*

Αποστολέας Θέμα: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II  (Αναγνώστηκε 632884 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Selanik

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1428 στις: Ιούνιος 04, 2010, 02:45:35 μμ »
  Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος τι διαδικασία ακολουθείται κανονικά από δω και στο εξής για τους διοριστέους β φουρνιας; Εννοώ με βάση τα όσα ίσχυαν παλιότερα. Βγαίνει απλά η εγκύκλιος και κάνουμε αιτήσεις; Θα βγει ανακοίνωση στο αλφαβήτα ;


ναι, θα βγει εγκύκλιος μέχρι το τέλος Ιουλίου, θα κάνεις τα χαρτιά σου και όταν βγουν οι πίνακες θα ξέρεις αν σε πήραν φέτος ή αν θα σε απορροφήσουν μέχρι το 2012 και βάλε. Αφού είσαι νηπιαγωγός ίσως έχεις αρκετές ελπίδες να σε πάρουν φέτος, ειδικά αν είσαι και ψηλά στον πίνακα διοριστέων.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:02:05 »

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1429 στις: Ιούνιος 04, 2010, 02:48:53 μμ »
  Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος τι διαδικασία ακολουθείται κανονικά από δω και στο εξής για τους διοριστέους β φουρνιας; Εννοώ με βάση τα όσα ίσχυαν παλιότερα. Βγαίνει απλά η εγκύκλιος και κάνουμε αιτήσεις; Θα βγει ανακοίνωση στο αλφαβήτα ;

Λογικά ,τέλη Ιουνίου θα ανακοινωθούν τα ονοματα των διοριστέων -όσοι θα είναι αυτοί- μέσα στο πρώτο 15ήμερο του Ιουλίου ή θα κληθούμε να κάνουμε αιτήσεις για διορισμό ,θα ακολουθήσει η επεξεργασία τους από το υπουργείο και μετά θα περιμένουμε μετά το 15αύγουστο να ανακοινωθούν οι τοποθετήσεις.

Αποσυνδεδεμένος Selanik

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1430 στις: Ιούνιος 04, 2010, 02:56:15 μμ »
Λογικά ,τέλη Ιουνίου θα ανακοινωθούν τα ονοματα των διοριστέων -όσοι θα είναι αυτοί- μέσα στο πρώτο 15ήμερο του Ιουλίου ή θα κληθούμε να κάνουμε αιτήσεις για διορισμό ,θα ακολουθήσει η επεξεργασία τους από το υπουργείο και μετά θα περιμένουμε μετά το 15αύγουστο να ανακοινωθούν οι τοποθετήσεις.

Sun δε νομίζω ότι ανακοινώνονται τα ονόματα των διοριστέων πριν τις αιτήσεις. Καλούμαστε όλοι που κατοχυρώνουμε διορισμό να κάνουμε αίτηση και μετά ανακοινώνουν ονόματα και τοποθετήσεις. Τουλάχιστον έτσι γινόταν μέχρι πέρσι.

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1431 στις: Ιούνιος 04, 2010, 02:58:12 μμ »
  Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος τι διαδικασία ακολουθείται κανονικά από δω και στο εξής για τους διοριστέους β φουρνιας; Εννοώ με βάση τα όσα ίσχυαν παλιότερα. Βγαίνει απλά η εγκύκλιος και κάνουμε αιτήσεις; Θα βγει ανακοίνωση στο αλφαβήτα ;

Λογικά ,τέλη Ιουνίου θα ανακοινωθούν τα ονοματα των διοριστέων -όσοι θα είναι αυτοί- μέσα στο πρώτο 15ήμερο του Ιουλίου ή θα κληθούμε να κάνουμε αιτήσεις για διορισμό ,θα ακολουθήσει η επεξεργασία τους από το υπουργείο και μετά θα περιμένουμε μετά το 15αύγουστο να ανακοινωθούν οι τοποθετήσεις.

Είναι υπέρ το δέον αισιόδοξο το να αναμένουμε εγκύκλιο κλήσης διοριστέων τόσο σύντομα. Εκτιμώ πως οι σχετικές εγκύκλιοι θα ανακοινωθούν περί τα τέλη Ιουλίου-αρχές Αυγούστου και οι οριστικές τοποθετήσεις λίγο πριν ξεκινήσουν τα ΠΕΚ περί τις 20/08...


