*

Αποστολέας Θέμα: Σε περιπτωση χρεωκοπιας  (Αναγνώστηκε 11958 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ppaio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 07, 2010, 10:34:25 μμ »
Μονο το 2009 χρειαστηκαμε 77 δισ για τοκοχρεωλυσια (33% του ΑΕΠ) και τα εισοδα του κρατους 60 δισ. Που να πας με αυτα τα νουμερα; Στα βουνα σιγουρα.Και απο την αλλη ο κοινωνικος ιστος αρχιζει και διαλυεται βλεπε εμπορους.Και τι θα κανει ο αλλος αν δεν εχει να φαει αυτος η τα παιδια του; Κλεφτης και Απατεωνας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:00:47 »

Αποσυνδεδεμένος nikgre

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 07, 2010, 10:36:25 μμ »
Μια ερώτηση.
Γνωρίζει κάποιος πόσα χρήματα έχουν μαζευτεί στον λογαριασμό αλληλεγγύης για την απόσβεση του δημόσιου χρέους; Γιατί δεν μας ενημερώνουν; Μήπως είναι πάρα πολλά; ;D

Βρε Πανο ακομα και αν αυριο καθε Ελληνας δωσει 5000 ευρω θα μαζευτουν 50 δισ και χρωσταμε 370 δισ (τελη 2010). Δυστυχως ομως θυματα υπαρχουν και ειναι οι εμποροι . Ο κοσμος τρομοκρατημενος δεν ξοδευει αρα... Παντως αφου και το MEGA βαραει καμπανακι τα πραγματα σοβαρευουν...
ppaio, συγγνώμη αλλά...ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΑΚΟΜΗ ΤΟ ΜΕΓΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ Μ(ΕΣΑ) Μ(ΑΖΙΚΗΣ) Ε(ΞΗΜΕΡΩΣΗΣ) ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? Ας μην ξεχνάμε τί έλεγαν και για ένα ακόμη μείζον εθνικό ζήτημα, όπως το κυπριακό και το σχέδιο Ανάν! Όλη μέρα μας τρομοκρατούσαν!! Επίσης θέλω να τονίσω ότι οι έμποροι (είναι οι γονείς μου) είναι γονατισμένοι εδώ και 2 χρόνια τουλάχιστον! Απλώς τα ΜΜΕ τους γονατίζουν ακόμη πιο πολύ και όταν βάλουν λουκέτο να δούμε ποιος θα χρηματοδοτεί το ελληνικό κράτος! :'( :'( :'( :'(
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος ppaio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 07, 2010, 10:51:38 μμ »
Δεν ξερω πως μπορει να γινει αλλα πρεπει να πεσει χρημα στην αγορα. Ο Γρινσπαν ελεγε οτι το χειροτερο ειναι η υφεση και οτι θα πρεπει να δωσουμε στον κοσμο ακομα και επιταγες για να στηριχθει ο ιδιωτικος τομεας. Αλλα τωρα ακομη και το MEGA βαραει καμπανακι προφανως για να μας προετοιμασει. Αλλα τι να λεμε περπατας στο δρομο και βλεπεις στον κοσμο ενα σφιξιμο και ενα βλεμμα  προβληματισμενο.

Αποσυνδεδεμένος maritina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 07, 2010, 11:14:01 μμ »
Παρεμβαινω στη συζητηση θελοντας να πω ενα μονο πραγμα.....το προβλημα το ειχαμε καταλαβει ολοι καιρο....στα σουπερ μαρκετ,στους λογαριασμους ,στις απολυσεις φιλων και γνωστων(τουλαχιστον δικων μου)...το θεμα ειναι οτι τωρα πηρε διαστασεις και ξεφυγε η κατασταση.Επομενως το να μιλαμε για διορισμους εκπαιδευτικων και για ΑΣΕΠ μου φαινεται ειλικρινα αστειο.Τι σημασια εχει πια τι ειναι συνταγματικα κατοχυρωμενο  η οχι....δεν βλεπετε οτι οι μισθοι μειωθηκαν,κοπηκαν τα δωρα,εχει αλλαξει ολο το συστημα..δεν υπαρχει τιποτα μονιμο η κατοχυρωμενο.Δεν ειμαι πεσσιμιστρια,καθε αλλο...ελπιζω οτι μετα απο χρονια θ αρχισει η ανακαμψη.Δεν μπορει κανεις να με πεισει οτι αυτο θα γινει αμεσα.Ναι ,θα κλεισουν μαγαζια,ναι θα εχουμε και χειροτερα.Το θεμα ειναι να επιζησουμε και να χουν μυαλο οι μεγαλεμποροι αλλα και ολοι οι υπολοιποι (αν θελουν κι αυτοι να επιζησουν) να μειωσουν τις τιμες αντι να τις αυξανουν.Αυτα προς το παρον......τα σχολια σας.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:00:47 »

