*

Αποστολέας Θέμα: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II  (Αναγνώστηκε 629522 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2884 στις: Αύγουστος 03, 2010, 09:10:18 μμ »
Γειά σας, θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνετε να μην κάνω αίτηση διορισμού φέτος (είμαι Φυσικός με ασεπ 2008) και να περιμένω του χρόνου με τους υπόλοιπους που θα μείνουν.

ελα να ενωσουμε τον πονο μας....  χιλιοι καλοι χωρουν

Είναι και νίοπαντρη βρε παιδια τι να κάνω....ουφφφφφφφ
κατ'αρχας συγχαρητηρια για τον διορισμο σου!
κατα δευτερον.....στους χαλεπους καιρους που διανυουμε....μη ρισκαρεις με το φλεγον θεμα του διορισμου!
οσο για την αποσταση.....σιγουρα δεν ειναι οτι καλυτερο....αλλα δεν ειναι και καταδικαστικο!
χριστουγεννα,πασχα,καλοκαιρι,αργιες που κολλανε με σκ,σκ που θα σε επισκεπτεται και το αντιστροφο....ε δεν ειναι και 3 χρονια γεματα!
σου ευχομαι την καλυτερη δυνατη τοποθετηση!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:24:28 »

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2885 στις: Αύγουστος 03, 2010, 09:10:34 μμ »
Ρε παιδιά στους ξενόγλωσσους τι πετσόκομα ήταν αυτό????Γδάρσιμο και χωρίς τοπικη αναισθησία!!!!!

Στο χωριό μου κάπως αλλιώς το λέμε αυτό κι όχι γδάρσιμο...και οχι χωρίς αναισθησία αλλά χωρίς σάλιο!!!  >:( >:( >:(
Και στο δικό μου έτσι το λένε απλά λόγω της βρωμοστομίας μου και των "ακραίων" μου απόψεων έχω δεί να διαγράφονται απαντήσεις μου στο φόρουμ οπότε είπε να είμαι κόσμια :P
δεν καταλαβαινει η διαμαντω..που θα παει , θα το φαει το κεφαλακι της. Σε εμας πηρανε 1 απο ΑΣΕΠ και 1 απο 30μηνο...ελεοςς
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2886 στις: Αύγουστος 03, 2010, 09:22:23 μμ »
Ρε παιδιά στους ξενόγλωσσους τι πετσόκομα ήταν αυτό????Γδάρσιμο και χωρίς τοπικη αναισθησία!!!!!

Στο χωριό μου κάπως αλλιώς το λέμε αυτό κι όχι γδάρσιμο...και οχι χωρίς αναισθησία αλλά χωρίς σάλιο!!!  >:( >:( >:(
Και στο δικό μου έτσι το λένε απλά λόγω της βρωμοστομίας μου και των "ακραίων" μου απόψεων έχω δεί να διαγράφονται απαντήσεις μου στο φόρουμ οπότε είπε να είμαι κόσμια :P
δεν καταλαβαινει η διαμαντω..που θα παει , θα το φαει το κεφαλακι της. Σε εμας πηρανε 1 απο ΑΣΕΠ και 1 απο 30μηνο...ελεοςς


ελα καλε...τοσο πολλους....καταξοδευτηκαν.....
θα τα πουμε με τη διαμαντω κ την κυβερνηση στις επομενες εκλογες κ στα δικαστηρια...

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2887 στις: Αύγουστος 03, 2010, 09:28:12 μμ »
Ρε παιδιά στους ξενόγλωσσους τι πετσόκομα ήταν αυτό????Γδάρσιμο και χωρίς τοπικη αναισθησία!!!!!

Στο χωριό μου κάπως αλλιώς το λέμε αυτό κι όχι γδάρσιμο...και οχι χωρίς αναισθησία αλλά χωρίς σάλιο!!!  >:( >:( >:(
Και στο δικό μου έτσι το λένε απλά λόγω της βρωμοστομίας μου και των "ακραίων" μου απόψεων έχω δεί να διαγράφονται απαντήσεις μου στο φόρουμ οπότε είπε να είμαι κόσμια :P
δεν καταλαβαινει η διαμαντω..που θα παει , θα το φαει το κεφαλακι της. Σε εμας πηρανε 1 απο ΑΣΕΠ και 1 απο 30μηνο...ελεοςς