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:02:05 »

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1432 στις: Ιούνιος 04, 2010, 03:06:56 μμ »
  Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος τι διαδικασία ακολουθείται κανονικά από δω και στο εξής για τους διοριστέους β φουρνιας; Εννοώ με βάση τα όσα ίσχυαν παλιότερα. Βγαίνει απλά η εγκύκλιος και κάνουμε αιτήσεις; Θα βγει ανακοίνωση στο αλφαβήτα ;

Λογικά ,τέλη Ιουνίου θα ανακοινωθούν τα ονοματα των διοριστέων -όσοι θα είναι αυτοί- μέσα στο πρώτο 15ήμερο του Ιουλίου ή θα κληθούμε να κάνουμε αιτήσεις για διορισμό ,θα ακολουθήσει η επεξεργασία τους από το υπουργείο και μετά θα περιμένουμε μετά το 15αύγουστο να ανακοινωθούν οι τοποθετήσεις.

Είναι υπέρ το δέον αισιόδοξο το να αναμένουμε εγκύκλιο κλήσης διοριστέων τόσο σύντομα. Εκτιμώ πως οι σχετικές εγκύκλιοι θα ανακοινωθούν περί τα τέλη Ιουλίου-αρχές Αυγούστου και οι οριστικές τοποθετήσεις λίγο πριν ξεκινήσουν τα ΠΕΚ περί τις 20/08...


Ισως έχεις δίκιο. Απ'όσο θυμάμαι όμως πέρσι ,κάπως έτσι ήταν το χρονοδιάγραμμα.

Αποσυνδεδεμένος Selanik

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1433 στις: Ιούνιος 04, 2010, 03:15:32 μμ »
  Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος τι διαδικασία ακολουθείται κανονικά από δω και στο εξής για τους διοριστέους β φουρνιας; Εννοώ με βάση τα όσα ίσχυαν παλιότερα. Βγαίνει απλά η εγκύκλιος και κάνουμε αιτήσεις; Θα βγει ανακοίνωση στο αλφαβήτα ;

Λογικά ,τέλη Ιουνίου θα ανακοινωθούν τα ονοματα των διοριστέων -όσοι θα είναι αυτοί- μέσα στο πρώτο 15ήμερο του Ιουλίου ή θα κληθούμε να κάνουμε αιτήσεις για διορισμό ,θα ακολουθήσει η επεξεργασία τους από το υπουργείο και μετά θα περιμένουμε μετά το 15αύγουστο να ανακοινωθούν οι τοποθετήσεις.

Είναι υπέρ το δέον αισιόδοξο το να αναμένουμε εγκύκλιο κλήσης διοριστέων τόσο σύντομα. Εκτιμώ πως οι σχετικές εγκύκλιοι θα ανακοινωθούν περί τα τέλη Ιουλίου-αρχές Αυγούστου και οι οριστικές τοποθετήσεις λίγο πριν ξεκινήσουν τα ΠΕΚ περί τις 20/08...


Ισως έχεις δίκιο. Απ'όσο θυμάμαι όμως πέρσι ,κάπως έτσι ήταν το χρονοδιάγραμμα.

πέρσι η εγκύκλιος βγήκε 5 Αυγούστου, οι αιτήσεις ήταν 7-12 Αυγούστου και οι τοποθετήσεις ανακοινώθηκαν περί 20 Αυγούστου. Άρα τέλη Ιουλίου στην καλύτερη.

