*

Αποστολέας Θέμα: Γιατί οι νηπιαγωγοί αντιμετωπίζουν αρνητικά σχόλια;  (Αναγνώστηκε 16162 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος charm_quark

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: Γιατί οι νηπιαγωγοί αντιμετωπίζουν αρνητικά σχόλια;
« Απάντηση #56 στις: Απρίλιος 27, 2010, 10:45:02 μμ »
Καλησπέρα....
διάβαζα το θέμα σας, και τις 4 σελίδες.
Δεν ήξερα ότι υπάρχει τέτοια κόντρα μεταξύ των υπόλοιπων εκπαιδευτικών και των νηπιαγωγών....
Πάντως, αν και ΠΕ04, θα ήθελα να εκφράσω τη συμπαράσταση μου σε όλους τους νηπιαγωγούς... ιδιαίτερα μετά απο το πενθήμερο που αποφάσισα να φυλάξω τα τρία παιδιά της θείας μου με το μικρότερο 4 ετών.
5 μερές μετα, το μόνο που ήθελα ήταν να μην ακούω ΤΙΠΟΤΑ!!! ούτε γκρίνιες, ούτε κλάματα, ούτε καν ραδιόφωνο.
Εζησα την απελπισία του να κλαίει ένα 4χρονο γιατι αποχωρίστηκε για λίγες μέρες τη μαμά της, και δεν θέλω ΟΥΤΕ στη σφαίρα της φαντασίας να ζήσω το πως είναι να κλαίνε 2-3 ή και περισσότερα για τον ίδιο λόγο ταυτόχρονα.
5 μέρες με έκαναν να συνειδητοποιήσω πόσο καλύτερα έκανα που διάλεξα τη φυσική ως επιστήμη και κατα συνέπεια την δουλειά μου με εφήβους.
Μην κοροιδευόμαστε όμως. Κάθε δουλειά έχει τις δυσκολίες της.
Εσείς με τα πιτσιρίκια εμείς με την εφηβεία.
Ζήτω που καήκαμε όλοι!
αχαχαχαχαχαχα
Θα έλεγα πάντως να μην απαντάτε στα διάφορα σχόλια ανεγκέφαλων. Τακτική μου σε τέτοια θέματα, υποτίμησης της δουλειάς μου απο συναδέλφους, είναι απλά να τους γράφω. Κυριολεκτικά.
Δηλαδή θα έπρεπε να απαντήσω κάτι στον παλιό μου καθηγητή απο το σχολείο που αν και διορισμένος κάνει ασύστολα ιδιαίτερα, εκβιάζοντας τα παιδιά που έχει στο σχολείο, όπως όταν είχε και εμένα μαθήτρια και τώρα που ανήκω στους "ιδιαιτεράδες" παρεμφερούς αντικειμένου, αν και αδιόριστη διαλαλει ότι είμαι πολύ μικρή (σε ηλικία) για να είμαι τόσο καλή όσο λένε;

Τι σας ενδιαφέρει στο κάτω κάτω τι λένε οι άλλοι;
Αντιμετωπίστε το λοιπόν με την δική μου μέθοδο.
Κοιτάξτε τους με ενδιαφέρον μέχρι να ολοκληρώσουν την πρόταση/σχολιασμό τους. Αμέσως μετά ξεκαρδιστείτε στα γέλια για κανα 5λεπτο (όσο περισσότερο τόσο το καλύτερο) και ζητήστε μία γύρα ποτά για όλη την παρέα.
αχαχαχαχαχα
Τα πάντα όλα... και τα κοάλα τίποτα;;


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Boldini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όχι άλλο κάρβουνο(ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Γιατί οι νηπιαγωγοί αντιμετωπίζουν αρνητικά σχόλια;
« Απάντηση #57 στις: Απρίλιος 27, 2010, 11:14:55 μμ »
Κοιτάξτε τους με ενδιαφέρον μέχρι να ολοκληρώσουν την πρόταση/σχολιασμό τους. Αμέσως μετά ξεκαρδιστείτε στα γέλια για κανα 5λεπτο (όσο περισσότερο τόσο το καλύτερο) και ζητήστε μία γύρα ποτά για όλη την παρέα.
αχαχαχαχαχα
;D ;D ;D ;D
δεν έχω ακούσει πολλά αρνητικά σχόλια για τους νηπιαγωγούς
αυτά τα λίγα που έχω ακούσει οφείλονται σε άγνοια
φέτος πάντως μαθαίνω για τις δυσκολίες των εκπαιδευτικών δευτεροβάθμιας και απλά συνειδητοποιώ το αυτονόητο
οτι κάθε βαθμίδα έχει τις δικές της δυσκολίες που αν είσαι έξω από τον χορό δεν τις αντιλαμβάνεσαι
γι'αυτό πρέπει να τα συζητάμε αυτά
για να απελευθερωθούμε λίγο από τον εγωκεντρισμό μας

Αποσυνδεδεμένος ioulia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Γιατί οι νηπιαγωγοί αντιμετωπίζουν αρνητικά σχόλια;
« Απάντηση #58 στις: Μάιος 08, 2010, 07:32:19 μμ »
δυστυχώς ο ανταγωνισμός υπάρχει όχι μόνο στους νηπιαγωγούς αλλά σε όλους τους κλάδους και σε όλα τα επαγγέλματα πιστέυω πως όλοι έχουμε κοπιάσει για να σπουδάσουμε τα αρνητικά τα σχόλια τα λένε αυτοί που έχουν μεγάλη ιδέα για τον εαυτό τους κρίμα για αυτούς και οι φιλόλογοι μαλώνουν μεταξύ τους για τις σχολές ποια είναι η καλύτερη αλλά στην τελική όλοι είμαστε εκπαιδευτικοί ανεξαρτήτου βαθμίδας !!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161374
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 427
Σύνολο: 436

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.