ελα καλε...τοσο πολλους....καταξοδευτηκαν.....
θα τα πουμε με τη διαμαντω κ την κυβερνηση στις επομενες εκλογες κ στα δικαστηρια...
και ομως τσους πολλους....θα πρεπει να πιασουμε σειρα να μην σπρωχνομαστε καθως θα κανουμε αιτησεις. βεβαια δεν εχω πιθανοτητα να διοριστω,,,αλλα μια αιτηση δεν κοστιζει τπτ. οσο για τις εκλογες....μας εχουν γραμμενους....για τα δικαστηρια?? δεν πτοουνται με τιποτα τα γουρουνια. εχασα καθε μου ελπιδα. ελεοςςς  6 ημασταν για διορισμο και τελικα παιρνουν 1!!!!
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:24:28 »

Αποσυνδεδεμένος pde_new

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2888 στις: Αύγουστος 03, 2010, 09:29:29 μμ »
Λίγο off-topic αλλά αυτό το έχετε δει;   ;)

http://www.gopetition.com/petition/36021.html

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2889 στις: Αύγουστος 03, 2010, 09:35:38 μμ »
Ρε παιδιά στους ξενόγλωσσους τι πετσόκομα ήταν αυτό????Γδάρσιμο και χωρίς τοπικη αναισθησία!!!!!

Στο χωριό μου κάπως αλλιώς το λέμε αυτό κι όχι γδάρσιμο...και οχι χωρίς αναισθησία αλλά χωρίς σάλιο!!!  >:( >:( >:(
Και στο δικό μου έτσι το λένε απλά λόγω της βρωμοστομίας μου και των "ακραίων" μου απόψεων έχω δεί να διαγράφονται απαντήσεις μου στο φόρουμ οπότε είπε να είμαι κόσμια :P
δεν καταλαβαινει η διαμαντω..που θα παει , θα το φαει το κεφαλακι της. Σε εμας πηρανε 1 απο ΑΣΕΠ και 1 απο 30μηνο...ελεοςς


ελα καλε...τοσο πολλους....καταξοδευτηκαν.....
θα τα πουμε με τη διαμαντω κ την κυβερνηση στις επομενες εκλογες κ στα δικαστηρια...
και ομως τσους πολλους....θα πρεπει να πιασουμε σειρα να μην σπρωχνομαστε καθως θα κανουμε αιτησεις. βεβαια δεν εχω πιθανοτητα να διοριστω,,,αλλα μια αιτηση δεν κοστιζει τπτ. οσο για τις εκλογες....μας εχουν γραμμενους....για τα δικαστηρια?? δεν πτοουνται με τιποτα τα γουρουνια. εχασα καθε μου ελπιδα. ελεοςςς  6 ημασταν για διορισμο και τελικα παιρνουν 1!!!!

αχ τι να πεις κ εσυ τι να πω κ εγω τι να πουν κ ολοι που εχασαν το διορισμο τους ενω τον δικαιουνταν. εχω εκνευριστει τοσο πολυ που πραγματικα θα παω στα δικαστηρια. κ μετα απο 8 χρονια θα παρω μαζεμενα γυρω στα 13000 για τον 1 χρονο που καθομουν.
δε με χαλασε.... ;D

