*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 201193 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2849
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #728 στις: Σεπτέμβριος 03, 2021, 10:59:52 μμ »
Στα ΣΔΕ δε γινόταν τηλεκπαίδευση μέσω webex?

Στο δικό μου το ΣΔΕ γινόταν κανονικοτατα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:31:04 »

Αποσυνδεδεμένος Mara006

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #729 στις: Σεπτέμβριος 04, 2021, 09:46:50 πμ »

Στο δικό μου το ΣΔΕ γινόταν κανονικοτατα.
και στο δικό μου, κανονικοτατα Webex ωρολογιο, εργασίες με mail κάθε εβδομάδα και εργασίες σε χαρτί απο το σχολείο για οποιον δεν μπορουσε να κάνει τιποτα απο τα αλλα 2. Σε άλλα ΣΔΕ όμως εκαναν το απόλυτο ΤΙΠΟΤΑ.

Αποσυνδεδεμένος aporias

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #730 στις: Σεπτέμβριος 08, 2021, 04:17:12 μμ »
Ε, δεν το πιστεύω ! ούτε μια δεύτερη παράταση;  χαλάλι,  μάλλον υποβλήθηκαν τελικά εκατοντάδες αιτήσεις από 3/9 μέχρι σήμερα, ικανοποιητικός αριθμός. αλλά δε φοβάμαι την υπηρεσία , την έχω ικανή άμεσα να βγάλουν πίνακες - και μέχρι Παρασκευή μη σου πω ! Μόνο μη γίνει σαν και πέρυσι που βγήκαν οι προσωρινοί και ακόμα περιμένουν ε;

Ήταν  αναμενόμενο μέσα στη θερινή ραστώνη τέλη Αυγούστου να μην ανταποκριθεί ο κόσμος σε σφιχτές προθεσμίες (την κοινή λογική και τα κενά στα σχολεία τώρα που έχουν ΝΤΕΜΕΚ τοποθετηθεί όλοι -ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ -και δεν τρέχει ακόμα φάση αναπληρωτών Β' ΟΥΤΕ να τη σκεφτούν. Εκτός αν λένε  -παρά ξαναλέω από πληροφορίες ότι ο αριθμός τελικά των αιτήσεων είναι 4ψήφιος και βάλε... - ότι λίγοι θα αποσπαστούν ακόμα, σιγά τα κενά... Α, μα οι ίδιοι λίγοι αριθμητικά θα ήταν και προ 4 μηνών και τώρα δεν θα είχαμε κενά, άσχετο ε;  ) .

Μα λήξη προθεσμίας στις 3/9 που γιορτάζει ο ήλιος ο πράσινος, ο ήλιος  που ανατέλλει; Ούτε στις 4/10 στη γιορτή του πυρσού (ποια κεράκια; ) ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ.

ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ :

1. του χρόνου αποσπάσεις οι μισές και προθεσμία 5-25 οκτωβρίου (να προλάβουν τη γιορτή της 28ης)
2. νέα μοριοδότηση (πώς ένας άλλος άλλαξε μοριοδότηση παλιά που δεν είχε προλαβει να εφαρμοστεί καν μία φορά; ε, τώρα εφαρμόστηκε σε λίγους της συμπληρωματικής , οι ανανεωμένοι θυμίζω με άααααααλλη μοριοδότηση, αχαχαχαχα)

3. όπως σε μεγάλα σουπερμάρκετ και στο κλίμα της γενικευμένης (μόνο στο υπαιθ) αξιολόγησης να υπάρχει στο μαρούσι πλαστικό ταμπλό με την υπηρεσία του μήνα , όπως ο υπάλληλος του μήνα, με τα μουτράκια του πάνω από τα ζαρζαβατικά  τα φρέσκα, όχι τα σάπια... ξέρετε ποια υπηρεσία θα πρότεινα για πρώτη και καλύτερη ε; είναι σουπερ. και θα πρότεινα και ισόβια , για 2-3 χρόνια , όπως τα προσωρινα διορισμένα στελέχη εκπαίδευσης (της αρέσουν της υπουργού κάτι τέτοια).

