*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ03 διοριστέοι β φουρνιάς  (Αναγνώστηκε 12323 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος valanidas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ03 διοριστέοι β φουρνιάς
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 07, 2010, 09:58:57 μμ »
Οι νόμοι δεν μπορούν να αλλάζουν αναδρομικά. Το οποιοδήποτε δικαστήριο θα μας δικαιώσει αν τολμήσουν να μην απορροφήσουν διοριστέους με ΦΕΚ μέχρι το τέλος της μεταβατικής...
Αγαπητέ μάλλον έχεις χάσει επεισόδια,για ψαξου λίγο τα πράγματα είναι  δύσκολα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ03 διοριστέοι β φουρνιάς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:53:07 »

Αποσυνδεδεμένος Tery

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ03 διοριστέοι β φουρνιάς
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 07, 2010, 10:02:43 μμ »
Οι νόμοι δεν μπορούν να αλλάζουν αναδρομικά. Το οποιοδήποτε δικαστήριο θα μας δικαιώσει αν τολμήσουν να μην απορροφήσουν διοριστέους με ΦΕΚ μέχρι το τέλος της μεταβατικής...



« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 08, 2010, 12:29:50 πμ από Tery »

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ03 διοριστέοι β φουρνιάς
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 07, 2010, 10:04:24 μμ »
Δεν έχω χάσει κανένα επεισόδιο και η ενημέρωσή μου είναι μέσα απ' το υπουργείο και όχι από blogs και fora.

Δεν αμφισβητώ ότι η αλητεία του υπουργείου μπορεί να φτάσει σε σημείο να μην απορροφήσει τελικά ολόκληρο το 60%. Απλά είμαι 100% βέβαιος (και το έχω τσεκάρει από 100 μεριές) πως οι προσφυγές που οπωσδήποτε θα ακολουθήσουν θα δικαιωθούν και θα σύρουν το υπουργείο όχι μόνο σε υποχρεωτικό διορισμό όλων των θιγέντων αλλά και σε καταβολή των διαφυγόντων δεδουλευμένων από τον μη έγκαιρο διορισμό τους. Μην ακούτε τις σειρήνες που για δικούς τους λόγους σκορπούν παντού την καταστροφή και την ανησυχία. Οι διοριστέοι του 60% είναι, ίσως, η μοναδική κατηγορία που έχει πραγματικά αιχμηρά όπλα στα χέρια της για να διεκδικήσει τον διορισμό της. Το ότι πρέπει βέβαια να διεκδικείται πλέον κάτι που σε άλλους καιρούς θα ήταν εντελώς αυτονόητο είναι κατάντια από μόνο του...

Αποσυνδεδεμένος valanidas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ03 διοριστέοι β φουρνιάς
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 07, 2010, 10:08:38 μμ »
Δεν έχω χάσει κανένα επεισόδιο και η ενημέρωσή μου είναι μέσα απ' το υπουργείο και όχι από blogs και fora.

Δεν αμφισβητώ ότι η αλητεία του υπουργείου μπορεί να φτάσει σε σημείο να μην απορροφήσει τελικά ολόκληρο το 60%. Απλά είμαι 100% βέβαιος (και το έχω τσεκάρει από 100 μεριές) πως οι προσφυγές που οπωσδήποτε θα ακολουθήσουν θα δικαιωθούν και θα σύρουν το υπουργείο όχι μόνο σε υποχρεωτικό διορισμό όλων των θιγέντων αλλά και σε καταβολή των διαφυγόντων δεδουλευμένων από τον μη έγκαιρο διορισμό τους. Μην ακούτε τις σειρήνες που για δικούς τους λόγους σκορπούν παντού την καταστροφή και την ανησυχία. Οι διοριστέοι του 60% είναι, ίσως, η μοναδική κατηγορία που έχει πραγματικά αιχμηρά όπλα στα χέρια της για να διεκδικήσει τον διορισμό της. Το ότι πρέπει βέβαια να διεκδικείται πλέον κάτι που σε άλλους καιρούς θα ήταν εντελώς αυτονόητο είναι κατάντια από μόνο του...
μαθηματικοί φιλόλογοι οκ,,,,,,οι άλλες ειδικότητες τι σου λένε στο Υπουργείο,αφού λες ότι μιλάς.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ03 διοριστέοι β φουρνιάς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:53:07 »

Αποσυνδεδεμένος k.d.pe03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ03 διοριστέοι β φουρνιάς
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 08, 2010, 12:12:32 μμ »
Δεν έχω χάσει κανένα επεισόδιο και η ενημέρωσή μου είναι μέσα απ' το υπουργείο και όχι από blogs και fora.

Δεν αμφισβητώ ότι η αλητεία του υπουργείου μπορεί να φτάσει σε σημείο να μην απορροφήσει τελικά ολόκληρο το 60%. Απλά είμαι 100% βέβαιος (και το έχω τσεκάρει από 100 μεριές) πως οι προσφυγές που οπωσδήποτε θα ακολουθήσουν θα δικαιωθούν και θα σύρουν το υπουργείο όχι μόνο σε υποχρεωτικό διορισμό όλων των θιγέντων αλλά και σε καταβολή των διαφυγόντων δεδουλευμένων από τον μη έγκαιρο διορισμό τους. Μην ακούτε τις σειρήνες που για δικούς τους λόγους σκορπούν παντού την καταστροφή και την ανησυχία. Οι διοριστέοι του 60% είναι, ίσως, η μοναδική κατηγορία που έχει πραγματικά αιχμηρά όπλα στα χέρια της για να διεκδικήσει τον διορισμό της. Το ότι πρέπει βέβαια να διεκδικείται πλέον κάτι που σε άλλους καιρούς θα ήταν εντελώς αυτονόητο είναι κατάντια από μόνο του...
μαθηματικοί φιλόλογοι οκ,,,,,,οι άλλες ειδικότητες τι σου λένε στο Υπουργείο,αφού λες ότι μιλάς.....
δάσκαλοι και ειδική αγωγή!μέχρι εκεί φτάνει το σενάριο για φέτος!και εγώ έτσι το έχω ακούσει!