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2890 στις: Αύγουστος 03, 2010, 09:48:30 μμ »
απλα παλευω απο το 1999 . δεν εχω δουλεψει ουτε μια φορα στον τοπο μου, συνεχως μακρια , περυσι 0 προυπηρεσια γιατι επρεπε να παω ΑΣΠΑΙΤΕ και φετος δουλεψα ωρομισθια παλι μακρια απο το σπιτι μου. Οι καλυτεροι μου φιλοι οι οδηγοι των ΚΤΕΛ Αχαιας. Σας του συνηστω ανεπιφυλακτα. κοιμομουν δυομιση ωρες στο λεωφορειο και δεν καταλαβαινα τπτ. και οταν εφθανα κοντα στην αθηνα και κοιμομουν τα παιδακια με ξυπναγαν απαλα απαλα. η ιστορια αυτη καθε μερα για 3 χρονια στην αθηνα....  βαλε νεμεα, πυργο, αγρινιο ...δοξα το θεο εμαθα πολυ καλη γεωγραφια!!!!1  αααα εκανα και ενα χρονο κρητη....τυχαιο??
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2891 στις: Αύγουστος 03, 2010, 10:01:12 μμ »
απλα παλευω απο το 1999 . δεν εχω δουλεψει ουτε μια φορα στον τοπο μου, συνεχως μακρια , περυσι 0 προυπηρεσια γιατι επρεπε να παω ΑΣΠΑΙΤΕ και φετος δουλεψα ωρομισθια παλι μακρια απο το σπιτι μου. Οι καλυτεροι μου φιλοι οι οδηγοι των ΚΤΕΛ Αχαιας. Σας του συνηστω ανεπιφυλακτα. κοιμομουν δυομιση ωρες στο λεωφορειο και δεν καταλαβαινα τπτ. και οταν εφθανα κοντα στην αθηνα και κοιμομουν τα παιδακια με ξυπναγαν απαλα απαλα. η ιστορια αυτη καθε μερα για 3 χρονια στην αθηνα....  βαλε νεμεα, πυργο, αγρινιο ...δοξα το θεο εμαθα πολυ καλη γεωγραφια!!!!1  αααα εκανα και ενα χρονο κρητη....τυχαιο??
αντε καληνυχτα σε ολους και καλο υπνο,εχει την σεχραζατ τωρα και δεν το χανω......
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

Αποσυνδεδεμένος marianatasaf2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2892 στις: Αύγουστος 03, 2010, 10:15:11 μμ »
Γειά σας, θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνετε να μην κάνω αίτηση διορισμού φέτος (είμαι Φυσικός με ασεπ 2008) και να περιμένω του χρόνου με τους υπόλοιπους που θα μείνουν.

ελα να ενωσουμε τον πονο μας....  χιλιοι καλοι χωρουν

Είναι και νίοπαντρη βρε παιδια τι να κάνω....ουφφφφφφφ

Κι εγώ σκέφτομαι η να μην κάνω καθόλου ή να βάλω μόνο μερικές περιοχές και να διοριστω του χρόνου. Ρώτησα παρα πολλες φορες στο υπουργειο και διαφορετικους ανθρωπους και όλοι μου λενε ότι δεν ρισκαρω τιποτα αν το κάνω, είμαι καλυμμένη. Αλλά εχω λόγο που θέλω να το κάνω αυτό, να  τελειώσω το διδακτορικο. Εσυ γιατι; Με το αναβάλεις το αναπόφευκτο θα καταφερεις να εχεις 1 χρονο αγχος.

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2893 στις: Αύγουστος 03, 2010, 10:25:08 μμ »
Γειά σας, θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνετε να μην κάνω αίτηση διορισμού φέτος (είμαι Φυσικός με ασεπ 2008) και να περιμένω του χρόνου με τους υπόλοιπους που θα μείνουν.

ελα να ενωσουμε τον πονο μας....  χιλιοι καλοι χωρουν

Είναι και νίοπαντρη βρε παιδια τι να κάνω....ουφφφφφφφ

Κι εγώ σκέφτομαι η να μην κάνω καθόλου ή να βάλω μόνο μερικές περιοχές και να διοριστω του χρόνου. Ρώτησα παρα πολλες φορες στο υπουργειο και διαφορετικους ανθρωπους και όλοι μου λενε ότι δεν ρισκαρω τιποτα αν το κάνω, είμαι καλυμμένη. Αλλά εχω λόγο που θέλω να το κάνω αυτό, να  τελειώσω το διδακτορικο. Εσυ γιατι; Με το αναβάλεις το αναπόφευκτο θα καταφερεις να εχεις 1 χρονο αγχος.

