*

Αποστολέας Θέμα: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II  (Αναγνώστηκε 630734 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maritinaki_zan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1624 στις: Ιούνιος 24, 2010, 09:22:06 μμ »
εφόσον θα διορίσει περαν της αναλογιας 60-40 τους συναδέλφους με 24μηνο πιστευω θα μειώσει ατομα απο μας τους β διοριστεους...δηλαδη αφου μπαίνουν και οι 24μηνιτες στο παιχνιδι διορισμων ξεχωριστα απο το 40% αυτο αυτόματα σημαίνει και μειωση του ποσοστού διορισμών για φετος της αναλογιας των δυο κατηγοριων: του 60% και του 40%..τιποτα δεν ειναι σιγουρο ακομη και αν εισαι σε σχετικα καλη θεση στον πινακα διοριστεων του ΑΣΕΠ  :-[ :-[  καλη μας επιτυχια!
ας ελπίσουμε ότι τουλάχιστον τους μισούς διοριστέους θα τους διορίσει φέτος. πάντως εύχομαι να δικαιωθούν τα παιδιά που το όνομα τους υπάρχει ήδη σε ΦΕΚ και που η Διαμάντω παρέκαμψε γιατί αυτή είναι ο νόμος.

Ειλικρινά είναι τεράστια αδικία να μειώσει την "απορρόφηση" των διοριστέων ΑΣΕΠ!!!! >:( Το δικαιότερο είναι να πάρει τους μισούς φέτος από όλες τις κατηγορίες που το δικαιούνται και τους άλλους μισούς του χρόνου!!!!! Είναι αμαρτία δηλαδή !!! 'ΈΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!! Εμείς τι περιμένουμε ενάμιση χρόνο τώρα στην ανεργία???? Τσάμπα διαβάσαμε και ξεσκιστήκαμε για τον ΑΣΕΠ??? >:(  Όλο παράλογα ακούω!!!! >:( Στο μεταξύ όλοι όσοι είμαστε περασμένοι από ΦΕΚ, έχουμε τεράστια νομικά ερείσματα!!!! Αν προσφύγουμε όλοι μαζικά, ο νόμος μας δικαιώνει!!!! Μην ακούω ιδιοτέλειες και το τι συμφέρει μερικούς, επειδή ανήκουν σε κάποια κατηγορία!!!! Και οι διοριστέοι ΑΣΕΠ έχουν τεράστιο δίκιο!!!!! Γι' αυτό πρέπει όλοι μαζί ενωμένοι να απαιτούμε μαζικούς διορισμούς ΌΛΩΝ των κατηγοριών που φέτος το δικαιούνται!!!! Αμάν πια με αυτή τη διάσπαση που έχει καταφέρει το Υπουργείο και μερικοί άλλοι! Όλα τα άλλα που ακούω και διαβάζω είναι "εκ του πονηρού"!  >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:10:39 »

Αποσυνδεδεμένος PERISTER

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1625 στις: Ιούνιος 25, 2010, 04:06:30 μμ »
Φυσικά και ειναι αδικια και λυπάμαι πολύ. Σαν διοριστεα β΄ δεν κλήθηκα ουτε αναπληρωτρια φετος καθως πρώτη φορα εδωσα ασεπ ούτε προκειται να μπω φετος σε περιπτωση που δεν με διορισει αλλα και να μας διορίσει δηλώνουμε τελευταιοι περιοχη προτιμησης..Αν και ανηκω στους πρωτους μισους κατέληξα να φοβάμαι για τον φετινο διορισμο! Ε Λ Ε Ο Σ! Δηλαδη αν δεν παρει εστω τους μισους ασεπιτες φετος θα μας αδικησει τρομερα απο την στιγμη που θα προσλάβει δυο κατηγοριες που η μια ειναι υποσυνολο της αλλης διοτι οποιος ανηκει στο 24μηνο ανηκει και στο 40% σε μας τους νηπιαγωγούς και στην ουσια θα αδικηθει το πραγματικο 40%, αυτο πιστευω θα γινει στο τελος αλλα τουλάχιστον οι συνάδελφοι που δικαιούνται διορισμο απο προυπηρεσια ειτε πειτε το 40% ειτε πειτε το 30μηνο ειτε πείτε το 24μηνο δούλεψαν ως αναπληρωτες και αν δεν διοριστουν θα δουλέψουν αναπληρωτες και φετος...εμεις??? Ηδη περιμενουμε ενα χρονο από την έκδοση των αποτελεσμάτων μας! λες και ειναι τοσο ευκολο να γραψεις καλα στον ασεπ λες και παιρνεις εναν ξερο βαθμο σε 2 ενοτητες χωρις κοπο και θυσιες :-[ :-[και οσο για την διεκδίκηση που λες αγαπητη maritinaki_zan λόγω ανεργίας δεν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα να συμμετεχω στην ομάδα που εκαναν συνάδελφοι μας β φασης...
αν και αρκετα απογοητευμενη ευχομαι το καλυτερο για ολους!    
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 25, 2010, 04:09:50 μμ από PERISTER »

Αποσυνδεδεμένος max

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1626 στις: Ιούνιος 25, 2010, 06:37:11 μμ »
αν ανήκεις στους μισούς μην αγχώνεσαι..εκτίμηση μου είναι ότι θα τους πάρει.