Σκαμπαρδώνη, όλα βαίνουν καλώς... (συμπλήρωσε ανάλογα , σε ξεπεράσαμε)

Αποσυνδεδεμένος 2013

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #731 στις: Σεπτέμβριος 08, 2021, 06:18:53 μμ »
respect!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:31:04 »

Αποσυνδεδεμένος gkam

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #732 στις: Σεπτέμβριος 09, 2021, 11:09:16 μμ »

Αποσυνδεδεμένος aporias

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #733 στις: Σεπτέμβριος 10, 2021, 07:26:49 πμ »
Προσωρινοί Πίνακες!!

http://www.gsae.edu.gr/el/toppress/1699-mor-ekp-sde-2021


Μα φυσικά ! Το είπαμε παραπάνω ότι έτσι αναμενόταν, η υπηρεσία πάει σφαίρα, αμφιβάλλεις;  Εδώ τρέχουν αφειδώς υπερωρίες , νομίζεις δεν πιάνουν τόπο;  Αχ, όμως... μέσα στη βιασύνη ξέχασαν σε μία περιφέρεια να διαγράψουν από το εξελάκι το όνομα ακυρωμένου υποψηφίου... Υπάρχουν και προσωπικά δεδομένα, δεν έπρεπε... ξέρουμε ότι έχουν μεγάλη ευαισθησία στο θέμα τη ΓΓ#$%^Τ&^%$ (στραμπουλάω τη γλώσσα να το πω). Αλλά κερδήθηκε μια μέρα. Έτσι είναι. Κακώς λέω πάλι εγώ που δεν ακολουθήθηκε ό,τι στα ΙΕΚ (διευθυντές), χωρίς ονόματα ! Δεν είναι να παίζεις με αυτά , με την τιμή και την υπόληψη του κόσμου, όλα κι όλα  !!!!!!!!

Α, συγχαρητήρια στον νέο διευθυντή (όπως εικάζω...αναμένουμε την ΥΑ)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2021, 07:40:27 πμ από aporias »

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #734 στις: Σεπτέμβριος 10, 2021, 09:09:37 πμ »

Α, συγχαρητήρια στον νέο διευθυντή (όπως εικάζω...αναμένουμε την ΥΑ)

εγώ πάλι νομίζω ότι θα έχουμε ακόμα ακέφαλα ! μπορεί να τρολάρεις ως συνήθως όμως , ξέρεις πολλλλάααα εσύυυυ

Αποσυνδεδεμένος blueswire

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 849
  • Φύλο: Άντρας
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #735 στις: Σεπτέμβριος 10, 2021, 12:33:08 μμ »
Για τις θεσεις που δεν καλυφθηκαν ουτε με αυτη την προκηρυξη θα κανει νεα ή  θα προσκαλεσει ωρομισθιους?

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #736 στις: Σεπτέμβριος 10, 2021, 01:20:49 μμ »
Για τις θεσεις που δεν καλυφθηκαν ουτε με αυτη την προκηρυξη θα κανει νεα ή  θα προσκαλεσει ωρομισθιους?

Ό,τι θέλουν θα κάνουν, μπορεί και να μη  ξέρουν ακόμα.  Για μένα ήταν έκπληξη ότι έβγαλαν φέτος συμπληρωματική τόσο αργά με όλο το παραμύθι για το "όλα νωρίς, όλοι στις θέσεις τους" . Υυπάρχει χρονιά που δεν έβγαλαν καν συμπληρωματική και η περσινή που έβγαλαν συμπληρωματική , ενώ είχαν βγάλει ολική, που όμως δεν ολοκληρώθηκε.

Η λογική λέει ότι τώρα θα πάνε στους ωρομίσθιους ,  αφού έχουν ολοκληρωθεί ή γίνουν όποιες άλλες διαθέσεις (δεν ανακοινώνονται οι περισσότερες δημόσια) από πυσπε/πυσδε. Αναμονή ή αν έχεις γνωστό διευθυντή , ρωτάς πιο συγκεκριμένα.

Αποσυνδεδεμένος aporias

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #737 στις: Σεπτέμβριος 14, 2021, 03:07:36 μμ »
εγώ πάλι νομίζω ότι θα έχουμε ακόμα ακέφαλα ! μπορεί να τρολάρεις ως συνήθως όμως , ξέρεις πολλλλάααα εσύυυυ

μπαίνεις στο νόημα ;) με τη μία εσύ !  θα δούμε όμως. έληξε η προθεσμία ενστάσεων, δεν πιστεύω η άριστη υπηρεσία να μην κάνει 1-2 ώρες υπερωρίες να βγάλει ΟΡΙΣΤΙΚΟ πίνακα; Δεν είναι του επιπέδου και της ταχύτητας , αποτελεσματικότητας, αριστείας  κλπ κλπ. Αναμένουμε σήμερα ΠΙΝΑΚΑ , όχι αύριο, να βγει γρήγορα και η ΥΑ . Να δούμε και ποια σχολειά θα μείνουν ακέφαλα -αν μείνουν-  και πώς θα το λύσουν ; Με διαθέσεις ; (από τις κρυφές; )

Άγνωστο. Εντωμεταξύ προχωρά το θέμα με τους ωρομίσθιους (μητρώο), να βγουν οι ανακοινώσεις με τμήματα και ώρες από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ (να συγκρίνουμε να δούμε πόσοι διατέθηκαν ΚΑΙ φέτος). Έχουμε δουλειές πολλές ακόμα ...

