*

Αποστολέας Θέμα: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 516849 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος margar78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Μακαρι να χεις δικιο και πες μας οπως θες....η ανησυχια υπαρχει γιατι μπορει εγω να χω 39 και κατι μορια αλλα δεν ξερουμε και ποσοι θα φυγουν απο μπροστα μου με διορισμο η αν καλεσει μονο 100 ΑΚΩ κι ολοι οι αλλοι ΑΜΩ.Ισως να παραλογιζομαι αλλα δεν ξερω πια τι να υποθεσω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Melissathi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Μακαρι να χεις δικιο και πες μας οπως θες....η ανησυχια υπαρχει γιατι μπορει εγω να χω 39 και κατι μορια αλλα δεν ξερουμε και ποσοι θα φυγουν απο μπροστα μου με διορισμο η αν καλεσει μονο 100 ΑΚΩ κι ολοι οι αλλοι ΑΜΩ.Ισως να παραλογιζομαι αλλα δεν ξερω πια τι να υποθεσω.

Σκεφτείτε και το εξής,αν δεν απορροφηθούν όλοι οι διοριστέοι ΑΣΕΠ της β φουρνιάς-που μάλλον έτσι το πάει-τότε άλλοι θα κινδυνεύουν να μην εργαστούν την τρέχουσα σχολική χρονιά και άλλοι θα προηγούνται(ενδεχομένως)στον ενιαίο πίνακα.Άρα,όλο το σκηνικό αλλάζει και η "σειρά "κατάταξης πάει περίπατο με όλα τ'άλλα.Απ'ό,τι φαίνεται,πλέον οι προσλήψεις θα γίνονται από τους πίνακες μηδενικής προυπηρεσίας!!!!!!!!Αυτό δεν εννοούσε όταν επικαλούνταν τη σημασιολόγηση του  αδιόριστου εκπαιδευτικού; >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος Melissathi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ
Ποιος μας εγγυάται στην τρέχουσα διαδικασία ότι κάποιος που δήλωσε μόνο αμω δεν θα προβιβαστεί σε ακω στη συνέχεια;(αν έχει και μπάρμπα....) ,εφόσον δε θα μπορούμε να το ελέγξουμε στον πίνακα;

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Και εγώ πιστεύω ότι αυτό θα συμβεί... Θα γίνουν ΑΜΩ με λίγα μόρια ή καθόλου μόρια, μόνο και μόνο επειδή επέλεξαν μια περιοχή που δεν την προτίμησαν κάποιοι άλλοι. Και αυτό θα συμβεί... Παρακολουθώντας το φόρουμ διαπίστωσα ότι μέχρι τώρα κανείς δεν έβαλε σε όλες τις προτιμήσεις ΑΜΩ αλλά ακόμη και αν έβαλε είχε τον περιορισμό των 20 προτιμήσεων... Αυτό σημαίνει ότι κάποιες περιοχές θα δηλωθούν από λίγους... Και τότε.... Το ερώτημα είναι ποιες είναι αυτές οι περιοχές και ποιος έχει τα κότσια να τις δηλώσεις... Ουφ! Έχω σκάσει...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 28, 2010, 05:05:53 μμ από GERMANOS »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Και εγώ πιστεύω ότι αυτό θα συμβεί... Θα γίνουν ΑΜΩ με λίγα μόρια ή καθόλου μόρια, μόνο και μόνο επειδή επέλεξαν μια περιοχή που δεν την προτίμησαν κάποιοι άλλοι. Και αυτό θα συμβεί... Παρακολουθώντας το φόρουμ διαπίστωσα ότι μέχρι τώρα κανείς δεν έβαλε σε όλες τις προτιμήσεις ΑΜΩ αλλά ακόμη και αν έβαλε είχε τον περιορισμό των 20 προτιμήσεων... Αυτό σημαίνει ότι κάποιες περιοχές θα δηλωθούν από λίγους... Και τότε.... Το ερώτημα είναι ποιες είναι αυτές οι περιοχές και ποιος έχει τα κότσια να τις δηλώσεις... Ουφ! Έχω σκάσει...

Πιστευω οτι εαν παιξουμε ρωσικη ρουλετα θα παμε πιο καλα παρα εαν συμπληρωσουμε την ακω-αμω-αιτηση .....

Αποσυνδεδεμένος Melissathi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Και ΄δω η τύχη θα θέλει ............πράσινο!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Melissathi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Μακαρι να χεις δικιο και πες μας οπως θες....η ανησυχια υπαρχει γιατι μπορει εγω να χω 39 και κατι μορια αλλα δεν ξερουμε και ποσοι θα φυγουν απο μπροστα μου με διορισμο η αν καλεσει μονο 100 ΑΚΩ κι ολοι οι αλλοι ΑΜΩ.Ισως να παραλογιζομαι αλλα δεν ξερω πια τι να υποθεσω.