Αποσυνδεδεμένος katerina2010

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1434 στις: Ιούνιος 04, 2010, 03:37:47 μμ »
Και γω από ό,τι θυμάμαι πέρυσι, οι αιτήσεις για διορισμό έγιναν τέλη Ιουλίου και οι τοποθετήσεις κοντά στον Δεκαπενταύγουστο! Φέτος δεν ξέρω τι πρόκειται να γίνει... ??? Έχει κανείς καμιά νέα ενημέρωση από Υπουργείο???  Όλα παίζονται... Παίζουν ρόλο πολλοί παράγοντες: τι κενά θα υπάρξουν, πόσες υπεραριθμίες, πόσες συνταξιοδοτήσεις κλπ.... Κακά τα ψέματα, τα δεδομένα είναι διαφορετικά ανά ειδικότητα, ανά νομό κλπ. Άλλες οι ανάγκες σε μαθηματικούς , άλλες σε φιλολόγους, άλλες σε νηπιαγωγούς κ.ο.κ. Και σαφώς όσοι είναι αρκετά ψηλά στον πίνακα διοριστέων ανησυχούν λιγότερο... Βέβαια ποτέ κανείς δεν είναι σίγουρος, με όσα γίνονται στην Ελλάδα τελευταία... :-\ 
Τέλος, δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλή ιδέα να κρεμιέται κανείς και να χρυσοπληρώνει δικηγόρους τέτοια εποχή...Χρειάζεται σκέψη...Τεσπα, θα δείξει...  Όποιος έχει έγκυρη ενημέρωση για το θέμα ας την παραθέτει εδώ! Καλή υπομονή σε όλους!!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1435 στις: Ιούνιος 04, 2010, 04:29:40 μμ »
O χρονος κινησης της διαδικασιας μπορει να ποικιλλει, αναλογως των συνθηκων πχ κατά το ετος διεξαγωγης του ΑΣΕΠ συνηθως σημειωνονται καθυστερησεις στην καταρτιση των πινακων διοριστεων, με αποτελεσμα να συμπαρασυρεται και η ολη διαδικασια.  

Πρωτα εκδιδεται η εγκυκλιος (ή εγκυκλιοι) προσκλησης των υποψηφιων να υποβαλουν αιτηση διορισμου. Στην εγκυκλιο οριζονται οι κατηγοριες διορισμου και οι σχετικες αριθμητικες λεπτομερειες πχ αν ειναι 800 το αθροισμα των προκυρυγμενων θεσεων μεσω του διαγωνισμου του ΑΣΕΠ του κλαδου ΠΕ02, οριζεται να καταθεσουν αιτηση οι πρωτοι 600 την πρωτη χρονια των διορισμων για να καλυφθουν οι πρωτες 400 θεσεις.

Η περιοδος (ηλεκτρονικης) υποβολης των αιτησεων στο ΟΠΣ διαρκει περιπου 3 - 4 μερες. Η επεξεργασια γινεται ηλεκτρονικα και τα αποτελεσματα ανακοινωνονται ταχεως, συνηθως μεσα στο επομενο πενθημερο.  

Μπορει να μην υπαρχει ενιαια εγκυκλιος αλλα πολλες, οι οποιες διαφοροποιουνται ανα βαθμιδα εκπαιδευσης, κατηγορια διορισμου, κλαδο/ειδικοτητα, χρονο εκδοσης.

Το διαστημα που οριζεται για να παρουσιαστουν οι νεοδιοριστοι στις Διευθυνσεις ειναι 3 - 4 ημερες.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 04, 2010, 04:31:16 μμ από Damien »
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1436 στις: Ιούνιος 04, 2010, 05:31:10 μμ »
 Δεν ξερω,καποιοι ζυγιζετε πολυ λαθος τα πραγματα.Εχετε δει η διαβασει τα ταξιδια του Γκαλιβερ;(Γκιουλιβερ εχει μεταφραστει στα Ελληνικα).Μια απο τις περιπετειες του ηταν πανω στο ιπταμενο νησι Λαπουτα(τονος στην δευτερη συλλαβη)Το νησι κατοικειτο απο ανθρωπους που ολη μερα σκεφτονταν,οταν λοιπον για να μην τα πολυλογω, καποια στιγμη το νησι κινδυνεψε και επεφτε με φορα προς τα κατω,ετοιμο να συντριβει στο εδαφος,εκεινοι ακομη σκεφτονταν και συζητουσαν στα συμβουλια τους, αδρανεις