Αποσυνδεδεμένος oretak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ03 διοριστέοι β φουρνιάς
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 25, 2010, 04:54:32 μμ »
Καλησπέρα,

Μήπως ξέρει κανείς τον αριθμό του ΦΕΚ στο οποίο βρίσκονται οι πίνακες με τα ονόματά μας;

Αποσυνδεδεμένος efi..

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρέλα για τα μαθηματικά!!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ03 διοριστέοι β φουρνιάς
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 26, 2010, 10:00:35 πμ »
Καλησπέρα,

Μήπως ξέρει κανείς τον αριθμό του ΦΕΚ στο οποίο βρίσκονται οι πίνακες με τα ονόματά μας;

ΦΕΚ Γ 571 / 23.07.2009

Αποσυνδεδεμένος oretak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ03 διοριστέοι β φουρνιάς
« Απάντηση #21 στις: Μάιος 27, 2010, 10:28:56 μμ »
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος ndi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ03 διοριστέοι β φουρνιάς
« Απάντηση #22 στις: Μάιος 28, 2010, 07:58:50 πμ »
απο ότι καταλαβαίνω δεν θα γνωρίζουμε τον αριθμών των ατόμων που θα διοριστούν πριν της 15 Ιουλίου. Χθες η υπουργός δήλωσε ότι οι προσλήψεις θα γίνουν με βάση τα κενά τα οποία φυσικά δε γνωρίζουμε. Αν τα κενά είναι λιγότερα των αναμενόμενων πώς θα διορισει τη β φουρνιά σε δύο δόσεις? Πόσα άτομα λέτε να πάρει φέτος από τη β φουρνιά?
ο μοναδικος κανονας στη ζωη ειναι να εισαι ευτυχισμενος

Αποσυνδεδεμένος ndi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ03 διοριστέοι β φουρνιάς
« Απάντηση #23 στις: Μάιος 28, 2010, 09:35:59 πμ »
μαλλον το ιδιο αναρωτιέστε ??? ???
ο μοναδικος κανονας στη ζωη ειναι να εισαι ευτυχισμενος

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ03 διοριστέοι β φουρνιάς
« Απάντηση #24 στις: Μάιος 28, 2010, 09:51:04 πμ »
Οι διοριστέοι του ασεπ θα διοριστούν σίγουρα
Ο διορισμός τους θα γίνει τμηματικά σε 2 χρόνια  Και επειδή υπάρχει η δέσμευση του 60% - 40% θα διοριστει και ο προβλεπόμενος αριθμός του 40%  μοιρασμένος σε 2 χρονιές

Πόσοι θα διοριστούν φέτος   προς το παρόν είναι άγνωστο


Αποσυνδεδεμένος ndi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ03 διοριστέοι β φουρνιάς
« Απάντηση #25 στις: Μάιος 28, 2010, 09:57:26 πμ »
vikoulaki κάτι δεν καταλαβαίνω. Πώς θα διοριστούν φέτος οι μισοί της β φουρνιάς που είναι 67 άτομα όταν δεν ξέρουμε ότι τα κενά θα υπερκαλύψουν τα 67? σε ευχαριστω
ο μοναδικος κανονας στη ζωη ειναι να εισαι ευτυχισμενος

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ03 διοριστέοι β φουρνιάς
« Απάντηση #26 στις: Μάιος 28, 2010, 10:13:26 πμ »
Δεν ξέρουμε αν  θα είναι οι μισοί ή τα 2/3 ή ολοι  για φέτος

Βέβαια η  Δ. είπε οτι θα γίνουν διορισμοί σύμφωνα με τις ανάγκες , αλλά ταυτόχρονα έχει πει αρκετές φορές οτι οι διοριστέοι του ασεπ  ""δεν έχουν λόγο να ανησυχούν ""

Εφόσον υπάρχει και το ΦΕΚ με τα ονοματά σας , δεν νομίζω οτι υπάρχει λόγος ανησυχίας για τον διορισμό σας 
Δυστυχώς ομως δεν θα γίνουν φέτος ολοι διορισμοί

Στην δικιά μας ειδικότητα λένε οτι θα υπάρχουν κενά.Εν αναμονή λοιπόν των εξελίξεων για ένα ακόμη καλοκαίρι



Αποσυνδεδεμένος kani

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ03 διοριστέοι β φουρνιάς
« Απάντηση #27 στις: Μάιος 28, 2010, 10:17:30 πμ »
Η προσωπική μου γνώμη είναι ότι στο υπουργείο δεν ξέρουν ακόμα τι τους γίνεται.
Από την στιγμή που ανέλαβε η κυρία Υπουργός άρχισε να πετάει φωτοβολίδες και ύστερα όταν εκτιμούσε την κατάσταση τις έπαιρνε πίσω.
Δυστυχώς δεν μπορούμε να προβλέψουμε τίποτα.
Αναρωτιέμαι και εγώ, μόνο περίπου 100 θα είναι φέτος τα κενά των μαθηματικών; Πόσους μπορεί να γυρίσει πίσω; Πως θα καλυφθούν τα κενά;
Περιμένουμε και τον Ιούλιο θα μάθουμε...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 435
Σύνολο: 436

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.