Αποσυνδεδεμένος gkam

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #738 στις: Σεπτέμβριος 15, 2021, 07:23:22 μμ »
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 15, 2021, 07:26:42 μμ από gkam »

Αποσυνδεδεμένος aporias

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #739 στις: Σεπτέμβριος 16, 2021, 07:13:50 πμ »
τα εύσημα στην "υπερεσία"

πωπωπωπω, και σε κατάταξη και έσβησαν και το όνομα που είχαν ξεχάσει. τον έλεγχο (αξιολόγησης) να βάλουμε 10.

επειδή γκρινιάζαμε για την έγχαρτη υποβολή χρόνια και επιτέλους- τελευταίοι- το άλλαξαν, να ρωτήσω κάτι ψηφιακό και κάτι διοικητικό , που έχω απορία ; κάποιοι ξέχασαν δικαιολογητικά (ανεύθυνοι θα πεις, περίμενε όμως, συμβαίνει...) και αποκλείστηκαν. Η δήλωση (το κείμενο) γιατί να μην είναι στην πλατφόρμα και να τικάρεις ; Το ΠΥΜ δεν είναι υπερεσιακό έγγραφο του ΙΔΙΟΥ υπουργείου; Δεν μπορεί άρα να αναζητηθεί υπερεσιακά ; Όλα δεν θα έπρεπε έτσι να προχωράνε  πλην πιστοποιητικών επιμορφώσεων  κλπ (που θα έπρεπε να είναι σε ηλεκτρονικό φάκελο και αυτά αλλά έγινε ψηφιακό άλμα είπαμε , εγώ θέλω πιο "μεγάλο πήδημα" , όπως έγραφε ο αείμνηστος Πυθαγόρας, λευτεριά και ρωμιοσύνη και λοιπά).
Αρωτάω, δεν γνωρίζω. Δεδομένου ότι η πρόσκληση βγαίνει όποτε τους κ@....πνίσει (και το ΠΥΜ θέλει μια διαδικασία).

Αναμονή απόφασης (α, όλα κι όλα , αυτό είναι θέμα υπουργού, η υπηρεσία έχει έτοιμα τα χαρτιά αλλά...)
Το ΙΝΕΔΙΒΙΜ ενημερώθηκε να ζητήσει τα κενά από τα σχολεία; Να δούμε τι τμήματα και κενά υπάρχουν (κατά δήλωση)

 Όχι ότι έχει και μεγάλη σημασία , έρχονται αναπληρωτές β' φάσης, ευκαιρία και για ΑΛΛΕΣ διαθέσεις (κάποιες έχουν γίνει ήδη).

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3370
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #740 στις: Σεπτέμβριος 16, 2021, 08:50:31 πμ »
aporias, πολλά ζητάς. Ζήτησα από την ΔΔΕ ΠΥΜ και μου το γράψανε λάθος, δεν μου βάλανε την περσινή απόσπασή μου. Μετά μου είπε όταν ξαναζητήσω να βάλω και την σημείωση να μου προσθέσουν και την περσινή προϋπηρεσία. Προφανώς είναι αρμοδιότητα που παραμένει εκεί όπου υπάρχει ο φάκελος....

Αποσυνδεδεμένος aporias

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #741 στις: Σεπτέμβριος 16, 2021, 03:04:30 μμ »
aporias, πολλά ζητάς. Ζήτησα από την ΔΔΕ ΠΥΜ και μου το γράψανε λάθος, δεν μου βάλανε την περσινή απόσπασή μου. Μετά μου είπε όταν ξαναζητήσω να βάλω και την σημείωση να μου προσθέσουν και την περσινή προϋπηρεσία. Προφανώς είναι αρμοδιότητα που παραμένει εκεί όπου υπάρχει ο φάκελος....

το να τσεκάρεις την ορθότητα στοιχείων στο έγγραφο ΠΥΜ  είναι ζήτημα, αλλά γιατί ξαναρωτώ- ίσως δεν ήμουν σαφής- να μη ζητείται ενδοϋπηρεσιακά με κοινοποίηση στον ενδιαφερόμενο , ενώ πρέπει να κάνει αίτηση ο ίδιος σε υπηρεσία του υπαιθ , να το παραλάβει , να το στείλει σε άλλη υπηρεσία του ΙΔΙΟΥ υπουργείου και αν αργήσει ή τον αργήσουν ή το ξεχάσει να έχει  και ποινή; να'χαμε να λέγαμε... εν αναμονή της ΥΑ... και λοιπών γλεντιών

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159764
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 448
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 280
Σύνολο: 306

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.