Αποσυνδεδεμένος Βικη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 243
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 Κοιτάω πάντα μπροστά!
    • Προφίλ
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 07, 2010, 11:33:37 μμ »
τέτοιες καταστάσεις με ΔΝΤ, περικοπές, απολύσεις, πολιτικές κρίσεις, κυβερνήσεις συναίνεσης, έξαρση βίας κ εγκληματικότητας,υπάρχουν εδώ και χρόνια σε Ευρώπη κ Αμερική(Αργεντινή), Τουρκία(είναι στο ΔΝΤ από το 1994), κλπ....
μόνο εμείς ζούσαμε στην κοσμάρα μας, στο μικρόκοσμό μας, αποβλάκωμένοι από την TV, χρεωμένοι με εορτοδάνεια κ διακοποδάνεια, κ νομίζαμε βλέποντας τις πόρσε κ τα τζιπ κ τις χλιδάτες διακοπές σε Μύκονο κ Αράχωβα ότι δε ζούμε πια στην ψωροκώσταινα, αλλά σε μια πλούσια χώρα όπου το χρήμα έρρεε άφθονο από τις τράπεζες που φρόντιζαν τα τελευταία να το διαθέτουν τόσο εύκολα!!!!
κι ύστερα ξυπνήσαμε άσχημα κι άντε να τα βγάλουμε πέρα...

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 07, 2010, 11:36:00 μμ »
Νομίζω πως αυτή είναι ακριβώς η αίσθηση που θέλουν να μας περάσουν ώστε να δεχόμαστε πλέον τα πάντα αδιαμαρτύρητα και να αυθαιρετούν χωρίς να συναντούν την παραμικρή αντίσταση. Σε λίγο θα μας πουν πως αφού το 2012 θα έλθει η συντέλεια του κόσμου ποιο νόημα έχει αν θα διοριστούμε ή όχι..

Ήθελα να 'ξερα σ' αυτόν τον λογαριασμό αλληλεγγύης πόσα έχουν βάλει η Διαμάντω και οι υπόλοιποι 299 από τον μισθό τους..
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 07, 2010, 11:38:21 μμ από tihea »
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #20 στις: Απρίλιος 07, 2010, 11:39:11 μμ »
μάλλον θα το διαβάσατε επειδή, ως γνωστόν, ο έρωτας ο βήχας και το χρήμα δεν κρύβονται...

Ρεπορτάζ:esos.gr

194,5 χιλιάδες ευρώ για υπερωρίες σε 55 υπαλλήλους της πολιτικής ηγεσίας

"Την υπερωριακή απασχόληση πέραν των ωρών της υποχρεωτικής εργασίας, για 55 υπαλλήλους της Κ.Υ. του Υ.Παιδείας Δ.Β.Μ.Θ. που υπηρετούν με διάθεση στα γραφεία της υπουργού, των υφυπουργών,του Γενικού Γραμματέα και των

Ειδικών Γραμματέων για το χρονικό διάστημα από 1−01−2010 έως 31−12−2010 και για μέχρι 40 ώρες το μήνα για κάθε υπάλληλο, προκειμένου να καλυφθούν εποχιακές, επείγουσες ή και έκτακτες ανάγκες, ενέκρινε η υπουργός Αννα Διαμαντοπούλου.

Η δαπάνη  ανέρχεται στο  ποσό των € 194.500,00 συνολικά."



προς το παρόν tihea στην τσέπη τους και στην τσέπη των δικών τους βάζουν...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 07, 2010, 11:42:15 μμ από rozy4 »

Αποσυνδεδεμένος Βικη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 243
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 Κοιτάω πάντα μπροστά!
    • Προφίλ
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #21 στις: Απρίλιος 07, 2010, 11:40:56 μμ »
νομίζω ότι σύντομα λήγουν και τα δάνεια που είχαμε πάρει για τους Ολυμπιακούς....