αχ βρε παιδια καταλαβαινω το διλημμα σας αλλα προς θεου μην το ρισκαρετε. οι καιροι ειναι πολυ δυσκολοι...
οταν περυσι εμαθα οτι διοριζομαι ελεγα "κ τελευταια να ημουν το ιδιο ακριβως με νοιαζει. αρκει που ειμαι στους 480"
κ να που φετος διαψευδομαι καθως μενω εκτος. πριν απο 6-7 μηνες αν μου ελεγε καποιος οτι δε θα διοριζομουν φετος θα ελεγα οτι ειναι τρελος.  κ για μια ακομη φορα διαψευδομαι. για αυτο, επειδη δεν ειναι να τους εχεις εμπιστοσυνη, μην το ρισκαρετε. ποτε δεν ξερετε τι γινεται

Αποσυνδεδεμένος marooned

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2894 στις: Αύγουστος 03, 2010, 10:46:07 μμ »
Στην περίπτωση αυτή, δηλ. που οι διοριστέοι του ΑΣΕΠ δεν κάνουν αίτηση διορισμού για καλύτερη τοποθέτηση, το υπουργείο εφόσον έχει ήδη δώσει τις θέσεις που θέλει να καλύψει από τους ΑΣΕΠιτες, προχωράει στον επόμενο επιτυχόντα του ΑΣΕΠ 2008? Ρωτώ γιατί είμαι δεύτερη "επιλαχούσα" στον πίονακα διοριστέων του 2008 και δεν ξέρω αν έχει νόημα να κάνω αίτηση διορισμού μπας και...

Αποσυνδεδεμένος DOG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 480
  • Φύλο: Άντρας
  • Νυχτα ξελογιαστρα,νυχτα ομορφη.......
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2895 στις: Αύγουστος 03, 2010, 10:52:45 μμ »
παιδια θελω να ρωτησω κατι αν ξερει κανεις.
φιλολογους ειπε θα παρει 204 απο ασεπ.
αν θεωρησουμε οτι 240 ηταν για φετος μενουν 36 ατομα,λογικα για του χρονου.
υπαρχει περιπτωση να διοριστουν αυτοι οι 36 φετος (η καποιοι απο αυτους) δεδομενου οτι ισως υπαρχουν διοριστεοι απο ασεπ και απο αλλους πινακες(δηλ να ειναι διοριστεοι απο ασεπ που εχουν ομως πολυ προυπηρεσια ή 24μηνο)?
επισης υπαρχει πιθανοτητα να διοριστουν οι τελευταιοι 36 αργοτερα πχ οκτωβρη-νοεμβρη??
μηπως κανεις ξερει κατι?
επισης , για καποιον που ειναι στηντελευταια δεκαδα, μηπως γινεται να διοριστει επειδη καποιοι επιλεξουν να κανουν αιτηση του χρονου για να εχουν καλυτερη σειρα?

Αποσυνδεδεμένος Dadi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Ήταν ένας και δεν έμεινε κανένας.
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2896 στις: Αύγουστος 03, 2010, 10:58:20 μμ »
επειδη καποιοι επιλεξουν να κανουν αιτηση του χρονου για να εχουν καλυτερη σειρα?


.... καλα σοβαρα τώρα ... πιστευεις οτι - με όλα αυτα που συμβαίνουν γύρω μας - θα υπάρξει κανένας που θα αρνηθεί διορισμό για να έχει του χρόνουν καλύτερη σειρα ?


όποιος το έκανε αυτό περισυ , εφαγε 3ετία στην 1η τοποθετηση και 2 χρόνια για ξεχρέωμα οργανικής . ( + όλη την αγωνια )

Ζουμε τρελές εποχες με απιστευτη αβεβαιότητα ...

πιστεψε με δεν θα υπάρξει κανενας να αρνηθεί διορισμό ....
Ο κουφός και ο κλανιάρης στέκουν δίπλα στα νταούλια.
MyLastFM : https://www.last.fm/user/Devote

Αποσυνδεδεμένος wolfrider

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #2897 στις: Αύγουστος 03, 2010, 11:00:30 μμ »
Alo!Αλλος ενας  ΕΚΤΟΣ απο τον χορο!!!...πηραν μονο (1) εναν,one,uno απο ΑΣΕΠ ημουν ο 2ος!!! >:(
Οπως εγινε και στο Φεγγαρι μονο τον ΠΡΩΤΟ θυμουνται ολοι...εκεινο τον κακομοιρο τον δευτερο"Buzz" Aldrin,
κανενας!!! :'(
Λοιπον σημερα ΒΑΦΤΙΣΤΗΚΑ "Buzz"  :-[ Κ τωωωωωωωρα ΤΙ κανουμε ???
Το βρηκα!!!Παω για μπυρες και να παν να " ΒΕΕP" ολοι τους εκει πανω.... >:( >:( >:(

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161210
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 561
Σύνολο: 577

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.