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1627 στις: Ιούνιος 26, 2010, 01:15:37 μμ »
Που το λεει βρε παιδια για μισους-μισους;Σε δυο δοσεις λεει,πως βγηκε αυτο το αυθαιρετο ποσοστο;Η Διαμαντοπουλου λεει αναλογα με τις αναγκες σε καθε κλαδο.Στο υπουργειο μου ειπαν οτι μπορει να ειναι και το ενα τριτο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:10:39 »

Αποσυνδεδεμένος star-10

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1628 στις: Ιούνιος 26, 2010, 03:40:54 μμ »
Στους  ΠΕ03 , πόσους από τους διοριστέους πιστεύετε ότι θα πάρει φέτος; το 50% , +  ή - ???

Αποσυνδεδεμένος PERISTER

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1629 στις: Ιούνιος 26, 2010, 07:18:53 μμ »
Αυθαιρετο συμπέρασμα alceste με την σκέψη 2 χρονια μεταβατική στην καλυτερη περιπτωση αρα 2 δόσεις! στον κλαδο  μου (ΠΕ60) το 30% αν παρει αυτο το ποσοστο όπως ανάφερες απο πληροφοριες του υπουργείου ειναι στα 93 ατομα απο τα 279...
δηλαδη 93 ατομα απο 60% αρα με την μεθοδο των τριων βγαινει
           62 ατομα απο 40%
            ?  ατομα απο 24μηνο
Απίθανο σενάριο αλλά όλα μπορει να συμβούν...........






Αποσυνδεδεμένος Estella80

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1630 στις: Ιούνιος 27, 2010, 11:48:56 πμ »
Συνάδελφοι,

έχετε πληροφόρηση για το πότε το νωρίτερο θα μπορούσε να βγει η εγκύκλιος πρόσκλησης διοριστέων μέσω ασεπ για μόνιμο διορισμό;
Λέτε να βγει 5 Ιουλίου κιόλας; Προλαβαίνουν;
Επίσης, για την κατάθεση της αίτησης από συγγενικό πρόσωπο, αρκεί η εξουσιοδότηση ή χρειάζεται πληρεξούσιο;

Έχει κανείς προηγούμενη εμπειρία για να με διαφωτίσει;

Ευχαριστώ !!!


"A lie told often enough becomes the truth."
-- Vladimir Ilyich Lenin --

Αποσυνδεδεμένος m1969

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1631 στις: Ιούνιος 27, 2010, 12:04:08 μμ »
θα μπορουσε καποιος εμπειρος συναδερφος να ενημερωσει για τα δικαιολογητικα που απαιτουνται για την αιτηση μονιμου διορισμου. Πιθανοτατα θα απουσιαζω την χρονικη περιοδο της καταθεσης των αιτησεων και θελω να τα εχω ολα ετοιμα για το ατομο που θα υποβαλει την αιτηση.

Αποσυνδεδεμένος Kappa_Kay

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1632 στις: Ιούνιος 27, 2010, 12:08:19 μμ »
estella με μία εξουσιοδότηση είσαι οκ.
εγώ πέρσι έτσι τα έκανα.
τώρα από δικαιολογητικά δε θυμάμαι τι ακριβώς ήταν
ας μιλήσουν οι πιο έμπειροι

Αποσυνδεδεμένος kalista

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1633 στις: Ιούνιος 27, 2010, 12:23:33 μμ »
estella με μία εξουσιοδότηση είσαι οκ.
εγώ πέρσι έτσι τα έκανα.
τώρα από δικαιολογητικά δε θυμάμαι τι ακριβώς ήταν
ας μιλήσουν οι πιο έμπειροι
στη διεύθυνση http://ypepth.gr/el_ec_category11688.htm θα βρεις τις περσινες εγκυκλίους με τα δικαιολογητικά

Αποσυνδεδεμένος m1969

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1634 στις: Ιούνιος 27, 2010, 12:28:18 μμ »
Ευχαριστω πολυ.

Αποσυνδεδεμένος max

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1635 στις: Ιούνιος 27, 2010, 12:48:21 μμ »
Που το λεει βρε παιδια για μισους-μισους;Σε δυο δοσεις λεει,πως βγηκε αυτο το αυθαιρετο ποσοστο;Η Διαμαντοπουλου λεει αναλογα με τις αναγκες σε καθε κλαδο.Στο υπουργειο μου ειπαν οτι μπορει να ειναι και το ενα τριτο

για ποια ειδικότητα ρώτησες;

Αποσυνδεδεμένος ειρηνη26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1636 στις: Ιούνιος 27, 2010, 04:27:16 μμ »
καλησπέρα και απο μένα παιδιά..θα ηθελα να κανω μια ερωτηση που οπου κι αν ρωταω δεν μου δινουν συγκεκριμενεσ απαντησεισ. Ειμαι δασκαλα και απο το 2008 μεχρι και σημερα δουλευω σε ιδιωτικο σχολειο. Περυσι εδωσα ασεπ , ειμαι επιτυχουσα διοριστεα αλλα επειδη ηθελα να τελειωσει η συμβαση μου στο ιδιωτικο, ειπα να κανω τα χαρτια μου φετοσ για διορισμο.  Με ολα αυτα που εχω ακουσει ελεγα μηπωσ να εκανα και αιτηση αναπληρωτων μηπωσ γινει καμια στραβη απο ασεπ και δε μασ παρει ολουσ. Η ερωτηση μου ειναι αν μπορω να κανω αιτηση αναπληρωτων κανονικα?

Αποσυνδεδεμένος k.d.pe03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1637 στις: Ιούνιος 27, 2010, 04:34:01 μμ »
φυσικά και μπορείς να κάνεις αίτηση για αναπληρώτρια.δεν έχει σημασία που είσαι διοριστέα ΑΣΕΠ.απλώς εμείς θα κάνουμε και αίτηση διορισμού όταν βγει η εγκύκλιος για διορισμούς!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161720
  • Σύνολο θεμάτων: 19233
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 389
Σύνολο: 392

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.