Αποσυνδεδεμένος ppaio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #22 στις: Απρίλιος 07, 2010, 11:49:42 μμ »
τέτοιες καταστάσεις με ΔΝΤ, περικοπές, απολύσεις, πολιτικές κρίσεις, κυβερνήσεις συναίνεσης, έξαρση βίας κ εγκληματικότητας,υπάρχουν εδώ και χρόνια σε Ευρώπη κ Αμερική(Αργεντινή), Τουρκία(είναι στο ΔΝΤ από το 1994), κλπ....
μόνο εμείς ζούσαμε στην κοσμάρα μας, στο μικρόκοσμό μας, αποβλάκωμένοι από την TV, χρεωμένοι με εορτοδάνεια κ διακοποδάνεια, κ νομίζαμε βλέποντας τις πόρσε κ τα τζιπ κ τις χλιδάτες διακοπές σε Μύκονο κ Αράχωβα ότι δε ζούμε πια στην ψωροκώσταινα, αλλά σε μια πλούσια χώρα όπου το χρήμα έρρεε άφθονο από τις τράπεζες που φρόντιζαν τα τελευταία να το διαθέτουν τόσο εύκολα!!!!
κι ύστερα ξυπνήσαμε άσχημα κι άντε να τα βγάλουμε πέρα...

Πριν πεντε χρονια πιστευα το ιδιο.Εβλεπα το γειτονα να εχει αυτοκινητο ακριβα ρουχα κινητο.Εγω παλι ημουν συντηρητικος οχι ακριβα ρουχα μετρημενη ζωη και ελεγα μπραβο στο γειτονα που βγαζει τοσα λεφτα ! Που να ηξερα ομως οτι τα λεφτα δεν ηταν του γειτονα αλλα καποιου αλλου
που δεν ειναι καν πολιτης αυτης της χωρας. Αποτελεσμα εγω συνεχιζω την μετρημενη μου ζωη χωρις κανενα χρεος ενω ο γειτονας εχει εξαφανιστει αφου τον αναζητανε οι πιστωτες. Αχ γειτονα γειτονα που να εισαι τωρα; ;D
  

Αποσυνδεδεμένος maritina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #23 στις: Απρίλιος 08, 2010, 12:26:14 πμ »
τέτοιες καταστάσεις με ΔΝΤ, περικοπές, απολύσεις, πολιτικές κρίσεις, κυβερνήσεις συναίνεσης, έξαρση βίας κ εγκληματικότητας,υπάρχουν εδώ και χρόνια σε Ευρώπη κ Αμερική(Αργεντινή), Τουρκία(είναι στο ΔΝΤ από το 1994), κλπ....
μόνο εμείς ζούσαμε στην κοσμάρα μας, στο μικρόκοσμό μας, αποβλάκωμένοι από την TV, χρεωμένοι με εορτοδάνεια κ διακοποδάνεια, κ νομίζαμε βλέποντας τις πόρσε κ τα τζιπ κ τις χλιδάτες διακοπές σε Μύκονο κ Αράχωβα ότι δε ζούμε πια στην ψωροκώσταινα, αλλά σε μια πλούσια χώρα όπου το χρήμα έρρεε άφθονο από τις τράπεζες που φρόντιζαν τα τελευταία να το διαθέτουν τόσο εύκολα!!!!
κι ύστερα ξυπνήσαμε άσχημα κι άντε να τα βγάλουμε πέρα...

Πριν πεντε χρονια πιστευα το ιδιο.Εβλεπα το γειτονα να εχει αυτοκινητο ακριβα ρουχα κινητο.Εγω παλι ημουν συντηρητικος οχι ακριβα ρουχα μετρημενη ζωη και ελεγα μπραβο στο γειτονα που βγαζει τοσα λεφτα ! Που να ηξερα ομως οτι τα λεφτα δεν ηταν του γειτονα αλλα καποιου αλλου
που δεν ειναι καν πολιτης αυτης της χωρας. Αποτελεσμα εγω συνεχιζω την μετρημενη μου ζωη χωρις κανενα χρεος ενω ο γειτονας εχει εξαφανιστει αφου τον αναζητανε οι πιστωτες. Αχ γειτονα γειτονα που να εισαι τωρα; ;D
  
Συγνωμη αλλα κι εσυ πληρωνεις οπως και ολοι μας τη χλιδατη ζωη του δικου σου γειτονα και οποιουδηποτε αλλου.Το οτι δεν αγοραζεις οτι αγοραζες  το οτι δεν θα ζεις αναγκαστικα οπως ζουσες καποιοι τετοιοι  μας οδηγησαν  σ αυτο.Επομενως να χαιρεσαι που εχασες το γειτονα σου γιατι ολοι αυτοι καλα εφαγαν και τωρα την πληρωνουμε εμεις......και φυλακη να ναι θα χει να θυμαται τι βουτηξε και ποσο καλα περασε.Εμεις που μαστε οι μετρημενοι θα γινουμε πιο φτωχοι και θα χουμε να θυμομαστε οτι παντα ετσι ημασταν.Μια γνωστη μου,μεγαλης ηλικιας κυρια ειπε το εξης για το οποιο πηγα νατη βαρεσω¨τωρα ,λεει με την κριση,οι πλουσιοι θα χουν μεγαλυτερο προβλημα γιατι πως θα μπορεσουν να συνηθισουν στη μειωση των απολαυσεων τους?ενω οι φτωχοι παντα στερημενοι ηταν.Τι θα παθουν αν στερηθουν παλι?συμπερασματα δικα σας.... >:(

