι εγώ στις επιλογές όταν διορίστηκα..). Πάντως για σπίτι όσο νωρίτερα ψάξεις τόσο περισσότερες και καλύτερες επιλογές θα έχεις. Σίγουρα θα υπάρχουν συνάδελφοι που μπορούν να βοηθήσουν, καλή δύναμη!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:51:55 »

Αποσυνδεδεμένος PERISTER

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #620 στις: Ιούλιος 17, 2011, 06:20:03 μμ »
Καλώς να ερθεις στο νησί! Εγω διοριστηκα περυσι στην Καρπαθο. Λοιπόν το Απέρι ειναι 8 χιλ απο την πρωτευουσα με σχετικά καλό δρόμο! Τα Πηγάδια (η πρωτεουσα του νησιού) ειναι αρκετά μεγάλη, έχει 2 μεγάλα σουπερμαρκετ, εχει κεντρο υγειας, γυμναστηριο. Σπίτια υπάρχουν γυρω στα 250- 300 ευρω νοικιαζουμε οι περισσοτεροι σε 2χωρα, καλο ειναι να φτασεισ στο νησι οσο γινεται βεβαια νωριτερα για να βρεις σπιτάκι καλό. το θεμα ειναι οτι εμεις οι νεοδιοριστοι της πρωτοβαθμιας δεν ξερουμε για του χρονου που θα μας παμε και καποιοι εχουν κρατησει τα σπίτια τους αλλά εντάξει σιγουρα θα βρεις! Να ξερεις οτι γενικα το νησι χρειάζεται αυτοκινητο, οι αποστάσεις ειναι μακρινές και εχει και πολλές ανηφορες!!! Α κατι τελευταιο εχει καθημερινη συνδεση αεροπορικη με Αθήνα αλλά και Ρόδο, πλοιο στο νησι την θερινη σεζον εχουμε 4 φορες την βδομάδα και το χειμώνα 2 φορές την βδομάδα. Δυστυχώς δεν έχουμε κανενα high speed.
 Σου ευχομαι καλη τυχη και ισως τα πουμε και απο κοντα απο Σεπτέμβρη :)

Αποσυνδεδεμένος jtsop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #621 στις: Ιούλιος 18, 2011, 02:35:41 μμ »
εγώ θα σου πρότεινα να μην κλείσεις από τώρα σπίτι. και εμένα πέρυσι Κάρπαθο με τοποθέτησαν αλλά μετά αλλάξαν τις τοποθετήσεις. Να ξέρεις ότι ο παπαδό είπε ότι όταν προκύψουν λειτουργικά κενά (λόγω των αποσπάσεων) θα μπορούν όλοι να ξανακάνουν αίτηση τοποθέτησης, οπότε θα γίνει ένας χαμός.

Αποσυνδεδεμένος rukaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #622 στις: Ιούλιος 18, 2011, 03:07:58 μμ »
Τι????????????????????????? Ισχύει αυτό που λες? Και γιατί βγάλανε τις τοποθετήσεις δηλαδή τώρα?

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #623 στις: Ιούλιος 18, 2011, 03:17:11 μμ »
Τι????????????????????????? Ισχύει αυτό που λες? Και γιατί βγάλανε τις τοποθετήσεις δηλαδή τώρα?

Ορισμενα ΠΥΣΔΕ επιλεγουν να προβουν σε λειτουργικες τοποθετησεις των υπο διαθεση εκπαιδευτικων για το διμηνο Ιουλιου - Αυγουστου και κατοπιν, μετα την ανακοινωση των αποσπασεων, πραγματοποιουν επανατοποθετησεις για να πληρωσουν τα λειτουργικα κενα που θα προκυψουν απο το νεο ανακατεμα τις τραπουλας, (αποσπασεις και αδειες), τελη Αυγουστου - αρχες Σεπτεμβριου.   
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος rukaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #624 στις: Ιούλιος 18, 2011, 03:21:12 μμ »
Δηλαδή εμένα που με τοποθέτησαν σε ένα νησί μπορεί τέλη Αυγούστου να με τοποθετήσουν σε άλλο? Πέρσι έμαθα τέλη Αυγούστου πού θα πήγαινα αλλά όλο το καλοκαίρι παρέμενα στη διάθεση.

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #625 στις: Ιούλιος 18, 2011, 05:01:44 μμ »
εγώ θα σου πρότεινα να μην κλείσεις από τώρα σπίτι. και εμένα πέρυσι Κάρπαθο με τοποθέτησαν αλλά μετά αλλάξαν τις τοποθετήσεις. Να ξέρεις ότι ο παπαδό είπε ότι όταν προκύψουν λειτουργικά κενά (λόγω των αποσπάσεων) θα μπορούν όλοι να ξανακάνουν αίτηση τοποθέτησης, οπότε θα γίνει ένας χαμός.

+1  το ίδιο συμβουλεύω και εγώ, μην βιαστείς και πολύ με το σπίτι, απλώς να προσθέσω σε ότι είπε ο συνάδελφος ότι ακόμα και κάρπαθο να πας υπάρχει πάντα η πιθανότητα να βρεθείς είτε χωρίς αρκετές ώρες στο σχολείο οπότε να σε στείλουν και αλλού είτε χωρίς καθόλου ώρες οπότε να βρεθείς σε άλλο σχολείο. Οπότε η επιλογή σπιτιού με βάση το σχολείο σου αυτή την στιγμή εμπεριέχει ρίσκο

Αποσυνδεδεμένος jtsop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #626 στις: Ιούλιος 19, 2011, 02:43:20 μμ »
πάντως εγώ ακόμα έχω τα open εισιτήρια για Κάρπαθο από πέρυσι, τα οποία άλλαξα λόγω της αλλαγής της τοποθέτησης. Ειδικά στα Δωδεκάνησα ο μηχανισμός τοποθετήσεων είναι χαοτικός, οπότε μέχρι να αναλάβετε στο σχολείο μην θεωρείτε τίποτα σίγουρο.

Αποσυνδεδεμένος marianthid

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 287
  • η ρίζα μου είν' ο λόγος...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #627 στις: Ιούλιος 24, 2011, 03:00:12 μμ »
Καλησπέρα, συνάδελφοι.
Θα ήθελα να ρωτήσω βάσει ποιων κριτηρίων γίνεται η τοποθέτηση σε λειτουργικά κενά όσων είναι σε διάθεση.
Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά :)
Όχι,δεν είμαι λυπημένη.
Σε σωστή ώρα νυχτώνει.

Αποσυνδεδεμένος rukaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #628 στις: Ιούλιος 24, 2011, 06:07:38 μμ »
Η τοποθέτηση γίνεται με βάση τα μόρια αλλά και τις προτιμήσεις που έχει δηλώσει ο καθένας. Βέβαια πολλές φορές παίζουν κι άλλα..

Αποσυνδεδεμένος any

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών
« Απάντηση #629 στις: Ιούλιος 25, 2011, 03:32:00 μμ »
Η τοποθέτηση γίνεται με βάση τα μόρια αλλά και τις προτιμήσεις που έχει δηλώσει ο καθένας. Βέβαια πολλές φορές παίζουν κι άλλα..

δηλαδη και εμεις που τελικα μειναμε στη διαθεση και δηλωσαμε λειτουργικα κενα θα μαθουμε που θα ειμαστε τον Σεπτέμβρη?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161772
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 463
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 406
Σύνολο: 415

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.