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1437 στις: Ιούνιος 04, 2010, 05:34:15 μμ »
Δεν ξερω,καποιοι ζυγιζετε πολυ λαθος τα πραγματα.Εχετε δει η διαβασει τα ταξιδια του Γκαλιβερ;(Γκιουλιβερ εχει μεταφραστει στα Ελληνικα).Μια απο τις περιπετειες του ηταν πανω στο ιπταμενο νησι Λαπουτα(τονος στην δευτερη συλλαβη)Το νησι κατοικειτο απο ανθρωπους που ολη μερα σκεφτονταν,οταν λοιπον για να μην τα πολυλογω, καποια στιγμη το νησι κινδυνεψε και επεφτε με φορα προς τα κατω,ετοιμο να συντριβει στο εδαφος,εκεινοι ακομη σκεφτονταν και συζητουσαν στα συμβουλια τους, αδρανεις
Επειδή όμως εγώ είμαι βλάκας και δεν κατάλαβα τίποτα απ'όσα λες ,μπορείς να μου εξηγήσεις τί εννοείς ; Γιατί, μου φαίνεται ότι κάπως αφ' υψηλού είναι η παραβολή σου.

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1438 στις: Ιούνιος 04, 2010, 05:49:53 μμ »
Απαντω στην Κατερινα2010 που λεει οτι χρειαζεται πολλη σκεψη κτλ...Δες πιο πανω.Εγω δεν καταλαβαινω τι εννοεις οταν μου προσαπτεις οτι ειναι αφ υψηλου! η παραβολη μου.Οποιος προτιμα την πολλη σκεψη απο την δραση,διατρεχει περισσοτερους κινδυνους

Αποσυνδεδεμένος katerina2010

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1439 στις: Ιούνιος 05, 2010, 12:54:29 μμ »
Απαντω στην Κατερινα2010 που λεει οτι χρειαζεται πολλη σκεψη κτλ...Δες πιο πανω.Εγω δεν καταλαβαινω τι εννοεις οταν μου προσαπτεις οτι ειναι αφ υψηλου! η παραβολη μου.Οποιος προτιμα την πολλη σκεψη απο την δραση,διατρεχει περισσοτερους κινδυνους

Δεν καταλαβαίνω γιατί παρεξηγείς τόσο πολύ τη γνώμη μου, alceste! Πρέπει όλοι να έχουμε την ίδια άποψη σε όλα?Τόσο κακή είναι η σκέψη??? Δηλαδή να είμαστε απερίσκεπτοι, στο τι κάνουμε και τι λέμε??? Υπάρχει ξέρεις και η παραβολή: "Όποιος βιάζεται...σκοντάφτει!"   ;D

Αποσυνδεδεμένος maritinaki_zan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1440 στις: Ιούνιος 05, 2010, 01:17:46 μμ »
Απαντω στην Κατερινα2010 που λεει οτι χρειαζεται πολλη σκεψη κτλ...Δες πιο πανω.Εγω δεν καταλαβαινω τι εννοεις οταν μου προσαπτεις οτι ειναι αφ υψηλου! η παραβολη μου.Οποιος προτιμα την πολλη σκεψη απο την δραση,διατρεχει περισσοτερους κινδυνους

Δεν καταλαβαίνω γιατί παρεξηγείς τόσο πολύ τη γνώμη μου, alceste! Πρέπει όλοι να έχουμε την ίδια άποψη σε όλα?Τόσο κακή είναι η σκέψη??? Δηλαδή να είμαστε απερίσκεπτοι, στο τι κάνουμε και τι λέμε??? Υπάρχει ξέρεις και η παραβολή: "Όποιος βιάζεται...σκοντάφτει!"   ;D

Μην τρελαίνεστε συνάδερφοι, αν πτωχεύσει η χώρα , όπως λένε μερικοί στο forum -από συνομιλίες τους με αιρετούς ΠΥΣΠΕ- τότε δεν πρόκειται να διοριστεί κανείς ή να πληρωθεί κανείς, οπότε όλοι μαζί θα υποστούμε τις συνέπειες - και οι σκεπτόμενοι και οι μη σκεπτόμενοι!!!!  ;D  ;D  ;D

Αποσυνδεδεμένος SKANDALO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1441 στις: Ιούνιος 05, 2010, 01:29:18 μμ »
Άλλωστε...γλυκύς ο θάνατος μετά των πολλών.... :P
et in Arcadia ego...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 740
Σύνολο: 742

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.