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #24 στις: Απρίλιος 08, 2010, 12:51:54 πμ »
αντισυνταγματικές είναι όσων έχουν οργανική
Αυτό δεν ισχύει με τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #25 στις: Απρίλιος 08, 2010, 09:28:24 πμ »
τέτοιες καταστάσεις με ΔΝΤ, περικοπές, απολύσεις, πολιτικές κρίσεις, κυβερνήσεις συναίνεσης, έξαρση βίας κ εγκληματικότητας,υπάρχουν εδώ και χρόνια σε Ευρώπη κ Αμερική(Αργεντινή), Τουρκία(είναι στο ΔΝΤ από το 1994), κλπ....
μόνο εμείς ζούσαμε στην κοσμάρα μας, στο μικρόκοσμό μας, αποβλάκωμένοι από την TV, χρεωμένοι με εορτοδάνεια κ διακοποδάνεια, κ νομίζαμε βλέποντας τις πόρσε κ τα τζιπ κ τις χλιδάτες διακοπές σε Μύκονο κ Αράχωβα ότι δε ζούμε πια στην ψωροκώσταινα, αλλά σε μια πλούσια χώρα όπου το χρήμα έρρεε άφθονο από τις τράπεζες που φρόντιζαν τα τελευταία να το διαθέτουν τόσο εύκολα!!!!
κι ύστερα ξυπνήσαμε άσχημα κι άντε να τα βγάλουμε πέρα...

Πριν πεντε χρονια πιστευα το ιδιο.Εβλεπα το γειτονα να εχει αυτοκινητο ακριβα ρουχα κινητο.Εγω παλι ημουν συντηρητικος οχι ακριβα ρουχα μετρημενη ζωη και ελεγα μπραβο στο γειτονα που βγαζει τοσα λεφτα ! Που να ηξερα ομως οτι τα λεφτα δεν ηταν του γειτονα αλλα καποιου αλλου
που δεν ειναι καν πολιτης αυτης της χωρας. Αποτελεσμα εγω συνεχιζω την μετρημενη μου ζωη χωρις κανενα χρεος ενω ο γειτονας εχει εξαφανιστει αφου τον αναζητανε οι πιστωτες. Αχ γειτονα γειτονα που να εισαι τωρα; ;D
  
Συγνωμη αλλα κι εσυ πληρωνεις οπως και ολοι μας τη χλιδατη ζωη του δικου σου γειτονα και οποιουδηποτε αλλου.Το οτι δεν αγοραζεις οτι αγοραζες  το οτι δεν θα ζεις αναγκαστικα οπως ζουσες καποιοι τετοιοι  μας οδηγησαν  σ αυτο.Επομενως να χαιρεσαι που εχασες το γειτονα σου γιατι ολοι αυτοι καλα εφαγαν και τωρα την πληρωνουμε εμεις......και φυλακη να ναι θα χει να θυμαται τι βουτηξε και ποσο καλα περασε.Εμεις που μαστε οι μετρημενοι θα γινουμε πιο φτωχοι και θα χουμε να θυμομαστε οτι παντα ετσι ημασταν.Μια γνωστη μου,μεγαλης ηλικιας κυρια ειπε το εξης για το οποιο πηγα νατη βαρεσω¨τωρα ,λεει με την κριση,οι πλουσιοι θα χουν μεγαλυτερο προβλημα γιατι πως θα μπορεσουν να συνηθισουν στη μειωση των απολαυσεων τους?ενω οι φτωχοι παντα στερημενοι ηταν.Τι θα παθουν αν στερηθουν παλι?συμπερασματα δικα σας.... >:(

γιατι να την βαρεσεις;; ισα ισα κανε και εναν ερανο απ αυτους που εχουμε συνηθησει να κανουμε και κατεθεσε τον οβολον σου..
η ζωη θελει ψυχραιμια...λες να χαθουμε;;;;;;;;
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος praeceptor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 191
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 & ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #26 στις: Απρίλιος 08, 2010, 09:54:34 πμ »
Εγώ τα παιδάκια μας σκέφτομαι που τα φέραμε στη ζωή με όνειρα για ένα καλύτερο μέλλον κ τώρα βλέπω πως δε θα έχω ούτε τα προς το ζειν να δώσω....
vanitas vanitatis
omnia vanitas