Αν κληθείς ακω κατά τον Μάρτη θα πας;

Αποσυνδεδεμένος Melissathi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
ΠΑΙΔΙΆ ΕΓΏ ΜΕ 40+ ΜΟΡΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΜΩ Η ΟΧΙ?ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ....
Αν κληθεις αμω τον Μάρτη και εξής  θα πας; Αν αρνηθεις...............

Αποσυνδεδεμένος Melissathi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΛΕΕΙ :
«ΠΡΟΣΟΧΗ: Όσοι προσλαμβάνονται ως αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου θα μπορούν να συμπληρώνουν το ωράριό τους (μέχρι και 15 ώρες) με ώρες ωρομισθίας  για το κανονικό πρόγραμμα, την Π.Δ.Σ και το Ολοήμερο Δημοτικό Σχολείο (για τις ειδικότητες που απασχολούνται σ’ αυτό) στο ίδιο ή άλλο σχολείο της ίδιας περιοχής.»
 
ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΕΙ ΑΜΩ ΠΧ ΜΕ 10 ΩΡΕΣ. Η ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΩΣ ΑΜΩ. ΔΗΛ. ΟΙ 5 ΕΠΙΠΛΕΩΝ ΩΡΕΣ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΨΙΧΟΥΛΑ ΤΗΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ , ΔΗΛ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ-ΔΥΟ  ΧΡΟΝΙΑ
ΑΡΑ  827,4€ * 10/21 = 394€ + ΟΤΙ ΔΩΣΕΙ Η ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΤΑ ΔΩΣΕΙ !!!
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΝΙΣΧΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ :
 
  « Από τις διατάξεις της παρ. 5 περίπτ. β΄ του άρθρου 6 του ν.3255/2004 ορίζεται ότι από την έναρξη του σχολικού έτους 2005-2006 η πρόσληψη ωρομίσθιων εκπαιδευτικών στα σχολεία της πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης γίνεται από ενιαίο πίνακα ωρομίσθιων, που συντάσσεται κατά Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης κάθε έτος. Κάθε υποψήφιος ωρομίσθιος εκπαιδευτικός εγγράφεται στον πίνακα μόνο μιας Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης.»
ΔΗΛ. ΔΙΟΡΙΖΕΣΑΙ ΑΜΩ ΣΕ ΜΙΑ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΑΙ Η ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ
ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΝΤΑΞΕΙ ΑΥΤΗ Η ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ.
 

Αποσυνδεδεμένος dlaf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Ένας αναπληρωτής με τα επιδόματα παίρνει γύρω στα 1200 Ευρώ και όχι 827. Κανένας νόμος δεν ψηφίσθηκε που να καταργεί τα επιδόματα

Αποσυνδεδεμένος Melissathi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Ένας αναπληρωτής με τα επιδόματα παίρνει γύρω στα 1200 Ευρώ και όχι 827. Κανένας νόμος δεν ψηφίσθηκε που να καταργεί τα επιδόματα

Αλήθεια; για ρωτήστε καποιον αναπληρωτή να σας πει τι του έκοψαν!!!!!!!!
Αρκεί να μη γίνει στάση πληρωμών........
Εξάλλου τώρα θα κόβουν τους αναπληρωτές! ??? ???

Αποσυνδεδεμένος dlaf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Ένας αναπληρωτής με τα επιδόματα παίρνει γύρω στα 1200 Ευρώ και όχι 827. Κανένας νόμος δεν ψηφίσθηκε που να καταργεί τα επιδόματα

Αλήθεια; για ρωτήστε καποιον αναπληρωτή να σας πει τι του έκοψαν!!!!!!!!
Αρκεί να μη γίνει στάση πληρωμών........
Εξάλλου τώρα θα κόβουν τους αναπληρωτές! ??? ???
Αναπληρωτής είμαι και ξέρω πόσο μου τα έκοψαν. Σε καμιά περίπτωση δεν παίρνω 827 Ευρώ

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
827 φέτος όχι, αλλά άλλη μια τέτοια περικοπή και από σεπτέμβρη εκεί κοντά θα είμαστε. επίσης τα επιδόματα δεν μπορείς να τα υπολογίσεις γιατί από πόλη σε πόλη αλλάζουν. επίσης παίζουν και άλλα....παιδιά, μεταπτυχιακά, προϋπηρεσία κ.τ.λ.
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος dlaf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Ωραία τότε και μια ακόμα περικοπή ακόμα τον μεθεπόμενο Σεπτέμβρη και ας πολλαπλασιάσουμε το κλάσμα με το 427

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 538
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 532
Σύνολο: 532

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.