Αποσυνδεδεμένος maritina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: Σε περιπτωση χρεωκοπιας
« Απάντηση #27 στις: Απρίλιος 08, 2010, 10:52:32 πμ »
τέτοιες καταστάσεις με ΔΝΤ, περικοπές, απολύσεις, πολιτικές κρίσεις, κυβερνήσεις συναίνεσης, έξαρση βίας κ εγκληματικότητας,υπάρχουν εδώ και χρόνια σε Ευρώπη κ Αμερική(Αργεντινή), Τουρκία(είναι στο ΔΝΤ από το 1994), κλπ....
μόνο εμείς ζούσαμε στην κοσμάρα μας, στο μικρόκοσμό μας, αποβλάκωμένοι από την TV, χρεωμένοι με εορτοδάνεια κ διακοποδάνεια, κ νομίζαμε βλέποντας τις πόρσε κ τα τζιπ κ τις χλιδάτες διακοπές σε Μύκονο κ Αράχωβα ότι δε ζούμε πια στην ψωροκώσταινα, αλλά σε μια πλούσια χώρα όπου το χρήμα έρρεε άφθονο από τις τράπεζες που φρόντιζαν τα τελευταία να το διαθέτουν τόσο εύκολα!!!!
κι ύστερα ξυπνήσαμε άσχημα κι άντε να τα βγάλουμε πέρα...

Πριν πεντε χρονια πιστευα το ιδιο.Εβλεπα το γειτονα να εχει αυτοκινητο ακριβα ρουχα κινητο.Εγω παλι ημουν συντηρητικος οχι ακριβα ρουχα μετρημενη ζωη και ελεγα μπραβο στο γειτονα που βγαζει τοσα λεφτα ! Που να ηξερα ομως οτι τα λεφτα δεν ηταν του γειτονα αλλα καποιου αλλου
που δεν ειναι καν πολιτης αυτης της χωρας. Αποτελεσμα εγω συνεχιζω την μετρημενη μου ζωη χωρις κανενα χρεος ενω ο γειτονας εχει εξαφανιστει αφου τον αναζητανε οι πιστωτες. Αχ γειτονα γειτονα που να εισαι τωρα; ;D
  
Συγνωμη αλλα κι εσυ πληρωνεις οπως και ολοι μας τη χλιδατη ζωη του δικου σου γειτονα και οποιουδηποτε αλλου.Το οτι δεν αγοραζεις οτι αγοραζες  το οτι δεν θα ζεις αναγκαστικα οπως ζουσες καποιοι τετοιοι  μας οδηγησαν  σ αυτο.Επομενως να χαιρεσαι που εχασες το γειτονα σου γιατι ολοι αυτοι καλα εφαγαν και τωρα την πληρωνουμε εμεις......και φυλακη να ναι θα χει να θυμαται τι βουτηξε και ποσο καλα περασε.Εμεις που μαστε οι μετρημενοι θα γινουμε πιο φτωχοι και θα χουμε να θυμομαστε οτι παντα ετσι ημασταν.Μια γνωστη μου,μεγαλης ηλικιας κυρια ειπε το εξης για το οποιο πηγα νατη βαρεσω¨τωρα ,λεει με την κριση,οι πλουσιοι θα χουν μεγαλυτερο προβλημα γιατι πως θα μπορεσουν να συνηθισουν στη μειωση των απολαυσεων τους?ενω οι φτωχοι παντα στερημενοι ηταν.Τι θα παθουν αν στερηθουν παλι?συμπερασματα δικα σας.... >:(

γιατι να την βαρεσεις;; ισα ισα κανε και εναν ερανο απ αυτους που εχουμε συνηθησει να κανουμε και κατεθεσε τον οβολον σου..
η ζωη θελει ψυχραιμια...λες να χαθουμε;;;;;;;;
Mια χαρα ψυχραιμη ειμαι....μου τη δινουν ομως κω..γριες που εχουν περασει μια ζωη μες τη χλιδα και δεν ξερουν τι σημαινει στερηση,να ρχονται και να κριτικαρουν με τετοιο τροπο....εχει παει κανεις λαικη την ωρα που τελειωνει να δει τον κοσμακη που μαζευει απο κατω τ απομειναρια για να ζησει?ευτυχως καποιοι καλοι λαικτζηδες αφηνουν επιτηδες διαφορα γι αυτους τους ανθρωπους.Για γριες σαν τη γνωστη μου και για αλλους της ιδιας νοοτροπιας ,μονο να τους φτυσω μπορω Αναστασια μου......

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 674
Σύνολο: 674

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.